Widok

Ile kupić alkoholu na wesele?

Wesele Temat dostępny też na forum:
Hej w tym roku mam wesele i chciałabym zrobić barek z kolorowym alkoholem. Organizujemy wesele dwu dniowe na 100 osób, planujemy zakupić 220 butelek wódki, 50L piwa lanego., przy stole wiejskim chcemy położyć swojskie alkohole - 3L likieru malinowego, 2 L mioduli, 2L cytrynowki i 2L ajerkoniaku. Na osobnym stole chciałam położyć johny walkera, balantajsa, Martini, i wino z tym ze nie wiem ile czego kupić , wina chciałabym wytrawne i słodkie . Może ktoś z was już organizował wesele i wie ile mniej więcej trzeba kupić tego na 2 dni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może wszystkich zaskoczę, ale tak - u nas na weselu były 82 osoby pełnoletnie (razem z nami) + 16 osób niepełnoletnich, a na poprawinach - 73 osoby pełnoletnie + 15 osób niepełnoletnich. Alkoholu nie kupowaliśmy sami - braliśmy z knajpy, więc płaciliśmy tylko za ten, który faktycznie został wypity. I na rachunku mam:

- 39x 0,5l butelki wódki, czyli 19,5l wódki
- 6l whisky
- 8,25l wina
- 25l piwa z beczki
- 74x 0,5l butelki piwa + 9x 0,3l butelki piwa, czyli 39,7l piwa butelkowego

Wesele i poprawiny wyprawialiśmy na początku czerwca 2018 r., więc było bardzo ciepło, ale nie jakoś upalnie. Poszło dość sporo wody i soków (wliczone w koszt imprezy), lemoniad (10l) i kompotów (13l), a na poprawinach dodatkowo jeszcze bezalkoholowego piwa (32 butelki o pojemności 0,33l) :)

Tak jak wspominałam wyżej - jest to ilość faktycznie spożytych napojów, bo nie ma tu żadnych "rozdawanych" butelek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja sugestia jest taka – na początku omijajcie kalkulatory alkoholi na wesele, a przynajmniej traktujcie je z przymrużeniem oka. Idealne rozwiązanie to takie, w którym siadacie we dwoje (przy kawie lub lampce wina, jak kto woli) nad listą swoich gości i od razu wykreślacie tych, co do których macie pewność, że stronią od alkoholu. Ciocie w podeszłym wieku, kobiety w ciąży, dzieci, nastolatki – to osoby, które możecie z marszu wykreślić z listy. Z pewnością macie w swoim gronie także osoby, które po prostu nie piją. Postaraj się również o urozmaicony alkohol.Dobrze jest mieć i wódkę i wino i piwo. Tak aby każdy miał coś co mu smakuje. Polecam kupować w hurtowniach http://www.alkoparty.pl/ - ceny są korzystniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry