Widok

Jakie brałyscie witaminy w ciąży?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie jestem w ciaży i zastanawiam się jakie witaminy kupic. W poprzedniej brałam Elevit ale sa strasznie drogie.
I czy bierzeie, brałyscie dodatkowo Wit. D?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prenatal duo ;)
Pieniądze szczęścia nie dają, ale łatwiej cierpieć w luksusie...
[url=http://lilypie.com]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
femibion natal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
poza kwasem foliowym to żadnych - jadłam warzywa i owoce :P
a po sztucznych witaminach dzieci większe się rodzą - podobno, dziękuję bardzo gdyby mój miał sie jeszcze większy urodzić :P

Jeśli mama się zdrowo odżywia to nie ma potzreby brać witamin chyba że naprawdę coś się dzieje np. hemoglobina idzie w dół to wtedy żelazo ;)
image image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słoneczko ma rację - nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji jeżeli wyniki są w normie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez przez 2 trymestry megamed optima, w trzecim nic nie lykam poza górą owocow :) w poprzedniej ciazy lykalam dzielnie cala ciaze witaminy I dzieciak mial 4500g wiec teraz odpuscilam :) a wyniczki wszystkie w normie I cora mniejsza poki co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dużo warzyw i owoców oraz vitaminer pregna, a potem doppelhertz.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tym czy brać witaminy decyduje lekarz prowadzący, może nie będą potrzebne, ale na pewno warto dha
Jak beda potrzebne wit to jakieś niedrogie np falvit mama. Szkoda pieniędzy na drogie preparaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja biorę femibion Natal 2 plus z dha, jest tam też wit d. W poprzedniej ciąży też je brałam a córka ważyła 2910 po porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie falvit mama wystarczy,ja brałam bo nie miałam jakiegoś super apetytu,pierwszy trymestr musiałąm sie zmuszać żeby zjeść cokolwiek,a pózniej normalnie,bez żadnych zachcianek,więc nie chciałam żeby małemu coś zabrakło.A i miałam niską hemoglobinę więc dodatkowo żelazo łykałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez biorę femibion Natal 2 plus z dha
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zdecydowałam się na prenatal clasic, porównałam skład z falvit mama i ten drugi wypadł gorzej - tzn wszystkiego miał mniejszą dawkę.

Lekarz polecał mi te same wit co autorce ale z powodu ceny wolalałam prenatal.

W ciąży anemii nie miałam ale ciężko powiedzieć czy to zasługa witamin, diety, genów czy plam na słońcu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam prenatal :) słoneczko ma rację, że jak ktoś się odpowiednio odżywia to dodatkowe witaminy nie potrzebne :) Ja jednak wiem, że tych owoców i warzyw nie jadłam wystarczająco szczególnie że praktycznie cała moja ciąża wypadła w sezonie kiedy prawdziwych owoców i warzyw brak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej ciąży brałam falvit mama, synek ważył 4290g. W drugiej ciąży stwierdziłam, że nie chcę rodzic kolejnego kolosa i nie brałam witamin, jedynie żelazo z kwasem foliowym jak mi spadła hemoglobina. drugi synek ważył 3610g ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie jestem pewna czy witaminy mają wpływa na masę dziecka, kumpela brała całą ciążę a urodziła synka 2900 g prawie 2 tygodnie po terminie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie u każdego jest inaczej, może witaminy brane w przypadku faktycznej konieczności i sporych niedoborów nie spowodują wysokiej masy urodzeniowej, a w innym wypadku już tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nasz synek miał ponad 4 kg ale nie przypuszczałam, że to od witamin :) no ale może coś w tym jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi w zadnej ciazy lekarz nie kazał brac witamin, wyniki zawsze miałam ok i każdy z nich (przewinęło się przez moje ciąże trzech lekarzy prowadzących) twierdził, że nie ma sensu faszerować się witaminami skoro wszystko jest na dobrym poziomie.
Zosia 02.07.2009r. Szymon *10.07.2011r. Zuzia 18.08.2012r.image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi lekarz polecał ladee vit, brałam całą ciążę a synek miał 2500 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi lekarz polecił prenatal classic lub elevit,sama mam zdecydowac,ale nie wiem ktore z nich wybrac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biorę DHA mama, w poprzedniej ciąży też brałam witamity, elevit, i synek urodził się z wagą równą 3kg,więc żaden kolos...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłam Prenatal classic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podczas ciązy brałam maa dha premiuem +, w zasadzie jak na taką zawartość w jednnym produkcie to płaciłam za nie niewielkie pieniądze. A one skład mają naprawdę zacny bo i oleje dha i witamina D3, i magnez i jod i kwas foliowy. A przy tym potwierdzam ich skuteczność bo miałam niedobór kwasu foliowego a po ich stosowaniu faktycznie wyniki mi się poprawiły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

do góry