Widok

Imię Alan

witam chciałbym się dowiedzieć co myślicie o imieniu Alan ? Za miesiąc Nasz syn będzie znani a imię nie do końca wybrane, ponieważ mój mąż odpoczątku chce dać dziecku na imię Alan a ja nie wiem czy to dobry wybór.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Daj. Wśród rówieśników ksywa "Anal" murowana ;)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że zrobisz dziecku krzywdę. W klasie mojego Syna jest Alan- ciężkie ma życie- " Analek", " Anal" itd. Dzieci potrafią być złośliwe, a to uderzenie w punkt, z którym dziecko nic nie może zrobić. Nigdy nie dałabym takiego imienia, dla dobra dziecka.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko niedorozwiniętemu glupkowi będzie się kojarzyć to imię z "anal". W szkole w liceum znałam Alana i nie przyszło nikomu do głowy by wołać do niego anal. Ja bym dała tak na imię. Przynajmniej nie będzie kolejnym Kubusiem, Krzysiem, Jasiem itp.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

To niestety przyjmij do wiadomości, że świat pełen jest takich jak to określasz " niedorozwiniętych głupków". Po co narażać dziecko na ew. przykrości? Jest tyle pięknych imion...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Aż się wieżyc nie chce, że dzieci mogą aż tak przekręcić to imię. Osobiście mi imię Alan nie kojarzyło się z analem, ale po tych komentarzach nie wiem co mam o tym myśleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie się nie podoba, ale to Twoje dziecko i ono potem będzie żyć z imieniem, które mu nadasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cóż straszne to jest że ludzie mogę tak przekręcić to imię , tego niestety się nie przewidzi.
Coraz częściej spotykane imię, nie jest powiedziane, że na każdego Alana będą wołać anal zależy jakie będzie dziecko, może postawi się swoim rówieśnikom.
Tyle jest pięknych polskich imion.
Mi sie nie kojarzyło ani nie kojarzy z Analem. Imie mi się nie podoba bo rzadko lubię obce imiona. Jesli nie idzie za tym jakaś fajna historia to dla mnie to takie trochę pretensjonalne i kojarzy mi się z jakąś tanią tęknotą za amerykańskością ;) Ważne jest też zestawienie z nazwiskiem - taki Alan w zestawieniu z nazwiskiem typowo polskim np z koncówką na - ski, rzadko mi pasuje. Poza tym to imię chyba w oryginale brzmi Allan, więc takie spolszczenie tez nie bardzo. W każdym razie dla mnie Alan to trochę takie jak Vanessa, Brajan, Max, Dżesika.
Ja bym przekonała męża do innego imienia, tym bardziej, że sama masz obiekcje. Powodzenia! :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję ;-)

Imię jak każde inne. Sam mam już swoje lata, a wśród znajomych mam jednego Alana. Chłopak, a właściwie mężczyzna pod 30 i w dzieciństwie nigdy się nie zdarzyło, by ktoś go przezywał. Może kwestia kultury i wychowania. Jak dzieci są złośliwe i mają zły przykład w domu, to nic nie poradzisz i imię takie czy inne nie zmieni sytuacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, tego się nie przewidzi jak dzieci będą wołać.
Dla mnie Alan jest na poziomie Brajanka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie na osiedlu wszystkie psy=suki miały na imię sara i co mam z tym zrobić?
Może kiedyś dzieciaki były bardziej kulturalne i nie przyszło by im do głowy nazwać kogoś analem, ale teraz dzieciaki potrafią być tak beznadziejnie chamskie, że zapewne chłopak będzie miał taką ksywę prędzej czy później. Nie krzywdź dzieciaka i nie nazywaj go Alan.
Mój synek ma na imię Olaf, piękne imię polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Druga ciaza po cesarce-kilka pytan do mam po cc:) (35 odpowiedzi)

Jestem w drugiej ciazy, w 6 tyg, cesarke mialam 2 lata temu. Mam kilka pytan, ponoc moje objawy...

Apteka robiąca leki na receptę (22 odpowiedzi)

Gdzie w okolicy Śródmieścia, Suchanina, Wrzeszcza, Piecek lub Siedlec znajdę aptekę która ma...

Kiedy zrezygnowac z luzeczka i kupic fotel (21 odpowiedzi)

Witam jak w temacie kiedy zrezygnowac z luzeczka i kupic dziecku fotel?

do góry