Widok
a to ciekawe, bo ja wlasnie przechodze z Orange do Play
zanim podjalem decyzje kupilem starter i sprawdzilem zasieg w domu. Orange - brak zasiegu, Play - 3 kropki
wiec chyba u mnie bedzie lepiej
Orange i reklamacja - zenada. Maja kompletnie w d*pie klientow, oczywiscie teraz okazuje sie ze ani mapka zasiegu nie jest wiazaca ani zapewnienia technikow orange PRZED podpisaniem umowy ze nie bedzie problem z zasiegiem
rzeznia
zanim podjalem decyzje kupilem starter i sprawdzilem zasieg w domu. Orange - brak zasiegu, Play - 3 kropki
wiec chyba u mnie bedzie lepiej
Orange i reklamacja - zenada. Maja kompletnie w d*pie klientow, oczywiscie teraz okazuje sie ze ani mapka zasiegu nie jest wiazaca ani zapewnienia technikow orange PRZED podpisaniem umowy ze nie bedzie problem z zasiegiem
rzeznia
ja od kilku miesięcy reklamuję w play, ale zasięg telefoniczny, tzn internetu w telefonie też brak, albo słaby, ale mam w domu radiowy, więc nie potrzebuję. I powiem jedno, nie jest to łatwa walka. Sposób obsługi reklamacji przez play to porażka. Ale oczywiście trzeba reklamować i walczyć o swoje, bo to że mieszkamy na wsi, nie znaczy że nie mamy mieć zasięgu czy internetu. To nie jest środek Puszczy Kampinoskiej czy pustyni, tylko miejsce zaraz pod Trójmiastem i za ciężko płacony abonament należy się nam to co innym. I nie jest to prawdą, że przez lotnisko jest problem, to są po prostu braki w infrastrukturze, więcej klientów, mniej sprzętu to przecież czysty zysk. Ale jak sprzedają usługę to się chwalą, że zasięg jest super. I co ciekawe na początku jest jakoś w miarę ok, a po kilku miesiącach od podpisania umowy zaczyna się masakra... Przerobiłam to już wcześniej z t-mobile i z orange. Teraz play, ale stwierdzam, że play jest najgorszy, bo aż takich problemów nie miałam z innymi operatorami. Wielokrotnie jest kompletny brak zasięgu, a jak wyglądają rozmowy to w ogóle nie będę komentować...
Piotrek
Co do radiówki i TV, to czy masz router bezpośrednio podpięty do telewizora? Ja wcześniej łączyłam się na wi-fi, w dodatku telewizor na dole a router na górze i ciągle zwieszało się. Wymieniłam router na nowszy, bo tamten miał już parę lat, przeniosłam na dół, podłączyłam po kablu i teraz praawie zawsze działa bezproblemowo. Oczywiście zdarzają się zwiechy, ale tylko zdarzają :-)
Piotrek
Co do radiówki i TV, to czy masz router bezpośrednio podpięty do telewizora? Ja wcześniej łączyłam się na wi-fi, w dodatku telewizor na dole a router na górze i ciągle zwieszało się. Wymieniłam router na nowszy, bo tamten miał już parę lat, przeniosłam na dół, podłączyłam po kablu i teraz praawie zawsze działa bezproblemowo. Oczywiście zdarzają się zwiechy, ale tylko zdarzają :-)
A może warto do użytku domowego rozważyć zakup usługi do tego przeznaczonej, czyli stacjonarnej (choćby i radiowej) - a LTE to usługa mobilna. To, że marketing bardzo promuje ją jako stacjonarną, nie zmieni jej ograniczeń - LTE to nie magia tylko też radio, pasmo nie jest z gumy, operator komórkowy ma go do dyspozycji znacznie mniej niż sieci radiowe, a stara się pokryć zasięgiem większość obszaru kraju by dało się używać usługi mobilnej zgodnie z jej przeznaczeniem (choć zasięg dla "99% ludności" marketingowo brzmi lepiej niż "80% powierzchni").
Jeśli ten Internet jeszcze niedawno radiowy był od nas, to zapraszam do powrotu, bo dużo się zmieniło - od lipca zwiększone dwukrotnie łącze w świat, przycięte drzewa które zarosły widoczność radiolinii itp. - i będzie zmieniać się nadal, cały czas coś robimy. Więcej wiary w lokalne firmy (popierać póki jeszcze są... niestety politykom marzy się "konsolidacja", ale nie poddajemy się), sądzę że jesteśmy w stanie reagować na lokalne zapotrzebowanie szybciej niż ogólnopolski moloch dla którego Banino jest tylko dalekim punkcikiem na mapie.
Jeśli ten Internet jeszcze niedawno radiowy był od nas, to zapraszam do powrotu, bo dużo się zmieniło - od lipca zwiększone dwukrotnie łącze w świat, przycięte drzewa które zarosły widoczność radiolinii itp. - i będzie zmieniać się nadal, cały czas coś robimy. Więcej wiary w lokalne firmy (popierać póki jeszcze są... niestety politykom marzy się "konsolidacja", ale nie poddajemy się), sądzę że jesteśmy w stanie reagować na lokalne zapotrzebowanie szybciej niż ogólnopolski moloch dla którego Banino jest tylko dalekim punkcikiem na mapie.
Witam wszystkich.
W dniu dzisiejszym przesłałem do działu technicznego Play wiadomość następującej treści:
"Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu obserwuję znaczny spadek prędkości pobierania danych w miejscu korzystania z Waszej usługi oraz systematyczne "wieszanie się" routera. Mieszkam w miejscowości, która w szybkim tempie się rozrasta i co za tym idzie, wzrasta liczba użytkowników telefonów/internetu. Problem z szybkością łącza pojawia się z reguły w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Z informacji uzyskanych na forum (http://forum.trojmiasto.pl/Internet-LTE-t713498,4,12.html) wynika, że nie jestem jedynym obserwującym ten problem. Wydaje mi się, że jedynym dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie liczby przekaźników. Proszę o informację, czy jako Operator planujecie rozbudowę infrastruktury teletechnicznej w tym regionie. Nadmieniam, że jakość świadczonych przez Was usług nie pozostanie bez wpływu na decyzję, co do kontynuacji zawartej umowy. Pozdrawiam."
Taki sposób zgłaszania problemu zalecił mi kolega, który pracuje w Play. Twierdzi on, że im więcej pisemnych/telefonicznych zgłoszeń, tym większa szansa na rozbudowę sieci o kolejne przekaźniki, a co za tym idzie, lepsza jakość świadczonych usług.
Jeszcze niedawno korzystałem z usługi internetu radiowego. Ceny i prędkość OK, ale korzystając z internetu w TV (filmy, Youtube, koncerty, itp.), połączenie często się zawieszało. W związku z tym przeszedłem na LTE i do czerwca-lipca było całkiem nieźle. Teraz to już masakracja...
Pozdrawiam i liczę na wsparcie w apelach do operatora wszystkich użytkowników LTE w sieci Play w Baninie.
W dniu dzisiejszym przesłałem do działu technicznego Play wiadomość następującej treści:
"Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu obserwuję znaczny spadek prędkości pobierania danych w miejscu korzystania z Waszej usługi oraz systematyczne "wieszanie się" routera. Mieszkam w miejscowości, która w szybkim tempie się rozrasta i co za tym idzie, wzrasta liczba użytkowników telefonów/internetu. Problem z szybkością łącza pojawia się z reguły w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Z informacji uzyskanych na forum (http://forum.trojmiasto.pl/Internet-LTE-t713498,4,12.html) wynika, że nie jestem jedynym obserwującym ten problem. Wydaje mi się, że jedynym dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie liczby przekaźników. Proszę o informację, czy jako Operator planujecie rozbudowę infrastruktury teletechnicznej w tym regionie. Nadmieniam, że jakość świadczonych przez Was usług nie pozostanie bez wpływu na decyzję, co do kontynuacji zawartej umowy. Pozdrawiam."
Taki sposób zgłaszania problemu zalecił mi kolega, który pracuje w Play. Twierdzi on, że im więcej pisemnych/telefonicznych zgłoszeń, tym większa szansa na rozbudowę sieci o kolejne przekaźniki, a co za tym idzie, lepsza jakość świadczonych usług.
Jeszcze niedawno korzystałem z usługi internetu radiowego. Ceny i prędkość OK, ale korzystając z internetu w TV (filmy, Youtube, koncerty, itp.), połączenie często się zawieszało. W związku z tym przeszedłem na LTE i do czerwca-lipca było całkiem nieźle. Teraz to już masakracja...
Pozdrawiam i liczę na wsparcie w apelach do operatora wszystkich użytkowników LTE w sieci Play w Baninie.
To że za usługę się płaci to chyba normalne, ale z tymi bojami to już nie dramatyzujmy, ofiar w ludziach nie było ;). Nie stoimy w miejscu, gdyby nic nie robić to wszystko kiedyś się zapcha, ale zanim się zapcha to znowu będzie coś nowszego i lepszego - i tak się kręci już ponad 12 lat, kilka generacji sprzętu się przez ten czas przewinęło, byłoby z tego małe muzeum techniki. Co do percentyla - tak, myślałem - jeśli jest zapotrzebowanie na taką usługę to proszę o wysłanie zapytania bezpośrednio do mnie. Jak ktoś chce sprzedać sieć to też proszę o kontakt.
Czy ktoś posiadający internet od JMT mógłby udzielić informacji, czy jest zadowolony oraz czy prędkość, za którą się płaci, to rzeczywiście jest ta prędkość? Rozważam JMT gdyż najbliżej mam do odbiornika z tej właśnie firmy i żadnych zakłóceń po drodze nie powinno być. Przeglądałem trochę forum i wypowiedzi były raczej nieprzychylne, ale to było parę lat temu. Technologia poszła na przód to może coś się zmieniło
Generalnie wave działa, muli-wifi działa ( tylko drogo )
air-net nie wiem - maja tak archaiczną ofertę ze chyba wszyscy juz uciekli.
JMT ma wywalane i czeka aż ktoś przyjdzie do nich z ofertą kupna sieci, coś tam próbowali naprawić ale od d*py strony.
multi-ip i volta to operatorzy widmo którzy tak naprawde nie istnieją.
Amelek jak już się przejdzie boje i zapłaci to w 6ghz działa, trzeba poczekać aż przepnie z 50-100 osób na tą nowość i sie zapcha.
Ktoś jeszcze został z radiówek?
Panie Amelek - nie myślał Pan o rozliczaniu z percentyla?
air-net nie wiem - maja tak archaiczną ofertę ze chyba wszyscy juz uciekli.
JMT ma wywalane i czeka aż ktoś przyjdzie do nich z ofertą kupna sieci, coś tam próbowali naprawić ale od d*py strony.
multi-ip i volta to operatorzy widmo którzy tak naprawde nie istnieją.
Amelek jak już się przejdzie boje i zapłaci to w 6ghz działa, trzeba poczekać aż przepnie z 50-100 osób na tą nowość i sie zapcha.
Ktoś jeszcze został z radiówek?
Panie Amelek - nie myślał Pan o rozliczaniu z percentyla?
Jeśli są jakieś problemy, proszę je zgłaszać bezpośrednio do nas - przyczyny spowolnień mogą być różne i często zależne od konkretnej lokalizacji, więc trudno coś poprawić na podstawie samej informacji z forum.
PS. W końcu mamy nową stronę www - będzie jeszcze rozbudowywana, ale mam nadzieję że wygląda lepiej od dotychczasowej :)
PS. W końcu mamy nową stronę www - będzie jeszcze rozbudowywana, ale mam nadzieję że wygląda lepiej od dotychczasowej :)
ale lecisz w paśmie licencjonowanym na 6GHz czy standardowo AC 5GHz? Testowałem 5 i byłem niezadowolony też, spore spadki w szczytach czyli wieczory i weekendy, na 6 radiu nie ma tego problemu i leci pełnym ogniem. Byłem przeciwnikiem radia bo znam ograniczenia radiówek no ale sam jestem mega zaskoczony.
