Widok

Ile liczycie alkoholu i napoji na osobę?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Wiem, że kilka razy tematy już się pojawiały tu na forum. Jednak bardzo bym prosiła o konkretne odpowiedzi ile czego kupowałyście bądź zamierzacie kupić na osobę. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas za napoje odpowiada restauracja... A z alkoholem sama mam problem bo moi goscie nie pija wodki tylko wino i piwo...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wódkę liczy się 0,5l na osobę,
Zakup win i piwa zależy od preferencji gości, co do alkoholu, ja na 65 osob mialm 25 butelek wina róznego rodzaju,
Napoje to, jeżeli ślub jest w okresie letnim to około 2-2,5l na osobę

Woda gazowana i niegazowana rowniez przyda sie na weselu
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jakie bedziecie mialy napoje? Bo ja niecieprpie stawiac butelek na stolach wiec bede miala tylko soki i wode niegazowana w dzbankach..
A jak ktos bedzie chcial cos gazowanego to bedzie sie musia pofatygowac do baru...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mnie powiedziano że na osobę liczy się 0,5 l wódki, jeżeli wesele z poprawinami to 0,7 l na osobę.
Co do napojów to podobno litr na osobę, ale wydaje mi się , że to za mało zwłaszcza że wesele mamy w środku lata, także kupimy więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my liczymy tak na wesele z poprawinami: wodka 0.7l na osobe, napoje 3 l na osobe, 1 butelka wina na osobe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anuszka, to bardzo duzo...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też się zgadzam, że trochę za dużo. Ja na szczęście tak się dogadałam z lokalem, że oni się tym zajmą i rozliczymy się po weselu z tego co zeszło. Mimo wszystko ustaliliśmy, że alkoholu nie zejdzie dużo i kelnerzy nie mają już donosić po 12, bo nie chcę żeby z mojego wielkiego dnia zrobiła się wielka popijawa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamietajcie o tym zeby byla u was osoba odpowiedzialna za roznoszenie alkoholu, na jednym z wesel na korych bylam rola ta byla powierzona obsludze lokalu, jak sie potem okazalo czesc alkoholu zostala rozkradziona. mysle ze warto o tym pomyslec :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie sadze, aby bylo to za duzo.. przyjmijmy ze kazdy wypije do obiadu 2 lampki wina to jest polowa butelki, drugie tyle na poprawiny, wodke tak sie wlasnie przyjmuje, moja kuzynka dokladnie tak liczyla i zostalo im zaledwie kilka butelek po poprawinach (oczywiscie zalezy od towarzystwa, ale moja rodzina jest "bardzo imprezowa";), a napoje - jseli slub jest latem to 3 litry to naprawde nie przesada.
zreszta, lepiej wiecej, niz zeby mialo zabraknac:) a alkohol i napoje sie nie zepsuja:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w sezonie letnim miałam i liczyłam 0,5 l wódki na osobę, wesele było z poprawinami i jeszcze mi zostało; miałam także 20 butelek wina białego i 20 buletek wina czerwonego (wesele liczone na 75 os.) też zostało, do tego kilka butelek szampana oraz napoje: 1 l soku i 1 l napoju gazownego na osobę (soki: czerwony grefrut, pomarańcz, jabłko i czarna porzeczka; gazowane: pomarańcz, sprite, cola) dodatkowo też liczyłam 2 szt. tj. dwie butelki wody w małych butelkach na osobę (gaz i nie gaz) - właściwie wszystkiego mi zostało
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też uważam że 3 litry napojów na głowe jest w sam raz!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie bedziecie mialy napoje? Bo ja niecieprpie stawiac butelek na stolach wiec bede miala tylko soki i wode niegazowana w dzbankach..
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my kupujemy tak 70% napojów (w kartonach rózne smaki, rozlewane w dzbanki) a 30% gazowane, pod wódke ludzie wolą pić niegazowane w większości przypadków. Gazowane niestety beda w butelkach 1l, co do wody to jeszcze nie wiem czy kupimy 0.5 , 1.0 czy 1.5
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie sie tez nie podoba, ale jednak te butelki beda staly. u mnie jest wiekszosc jednak amatorow gazwanych napoji do alkoholu.
Juz sie tym nie zamartwiam i sobie odpuscilam myslenie jak mozna inaczej, bo nie warto sie denerwowac z powodu butelek ;-))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie dam rady - serio, bardzo mi sie butle na stole nie podobaja... Wiec jednak postawie tylko dzbanki na stole z sokami i woda. Moi goscie nie pija wodki za bardzo wiec i tak w wiekszosci beda pic wino i piwo... A co - przynajmniej bedzie zdrowiej ;-)
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostola, a może postaw napoje gazowane w butelkach na jakims bocznym stoliku? nie wiem czy bedziesz miala jakis szwedzki stół z ciastem czy z czyms innym, to nie beda sie tam rzucać w oczy?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas 0,7 na osobę alkoholu(wódka). Do tego ok.6 butelek wina. Piwa nikt nie pije. Większość pije z colą. (Już kupiliśmy 60 litrów). Do tego 60 l. soków(jabłko, grapefruit,pomarańcz) i po 25 but. 0,5l. wody gazowanej i niegazowanej. Zastanawiamy się nad tonikiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my mamy wesele w drugiej połowie września i tak sobie myślimy żeby kupić 0,7l wódki na osobę, jakieś winko, no i piwko na poprawiny, a napoje to wydaje mi się , że 3l na osobę powinno wystarczyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i co kazdy bedzie biegal do stoliczka po cos gazowanego? A pozniej bedzie odstawial na miejsce? bzdura. Kazdy wezmie i polozy kolo siebie ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no u mnie jeszcze oprocz wodki wina bedzie tez koniak bo jest dosyc duza liczba osob lubiacy ten trunek. ale chyba 2 butelki wystarcza jak nie jedna
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpowiednia masz racje, ludzie i tak by stawiali koło siebie butelki z wodą...
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupiłam 150 but. 0,5 l wódki na 90 osób myślicie że starczy????
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łoo matko...nie za duzo??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe my na 100 os mamy 200 butelek :) i 24 wina ale nasze towarzystwo troszke pije, a moj woli zeby zostalo niz by mialo zabraknac :) zreszta to sie nie przeterminowuje :) a zawsze mozna komus odsprzedac.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my na 80 osób mamy 160 butelek po 0,5 litra wódki i 12 butelek wina ale my dajemy wódke na odchodne wiec troche pojdzie a tez wole zeby zostalo niz mialo zabraknac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no te 150 buteke ma być na potrenabent (czy jak to sie pisze :P ) weselisko do rana i poprawiny :) myślałam żeby już dokupić troche bo boje sie że zabraknie ;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na około 90 osób mamy 200 butelek wódki po 0,5 litra, 100 piw oraz 25 czerwonych i 15 białych win. Do tego na osobnym stole będzie stać kilka butelek whisky i likierów. Z napoi mamy 100 litrów soków, 200 litrów napoi gazowanych (Pepsi, Sprite, Fanta) i około 100 litrów wody gazowanej i niegazowanej. Trochę dużo ale przynajmniej nie zabraknie. Najwyżej trochę zostanie na inną okazję.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OOOO matkooooo ;) chyba kupiłaś już na wesele swoich dzieci hihi :P duuuużo tego .
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wódki za duzo, ale napoje chyba w sam raz, tym bardziej ze masz wesele w czerwcu:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a 100 butelek 0,5l wody na 83os starczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wódy mialo by\c:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a masz poprawiny?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny powiem wam tylko jedno jeszcze: nie przesadzajacie aż tak z napojami, pewnie lepiej za dużo niż za mało, ale z doświadczenia wiem bo często chodzę na wesela i również miałam swoje, że aż tak dużo się nie pije, 3 l moim zdaniem to za dużo, oczywiście to się nie zmarnuje, ale ludzie głównie się bawią (no chyba że kiepska muzyka i nieudane wesele to wtedy piją) a nie piją żeby potem latać czesto siusiu :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostola
My napoje gazowane bedziemy mieli w malutkich buteleczkach szklanych - 0,2. Są w takich cola, fanta, sprite, woda. Zawsze to lepiej niz wielkie plastikowe.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyste szalenstwo :D ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam poprawiny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktoś na forum napisał, ze z poprawinami liczy się w sumie 0.7 na głowe, ale to też zalezy czy bedziesz miała wino i piwko (na poprawinach). My na 100 osób kupujemy 130 but. 0.5 l więc to nawet nie wychodzi po 0.7 na osobe. Na weselu bedzie jeszcze winko, nie wiem jeszcze ile, a na poprawiny kupujemy 100 but. piwa (na poprawinach bedzie tyle samo ludzi co na weselu)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamy 30but winka i 90 puszek piwka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a winka u Was beda stały na stołach czy np. na szwedzkim?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej na stołach, mamy różowe biale i czerwone z tej samej firmy i postawimy je jako takie 3kolorowe zestawy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytam, bo jak stoja na stołach to oczywiscie wiecej ich schodzi
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wow, fajny pomysł:) a jakie macie wino i gdzie kupiliscie (no i cene jak można)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz co.. niekoniecznie...bylam na weselichu gdzie wlasnie mieli dwa rodzaje win poustawiane obok siebie takimi zestawami i wydawalo sie tego duzo, duzo tez zostalo. potem spytalismy kumpla ile mial butelek-30but na 110osób :) zatem mysle ze styknie :) w sumie winko piją raczej tylko babki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winko stoi u tesciów i nie pamietam za dobrze nazwy, ale jest wino mołdawskie (ponoc te są jedne z najlepszych a przy tym niedrogie), za biale i czerwone 10zł 0,75l, a za różowe 15zł 0,75but. na konkursy wzielismy jeszcze inne :) jakies lepsze, no i drozsze :/ a kupowalismy w Auchanie jakis m-c temu. winko bylo w promocji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
musze zacząć ostrą degustacje i wybrać najlepsze ;)
jezeli nie masz napojow, to do 30 marca w selgrosie jest promocja na 2 l. costy , kosztuja 2.80
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cale szczescie ja sie o napoje martwic nie musze bo mam w cenie za osobe napoje do oporu... Co do gazowanych rzeczy, to nie bede miala na stoliku z boku (bo juz tych stolikow za duzo bedzie - z ciastami, kacik wiejski, z kawami i herbatami, przekaskami). Po prostu kto bedzie chcial to sobie podejdzie do baru. Bedziemy miec swoj wlasny bar na sali... Wiec mysle, ze to dla nikogo nie bedzie problemem a przynajmniej goscie sie rusza od stolu i jakos wymieszaja i poznaja...
Co do wodki to ja na 150 osob chce kupic jakies 60 butelek 0.5l. Moi goscie prawie wcale wodki nie pija tylko wino, wiec wina bedzie pewnie kilkaset butelek... Tylko musze jeszcze jakas dobra hurtownie winiarska znalezc... A piwo bedziemy prali z restauracji. Przynajmniej nie bedziemy musieli sie martwic ze zostanie. Ile placice za piwo? Nam policzyli 500 zl za beczke (100 piw)...
Tara Marta urodziła sie 06/09/2010 o godz 10:17 ważąc 3,9 kg i mierząc 53 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
duzo za to piwko, bo wychodzi 5 zł za piwo. My kupimy chyba w makro czy selgrosie po 2.2 - 2.3 za żywca. Wczoraj napisalam maila do hurtowni piwa na Kowalach, bo nie wiem czy zwykli śmiertelnicy mogą tam kupować no i czekam na odpowiedź.
Ja na początku tez zastanawiałam sie nad beczką, ale zrezygnowałam, bo jak zostanie to nie dostaniemy tego z powrotem.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamówienie napojów na wesele i poprawiny to nie lada wyzwanie. Z doświadczenia wiem, że każdy zapytany o radę powie inaczej. Przyjęło się, że na jedna osobę dorosłą przypada 0.5 do 0.75 litra wódki. Jedna osoba zamawia dużo wódki lepiej niech zostanie niż ma zabraknąć, inna na styk. Też miałam dylemat co zrobić. Po przeszukaniu Internetu trafiłam przypadkowo na stronę https://kalkulatorpromili.pl/ile-wodki-na-wesele Nie chciało mi się wierzyć, że te dane mają jakiś sens, jednak po analizie z Panią organizatorką zastosowałyśmy się do nich. To był strzał w dziesiątkę. Na stole zawsze był wybór w napojach a także królowała wódka. Wódka królowa polskich wesel. Coś w tym jest. Goście byli zadowoleni a napoje jakie zostały do zabrania po imprezie były w niewielkich ilościach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zwykła ściema. Tak z perspektywy czasu to. .. Wg tych przeliczeń potrzebowaliśmy 50 butelek 0,5 wódki i tyle faktycznie mieliśmy. Z czego ponad połowa po weselu została. Poszły też 2 butelki wina, a wskazywali, że potrzeba 8. Więc marniutki ten przelicznik
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamówienie napojów na wesele i poprawiny to nie lada wyzwanie. Z doświadczenia wiem, że każdy zapytany o radę powie inaczej. Przyjęło się, że na jedna osobę dorosłą przypada 0.5 do 0.75 litra wódki. Jedna osoba zamawia dużo wódki lepiej niech zostanie niż ma zabraknąć, inna na styk. Też miałam dylemat co zrobić. Po przeszukaniu Internetu trafiłam przypadkowo na stronę https://kalkulatorpromili.pl/ile-wodki-na-wesele Nie chciało mi się wierzyć, że te dane mają jakiś sens, jednak po analizie z Panią organizatorką zastosowałyśmy się do nich. To był strzał w dziesiątkę. Na stole zawsze był wybór w napojach a także królowała wódka. Wódka królowa polskich wesel. Coś w tym jest. Goście byli zadowoleni a napoje jakie zostały do zabrania po imprezie były w niewielkich ilościach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pisałaś to już dwa dni temu, patrz dwa wpisy wyżej. Po co sie powtarzać, potrafimy czytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

Zaproszenia ślubne - gdzie najlepiej kupić? (134 odpowiedzi)

Gdzie najlepiej kupić zaproszenia w okolicy Trójmiasta?

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

do góry