Widok

Izolowanie ludzi i zamykanie sklepów i usług doprowadzi kraj do zapaści

Obecne bezsensowne izolowanie wszystkich ludzi i przymusowe zamykanie sklepów i usług doprowadzi nasz kraj w kilka tygodni do zapaści a w najlepszym wypadku do dwucyfrowej inflacji. Izolacja powinna być wyłącznie dla osób z grupy ryzyka, reszta powinna normalnie pracować i przede wszystkim, mieć możliwość wykonywać ta pracę!

Czekają nas naprawdę ciężkie czasy i te działania rządu które teraz chwalicie odbija się na was na nas wszystkich. No ale oczywiście politycy powiedzą że winny będzie wirus..

Niestety politycy dali się ponieść emocjom i teraz są dwie opcje,

1. za 2-3 tyg zlikwidują zakazy handlu, przywrócą ruch graniczny, naukę w szkołach, bezsensowne kwarantanny, co oznacza powrót do życia w szczycie zachorowań.
2. Iść w zaparte i izolować wszystkich dalej to będziemy mieli katastrofę gospodarczą, ogromną inflację, recesję,policjantów, szpitale, strażaków w kwarantannie i dużą część społeczeństwa skończy na ulicy albo w grobie, tylko wtedy już nikt im nie pomoże.

Trzeba jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie, znieść zakay, izolacje. Należy zaopiekować się ludźmi z grupy ryzyka, ich poddać już teraz izolacji i zapewnić im środki do życia.

Apeluje, nie panikujmy, myślmy rozsądnie, wszyscy chcemy żeby jak najwięcej ludzi przeżyło i nie straciło ani zdrowia ani środków do życia.
popieram tę opinię 274 nie zgadzam się z tą opinią 466

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Przeczysz sam sobie.
popieram tę opinię 183 nie zgadzam się z tą opinią 50

Chiny odrobily pilnie lekcje.
Wuhan i zakotwiczenie w spoleczenstwach zachodu masowej kawarantanny jako jedynego rozwiazania to wspolczesne Gwiezdne Wojny Reagana.
A social media i kontrolowane zarzadzanie strachem skutecznie wiążą ręce rządzącym przed powiedzeniem "Sprawdzam".
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 12

Oczywiście można się zgodzić, że to zarządzanie strachem powoduje podejmowanie takich kroków jak narodowa kwarantanna. Zadajmy sobie jednak pytanie, co mogłoby się wydarzyć jeśli wprowadzimy w życie scenariusz zupełnego braku reakcji państwa (to co wymyślili w UK, ale pod presją społeczną szybko się z tego wycofali). Pozostawiając wirusowi i społeczeństwu wolną rękę w działaniach można założyć, że przy tak agresywnej chorobie wybuch zarażeń i tym samym poważnych zachorowań będzie tak ogromny, że znacznie przekroczy możliwości pomocowe służby zdrowia (SZ). W takim przypadku paraliż SZ, przekraczamy cienką linię, przed którą ratujemy bez problemu ludzi, którzy mają taki potencjał, ale za nią zaczynają nam umierać wszyscy. Masz totalną panikę, zaczynają się niepokoje społeczne, ludzie podejmują decyzje wbrew zaleceniom władz., potrzebna jest interwencja militarna służb wewnętrznych. Chaos, przerwanie nawet najmniejszych łańcuchów dostaw (jedzenie, media itp.). Trupy "na ulicach" itd. Zobacz jak dramatyczna jest sytuacja we Włoszech i weź pod uwagę, że tam państwo jednak stara się cały czas opanować sytuację. Co by było, gdyby w ogóle nie reagowali? Władze to kalkulują (u nas PIS) i liczą na to, że to co robią pomoże im utrzymać się przy stołkach. To nie są samobójcy.
popieram tę opinię 68 nie zgadzam się z tą opinią 14

Ale paraliż służby zdrowia już mamy. Wszystkie zasoby są powołane do leczenia wirusa widmo. (Znam dziesiątki ludzi z przewlekłymi chorobami pozostawione bez opieki, nie znam nikogo z koronawirusem.)
Spróbuj zrobić sobie najprostsze badania. Bez szans, nawet prywatnie. Niektórzy nie robią ich hobbystycznie. Mają wskazania do monitorowania np. hormonów we krwi. Laboratoria odsyłają na później, lekarze nie przyjmują.
Do dentysty z bolącym zębem, z rozgrzebanym kanałem w całym mieście się nie dostaniesz.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chiny nie podają prawdy bo mogą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Siedzisz w domciu mądralo?
popieram tę opinię 70 nie zgadzam się z tą opinią 22

Ja tam się cieszę, bo wreszcie do fryzjerki umówiłem się bez problemu, a wcześniej łachę robili,i trzeba było dzwonić i tydzień wcześniej się umawiać, bo w głowach się poprzewracało, a teraz z pocałowaniem w rączkę mnie przyjęli.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 75

Zapytałam w mojej firmie czy zamykamy się na 2 tygodnie i odcinamy pensje czy pracujemy normalnie, zaglosowali że pracujemy i po tym 80% poszło na L4. Autor wpisu pewnie też do takich należy żeby wszystko było otwarte inni na niego pracowali a on sam w domu, bo taka prawda że większość ma takie podejście.
popieram tę opinię 103 nie zgadzam się z tą opinią 9

To wszystko pokazuje jak słabe są te byznesy Januszy, którzy żyją tylko od pierwszego do pierwszego i zastój przez jeden miesiąc kładzie całkowicie większość firm. A może żyjemy ponad stan, kupujemy SUVy i wielkie 60 calowe telewizory zamiast odłożyć pieniądze na czarną godzinę, bo potem jest właśnie taki płacz.
popieram tę opinię 72 nie zgadzam się z tą opinią 20

To widać, jakie masz pojęcie o prowadzeniu działalności
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7

O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co myślałeś, że pracownicy chcą zostać bez pieniędzy do życia? Oczywiste, że jak dałeś do wyboru bezpłatny urlop lub normalną pracę, to wybrali pracę. Jest coś takiego jak przestój i powinieneś płacić pracownikom gdy decydujesz się zamknąć firmę. Dziwisz się, że pracownicy poszli na l4 w takiej sytuacji? Dziwisz się, że ludzie boją się o swoje zdrowie i życie oraz życie swoich najbliższych, starszych, schorowanych rodziców, chorych dzieci? Może spójrz trochę dalej niż czubek własnego nosa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ludzie wzięli lewe zwolnienia, ponieważ jest dobra wymówka, bo grypa żołądkowa przereklamowana. Lekarz tego nie sprawdzi, nasz kochany ZUS też nie. Więc siedzą na tyłkach zadowoleni, chodzą całymi rodzinami na spacery, robią remonty i jest fajnie. A później będzie, że im się wszystko należy bo są biedni i nie ma za co żyć. Mamy roszczeniowe społeczeństwo. Ktoś daje palec a ludzie biorą całą rękę. U mnie wszyscy pracują. I proponuje nagradzać ludzi, którzy nn adal pracują, bo w sumie to nie praca tylko ,,służba,, bo tak mówią pracodawcy do pracowników. I widać, że są wdzięczni. Krowa, która dużo muczy mało mleka daje...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo Ty. Fryzura musi być
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brak mózgu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Ty siedzisz? Ja pracuję na oddziale przekształcony na zakaźne, więc zamknij D....e
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie jesteś sam, pozdrawiam.
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 26

Myślę że warto żebyście rozważyli wyjazd do Włoch, Hiszpanii lub ewentualnie Wielkiej Brytanii, tam własnie robią to co proponujecie, co.. co... nie dosłyszałem....?
popieram tę opinię 137 nie zgadzam się z tą opinią 30

Ale w jakim celu mam wyjeżdżać? Bo Ty tak chcesz? Nie bądź śmieszny.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 59

Tam jak tak o co właśnie apelujesz, to po co apelować, lepiej wyjechać
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 10

W przytoczonych przez Ciebie krajach nikt nie izolował tzw. grupy ryzyka. Autor wątku wyraźnie to proponuje. Czytaj ze zrozumieniem..co..co..nie dosłyszałem...?
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 23

Co to za grupa ryzyka? Jak ją izolować aby nie rozjechała się po kraju? - epidemiolog kurcze wykształcony na filmach z USA i FB ...

siedź w domu i czekaj a nie mędrkuj
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 12
Widać kolejny przedsiębiorca, który patrzy tylko ile traci.
popieram tę opinię 101 nie zgadzam się z tą opinią 52

Za kilka tygodni (bo nie podejrzewam żeby to się wcześniej skończyło) te wszystkie słoiki zaczną pakować manatki z wynajmowanych mieszkań i wracać na mazury, wtedy ci wszyscy co kupili po kilka mieszkań na kredyt na wynajem i mają to wszystko na żyletki wyliczone w excellach zaczną pozbywać się tych mieszkań jak gorącego kartofla i to dopiero będzie wesoło.
popieram tę opinię 73 nie zgadzam się z tą opinią 10

ale zazdrośnik
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11

A co Tobie przeszkadza. Jak byś miał trochę w głowie też byś miał mieszkania na wynajem ludzie myslanie Tak jak TY ..... Trolu zdufany :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 12

Niestety, tylko najbogatsi to przetrwają. Minal ledwo tydzien wszyscy juz cienko piszczą ludzie sobie uświadamiają, ze siedzimy w domach nie dlatego, ze ktos nam chce dac wypoczac, ale dlatego, ze po prostu nie ma roboty. Wszystkie opłaty uderza w ludzi na początku nowego miesiaca i wtedy sie zacznie.

Robilem za troche wiecej niz minimalna krajowa, mam blisko 0 oszczednosci. Moje wynagrodzenie juz zostalo obciete i bedzie tylko gorzej. Jak mnie z domu wywala to na pewno nie bede sie przejmowac zadnymi kwarantannami :)
popieram tę opinię 110 nie zgadzam się z tą opinią 6

Podobną mam sytuację, tylko różnica jest taka że kilka miesięcy temu otworzyłem działalność, którą muszę teraz zamknąć. Oszczędności wystarczą mi na około miesiąc czasu a później albo się poprawia albo mam gdzieś to wszystko. Wynajmujący nie podaruje mi czynszu, a przecież mam jeszcze rodzinę na utrzymaniu.
popieram tę opinię 79 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja wyjamuje 3 lokale, za każdy biorę około 10-12 000 miesięcznie, dogadałem się że w tym i raczej też w przyszłym miesiącu najemcy mają mi zapłacić po 1000 pln brutto + opłaty. Trzeba umieć się dogadać, jezeli ktoś tego nie rozumie, to znaczy że nie nadaje się do robienia interesów.
popieram tę opinię 161 nie zgadzam się z tą opinią 6

Brawo :)))))
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chwała Tobie, że masz ludzkie serce, ale niestety jest jeszcze wiele ludzi w Polsce, którzy widzą tylko we wszystkim pieniądze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj w klubie....
Cały czas powtarzam sobie jak mantrę, ze zdrowie najważniejsze... a zaraz nowy miesiąc, wynajem, rachunki itd... nie wiem co będę sobie powtarzać za miesiąc po 20...
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 1

To, że nie masz oszczędności to tylko i wyłącznie Twój problem. Jak byś się już dawno nauczył odkładać pieniądze, to nie było by tego problemu
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 40

W punkt utrafione. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mnóstwo innych osób nie mieszka na "swoim", bo ich nie stać na zakup mieszkania. Tak, tak, wiem, że się zaraz odezwą różne trolle i hejterzy wytykający nam "nieudacznictwo życiowe", szczególnie ci spod znaku "mieszkam z rodzicami, lecz się nie przyznaję", ale to nie jest wyraz "nieudacznictwa", tylko "normalne" życie w tym kraju. Zresztą w podziwianej przez większość Europie rynek mieszkań na wynajem jest w dużo lepszej, niż tu, kondycji, a mimo to ludzie, znacznie od nas zamożniejsi, czasami nigdy nie decydują się na zakup własnego M. W czasach przed pandemią praca była dla każdego, kto chciał się podjąć roboty. Nagle skasowano tysiące miejsc pracy. Tak bez ostrzeżenia. Bo po co od stycznia było zaplanować, że z powodu epidemii w Chinach, która się zaczęła roznosić po świecie, zaistnieje konieczność wygaszenia turystyki, gastronomii, usług, handlu czy stomatologii? Najpierw rząd "miał sytuację pod kontrolą", a potem cyk! zamykamy, proszę jutro nie przychodzić do roboty. Najlepiej na tym, rzecz jasna, wyszły wszystkie pierdzistołki od niczego. Ludzie, którzy wykonywali zajęcia popularne w dzisiejszym zniewieściałym świecie, czyli siedzę przed kompem, udaję, że pracuję, wszystkie moje kometencje zawodowe zapisane na czterech kartkach A4 można by streścić w trzech zdaniach prostych, ale mam "pracę zdalną" i wypłatę dostanę o czasie.
To, co teraz, jest gorsze niż wojna. Moi dziadkowie przeżyli dwie poprzednie, było biednie, ale zmarli ze starości. My będziemy umierali na ulicy, bo akcja #siedzwdomu nie będzie trwać wiecznie. Ja siedzę w domu już drugi tydzień. Nie mam objawów. Czyli co, jestem zdrowa, czy nie? Dopiero to złapię, aktualnie zarażam, a może moje styczniowe "zapalenie oskrzeli" to już było to i teraz jestem odporna, zdrowa i z radością mogę poszukać roboty? Nie wiem i nie dowiem się. W tym smutnym kraju nie ma testów dla obywateli. Nie ma nawet dla tych "z podejrzeniem", bo najłatwiej pozamykać wszystkich w domu, niech przesiedzą, przeczekają, przechorują. Mam zapasy - zawsze miałam, życie kiedyś mnie boleśnie nauczyło, że jak będę głodna, nikt mi nie da jeść. Ale byłam też aktywna zawodowo, lubiłam swoją pracę, lubiłam wyjść, gadać z ludźmi, takimi "prawdziwymi", nie z wirtualnymi kukiełkami - i co? Rząd martwi się o wybory, opozycja pluje jadem, chociaż sama g*o więcej by zrobiła, a ja dostaję kota. Jutro muszę mamie pójść do bankomatu. Wrócę stamtąd zdrowa/chora/zakażona, może ktoś się zakazi ode mnie?
Podpisuję się pod opinią przedmówcy. Jak stracimy dach nad głową - będziemy mieli gdzieś obywatelski obowiązek. A zakupy będę robić "po arabsku": wchodzę, biorę co mi potrzebne, wychodzę. I ostrzegam: będę kaszleć na każdego!
popieram tę opinię 76 nie zgadzam się z tą opinią 31

Niestety widzę, że nie rozumiesz tego, że po tym co się teraz dzieje świat nie będzie już taki sam i to bez względu na kwarantannę. Skończą się czasy, że każdy kto tylko chce to pracuje, a nawet też ten kto nie pracuje dostaje kasę od państwa. Nie będzie że pstryk właczymy światło i wszystko raptem wróci do normy. Fancuzi i anglicy jadąć na I wojnę światową byli przekoani, że wszystko skończy się w 2 tygodnie, a jak było to wiadomo..
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przeciwnie, rozumiem doskonale. Bo dobrze pamiętam czasy po upadku PRL-u, szczególnie późne lata'90, kiedy byłym komuchom udało się rozparcelować wszystko, co pozostało ongi z majątku narodowego, a obecna przedsiębiorczość była w fazie raczkowania. W pracownikach można było przebierać jak w ulęgalkach. I nie, nie przyjmowano do roboty najlepszych, tylko "swoich", choć obecnie żaden rozsądny pracodawca, zwłaszcza ten, który nie od wczoraj prowadzi biznesy, nie zainwestuje w leniwego Staszka, bo to przecież wujek ani w smarfonową Zosię, bo to siostrzenica, tylko w ludzi, z których w firmie jest pożytek. W tamtym czasie od tych "obcych" wymagano cudów potocznie zwanych "dwadzieścia lat życia, minimum pięć lat doświadczenia na podobnym stanowisku plus kilka języków obcych, biegle w mowie i w piśmie, a do tego jeszcze prawo jazdy kat B", niezależnie od tego, czy chciałeś pracować w miejskiej bibliotece, w pizzerii czy w osiedlowym sklepiku. Tyle, że ludzie w tamtym czasie byli bardziej pokorni, o połowę mniej roszczeniowi i nie mieli o sobie mniemania, że świat się bez nich zatrzyma. Dziś jak bieda spadnie na tych, którzy jej nie znają i uważają, że wszystko im się należy - będzie jak w katastroficznym filmie: jeśli nie mogę na coś zarobić - zabiorę Tobie.
I masz rację, nie będzie jak dotąd. Stara władza upadnie, zarówno z tej jak i z tamtej strony stołu, trzeba będzie zmienić bardzo wiele rzeczy, ale społeczeństwo w końcu się nauczy, że publiczne pieniądze inwestuje się w sprawy/usługi/produkcję/instytucje ważne i potrzebne dla obywateli, zamiast marnotrawić je na na pokazy celebrytów, piłkę kopaną, delegacje rządowe "z rodziną", głupią, stronniczą TV, niepotrzebny import towarów, które można wykonać na miejscu i jeszcze sto pozycji tej baardzo długiej listy.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 8

A niech upadnie stara władza. Jestem niby "millenialsem"(fajnie brzmi). Jak nastąpił kryzys w 2008 co dostałem- śmieciówkę, ewentualnie kredyt na 80 lat. A co dostanę jak się skończy obecny kryzys?! Podejrzewam że coś znacznie gorszego.
A co dostały osoby pracujące za komuny? Przywileje, mieszkania, 13 itd. Żeby było jasne: nie chce zabierać emerytą pieniędzy, bo wiem że lite mają, ale wnerwia Mnie mówienie starszych pokoleń że kiedyś było gorzej. Jedynie kto ma prawo tak mówić to osoby, które przeżył 2Wojnę światową, Stalinizm czy żyły w ZSRR, gdzie naprawdę był hardkor.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 17

Takich ludzi jak my będzie bardzo dużo. Decyzja z kwarantanną nie do końca przemyślana. Można było inaczej.Nie wszyscy mogą pracować zdalnie. Nie wszyscy są chorzy. Dzieci przez miesiąc bez edukacji... Ale ludzie po dwóch tygodniach wrócą do życia. Zaczynają się zapisy do lekarzy na kwiecień:)) Przetrwamy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Moja córka ma mieszkanie własnościowe i nie stać jej na czynsz bo nie ma pracy.Emeryci 13 przeznaczą na pomoc dorosłym dzieciom.Spoldzielnie mieszka niosę powinna zawiesić oplaty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego jak zacznie się ludziom kończyć kasa lub nie będzie można nic kupić zabawa w koronowirusa się skończy.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 9

Trzeba brać przykład z tych krajów którym się udało, jak Chiny, Korea, czy Taiwan, najpierw trzeba spowolnić rozwój wirusa a potem otworzyć szkoły i zakłady, ale przyjezdnych wysyłać na własny koszt na 14 dniową kwarantannę tak jak się to robi w powyższych krajach. Przykład Wloch to zupełna odwrotnośc a to własnie proponujesz.
popieram tę opinię 70 nie zgadzam się z tą opinią 12

Byłeś tam, że wiesz jakie życie jest na zachodzie? Najlepsze są kopiowane wypowiedzi osób, których nie mają pojęcia na dany temat. Byłem już w wielu krajach i zapewniam Cię, i się zgodzę, że nie wszędzie jest tak różowo, ale niestety nawet Słowacja ma na wyższym poziomie socjal niż Polska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mhm...czyli byłeś na Słowacji...no globtroter pełną gębą...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Powariowałeś???!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 16

Masz rację to się zakończy większą depresją niż w 1929 . Do szaraków to jeszcze nie dociera :-)
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 9

A możesz wytłumaczyć co to wg ciebie znaczy depresja?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 15

Bezrobocie na poziomie 20% . Euro i dolar za 7 zł .
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5

Uff myślałem że bezrobocie 30% i dolar po 8 zł, uspokoiłeś mnie.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 11

Żartuj sobie, bo jeszcze na płacz przyjdzie czas :) Każdego bez wyjątku to dotknie w mniejszym lub większym stopniu.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 7

nie ma to jak podawać dane wyssane z palca
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

No to kup tego dolara skoro ma byc po 7 a jest po 4.4. W czym problem ?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

tylko co mu po 1 dolarze
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja zarabiam w dolarach, czyli zwycięstwo? Branża nie podatna na skutki jeszcze dodam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nieee, no dolar może być i po 10zł. Mam oszczędności w usd:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Daj nam Panie Boże bo ja też
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektórzy myslą że to pauza w grze i za miesiąc wszystko będzie tak jak na początku roku. Nie będzie jest pandemia na całym świecie, zostały zerwane łańcuchy dostaw ludzie umierają w przyroście logarytmicznym mimo, że większość siedzi już w domach. Nie ma na to lekarstwa więc musimy większość na to zachorować to co robi nasz rząd to rozciągnięcie tego w czasie. Ten wirus już nie zniknie. chodzi tylko o to żeby nie wszyscy na raz zachorowali bo bez sensu umrze setki tysięcy ludzi, których w normalnych warunkach można było by uratować. Policz sobie 2,6% z 38 milionów to jest milion
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 21

Dziś byłem u kolegi który prowadzi komis samochodowy, powiedział ze auta które stoja po 50 000 od reki sprzeda teraz za 35 000, zbliża się niezła fala.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdzie ten komis? :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

Autokomis "Józek" Starogard
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Starogard to gniazdo przekręciarzy... tam na pewno nie kupię auta..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Profesorze myślałeś o przyroście wykładniczym w skali logarytmicznej?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

W skali logarytmicznej to po 2 tygodniach ludzi braknie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jakie setki tysięcy ludzi? Chyba na całym świecie. I tyle też ginie na całym świecie ludzi na zwykłą grypę. To, co się obecnie dzieje, to panika, która doprowadzi do totalnego krachu gospodarczego. Ludzie to tchórze.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 16

Setki tysiecy juz zginely jak zauwazyles a to jest dopiero polowa bo po Chinach i EU czas nadejdzie na Usa
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Skąd te dane?
Warto sprawdzić nim się wypisze takie pierdoły
Na teraz jest 16 328 przypadków śmiertelnych to mniej niż umiera rocznie w Polsce na raka płuc.
Średnia wieku wśród zmarłych kobiet to ponad 83 i pół roku, a wśród mężczyzn - ponad 79 lat.
Dodajmy że średnia życia w Polsce to 73,8 lat dla mężczyzn , natomiast dla kobiet 81,7 lat.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można dodać, że na powikłania spowodowane zwykłą grypą oficjalnie, bo nieoficjalnie jeszcze pewnie ze 2x tyle zmarło w zeszłym roku 600 000 ludzi. Upały w 2003 roku zabiły w Europie między 50 a 70 tys ludzi... Magia liczb.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Magia tylko dla mało inteligentnych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

czyli co ci politycy wyprawiają?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

no i spójrzmy na Bergamo. jeśli nie będą podejmowane działania to będzie jeszcze gorzej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Prawdziwą przyczyną nie będzie koronawirus tylko bańki, które zostały napompowane w ostatnich latach, w 2008 mieliśmy bańkę kredytową i na rynku nieruchomości, teraz dojdzie jeszcze bańka zadłużenia państw, które drukowały wautę na potęgę, problem nie został rozwiązany tylko odsunięty w czasie. Koronawirus jest tylko szpilką, która przebije te bańki, ale prędzej czy później kryzys i krach i tak by nastąpił.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie zgadza się z statystykami. Wśród osób w przedziale 40-50 lat śmiertelność wynosi jakieś 0,4%, a dla grupy wiekowej 50-59 lat - 1,3%.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

To wskaż tych z grupy ryzyka. Wirus siedzi sobie na ramionach i mówi "a kuku - tu jestem"? Najpierw trzeba by wszystkich równocześnie przetestować i wtedy wydzielić nosicieli/zakażonych od zdrowej reszty. Już dawno nie są grupą ryzyka tylko przyjezdni, bo ci, co przyjechali i roznosili wirusa, już dawno zainfekowali pozostałych.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 6
Uff, jeszcze są ludzie normalnie myślący. Pozdrawiam zdrowy rozsadek
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 9

To prawda jeszcze Włosi i Hiszpanie ufff dobrze że ktoś w europie normalnie myśli
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11
Tylko totalny imbecyl może napisać :"bezsensowne izolowanie"!!!!!
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 25
Myślę, że masz gorączkę
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 15

Nie panikuj, zalecam CI węgiel albo stoperan i rozwolnienie będzie wstrzymane ;-)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10

Albo wykupić wycieczkę do Włoch, są dobre ceny, przeciez nie ma co panikować.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 8

Spokojnie, ceny pójdą w dół a nie w górę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 10

Najpierw w dół, a potem moooooocno w góre jak ludzie puszczą w obieg tą całą nadrukowaną gotówkę, ale prawda najdpierw czeka nas deflacja zanim to się skończy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

A razem z nimi pensje
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stagflacja - wysoka inflacja, wysokie bezrobocie, brak wzrostu wynagrodzenia z powodu niskiego PKB
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Kolejny geniusz wskazujący na wariant włoski
Super
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8

nie widzisz że to podpucha? :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przeczysz sam sobie. Zakłady produkcyjne działają normalnie i produkują towar, nawet nie wykorzystując 100% swoich mocy przerobowych.
Żeby sparaliżować wszystkie łańcuchy dostaw, import towarów, lokalne zakłady produkcyjne itd musiało by ciężko zachorować w tym samym momencie większość populacji.
Epidemia koronawirusa powoduje za to spadek popytu. A mały popyt i duża podać powodują spadek inflacji, a nie wzrost.
Dlatego też Twoja teoria o hiperinflacji nie ma sensu. Wiem, że przypomniała Ci się komuna ale to troszkę inna sytuacja.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wracaj do swojej krainy ...zagggramanice i dalej rób co robiłeś.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale w UK tera ludzie się boją
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pytanie o inflację. Czy doprowadziłoby to do sytuacji jak na przełomie 80/90, że kredyt hipoteczny można by spłacić jedną wypłatą? Tak zrobił mój ojciec.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie kolego, bank podniesie ci oprocentowanie 100000% i nigdy tego kredytu nie spłacisz. Chyba nie liczysz na to ze Twoje mieszkanie będzie warte tyle co bułka?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

no ale jak podniesie? A umowa?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

oj przecież każdy wie że banki się zabezpieczają i uzależniają oprocentowanie od stóp procentowych, w tym momencie nie jest już możliwe uzyskanie kredytu hipotecznego na stały procent
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to zostaną z setkami tysięcy mieszkań, których nikt od nich nie kupi...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

brawo i tak właśnie pęka największa bańka na rynku nieruchomości w historii, ceny wreszcie spadą do normalnych poziomów gdzie w latach 60-tych klasa średnia kupowała mieszaknie albo dom za równowartość 3 letniej pensji
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja chetnie kupie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

mieszkań z lokatorem... :) A w Polsce prawo lokatora jest ponad prawem własności.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A słyszałeś o czymś takim jak wibor?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt nikomu nie podniesie oprocentowania do takiego poziomu bo to w obecnych czasach oznacza samozaoranie. To nie jest jeden Kowalski, który stracił pracę tylko to jest cała masa ludzi z różnych branż, którzy obecnie siedzą w domu i modlą się o to aby to wszystko się skończyło. Oni już stracili zdolność kredytową, nowej mieć nie będą przynajmniej przez 6 miesięcy od momentu gdy na nowo zaczną pracować a to znaczy, że bank nie uruchomi nowych kredytów przez ten czas.

Skoro nie uruchomi nowych kredytów... to też nie zaora jednocześnie swoich dotychczasowych klientów bo wtedy musiałby się bawić w egzekucję z nieruchomości a to oznacza, że nie odzyska kasy którą wsadził udzielając kredyt to raz a dwa, takie procesy trwają kupę czasu a sądy są obecnie zamknięte. Do tego czasu miałby zaś koszty utrzymania takiej nieruchomości i jej ubezpieczenia. Tak więc to się nikomu nie opłaca. Rata może wzrosnąć na skutek wzrostu WIBORu albo marży - marży bank wam nie podniesie jakoś znacząco a RPP nie podniesie stóp procentowych z 1,2% do 20%, raczej na 2%, wcześniej było 1,7%. Cały czas mówimy o stówkach a nie niemożliwej do spłaty racie.

Mieszkania nie stracą po 30% czy jak niektórzy marzą nawet 40%. Prędzej max 5% o ile komuś się śpieszy ze sprzedażą. Jak się trafi 10%-20% to będzie to zapuszczony rodzynek po babci, którą ta zaraza zabiła. Powodzenia ze sprzedażą. Wszystkie te osoby, które twierdzą, że Polacy zaczną masowo wyprzedawać swoje nieruchomości po cenie mega promocyjnej chciałbym poinformować, że ludzie nie mogą sprzedać za sumę mniejszą niż tę którą mają do spłaty a osób, które na tę zarazę na chwilę obecną (23.03) zmarło jest mniej niż 10 więc nie ma zupełnie mowy o jakiejkolwiek masówce. Nawet jak będzie 5000 zmarłych (ale nigdy nie będzie, niedługo się to wszystko skończy) to takie mieszkanie przejdzie na własność rodziny w postaci spadku, chyba, że ktoś spłacał kredyt i miał jeszcze sporo do spłaty - wówczas znów bank może mieć problem z takim przypadkiem jeżeli rodzina tego spadku nie będzie chciała przyjąć.

Tak już zupełnie dosadnie: nie strasz ludzi, że nigdy nie będą w stanie spłacić kredytu bo starczy takie mieszkanie dobrze ubezpieczyć i spalić. Wtedy za wszystko zapłaci ubezpieczyciel a ten który mieszkał może sobie teraz wynająć albo ubiegać się o nowy kredyt... razem z innymi poszkodowanymi z bloku. Raczej dobry bank będzie chciał pomóc w potrzebie i da kredyt jeszcze raz. Tak ten biznes działa.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Proponuję przesledzić historię rynku nieruchomości w latach 2007-2012
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Spadek wartości na który mnie kierujesz był istotny jak ktoś brał kredyt w obcej walucie a dokładnie CHF. Wtedy dostał kombo na twarz po którym mało kto by się podniósł. Tak to jest jak ryzykuje się podwójnie nie mając nic.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli w żołnierskich słowach raczej nie będą od razu wywalać na bruk jak nie będziesz miał z czego płacić raty?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, bank zawsze woli się dogadać byle by się przed nim nie chować.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny mieszkań spadną bo w pierwszej kolejności zaczną być wyprzedawane te ktøre sfinansowane zostały z kredytu a przeznaczone są na wynajem. Ilu ludzi wmawiało innym że pasywna stopa zwrotu to 8 a nawet 10%. Guzik prawda ludzie stracą pracę i zaczną opuszczać mieszkania gdzie sam najem to 1800/2000 plus koszty czynszu. I te mieszkania trafią na rynek w pierwszej kolejności. Gorący kartofel dla kredytobiorcy okazja dla tych z gotówką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku.
Z jednej strony oczywiście potrzeba pamietać o starych i chorych, próbować obronić ich przed wirusem - każdy chce żyć. Musimy walczyc o każdą osobę.

Z drugiej strony, niestety, autor wątku ma racje. Zwalczymy wirusa, ale przy okazji wykończymy gospodarkę. Ludzie stracą pracę, bezrobocie skoczy, bo niektóre branże pandą całkowicie, wartość mieszkań poleci na pysk, o turystach zapomnij. To, co się działo w 2008 to będzie pikuś w porównianiu z tym, co na nas czeka, jak się zaraz nie ogarniemy.

Nie mówiąc już o tym, że mamy kilkaset przypadków a służba zdrowia w całym kraju staneła. Zabiegów się nie wykonuje, do dentysty dostać się nie można, ludzie potrzebujący pomocy onkologicznej mają problemy z zakupem leków. Zaraz zacznie to wszystko wyłazić, jak się okażę, że ludzie zaczną poważnie chorować, lub nawet umierać, na wszystko inne oprócz wirusa. Lata zaniedbań, zarówno poprzedniej ekipy rządzącej, jak i tych, co to im się przecież te "miliony należały". Ale oni tego nie odczują, tylko my, szaraki.

Przy okazji może za to najdzie nas jakaś reflekcja nad tym, że bezużyteczni piłkarze i nic nie robiacy prezesi zarabiają miliony, a pielęgniarki i lekarze, czy nawet sprzedawcy których wszyscy potrzebujemy - nędzne grosze. Zastanówcie się nad tym.

Ci, którzy mogą jeszcze pracować, powinni sie bardzo cieszyć i wręcz walczyć o możliwość przyjścia do pracy, bo jak się zaraz okaże, że ją stracą całkowicie, to będzie płacz większy niż teraz hate, którym obrzucani są ludzie, mający czelność wyjść na spacer. Pamietajcie, że będzie tylko gorzej i wcale nie mówię o ilości zakażeń.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taaa... mówisz piłkarze..a pomyśl o kompletnie bezużytecznych internerowych amebach typu influegłano..itp, itd.. teraz widać jak są niezbędni haha
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trzeba być silnym, mój ojciec z matką przeszli obóz Auschwitz-Birkenau przez lata mnie przygotowywali na takie i gorsze rzeczy, nie moża się załamywać!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja p... już zaczynają tego wirusa porównywać do Auschwitz? Już mnie nic nie zaskoczy...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Całkowita racja. W domach siedzą etatowcy, inni i tak muszą pracować. Jestem za zniesieniem izolacji.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 15

Rozumiem, że jestes za zniesieniem bo etatowcy sobie siedzą w domu i żal kapsko ściska?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
No nie...etatowcy w firmach prywatnych i tak muszą pracować...bo grożą im zwolnieniami.
Nie ma tak kolorowo.
Jak widać we Włoszech nie przestrzegano izolacji i mają teraz ogromny problem. Czy tego chcemy? Będzie wtedy komu pracować ? Przedsiębiorcom życzę więcej empatii, pracownikom wytrwałości i dużo odporności na wirusy i nie tylko ;)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5
W koncu jakis inteligentny komentarz. brawo. poza tym jak wszystko w koncu otworzą to tak przywalą wysokimi cenami ze bedziemy zdychać
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3
Co za oszołom?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

Wole zyc w kraju bedacym w zapasci, niz nie zyc w kraju z wysokim PKB. Amen.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 13

skąd wiesz? wtedy istnieje duża szansa,że sam się powiesisz...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Człowieku, bez obrazu, ale to, co napisałeś, wskazuje, że jesteś tchórzem (jak obecnie większość społeczeństwa). Dlaczego? Spójrz na statystyki "koronawirusowe" i te dotyczące zwykłej grypy. Jeśli masz odrobinę rozumu - zrozumiesz o co mi chodzi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Grypa smiertelnosc 0.1 %
Koronawirus 3.5% Chiny 6% Wlochy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie wiem, skąd masz te dane, ale średnia śmiertelność koronawirusa to ok. 0,4%, grypy owszem - 0,1%. Czy jest to powód do zamykania szkół, uczelni, nieszczepienia dzieci, przekładania planowych zabiegów itp. itd.? Zobaczymy, co się stanie, gdy ludzie zaczną umierać z powodów innych niż koronawirus.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7

Skąd masz dane o śmiertelności koronawirusa?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

We Włoszech jest wyższa niż 2%
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ok, kwarantanna, siedzenie w domu, pozamykane zakłady pracy, brak dochodu.... Ale spójrzmy realnie na zagrożenie jakie ten wirus wywołuje. Wg statystyk największą ilość zgonów powoduje on wśród ludzi starych i ciężko schorowanych. Są to już osoby poza rynkiem pracy na emeryturach lub rentach. Ponad 80% zakażonych nawet nie wie, że ma koronowirusa lub przechodzi go łagodnie.
Po 2 lub 4 tygodniowej kwarantannie wirus przecież nie zniknie, tylko będzie nadal funkcjonował w populacji. Jak wszyscy wrócą do pracy, sklepów i innych swoich aktywności, mamy powrót do epidemii. Brak ekspozycji na wirusa przez część populacji spowoduje, że jako całość się na niego nie uodpornimy.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

No jakby wszyscy siedzieli w domu to by zniknął. Ci zarażeni by przechorowali i nie wychodząc nie przekazali dalej
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jeśli potraktujemy tę walkę z wirusem jako wojnę, to zasady prowadzenia wojny są z reguły takie, żeby pokonać przeciwnika, minimalizując przy tym straty. Brawa dla autora tego wątku. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. To nie jest "wariant włoski". We Włoszech nikt nie izolował ludzi starszych. Podobnie jak w Polsce. Izolacja, która obecnie ma miejsce miałaby sens tylko wówczas, gdyby wirusa udało się pokonać w trakcie trwania izolacji. Tak niestety nie będzie. Przyjdzie zatem taki czas, gdy rząd stanie przed niełatwym zadaniem: brnąć dalej w izolację wszystkich, czy izolujemy grupę ryzyka i powoli wracamy do życia.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Spokojnie bankierzy będą za wszelką cenę chcieli utrzymać porządek tego świata, ale tak naprawdę jedyną drogą jest powrót do parytetu złota w światowym systemie finansowym.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Poczytaj najpierw troche historii po co wogole zniesiono ten parytet. O kryzysie złota w Hiszpanii też pewnie nie słyszałeś ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Po to zeby jedni mogli się bogacić kosztem drugich, drukując pieniądze i okradając klasę średnią z oszczędności.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uważam, że zarażonych jest znacznie więcej niż to podają statystyki, ponieważ nie robi się wystarczająco dużo testów lub objawy są mylone z przeziębieniem. Tak czy siak, jako populacja przez wirusa przejdziemy. Chyba że założymy skafander kosmonauty i będziemy mieszkać w hermetycznych kapsułach.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

serio? jak do tego wszystkiego doszedłeś?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

odstaw ten klej, narkotyki i śmierdzące skarpety bo bredzisz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pracownicy gastronomii siedzą w domu, nudzą się i wypisują bzdety w necie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Kochani, z tych postów mozna wywnioskowac ze kroi nam sie rewolucja październikowa - socjalizm i komunizm - zabrac bogatym preziom i dac klasie pracujacej, oj brzydko to pachnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic się nie kroi. Ludzie za miesiąc o tym syfie zapomną I wrócą z powrotem do swoich spraw, a dlaczego? Bo ludzkość nie umie wyciągać wniosków. Ciekawe co się stanie jak przybędą Uchodźcy, czy ludzie na moment choć się zatrzymaja I zastankwią się dlaczego Ci ludzie uciekają z Afryki/Azji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiam się czemu służy wylew kogoś światopoglądu. Buduje się nowy ład i porządek na świecie. Ludzie kupili po 3 mieszkania na kredyt i chcieli się dorobić na wynajmie i teraz płaczą co będzie dalej. Bank też nie chce waszych mieszkań bo co z nimi zrobić. Ale jak państwo dawało kasę na rożne bzdurne programy socjalne każdy bił brawo i się nie martwił. Dyskusja bez sensu a pesymistów w Polsce nie brakuje co widać w komentarzach.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ty za to gadasz jak byś zazdrościł, że sam nie kupiłeś...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie zazdroszczę, gdyż podobna sytuacja miała miejsce w Hiszpanii oraz w Ameryce podczas ostatniego kryzysu. Niektórzy nie wyciągnęli wniosków. Oczywiście można brać kredytów, ile zdolność pozwoli, ale trzeba pamiętać o efekcie motyla.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz efekt motyla to:
jak w Wuhan chińczyk zakaszle i posmarka to w Europie 25 mln ludzi straci pracę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mowi się - kogoś światopoglądu - tylko czyjegoś światopoglądu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Wszystko do pupy . będzie żle.............. dobrze już było . Natura wszystko wyrówna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oj biedni ,biedni
Wszyscy wy mysleliscie ze tak wspaniale jak przez ostatnie
lata bedzie zawsze.Otoz nie.
Zylem w komunie w 1981 r mialem 20 lat wszystko szare
totalna beznadzieja.
Nauczylem sie ciezko pracowa
nie kupowalem rzeczy na ktore mnie nie stac
nie bralem kredytow ktorych bym nie splacil.
Inwestowalem w nieruchomosci.
Ale nie na kredyt tylko za gotowke.
Teraz mam wylane i odrywam kupony z tego co sie dorobilem.
Ale wiem tylko jedno zawsze mam tyle srodkow obrotowych
abym mogl co najmniej pol roku przezyc.

Taka moja herbatnicza rada.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 9

A skąd miałeś tę gotówke do inwestowania w nieruchomości?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

napisalem ze ciezko pracowalem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

A skąd ludzie młodzi mają mieć własną gotówkę na nieruchomości?! Piękna rada
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

pracuj pracuj pracuj ale u siebie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

dzisiejsze prowadzenie działalności nie wygląda już tak jak kiedyś, chyba, że proponujesz tu abyśmy wszyscy robili na czarno.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok boomer
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czyli prosta odpowiedź komuch, konfident który zapewne dorobił się na czyjejś krzywdzie., Znam takich dorobkowiczow, zapewne na budowie cement nosił...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8
To bd kryzys na całym świecie nie tylko w Polsce.
Co ludzie dostali po kryzysie w 2008 roku? Umowy smieciowe, kredyty na "kurniki" na 80lat
Co ludzie dostaną po tej epidemii?- chyba strach się bać...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sądzę, że masz rację, młodzi powinni iść do pracy tak aby się nam gospodarka nie zapadła i tak by być w stanie pomóc starszym na których powinna skoncentrować się służba zdrowia.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

pracuję na kontrakcie, moja waluta w ciągu jednego dnia potaniała o 10%.a w ciągu roku o 25%, wszystkie oszczędności zamieniłem na $ i inwestycyjne złoto. złotówek zostawiłem tylko tyle ile mi potrzeba na dwa miesiące i oczywiście wypłaciłem z banku bo wolę mieć żywą gotówkę w domu niż bezpieczną wirtualną w banku.Jako, że mam meldunek w dwóch państwach będę skłonny na stałe wyjechać tam gdzie pracuję z rodziną choć od tego się latami wzbraniałem. Cyrk się zacznie za miesiąc jak ludziom zabraknie kasy i pracy i przewiduję, że wreszcie ludzie się obudzą i zobaczą jak byli robieni w bambuko przez POPIS i wszystkie rządy od 89 roku. dojrzą, że zabezpieczeni są tylko ci co nie muszą pracować fizycznie i żyją z ich podatków.Zobaczą, że pracowali dziesiątki lat, a jeden wirus pozbawił ich całego bezpieczeństwa w swoim kraju. Zauważcie, że wszystkim coś dają, obniżają, przekładają, a nic nie mówią o zasiłkach dla bezrobotnych, które niebawem staną się jedynym źródłem utrzymania rodzin.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Od 1983 roku pracuję na kontraktach i od tamtego czasu mam oszczędności tylko w walucie i cieszę się jak gwizdek.
Jeden grosz na $ czy Euro to średnia krajowa brutto ma plus.
Ktoś wcześniej prorokował te dwie waluty na poziomie 7 PLN.
Oby był prorokiem we własnym kraju.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Blad .Izolacja 2tygodniowa to najlepsze rozwiazanie .Przeciez kwarantanna nie trwa 6 miesiecy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

niestety, ale "pozdrawiam z Gdańska" ma rację. oponenci mówią że trzeba brać przykład z Chin? żarty. kto uczył się w szkole procentów niech sobie przeliczy tą ich zachorowalność i śmiertelność na 1 miliard mieszkańców. A to że we włoszech umierają osoby starsze? to co nikt z was nie lamentował jak we francji z powodu upałów umarło 10 tys. staruszków...
Zajrzyjcie też do oficjalnych statystyk zachorowalnosci na grypę. Tysiące zachorowań, setki zmarłych. Ta kwarantanna musi się skończyć za 1-2 tyg. co ona da? może na chwilę przerwie się łańcuch kontaktów; a co dalej? wirus się wystraszy i powędruje na alaskę? znowu ktoś coś przywlecze i co wówczas? bardziej sensowne jest doposażenie szpitali (trzeba im dostarczyć respiratory a nie maseczki; zwiększyć liczbę łóżek zakaźnych, itd).
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 2

zwykła grypa po wyleczeniu nie zostawia śladu i trwa tydzień, tutaj jak widzisz wyleczenie mamy jedno po trzech tygodniach i nie wiemy jakie spustoszenie robi w człowieku.No i zwykła grypa choć jest szersza i może więcej jest ofiar nie blokuje całych państw i ich gospodarek.świat się zatrzymał i jedynie Greta może mieć z tego radość bo smog się zatrzymał i ocieplenie globalne się obniży.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

to proszę sobie poczytać o powikłaniach po "zwykłej" grypie. Pewnie to Cię nie przekona. Przekona Cię utrata pracy, albo obniżka wynagrodzenia o 50%. Ale tak dla zabawy zajrzyj do statystyk grypowych. łatwo znaleźć w necie...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie. Każde zapalenie płuc zostawia ślady/blizny czy to wywołane przez wirusa zwykłej, czy niezwykłej grypy. Zapalenie mięśnia sercowego itd. Ten news jest powielany w wielu miejscach, a wziął się z wypowiedzi chińskiego lekarza, który wykonał autopsję jednego 80-letniego pacjenta...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Grypa nie zostawia śladów hmmm bardzo ciekawe... prawie każda choroba zostawia ślady tylko się o tym nie mówi poczytaj o powilkaniach po grypie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ile byś chciał wyleczeń w ciągu ostatnich 3 tygodni w sytuacji, gdy pierwsze zachorowanie miało miejsce 3 tygodnie temu a leczenie trwa (jak piszesz) 3 tygodnie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koronawirus też "nie blokuje całych państw" - blokują je bezmyślni politycy pod presją społeczeństwa panikarzy :D
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

tu proszę sobie poczytać na temat epidemii o których nikt nie wiedział...dane tydzień po tygodniu. można też sięgnąć do różnych sezonów epidemicznych...
http://flunewseurope.org/Archives
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za niemądry wpis, szkoda to nawet komentować,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jedni wychodzą do pracy bo muszą ale reszta, która ma pracować zdalnie i siedzieć w domu nie robi tego - imprezy, remonty i spacerki. Przerwa nie ma sensu, ludzie do pracy, dzieci do szkoły.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Doprowadzi do tego co nieuniknione. Socjalizm nie prowadzi do dobrobytu kraju, poza elitami. Wspieranie patologii, niepełnosprytnych, dotowanie rozmnażania i braku odpowiedzialności, uczenie tej grupy społecznej że jej się należy i nie musi myśleć, państwo wyznaniowe , to jest taka mieszanka że przepaść musi nadejść. Żadne państwo nie upada z dnia na dzień, więc na to trzeba lat. Ale wierzę że teraz to przyspieszy. Czy życzę źle krajowi w którym mieszkam? Chyba tak, Polacy to nie jest naród wybitnie inteligenty. Naród ten musi czuć bat nad głowa, zniewolenie, ciężar .
Pokazuje to dobitnie historia, pokazuje to dobitnie XXI wiek. Czasy w których mamy niemalże nieograniczony, porównując do kilkadzieat lat wstecz, dostęp do informacji, a znakomita większość wybiera rządy które zawierzają sprawy opatrzności i na to wydawane są publiczne pieniądze.
Dlatego liczę że kraj upadnie, i po kolejnym upadku, a może i kolejnych, ewolucyjnie naród się będzie zmieniać. Trudne czasy zmieniają, Polacy widać są narodem rzeczywiście wybranym, wybrani do wielokrotnych upadków, ale i wyjątkowo.malo uczący się. Smutna treść, która spotyka się z jakże zacięta krytyka.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7
Smutne jest to co piszesz. Widać nie jesteś Polakiem bo inaczej nie życzyłbyś źle Polsce...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15
bez kwarantanny nie byłoby zapaści? przecież gdyby kilka mln ludzi zachorowało na raz to wszystko jeszcze bardziej dostałoby w kość. służba zdrowia przestałaby istnieć i ludzie umieraliby z blachych powodów, a nie tylko z powodu covid-19.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kilka milionów? xD
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taki tekst w ogóle nie powinien być dopuszczony do publikacji na głównej stronie portalu. Jak już ktoś wspominał nie ma tutaj ani ładu, ani składu, a osoba pisząca przeczy sama sobie. To jakiś bełkot. Nie wiem nawet co autor ma na myśli.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 16

To wyjaśniam jako naród który nie przeszedł epoki oświecenia nie jesteśmy zdolni do krytycznego i racjonalnego dokonywania wyborów ani w życiu publiczny ani prywatnym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

brawo. mentalność ktora prowadzi do katastrofe we Włoszech się nadaję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Proponuje zatrudnic sie do biedronki.. Teraz ludzie pracuja 12 dni z rzedu z 1 dniem wolnym.. Zaraz niedziela handlowa i bedzie 14 dni ciagiem bez dnia wolnego. Zajezdza ludzi, beda padac jak muchy.. A godziny za tydzien wolnego po tych 12 /14dniach przenosza na koniec kwartalu... Za to powinien sie ktos wziac bo wykończą ludzi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czy osoba która to pisała była w pełni rozumu ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Wirus będzie tylko katalizatorem (tzw. "czarnym łabędziem") do wybuchu ogromnego kryzysu! Gdyby nie koronka to wszechobecnym dodrukiem pustego pieniądza z banków centralnych można by przedłużać obecną hossę pewnie z kilka lat. Bardzo proszę obejrzyjcie to wideo, tego najprawdopodobniej nie nauczyliście się przez całą edukację szkolną! youtube.com/watch?v=PHe0bXAIuk0 "How The Economic Machine Works by Ray Dalio" 31 min. Must see!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Jak już siedzicie w domach to warto by było poświęcić trochę czasu na edukację finansową. Materiałów jest mnóstwo. "Independent Trader: Celem finansjery jest wyeliminowanie gotówki. Tego kryzysu nie chcą zmarnować". youtube.com/watch?v=iBMqBvLpS2M Światowa ekonomia od lat stoi na głowie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlosi też tak naiwnie myśleli i mają co chcieli... Myśleć! Myśleć!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

No ale co mają? Więcej zmarło z powodu upałów w jednym roku... Ja już mam wodę z mózgu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co ty pieprzysz. Włochy, Francja,Hiszpania tez chcialy przede wszystkim nie doprowadzić to kryzysu gospodarczego. Dlatego tak wolno wprowadzaly izloacje spoleczenstwa. I co? I tak beda mieli kryzys gospodarczy a do tego maja epidemie ktora wymknela sie im z pod kontroli. Wynacz panie madralo ale wolabym w przyszlosci miec "kim" odrabiac ten kryzys gospodarczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czytam te komentarze i po prostu nie mogę uwierzyć, że ludzie nie mają oszczędności na min. 2 m ce przestoju. I piszę zarówno o etatowcach, jak i o właścicielach firm. Co innego młodzi, którzy dopiero zaczynają dorosłe życie, ale tych pewnie wesprą rodzice. A pozostali.... no po prostu uwierzyć nie mogę...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

Powiedz, po co wydawać oszczędności na bieżące życie? Bo większość społeczeństwa boi się własnego cienia, a jedynymi wnioskami w ich życiu są te formułowane przez TVN24 czy inne TVP info?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale po co Ci oszczędności bez tego bieżącego życia? :-) Większość społeczeństwa ma rację, że się boi. Nawet nie mówię o obecnej sytuacji, ale o zwykłej utracie pracy, czy utracie płynności finansowej w firmie, bo ktoś oszuka i nie zapłaci. Naprawdę myślisz, że do końca będziesz młody, zdrowy i obrotny?? Czy rozpatrujesz samobója w podbramkowej sytuacji, na co zapewne zabraknie Ci odwagi gdy przyjdzie ten moment?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pisząc o strachu miałem na myśli obecną panikę spowodowaną koronawirusem. Moim zdaniem, które opieram tylko na liczbach, z których wyciągam wnioski, zupełnie nieuzasadniona. Do czego ta panika może doprowadzić? Ano do utraty pracy czy płynności finansowej właśnie. I nie chcę, by ów powszechny strach spowodował, że będę zmuszony swoje oszczędności przeznaczyć na bieżące wydatki.

Jest masa innych znacznie groźniejszych rzeczy w otaczającym świecie niż ten śmieszny koronawirus.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

PS
Oszczędzam na coś "ekstra", nie na kolejną ratę kredytu czy codzienne zakupy w Biedronce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nadzieja, miłość, życie, zdrowie, rodzina, przyjaźń, może sztuka jeśli potrafisz, opcjonalnie wiara... po co Ci coś ekstra? :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystkie wartości, które wymieniłeś, są również dla mnie ważne. W moim świecie ;) jednak istnieje jeszcze coś takiego jak marzenia. Niektóre z nich wymagają środków finansowych. Nie są to sprawy życia i śmierci, jednak swoje oszczędności wolałbym przeznaczyć właśnie na nie niż na wspomniane codzienne zakupy w Biedronce :) Albo chociaż dziecku coś na tzw. start zostawić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wszystkich stać na oszczędzanie. Mieszkam sam, utrzymuje sie sam, zarabiam minimalna krajowa, bo tak życie się ułożyło i nie mam jak oszczędzać. (ten 1000 co mam na koncie to śmiech na sali, nie oszczędności kiedy strace prace).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wojnę przetrwaliśmy to czym jest zapaść? Chyba ważniejsze jest zdrowie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
O tym nie wiedzieliście...
mam wyje...ne.

Zrozumiałem.
Uświadomiłem sobie pewną rzecz.
Od ponad 200 lat walczymy.
Z czym?
Z chorobami zakaźnymi.

I właśnie zrozumiałem.
Dlaczego.
Mając dostęp do tak wielkich zasobów ludzkiej wiedzy.
Ta walka nadal idzie nam opornie?

My jesteśmy tym powodem.

Nikt z nas.
Tak naprawdę nie pamięta i nie wie.
Jak wygląda epidemia choroby zakaźnej.
Po prostu.
Nikt z nas.
Ne żył w czasach w których zapomniane już dziś choroby, budziły prawdziwą grozę.
Do dziś...

Stoję na pierwszej linii.
Codziennie.
Dziesięć godzin.
Często dwanaście.
Dziesiątki pacjentów.
Kaszlących.
Wkurzonych.
Ale zaraz.
Powinno być niewielu pacjentów.
Wszyscy powinni siedzieć w domu.
Powinni...

Wyjść?
Tylko w absolutnej konieczności.

Wszyscy mają absolutną konieczność.
Pacjentów jest więcej niż normalnie.
Wielu lekarzy nie pracuje.
Przychodzą więc do mnie.
Do apteki.
Błagać o leki.
Skończyły się.
Abstrakcja.
Ale jestem w stanie to jeszcze zrozumieć.

Dziewczyna.
W 4 miesiącu ciąży.
Pan da jakieś witaminki...

Pracuję przez śluzę.
Przez okienko podawcze.
Normalnie prawie Level między 2 a 3 CDC.

Jednak nie jestem w stanie zapewnić w niej 100% czystości mikrobiologicznej.
Nie wyrobiłem.
Powiedziałem, że to co robi to totalna głupota.
Wkurzyła się.
Niewiele brakowało.
A zdzieliłbym ją w ten pusty łeb.

Kto przychodzi najczęściej?
Ci którzy powinni siedzieć na tyłku.
Seniorzy...

Pani.
Laska.
Pochylona.
Ona w zasadzie przechodziła i nie wie właściwie co chce.
-A jest nowy numer "Świat Zdrowia"?
Otwieram oczy coraz szerzej.
Otwartych ust zza maski nie widać.

Pan z balkonikiem.
Stoi w grupie przed wejściem.
Wszyscy odstępy.
Pan się grupuje.
Jakiego leku ratującego życie mu potrzeba?
Stopery do uszu...

Facet po przeszczepie.
Systemowa immunosupresja.
Skończył mu się Elludril do płukania japsztyla.
Zamarłem.
-Wie pan, ja to mam w zasadzie wyje...ne.

Ta 100 nanometrowa kuleczka.
Z białkowymi kolcami na wirionie.
Zawinie go w tydzień.
Zdezintegruje kolejno jego pęcherzyki płucne.
Umrze.
Ale będzie miał piękne ząbki w trumnie.

-A ma pan testy?
(Jedna z pań polityk chciała robić testy wszystkim).
Oj tak testy.
Takie wykrywające obecność przeciwciał we krwi.
Jasne.
Zakażenie.
Inkubacja.
Wirus się replikuje.
I rusza dalej.
Mniej więcej 18-20 dni.
Pierwsze objawy.
Kolejne 7-8 dni.
I mamy "dodatnią" serokonwersję.
Pojawiają się przeciwciała.
Immunoglobuliny IgM i IgG.
Dopiero wtedy.
Od zakażenia minął prawie miesiąc...

Dopiero wtedy taki test "do kupienia" wykryje SARS-CoV-2.
Będziemy wtedy w szpitalu.
Walcząc o każdy oddech z respiratora.

Bzdury.
Mnóstwo bzdur.

Ibuprofen.
W końcu Europejska Agencja Leków zajęła się tematem.
WHO wreszcie sprostowało tą głupotę.
Ale do tego czasu ... Paracetamol jak diamenty.
Nie, nie chcę APAPu, chcę paracetamol.

Arechin.
Nie leczy.
Nie chroni.
Wspomagająco w leczeniu.
Wspomagająco.
Będziesz brał sam.
Bo w Fakcie czytałeś.
Rozwalisz wątrobę.

I hit dni ostatnich.
Chlorchinaldin.
Łykamy każdą bzdurę.

Odporność.
5 dni pobierzesz witaminę C i już?
Zbudowałeś odporność?
Zaproś mnie na Galę Noblistów.
Zobaczę jak odbierasz nagrodę.

Antyszczepionkowcy się gdzieś pochowali.
Są w Lombardii jak sądzę.
Jako wolontariusze.
Ale Zięba jest.
Według tego wielokrotnego noblisty.
Wirus właśnie stracił patent.
Dlatego produkują go teraz inni i postanowili go wypuścić.
Dobry Boże, wyjrzyj zza chmury i przypier... granatem.

Za 10 dni zaczniemy wychodzić.
Zabawa w izolację się znudzi.
Zrobimy sobie escape room.
Prosto do wojskowych ciężarówek jak w Bergamo.
Bo mam wyje..ne.

Skończyły się niebieskie rękawiczki.
Mam limonkowe...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6
Pozamiatał
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A inhibitory ACE? :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozwaliles mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gratuluję naprawdę. Świetny tekst, mocny, słowa jak kamienie rzucane w naszą stronę. Szkoda, że pandemia musiała nadejść, żeby doczekać się takiego wpisu na tym portalu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odnosić się do Twojej wypowiedzi to tak jakby odnosić się do kogoś kto próbuje udowodnić że w matematyce 2 x 2 równa się 5 albo do kogoś kto mówi że planeta ziemia jest płaska. Rozwlekła, jałowa, nieprowadząca do niczego dyskusja. Wracaj do szkoły człowieku. Przez takie opinie jak twoja Włosi mają teraz u siebie prawdziwy armagedon. Skończyło się tym, że muszą w tej chwili zamykać totalnie wszystko, łącznie z fabrykami. Tego wirusa pod żadnym pozorem nie można uwolnić. Trzeba bezwzględnie przerywać wszystkie łańcuchy transmisji czyli izolować chorych i wszystkich tych którzy mogli mieć z nimi kontakt. Gadanie o "odporności stada" albo o tym że wystarczy odizolować ludzi starszych (wysokiego ryzyka?) to bzdury, mit, utopia. Im szybciej wszyscy to sobie uświadomią, tym lepiej i tym mniejsze będą straty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Tez tak uważam :) ale taka decyzja powinna być 2 tygodnie temu. Izolować osoby 60+ oraz osoby z ryzyka. Efekt będzie dramatyczny i niestety rząd już nam nie pomoże ...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wszystko i tak będzie puste bo ludzie nie chcą leżąc pupą do góry z rurą do oddychania w gardle hallo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A pomyślałeś o ludziach którzy umrą przez wirusa? Lepiej żeby poupadały biznesy takich Januszy jak Ty niż mają ginąc ludzie. Sam pewnie boisz się po zakupy wyjść a zgrywasz cwaniaka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Rokrocznie na zwykłą grypę ginie więcej ludzi, więc dlaczego z jej powodu nie wprowadzamy takich irracjonalnych obostrzeń jak teraz? To, co piszesz, nie ma racjonalnego uzasadnienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się z Twoją opinią.
Aktualny rządowy scenariusz:
Zatrzymujemy wszystkich w domach.... pytanie jak długo, żeby rozłożyć zachorowania w czasie... 1 rok, 1,5 roku?
1 miesiąc to za mało. Jak za miesiąc nas wypuszczą to będziemy mieć nagły wzrost zachorowań, bo wszyscy się izolowali i nagle mają styczność z wirusem (nie oszukujmy się wirus już z nami zostanie).
Proponowany scenariusz:
Zatrzymać w domach grupę ryzyka (osoby starsze i schorowane). Izolować je i dostarczać zakupy pod drzwi. Osoby w sile wieku przywrócić do normalnego funkcjonowania. Prędzej, czy później zetkną się z wirusem i go przechorują. Wtedy po kilku tygodniach będzie dużo mniejsza szansa, że ponownie się zarażą i zagrożą zdrowiu starszych i chorych (po kilku tygodniach już na pewno nie zarażają).

W scenariuszu pierwszym gospodarka jest w wielkim kryzysie, niektóre branże nie funkcjonują. Ludzie zamykają firmy i nie mają środków do życia (zwykle Ci, którzy nie są w grupie ryzyka).
W scenariuszu drugim gospodarka funkcjonuje i ma się dobrze, a społeczeństwo nabiera odporności. Starsze i chore osoby są izolowane, więc nie trafiają masowo do szpitali.

Czy ktoś jeszcze nie rozumie tego podejścia?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Większość społeczeństwa zrozumie to dopiero wtedy, gdy nie będzie kasy w portfelu / na koncie. A tu coś zjeść będzie trzeba...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

skoro izolacja jest dla ciebie bez sensu. to jedź do włoch albo do uk i tam rób co chcesz. po 1, kryzys jaki teraz będzie, teoretycznie będzie ogromny. dodatkowo, w tej chwili rząd zabił praktycznie 95% małych, jednoosobowych firm. odraczanie zusów, płacenie podatków normalnie - w takiej sytuacji to jest po prostu skandal. ja już teraz wiem, że zwolnie wszystkich ludzi, i zamykam firme, bo nigdy nikt z rządu nic mi nie dał, na wszystko pracuje sam, jedyną styczność z nimi mam jak płace im miesięcznie dziesiątki tyś zł w haraczu takim jak zusy - z których nic nie ma. podatki - które są absurdalne. każdy normalny rząd wie, że bez małych firm leży wszystko. i tak będzie teraz. zamiast zwolnić wszystkich z zusów i podatków na kilka miesięcy. bo ci ludzie wtedy mooooże przetrwają. i rząd dalej będzie mieć te dojne krowy do kasowania miesięcznie po 1500zł zusu i Bóg wie ile podatków. a gdy się kilkaset tyś małych firm zamknie, to kto skąd zus weźmie tylu frajerów żeby na niego płacić? ja już i tak podjąłem decyzje, że jak to wszystko się uspokoi to wyjeżdżam z tego chorego kraju. bo już za dużo swoich, uczciwie zarobionych pieniędzy oddałem menelom i nierobom z 500+ albo złodziejom z rządu. dosć. a w tej chwili, liczy się tylko izolacja, testy, i minimalizowanie tego wszystkiego jak tylko się da.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Masz zle info.uk lockdown
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak straszna zapaść ale dla kogo , ludzie zasuwają na dwa etaty żeby z marnych pensji opłacić rachunki strach do sklepu wejść. Może teraz otworzą oczy że rodziny nie spędzają czasu z sobą , że pogoń za pieniędzmi prowadzi tylko do grobu a na tym niby wolnym demokratycznym , systemie korzysta niewielu , a reszta jest niewolnikami mającymi zasuwać za miskę ryżu .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak mówisz że otwarte ma być wszystko . A sklepy według mnie spożywcze też powinny być zamknięte nyo tam najwyżej ludzi przychodzi. To tam można się zarazic. Takie sklepy jak Lidl, Biedronka, cerful, Dino, Kaufland. Powinny być zamknięte. a nie że pracownicy muszą siedziwc i pracować. dla tych co boją się pracować powinni ich wysłać do domu i niech wiedzą lepiej z rodziną
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najgorsze Kasiu jest to, że do sklepów przychodzą osoby na kwarantannie, które nie zdają sobie sprawy że mogą zarazić osobę w grupie ryzyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem z grupy ryzyka. Pracuje w sklepie ale ze względu na ryzyko ciężkiego zachorowania zmuszona byłam odejść z pracy. Wynajmuję mieszkanie, nie mam za co zapłacić za czynsz, nie mam na jedzenie. Jeśli nie zapłacę za media to nie będę miała kontaktu ze światem. Czy ktoś z rządu zamierza pomóc osobom w sile wieku w grupie ryzyka- którym teraz wali się życie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedyny przykład brać przykład z Chińczyków.Przetrzymali dyscypliną
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko, że żaden kraj w Europie nie jest tak zdyscyplinowany jak Chiny, a mimo to w Chinach zdarzały się przypadki naruszenia kwarantanny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chcesz miec tyle smiertelnych przypadkow na 1000 mieszkancow jak w Szwecji? Poco ci pieniadze jak ciebie dopadnie virus ten najgorszy ale i ten lagodny nie wiadomo jakie beda konsekwencje w przyszlosci , poniewaz ten lagodny atakuje przedoodobnie powoli i dlugo poszczegolne organy i daje rozne objawy . Kiedys w latach 1959 przeszlam grype azjatycka , mialam wowczas 26 lat i male dziecko . Miesiac po grypie zachorowalam na zapalenia miesniowego. Dlugie lata leczenia i kalectwo . Przezylam pewnie dlatego ze mam po mamie dlugowiecznej i po jej hiszpance dobre geny. Dzisiejszy virus i niektorych panastw zagrania /Szwecjanp/ to pomaganie przyrodzi w segregacji slabszych. Z dzisiejsza wiedza panstwa z bardziej wyksztalconymi epidemiologami robia prawidlowo : mycie rak i izolacja prawidlowa. Prawdopodobnie szczepionka moze byc ale tylko na bardzo krotki okres, Niewiadomo jak sie zachowa tego wirusa komponent dodany do sarsa, moga byc leki , sadze ale nie wiadomo jak sie zachowa virus w przyszloaci. I tyle pozdrawiam . Nie pieniadz wazny ale wazne ze pewnie przyjdzie sie zyc skromniej i w we wlasnymkraju i domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Przeżyłam pewnie dlatego ze mam po mamie dlugowiecznej i po jej hiszpance dobre geny.

Nie od dziś wiadomo, ze wirus przed atakiem sprawdza geny ofiary ;)

xD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Koronawirus

Pobieranie wymazu w domu przez pielęgniarkę (3 odpowiedzi)

Witam Proszę o informację czy ktoś z was miał pobierany wymaz w domu , jeśli tak to w jaki sposób...

Teatrzyk w żłobku (4 odpowiedzi)

Witajcie, Czy są jakieś obostrzenia prawne w żłobkach dotyczące osób z zewnątrz, czy tylko...

Starania o dziecko a epidemia / wirus / koronawirus (157 odpowiedzi)

Nie wiem czy był już taki wątek, nie mogłam znaleźć. Chcieliśmy z mężem w tym cyklu zacząć...

do góry