Widok

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Macie jakieś pomysły?
Prezent czy raczej pieniądze?

Dodam, że na przyjęciu będzie dość dużo osób, więc obawiam się, żeby mała nie dostała np. kilku łańcuszków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej zapytać rodziców czy dziecko na coś zbiera to wtedy kasę, a może o czymś marzy i spełnienie tego marzenia Was nie doprowadzi do bankructwa ;)
Mojej koleżanki córka marzyła o rowerze i komputerze i goście dawali kasę i potem rodzice jej to kupili.
W empiku są piękne atlasy anatomii człowieka za 180zł. Poza ty z zależy czy jesteście zwykłymi gośćmi czy chrzestnymi, bo wiadomo że wtedy trochę więcej kasy trzeba wydać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupowalam w zeszlym roku zegarek i kolczyki zlote
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w maju ide na Komunie jako chrzestna, wg zyczenia rodzicow daje pieniadze (chrzestny tez) i beda na jakis dluzszy oboz zeglarski, czy cos w tym stylu. Poza tym juz tak od siebie kupilam 6 tomow Ani z Zielonego Wzgorza i taki walek z zyczeniami ;) . Mama z Ani bardzo zadowolona, bo sama to chciala kupic. Chlopca pewnie ucieszylby komplet Opowiesci z Narnii, u nas sa do kupienia wlasnie w sklepie z dewocjonaliami, wiec wypada na Komunie. Jako chrzestna daje 1000zl, jako gosc dalabym oczywiscie mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłam http://www.medyk-barcice.pl/idealny-prezent-na-komunie/ wiedziałam że się spodoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W zasadzie, jeśli miałaby dostać kilka łańcuszków, to chyba jeszcze nie tak źle - kobieta i tak kiedyś je wykorzysta. Ja np. dostałam na Komunię filiżankę i spodeczek z grawerką "Pierwsza Komunia Święta". To ładna pamiątka, chociaż wiadomo, że w tym nie piję kawy :) Poza tym może zamiast łańcuszka zawieszkę-inicjał? Albo jakiś pamiątkowy album na zdjęcia?
Jeśli masz wątpliwości czy dać prezent, czy pieniądze, to może podpytaj rodziców? Może dziewczynka o czymś marzy, na co zbiera pieniądze i akurat mogłabyś się dołożyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Styczniówko, nie jesteśmy chrzestnymi.

Macie rację, chyba najlepiej jak zadzwonie do jej rodziców i podpytam. Dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Weronka, powodzenia w zakupach! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wpisz sobie a Allegro hasla "zegarki Flik Flak " i w dziale biżuteria "charms"- to bransoletki dla dziewczynek z takim jakby zawieszkami wg mnie sliczne , napatrzeć się nie moge :-)
http://www.allegro.pl/item1013201814_bransoletka_srebro_swarovski_mix_charms.html

http://www.allegro.pl/item1020464694_flik_flak_rozowy_swatch_dla_malej_damy_szkatulk.html

oczywiście podalam Ci pierwsze z brzegu przykladowe aukcje :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurczę tak się zastanawiam na wesele 2 lata temu dostawaliśmy od naszych chrzestnych po 1000 zł albo prezenty równowartości 1000 zł a dziś trzeba już tyle dać na komunię (rowery lub inne rzeczy kosztujące ok 1000)masakra jakaś - tak się zastanawiam ile będziemy dawać na ślub jak nasza 5 chrześniaków podrośnie ;-) strach się bać !!!

zaznaczam ze nie jestem za hasłem "zastaw się a postaw się" ;-)

wracając do tematu myślę że jak nie ma roweru to jest to dobry pomysł bo przynajmniej dzieciak ruszy się troszkę z domu ;-) bo sport to zdrowie ;-)

też mam ten problem co kupić -tylko że dla chłopca ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zależy czy zostało ustalone z góry np. Chrzestni kupują prezent, a pozostali wręczają koperty.
A co do prezentów:
Zegarek, kompelcik (kolczyki, branzoletka), medalik, telefon, MP3, MP4, aparat.
___________________________________________________

"A gdyby tak świat leżał u Twych stóp...?"

''Nie odkładać marzeń, bo nie zmieszczą się na półce"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja siostra była zachwycona matą do tańczenia - tylko że to już zależy od tego czym dziecko się interesuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No własnie, trzeba podpytac co by dziecko chciało. Ja mojej kupuję rower bo o nim marzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze myślicie ze telefon to dobry prezent na komunię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialam wesele 7 lat temu (w tym miesiacu rocznica ;) ) od chrzestnego meza dostalismy 1000zl, od mojej chrzestnej 2000zl, a od chrzestnej meza 200zl, kazdy dal tyle ile chcial po prostu, bo w tych konkretnych przypadkach nie bylo to tyle ile mogl, tylko wlasnie chcial. Mysle, ze z komunia jest podobnie. Nie przecze, ze mialam nadzieje, ze 700zl wystarczy plus 200zl w prezencie, ale niestety zrobilam maly wywiad i nie chce wyjsc na sknere, wiec jest jak jest.
Na szczescie mam tylko jedna chrzesniaczke i maz tez jedna, to jakos przezyjemy i komunie i wesela ;))) . Przy 5 bym sie lekko podlamala.

I uwazam, ze komplet ksiazek jest lepszym prezentem niz zegarek. Po pierwsze to co sie teraz dziecku spodoba, nie bedzie nosilo w przyszlosci, a jesli bedzie taki dorosly to sie dziecko zwyczajnie nie ucieszy. Zegarek jest fajny na 18-tke.

Ja swoje 3 zegarki z komunii juz od dawna nie wiem, gdzie mam, chyba ich zwyczajnie juz nie mam. A ksiazki mam i sa dla mnie fajna pamiatka, zlota bizuteria tez, ale srebrna juz nie, bo nie nosze wogole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejne pomysły na prezent:
Mata do tańczenia, Kolorowa pościel bawełniana, Teleskop, książki.
___________________________________________________

"A gdyby tak świat leżał u Twych stóp...?"

''Nie odkładać marzeń, bo nie zmieszczą się na półce"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oooo Teleskop!!! Fantastyczna sprawa, ale droszku drogawa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie mnie zlinczują ale co mi tam .
Dla mnie komunia to przezycie duchowe i my sami z dzieci robimy materialistów dając im takie drogie prezenty .
Dla mnie wazne w tym dniu będzie przezycie duchowe mojej córki a nie prezenty i to zapowiem gościom , choć u mnie nikt z prezentem za 1000zł nie wyskoczy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz... A może czasem warto spotkać się z cała Rodziną i zastanowić nad wspólnym prezentem. Wtedy koszt zostanie podzielony i nie wyjdzie tak dużo, a przy tym można rozwinąć zdolności dziecka... Np. można kupić profesjonalną gitarę albo chociażby teleskop.
___________________________________________________

"A gdyby tak świat leżał u Twych stóp...?"

''Nie odkładać marzeń, bo nie zmieszczą się na półce"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ide na przyjecie i kupuje pamiątke pierwszej komuni taką kartke i nie wkładam pieniądzorków:) i to jest pamiątka, a dodatkowo kupuje prezent: rolki ,bądz aparat cyfrowy zadna rewelacja zwykły do ok 200 zł i bukiet z lizaków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pmagdalena to i mnie zlinczuja :D

A ja mam w tym roku komunię chrześnicy :) I kupiłam jej łańcuszek z medalikiem i komplet ze srebra, by tak na codzien mogła założyć do szkoły. Już przy chrzcie zapowiedziałam mojej siostrze-mamie chrzesnicy- ze ja prezentów typu quad, laptop czy wycieczka nie bedę sponsorować, bo uwazam,że to nie są okazje tego kalibru, a poza tym o dziecko będę dbać nie tylko od święta a przez cały czas. Także odkąd Oliwk a sie urodziła nakupowałam jej tyle prezentów bądź pomogłam w inny sposób jej rodzicom,że jakby zliczyc to na Komunię powinna dostać jakąś działkę nad morzem ;) Nie no morze przesada, ale naprawdę lepiej pamiętac o dziecku przez cały czas a nie tylko na chrzciny, komunię i ślub :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja akurat pamietam caly czas i prezentow dziewczynki tez morze dostaly i moj synek od mojej siostry swojej chrzestnej tez ;) . Spotykamy sie bardzo czesto.
Zwiazku nie widze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pmagdalena, Mimii - popieram! Jestem tego samego zdania, choć nie mam dzieci ani nie jestem matką chrzestną.
Jak miałam komunię, to nawet nie wiedziałam, że z tej okazji się prezenty dostaje. Moi rodzice zadbali o to, by było to duchowe przeżycie. Oczywiście upominki to wielka radość dla dziecka, ale bez przesady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis wpadla mi w oko bardzo ładna (przynajmniej na zdjeciach) pozytywka z krysztalami SWAROVSKIEGO mysle ze dla dziewczynki moze to byc rzecz ktora bedzie jej towazyszyla do konca zycia, bo to taki bibelot ale ciekawy i bardzo dziewczecy, a sa rozne wzory aniol,elf itp na allegro ok 120zl nie wiem jak w sklepach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak taka pozytywka z allegro, ktoś ma? albo mozecie polecić jakaś inną pamątkową szkatułkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z książek:
Louie Giglio "Niesamowity" i "Niepojęty". To zestaw książek łączących wiarę z nauką. Super wszystko wytłumaczone. "Nie tak jak u zbójców". Kolejna świetna książka parafrazująca historię Boga i Jezusa w formie opowiadania o Tomku, dziecka rozbójników adoptowanego przez Króla (Boga). Gra "Łowcy talentów" (też nawiązująca do chrześcijaństwa).
Można też zastanowić sie nad pamiątkowym różańcem komunijnym :
https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html

W Merito jest spory wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pieniądze! Dzisiaj nie ma nic lepszego na prezent.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pieniędzy dziecko może nie zobaczyć, wiadomo jak to jest z pieniędzmi na komunie :D Rodzice wezmą, gdzieś odłożą i tak może sprawa zostać przemilczana. Polecam poszukać fajnego prezentu, z którego dziecko się ucieszy. Myślę, że takim będzie telefon. Zobaczcie sobie Samsung Galaxy A32, ten model sprawdzi się perfect.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A aparat fotograficzny? Ja dostałam dobry sprzęt od wujka i miałam go z 10 lat - uwiecznił wiele wydarzeń z życia
https://e-oko.pl/content/sklep-fotograficzny-lodz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miejscem w którym znajdziecie bogatą ofertę jeśli chodzi o dewocjonalia jest https://www.sacrum.pl/ Oferowane przez nich naczynia liturgiczne oraz inne artykuły religijne zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia ich wieloletnie użytkowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to taki mały dylemacik! pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, to oczywiście coś personalnego, może książka z dedykacją i personalizowaną biżuterię, żeby unikać powtórek z łańcuszkami. Ale skoro jest obawa przed dublowaniem prezentów, pieniądze lub bon podarunkowy też mogą być strzałem w dziesiątkę. Możesz też pomyśleć o czymś, co będzie wspomnieniem na lata, np. profesjonalnej sesji zdjęciowej w stroju komunijnym lub wyjątkowej biżuterii z grawerem. Ważne jest, aby prezent był dopasowany do charakteru i zainteresowań solenizantki - jeśli ma jakieś hobby czy pasje, warto w to celować. Zawsze można też zapytać rodziców, czy mała czegoś konkretnie potrzebuje - to ulatwia wybor. Bez względu na to, co wybierzesz, pamiętaj, że to chęci są najważniejsze! ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniecznie w poszukiwaniu markowych zegarków których cena jest przystępna dla każdego zajrzyjcie do https://happytime.com.pl/zegarki_damskie Ich oferta jest w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Asortyment oferowany przez ten sklep jest bardzo rozbudowany i możecie tam znaleźć m.in takie marki jak Casio, Emporio Armani, Hugo Boss, Diesel, Tommy Hilfiger i wiele innych. Z pewnością będziecie zadowoleni z zakupów u nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

do góry