Widok

Imię Alan

witam chciałbym się dowiedzieć co myślicie o imieniu Alan ? Za miesiąc Nasz syn będzie znani a imię nie do końca wybrane, ponieważ mój mąż odpoczątku chce dać dziecku na imię Alan a ja nie wiem czy to dobry wybór.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Daj. Wśród rówieśników ksywa "Anal" murowana ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Myślę, że zrobisz dziecku krzywdę. W klasie mojego Syna jest Alan- ciężkie ma życie- " Analek", " Anal" itd. Dzieci potrafią być złośliwe, a to uderzenie w punkt, z którym dziecko nic nie może zrobić. Nigdy nie dałabym takiego imienia, dla dobra dziecka.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tylko niedorozwiniętemu glupkowi będzie się kojarzyć to imię z "anal". W szkole w liceum znałam Alana i nie przyszło nikomu do głowy by wołać do niego anal. Ja bym dała tak na imię. Przynajmniej nie będzie kolejnym Kubusiem, Krzysiem, Jasiem itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

To niestety przyjmij do wiadomości, że świat pełen jest takich jak to określasz " niedorozwiniętych głupków". Po co narażać dziecko na ew. przykrości? Jest tyle pięknych imion...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Aż się wieżyc nie chce, że dzieci mogą aż tak przekręcić to imię. Osobiście mi imię Alan nie kojarzyło się z analem, ale po tych komentarzach nie wiem co mam o tym myśleć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie się nie podoba, ale to Twoje dziecko i ono potem będzie żyć z imieniem, które mu nadasz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cóż straszne to jest że ludzie mogę tak przekręcić to imię , tego niestety się nie przewidzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coraz częściej spotykane imię, nie jest powiedziane, że na każdego Alana będą wołać anal zależy jakie będzie dziecko, może postawi się swoim rówieśnikom.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tyle jest pięknych polskich imion.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi sie nie kojarzyło ani nie kojarzy z Analem. Imie mi się nie podoba bo rzadko lubię obce imiona. Jesli nie idzie za tym jakaś fajna historia to dla mnie to takie trochę pretensjonalne i kojarzy mi się z jakąś tanią tęknotą za amerykańskością ;) Ważne jest też zestawienie z nazwiskiem - taki Alan w zestawieniu z nazwiskiem typowo polskim np z koncówką na - ski, rzadko mi pasuje. Poza tym to imię chyba w oryginale brzmi Allan, więc takie spolszczenie tez nie bardzo. W każdym razie dla mnie Alan to trochę takie jak Vanessa, Brajan, Max, Dżesika.
Ja bym przekonała męża do innego imienia, tym bardziej, że sama masz obiekcje. Powodzenia! :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Imię jak każde inne. Sam mam już swoje lata, a wśród znajomych mam jednego Alana. Chłopak, a właściwie mężczyzna pod 30 i w dzieciństwie nigdy się nie zdarzyło, by ktoś go przezywał. Może kwestia kultury i wychowania. Jak dzieci są złośliwe i mają zły przykład w domu, to nic nie poradzisz i imię takie czy inne nie zmieni sytuacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, tego się nie przewidzi jak dzieci będą wołać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie Alan jest na poziomie Brajanka
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie na osiedlu wszystkie psy=suki miały na imię sara i co mam z tym zrobić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może kiedyś dzieciaki były bardziej kulturalne i nie przyszło by im do głowy nazwać kogoś analem, ale teraz dzieciaki potrafią być tak beznadziejnie chamskie, że zapewne chłopak będzie miał taką ksywę prędzej czy później. Nie krzywdź dzieciaka i nie nazywaj go Alan.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma na imię Olaf, piękne imię polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

bierz kłentin ,tajron ,kleofas to juz na dzielni szacun +50
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich . Chciałam napisać, że jestem w ciąży i niedawno dowiedzieliśmy się z mężem że będziemy mieć synka :-) jest to wspaniała wiadomość ponieważ mi i mężowie właśnie podoba się imię Alan jest poprostu piękne. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje. To jest nasze zadanie i my nie wyobrażamy sobie żeby dać naszemu dziecku inne imię. Nie intersuej nas to co mają ludzie do powiedzenia, każdemu podoba się coś innego. Mam to gdzieś co o tym myślicie to nasz syn i my decydujemy o jego imieniu na pewno nie pozwolimy nigdy na to żeby nasze dziecko było pośmiewiskiem. Z każdego imienia można drwić i wymyślić ksywe , dlatego mam to gdzieś . Ja nie przepadam za imionami takich jak Stachu, Leon, Jan, Antoni itp. Do małego dziecka zdrobnienie jest OK ale do dorosłego nic specjalnego. Jesteś bardzo szczęśliwa że nasz synek Alan będzie już niedługo z nami. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

To super, daj na imię jak chcesz. Naprawdę wszystko nam jedno, jak twoje dziecko będzie miało na imię. Założycielka wątku wyraziła wątpliwość i skierowała do forumek pytanie i dostała na nie odpowiedzi. Po co się nam tłumaczysz?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tłumaczę się . Wyraziłam swoje zdanie na ten temat. Miałam na myśli również to, że jeśli autorka wątku przeczyta mój komentarz zrozumie że nie ma sensu przejmować się ludźmi. Większość komentarzy jest negatywnych, co może źle wpłynąć na założycielkę wątku. Uważam że niema sensu sugerować się tymi złymi opiniami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mojej koleżanki synek ma na imię Alan. Fajne chłopczyk, co prawda ma dopiero dwa latka , ale nie słyszałam żadnej złej opini na jeno imię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli jeśli ma 2 lata, to jeszcze nie poznał złośliwości dzieci w wieku szkolnym... Życzę mu jak najlepiej, ale wszystko przed nim. Dzieci potrafią być złośliwe, oj potrafią. Rozmawiałam z mamą jednego Alana- dzieci ponoć tak dokuczają ( wiadomo w jaki sposób), że rodzice zastanawiają się nad urzędową zmianą imienia). Alan jest w 8 klasie. Koleżnka bardzo żałuje, że dała takie imię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uuu... przykra sprawa, szkoda dziecka. W takim wieku dzieci mogą dokuczać i to konkretnie, nawet jeśli w młodszych klasach będzie wszystko w porządku niestety wraz z wiekiem może być coraz gorzej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak wam się podoba to dajcie tak na imię i tyle, co to za problem. Nie wiem po co pytać ludzi. Wasze dziecko. Moja córka chodzi do przedszkola z Tytusem i Aronem byłam w szoku jak przeczytałam imiona tych chłopców , no ale cóż każdemu podoba się co innego, z tąd masa różnych imion. A tak na marginesie do każdego imienia można się przyczepić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam! urodziłam! Moje szczęście dwumiesięczne ma na imię Wiktor :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Mikołajki w Szwecji (3 odpowiedzi)

Musimy zrezygnować z opłaconego już rejsu Stena Line (zapanowała u nas ospa). Poszukujemy osób...

sprzątanie (25 odpowiedzi)

jaksobie radzicie z obowiazkami domowymi? gdzie mozna znależc Pania do pomocy chocby raz na 2...

Wózek dziecięcy 3w1 - jakiej firmy i jaki model polecacie? (115 odpowiedzi)

Witam :-) nasze malenstwo przyjdzie na swiat dopiero w sierpniu ale juz zaczynam sie rozglądać za...

do góry