Widok

Ile się teraz płaci za "talerzyk"?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Cześć dziewczyny! Zabieram się właśnie za planowanie ślubu w plenerze + wesela, które ma się odbyć maj/czerwiec/wrzesień 2019. Byłam właśnie w restauracji, którą sobie upatrzyłam i powiem szczerze, jestem przerażona cenami. Cena za "talerzyk" jaką mi podano to 300zł, a koszt całego wesela( z 1 noclegiem dla wszystkich gości) to koszt 26 tysięcy za 50 osób. Bez ciast (ale tort gratis), napojów gazowanych, soków, alkoholu na poprawinach. A jak do tego doliczę sobię pozostałe wydatki (suknia, garnitur, buty, dj, fotograf, wynajęcie samochodu itp itd.) to kwota robi się jak dla mnie astronomiczna. Czy naprawdę takie są teraz ceny? Myślicie , że lepiej zostać przy tej opcji czy szukać czegoś innego? Ile wy płaciłyście? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ceny talerzyka od 170zl w już dobrym miejscu. Ale są i takie po 370... :P Szaleją ludzie teraz robiąc wesela, płacą tyle za talerzyki, więc salki z roku na rok coraz bardziej podnoszą ceny. Szaleństwo dla mnie, ale co kto lubi... ;) Ja bym nie dała więcej niż 200zl za menu od osoby i takiej salki szukam. ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No mnie właśnie też taka cena wydała się przesadą, ale nikt ze znajomych nie robił ostatnio wesela i nie mam bladego pojęcia o tym "rynku". Jak szperałam w internecie to zwykle ludzie podawali średnio ok 180-190zł za talerzyk, ale niestety były to same stare wątki, więc zwątpiłam czy te ceny są jeszcze gdzieś aktualne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Robię wesele w tym roku. Ceny w lokalach, które mnie interesowały to od 130 do 220 z czego większość chciała 150 i w tym ciasta, tort i jedzenie oraz podstawowy wystrój (ścianka za młodymi, obrusy i serwetki oraz kokardy na krzesła). Uważam, że taka cena jest akurat. Miejsce na prawdę śliczne więc po co przepłacać i płacić 200, 300 albo i więcej za talerzyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Podniosła mnie nieco na duchu :) A czy (jeśli nie jest to zbyt osobiste pytanie,) mogłabym zapytać o miejsce, w którym Pani robi wesele i te pozostałe, które Pani brała pod uwagę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sala w Pucku, Tequila w Rumi, Kac Catering w Suchym Dworze, sala na Obłużu, Biancas w Rumi, sala Połchowie, w Nowym Dworze Wejherowskim i Osłoninie. Są to sale bardziej na obrzeżach. W centrum miasta ceny są zbyt wysokie - więc jeśli ktoś chce tam robić wesele to musi się liczyć z tym, że zapłaci więcej - nawet 300 zł za osobę i to bez ciast i napoi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wezmę ich pod uwagę. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłam trzy salki, które naprawdę mają dobre jedzenie, nie brakuje go, są piękne, niekiczowate (zależy od gustu oczywiście :D) i menu jest w nich przeważnie 190-240zł, zależnie od rodzaju mięs, ciast, itp. I jak przekopałam większość salek z Trójmiasta to myślę, że to jest w porządku właśnie zakres cenowy. Tańsze menu często są małe albo mają dużo haczyków - korkowe, własne ciasta, dopłata za napoje, itp. Droższe są dla mnie fanaberią pod tytułem "zastaw się a postaw się", ale pewnie zależy od budżetu. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuję bardzo za odpowiedź. A czy (jeśli to nie jest zbyt osobiste pytanie) mogłaby Pani podać nazwy tych miejsc? Szperam cały czas w internecie, ale mało miejsc podaje dokładną ofertę cenową :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat my obecnie wybieramy między Folwarkiem Dajak a Karczmą Swojak, ale są to specyficzne miejsca, ponieważ planujemy ślub w stylu rustykalnym. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My mieliśmy wesele w Best Faltom Gdynia, jedzenie pyszne, opinia nie tylko moja, ale również gości. cena 188 zł/ osoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wezmę tę sugestię pod uwagę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wezmę tę sugestię pod uwagę :) Styl rustykalny jest ok!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy slub 9 czerwca 2018r w Tawernie Greckiej Lulullus i jak sie nie myle to placimy za osobe 170zl z napojami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A napoje, które są w cenie to soki/cola/kawa& herbata czy również alkohol?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez alkoholu. Same soki,napoje,kawa i herbata. |A sala jest po remoncie i wyglada pieknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam zarezerwowaną salę w Restauracji Tabun w Otominie w czerwcu przyszłego roku i cena od osoby to 220 zł. Uważam, że to okej, bo w cenie są ciasta (ale nie tort) i napoje bez ograniczeń (kawa, herbata, 2 rodzaje soków, woda). Co mnie jeszcze urzekło to fakt, że menu jest z jednej strony "swojskie", ale jednocześnie niesztampowe - tzn. potrawy nie są wymyślne, ale też nie jest to "tradycyjny" rosół ze schabowym. Wiem, że niektórzy liczą na tego schabowszczaka, ale wyszłam z założenia, że kotlety to się je co niedzielę, więc na weselu można podać coś innego ;) W każdym razie, robiłam rozeznanie i taka średnia cena w Trójmieście i okolicach to ok. 200 zł/os. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź. Też sobie ich wezmę pod uwagę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiliśmy wesele w Karczmie Trzy Dęby w Gdańsku. Płaciliśmy za osobę 155zł + 400zł korkowe. W cenę wliczone już były np. dekoracje (w innych miejscach trzeba płacić dodatkowo lub organizować samemu). Jedzenie było przepyszne i naprawdę dużo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź. Zerknę sobie na ich stronę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłam w okolicach Starej Kiszewy dokladnie Stara Grusza Lipy jedzenei pyszne duzo ,ciasta w cenie , tort chyba od Jarzębinskich z Koscierzyny
moze daleko od Trojmiasta ale noclegi niedrogie sniadanie w cenie bylam i polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Restauracje Manhattan Gdańsk Wrzeszcz, ceny przystępne a jedzonko bardzo dobre, goscie zadowolwni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na Twoim miejscu szukałabym czegoś innego - jeśli organizujesz ślub w plenerze, znajdź dobry catering, na przykład http://banglob.pl/ a nocleg zapewnij gościom w innym, tańszym miejscu (jeśli nie chcesz przeznaczać na ten cel zbyt dużych środków pieniężnych, możesz wynająć domki campingowe).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja szukałam w stylu rustykalnym. Niestety tam ceny są droższe jak widzę. Od 240 zł do 360zł. Wybrałam taki za 300zł / os. w tym tort i ciasta. I tak naprawdę bardzo ciężko o tanszą ofertę bo jedno miejsce nie ma noclegów, drugie ma alkohol droższy i suma sumarum wychodzi praktycznie na to samo. Ale decyzja podjęta - w 2019 r. rowniez mamy wesele :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja też planuję styl rustykalny i plener. Czy któraś z was ma opinie o tej sali http://sale-weselne.pomorze.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

wieczór panieński (21 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

do góry