Widok

Jak długo trwało u waszych dzieci zapalenie oskrzeli?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
tak jak w temacie,pytam dokladnie o 4 latki?czy robic jakies badania ? u nas trwa cala choroba trwa juz ponad 2 tyg ( na poczatku tylko goraczka potem kaszel ) lekarka narazie nic nie zlecila ale chyba cos na niej wymoge...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MalaC, moje obie z kaszlem , katarem chodzilu ok 5 tyg, po 4tyg wlaczyla sie goraczka ktorej przez 5 dni zadnej nie moglam zbic, kiedy poszlam do rodzinnej, to wreszcie wyszlo im zapalenie migdalkow, po 5 dniach zdrowe byly , fakt to nie zapalenie oskrzeli, ale dano nam antybiotyk wtedy, kiedy bylo widac znaki infekcji, czyli zaczerwienione migdalki itp. Moza u was tez tak jest, ze lekarz czeka na objaw infekcji itp?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mielismy antybioyk 6 dni i byla duza poprawa juz w sobote bylo super a w niedziele rano - goraczka i mega kaszel wiec odstawila nam antyb i mamy syropy.i dalej mega kaszel,bez goraczki ani kataru
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mojej córki zapalenie oskrzeli zawsze trwału ze dwa tygodnie.
Antybiotyk z 10 dni, nieraz zlecony był rtg i wychodziło zapalenie płuc.
Kaszel zawsze suchy, prowadzący do wymiotów, trwał atakami.
A zaczynało sie od kataru i na drugi dzień jazda na całego.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
moze poprosze o wymaz z buzi i o przeswietlenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja chyba oszaleje ,juz mamy drugi antybiotyk ,ale dzis juz mala odmowila go jesc i wypluwa ( klabax) ,teraz mamy inhalacje po ktorych kaszel sie nasila ( wiem ze tak ma byc i ma wyrzucac z siebie ale juz wyrzuca mokry kaszel 3 tyg) na oskrzelach jak to lekarz powiedziala " dysktrenie" cos jest .ja juz oszaleje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mała ciężarówko:)
trzeba oklepywać po inhalacjach.
skoro dziecię odmawia antybiotyku trzeba podejść do lekarza i zmienić na inny.
a z czego robisz te inhalacje?

dużo cierpliwości zyczę:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na nas działają najlepiej inhalacje z pulmicortu, zamiennikiem dla niego jest nebbud (na receptę całe opakowanie około 4 zł), używaliśmy też mucosolvanu tego do inhalatora i też nam pomagał. Teraz 5 tygodni walczymy z katarem :/ znacie może sposoby na to?
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
małaC moj syn ma 3 lata i kaszel juz miesiąc, pierwsze 2 tygodnie na antybiotyku bo zapalenie gardła, potem tylko kaszel taki ostry mokry i syropy, do dzisiaj juz jakis miesiąc mija,nie dawno zalozylam wątek bo doszła krew w kupie, jestesmy w trakcie badan kału, też nie wiem co to jest za wirus i strasznie sie martwie bo mały coraz bardziej kaszle.Do tego doszedł katar.
Ostatnio sie dowiedzialam ze kolezanki córeczka miala pasożyta(a chodzi do tej samej grupy) wiec zakładam ze i syn go ma.Objawy mała miała takie same, jakies 4 tygodnie kaszlu, tony syropów, po tabletce na glisty i inne kaszel przeszedł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kaszel może być objawem pasozytów jak mówi @basik.
Przy okazji pierwszej wizyty u alergologa zawsze robi sie badania kału.

pulmicort-------steryd
mucosolvan------lek mukolityczny czyli rozrzedzajacy sluz w oskrzelach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
uzywam mucosolvanu i atrovent ,oklepuje ,plus sól fizj,ide dzis kolejny raz i chyba zrobie rtg

basik u nas na poczatku 3 dni goraczki,potem zapalenie gardła ,potem oskrzela i tak juz od 2 listopada

antybiotyku trzeciego juz jej nie dam ,zadnej poprawy nie było wiec bez sensu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
no to przechodzimy przez to samo,wez skierowanie na badania bo nie ma co, kał niestety długo trwa bo co 2/3 dni trzeba zanosic(3 próbki) osiwieje do momentu wyników :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
robilam dzis małej rtg i wyszło spore zapalenie oskrzeli a nie " dyskretne " jak mowila lekarz :/ dostałam steryd do inhalacji nebbud i zoabcze co dalej !!
czy z zapaleniem oskrzeli siedzicie naprawde caly czas w domu?
co do tych badan ti robilas bo pojawila sie krew a u nas nic poza kaszlem.niewiem juz sama
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja bym siedziala w domu,bo od zapalenia oskrzeli niedaleko do zapalenia pluc.
I stosowac inhalacje jak zalecil lekarz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja zawsze siedziałam w domu jak córka była chora( kataru nie nazywam chorobą)
zapalenie oskrzeli to poważne choróbsko....i niedaleko od zapalenia płuc.
Dziwne tylko ze antybiotyki nie pomagały no ale w PL nie robi sie wymazów tylko daje antybiot w ciemno
rob inhalacje i bęzie poprawa:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie nie robi sie wymazów,niewiem czy jej to przejdzie ,zapewne wymaz zrobię jesli nie,ale musze odczekac chyba tydzien od ostatniej dawki antybiotyku czy nawet dwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (40 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

Życie w Anglii- jak to teraz wygląda ? (60 odpowiedzi)

Mam pytanie do forumek, które postanowiły wyprowadzić się z naszego pięknego Kraju i żyją w...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

do góry