Widok

Jaki piec gazowy wybrać do kawalerki?

Co kupić - wyposażenie Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam,
Proszę o radę bo zaraz oszaleję... proszę osoby, które miały podobne dylematy co ja o opinię co wychodzi ekonomicznie ma małym metrażu - kawalerki 32m2 wszystkie pomieszczenia osobne (sypialnia, dzienny pokój, kuchnia, łazienka, korytarz) jaki piec gazowy wybrać... jakie kaloryfery dobrać? na co zwracac uwagę? i ile może kosztować instalacja takiego kotła łącznie z robocizną za podłączenie kaloryferów?? chcę oszacować koszty bo kupiłam mieszkanie a nie mam o tym pojęcia ile kasy na to "zatrzymać" z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi

aaa dodam tylko że jest to poddasze całe w domu wolnostojącym, więc mała przestrzeń do ogrzania i jedna osoba będzie czerpać z kotła ciepłą wodę, no może czasami dwie osoby ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba ludzie mają większe problemy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Jak do kawalerki, to chyba nie wielki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
> sypialnia, dzienny pokój, kuchnia, łazienka, korytarz

I to wszystko na 32m2? Niebywałe. Jakaś japońska technologia.. :)

> jedna osoba będzie czerpać z kotła ciepłą wodę, no może czasami dwie osoby

Szczegóły Twojego życia intymnego to jakaś forma reklamy? :)

A poważnie:
Przede wszystkim nie piszesz, czy mieszkanie już jest przystosowane do ogrzewania gazowego.
Czytaj: czy masz zasilanie (gaz) w tym miejscu co potrzeba - a przede wszystkim, czy masz KOMIN przystosowany do pieca gazowego.
Jeśłi nie - musisz go sobie zrobić. Z racj lokalizacji (poddasze) koszty techniczne ni e będą za wielkie, ale musisz najpierw ponieść koszty papierowe -czyli wszystkie zgody i projekty.

O kalafiorach też Ci nikt nie powie nic sensownego - bez obejrzenia mieszkania.

Myślę, że z dyszkę musisz zarezerwować
Możliwe, ze wydasz mniej - to sobie będziesz mogła resztę wydać na ciepłą wodę na ew. drugą osobę :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14
Na przykład dla Ciebie, żebyś się w końcu umył :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Jestem kulturalnym, eleganckim, szarmanckim facetem z dużym poczuciem humoru"

Bardzo błyskotliwego humoru...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
@sadyl...
""Bardzo blyskotliwego humoru""........"deczko" podszytego zlosliwoscia ;-)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy małym metrażu tylko mały piec gazowy dwufunkcyjny najlepiej z komorą zamkniętą. Dla osób które mają dylemat jaki kocioł wybrac proponuję obejrzenie filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vOF6c_mfS5w
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podejrzewam ze 13.000zl ~15.000zl musisz liczyc.
A parametry pieca to Ci doradza fachowcy. ;-)
Ja np musze miec piec 24 KW do domku kolo 100m kwadr. hehehe tez nie wiem ktory wybrac ze wzgledu na mizerne finanse ;-/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli krucho z finansami, to może pomyśl o zakupie używanego, ale sprawnego?
Ja w ten sposób upolowałem:
- ze 2 lata temu: Vaillanta 26 kW dla mojej kobiety za 150 zł
- w tym roku: Berettę 24 kW z zamkniętą komorą spalania (100zł) i Vaillanta 18 kW z otwartą (200zł). Jeden z nich zamontuję u siebie, tylko jeszcze nie wiem który :) Drugi mogę odsprzedać.

Zima idzie - jakieś ogrzewanie w tym swoim domku musisz mieć.
A skoro jest na wynajem... to niech na siebie zarobi a za jakiś czas możesz wymienić ten piec na nowy lub nowszy.
Zazwyczaj - piece tego samego producenta pasuję śrubunkami - tak przynajmniej jest w Vaillantach. Wymiana pieca wówczas to chwila-moment.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pomysl dobry ale ja sie boje uzywany kupic ;-/ kupie taki za 2-tysiaki
(heheh nawet mi sie rymnelo) i zobacze co bedzie ??? w razie czego serwisy sa w trojmiescie a2 lub 3 lata gwarancji maja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak. Gwarancja to jest jakiś argument.
Ja sobie lubię pogmerać w różnych ustrojstwach - zatem rzadko korzystam z serwisu. Poza tym - nie mam o "autoryzowanych serwisach" najlepszego zdania. "Serwisowali" piec mojej kobiety przez dłuższy czas - różni. A piec jak był niesprawny - tak pozostawał. W końcu sam się wkurzyłem i go naprawiłem :)
Jedynie jeden serwisant okazał się fachowy. ALe on ma terminy rzędu 6 tygodni - bo niestety fama się rozniosła :)
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nooo taki "gmerajacy"MEN pryskajacy sufity lakierem z brokatem przy boku to SKARB :-))
nooormalnie "zazdraszczam" Twojej 2-giej polowce
pozdrawiam ;-))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl
kupiłeś kobietę za 150 zł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam polski kocioł TERMET-MINITERM (dwufunkcyjny) piec jest dość ekonomiczny,bez awaryjny i stosunkowo niedrogi w porównaniu z włoskimi kotłami ,musisz zauważyć że włosi nie mają pojęcia o technice grzewczej bo praktycznie nie mają zimy koszt kotła z montażem to ok.4.5tys + grzejniki duży wybór w zależności od desingu ale polecił bym niemieckie KERMI+ instalacja myślę że zmieścisz się w ok 10koła pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
> włosi nie mają pojęcia o technice grzewczej

a piece do pizzy? :)

PS: nie kracz, bo właśnie montuję Berettę u siebie :)
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piec do pizzy powinien być opalany drewnem.
Włosi w domach nie mają grzejników, bo i po co im w tym klimacie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z ciekawości zapytam znajomych, bo mieszkają we Włoszech, zapytam czy mają grzejniki i jakie mają ogrzewanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zatem, z informacji jakie dostałem, wynika, że Włosi mają ogrzewanie, ale nie wszyscy. Tylko ci, którzy chcą, albo ci którzy mieszkają w chłodniejszych regionach.

Znajoma, którą pytałem, mieszka na Sycylii, ale mieszkała także w różnych częściach Włoch.

Miała stary piec gazowy, który był awaryjny i wymieniła go na ogrzewanie elektryczne. Zimą często nie używa ogrzewania, ponieważ ma klimatyzację oraz kominek na drewno, którym ogrzewa mieszkanie.

Ja myślę, że Włoskie piece gazowe, dobre mogą być do ogrzewania mieszkań lub domów w ich śródziemnomorskim klimacie.
Tutaj natomiast, w Polsce, zaczyna się Syberia :) i piec musi być w stanie pracować w surowszym i bardziej wymagającym klimacie.
Bardziej zbliżony klimat do naszego jest w Niemczech, zatem ja osobiście stawiam na piece Niemieckie. Dobre, bo Niemieckie!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
do fachowiec czyli nie myliłem sie co do włochów i ich ogrzewania .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do Włochów to ja tam nie wiem, ale ogrzewania na pewno :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z mojego pkt widzenia przy kawalerce nie za bardzo opłaca się pchać w remont i montaż gazu jako źródła ciepła.
Jak można szybko policzyć zapotrzebowanie na ciepło to niecale 3kW.
Do podgrzania wody można zastosowac przepływowy ogrzewacz elektryczny a do ogrzania mieszkania grzejniki elektryczne, lub elektryczne akumulacyjne.
koszty na szybko: ogrzewacz przeplywowy PPH2 HYDRAULIC 2-15 KW 600zł
grzejnik akumulacyjny (używka, ale to nieśmiertelne konstrukcje) 500pln
grzejniki dekoracyjne kuchnia, ppokój łazienka 1500

całość 2600

za gaz: 400 za punkt grzejnika czyli 4 x 400 (instalacja), 4 x grzejnik (zwykłe to koszt do 200zł, dekoracyjne są nawet po 2000) przyjmijmy 4 x 200, kocioł 3000, komin 500 (koszty są bardzo różne), opinia koniniarska x 2 x 150 + umowa z gazownią + koszty u3mania sieci + gaz w domu to zawsze problem.

całość 6200

różnica blisko 4tyś, przyjmując że grzejemy przez około 1200 godzin w roku, a prąd kosztuje 0,56zł za 1kWh za tę różnicę możemy tę kawalerkę ogrzewać przez dwa lata.

ja bym w gaz nie poszedł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeśli chodzi o piece gazowe polecam zapoznać się z artykułem - http://mkgdynia.pl/piec-gazowy-z-zamknieta-komora-spalania/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć. Polecam obszerny wpis gdzie opisałem jaki kocioł gazowy wybrałem do swojej kawalerki, montaż, procedura. zapraszam do czytania http://wpisy24.cba.pl/jaki-kociol-gazowy-dwu-funkcyjny-do-kawalerki-30m2/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Remont - porady

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Jaka podłoga do mieszkania? (45 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

do góry