Widok

Jakie schody? - co polecacie

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów wewnętrznych. Mam i ja. Moje pytania:
- jakie macie schody i co was przekonało? Z perspektywy czasu do wg was dobry wybór?
- drewniane czy płytki (za i przeciw jednym i drugim)
- jakie drewno (dąb, jesion, buk, mahoń)?

Jakie są Wasze doświadczenia - pozytwne lub negatywne? Co byście polecali, wzięli pod uwagę itp?

Kwestie do wzięcia pod uwagę:
- cena (argument za płytkami)
- wygląd (raczej schody)
- trwałość (płytki)

Dzięki. Pozdro.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Drewniane. Dobrze wysuszone drewno polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drewno jest znacznie trwalsze niż płytki... Skąd pomysł, że jest odwrotnie?..

Ja mam dębowe schody z giętą poręczą (9k pln).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również mam schody dębowe. Polecam serdecznie. Trwałe, ładnie wyglądają, łatwo się czyszczą. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
dąb,jesion,sosna...Schody bajka.
Polecam marmur, latwe w utrzymaniu i tansze od drewna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Drewno jest znacznie trwalsze niż płytki... "

W jakim sensie? Drewno szybciej można zetrzeć chodząc np. w butach (działają jak papier ścierny na drewno), trzeba impregnować, lakierować co jakiś czas itp.

Z płytkami chyba takich problemów nie ma? Ale może czegoś nie wiem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wszystko zależy od jakości materiałów i solidności wykonania .
Jeśli zrobisz schody z sosny jak ktoś tu proponował to zrobisz sobie krzywdę bo sosna to tylko do kominka a nie na podłogę .
Co do płytek , owszem są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości - ale - są zimne w kontakcie ze stopami i na schodach MUSZĄ być ułożone przez odpowiedniego doświadczonego wykonawcę , konieczne jest całkowite wypełnienie pod płytką , w przeciwnym razie zaczną pękać przy podstopniach .
Jestem glazurnikiem ale u siebie położył bym twarde drewno .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a od kiedy to sosna do kominka? brzoza, buk, grab ale nie sosna.
A marmur , jak ktos lubi zimne klimaty to ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Naucz się kolego czytać między wierszami .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie jestem Twoim kolegą i pisz jak człowiek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ciekawy temat.

Jakie drewno? Co myslicie o jesionie?
Jasne? Ciemne?

Polecacie jakis stolarzy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obojętnie jakie drewno. Ważne żeby było dobrze sezonowane - suche.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tylko nie ciemne... Mamy ciemne i ciągle z odkurzaczem latam. Wyglądają elegancko ale każdy pyłek widać. Żałuję
ja u siebie zrobiłem schody na konstrukcji stalowej, spawanej, następnie pomalowanej proszkowo. Stopnie zrobiłem z bukowego blatu kuchennego kupionego w Obi - stolarz pociął na wymiar i plakierował. Na całość wydałem 4500zł, wyglądają super.
Wrzuć jakieś zdjęcie, jestem bardzo ciekawy jak to wygląda. Cena przyzwoita.
Poproszę jakiś namiar na wykonawcę.
Ja też polecam schody drewniane - jesion, dąb i niestety też odradzam ciemny kolor-każdy pyłek widoczny. Mam dzieci i po kilku latach użytkowania schody nie są zniszczone. Znajomi zrobili płytki i będą zmieniać ze względów estetycznych i bezpieczeństwa-dzieci.
płytki granitowe, po 4 latach wyglądają jak nowe, poza myciem nic nie musisz robić (co kilka lat warto przeimpregnować, zajmie to jakieś 30 minut może), są zimne, fakt, ale jak się chodzi w kapciach, to co komu przeszkadza, zresztą dzieci też biegają w skarpetkach i nie bardzo im to przeszkadza, w końcu po schodach tylko przechodzisz, a nie stoisz na nich, nigdy też żadne się nie wywaliło i guza nie nabilo :-)
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Opinia została zablokowana przez moderatora
macie dobrego stolarza do schodów w rozsądnej cenie?
Witaj,

sami braliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Schody z jesionu. nr tel do stolarza: 697447095
A z jakiej jest miejscowosci? Ile wyszly schody?
Stolarz jest z Kościerzyny. Koszt 5400 z podstopniami
To bardzo dobra cena, ma jakas strone www ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba z Sierakowic . a jakieś zdjęcie można zobaczyć schodów ?
Można jakieś namiary na tego fachowca? Cena faktycznie atrakcyjna.
Jeśli chodzi o schody to takie którymi schodzi się tylko w dół
pod górę to strata energii.

Czy ktos ma balustradę kutą?

Ja jestem obecnie posiadaczką kutej balustrady i jestem zadowolona. Na początku zastanawiałam się nad balustradą wykonaną z drewna, potem jednak pomyślałam sobie, ze kuta balustrada będzie bardziej wytrzymała i ogólnie będe z niej bardziej zadowolona I tak właśnie jest. Balustrada taka nie wymaga impregnacji.
Zamawiałam tutaj - firma specjalizuje się w metaloplastyce, polecam zerknać sobie na ich galerię bo balustrady przepiękne.

Proszę - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/schody-na-policzkach-gietych-ze-szklana-okragla-balustrada-sp072/
Powinniście tym zrobić mega pozytywne wrażenie i sprawić, że wszystko będzie wyglądało zdecydowanie lepiej. Tzn. takimi schodami odmienicie wnętrze, będzie ono atrakcyjniejsze, bardziej nowoczesne. Wrażenie gwarantowane ;-)

A schody dywanowe w takich klimatach - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/biale-nowoczesne-schody-dywanowe/
Co na nie powiecie? Też ciekawe rozwiązanie, które robi różnicę, ale standardowo każdy element musi się trzymać kupy.
Efekt? Może być super - kwestia oczekiwań.

Myślę, że to przykład pierwszoligowych, efektownych schodów, które powinny zrobić wrażenie na prawie wszystkich - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/azurowe-schody-na-policzkach-gietych-sp071/ Wiadomo, że wymagają odpowiedniej powierzchni i układu wnętrza, ale wrażenie robią mega. Jak to widzicie?

Zdecydowanie polecam klinkier na schodach, u mnie się sprawdza King Klinker.

Kolejny świetny przykład - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/schody-azurowe-typu-c-sp91/ Jasna sprawa, że każdemu może pasować coś innego, ale zwyczajnie to trzeba przemyśleć i dzięki takim rozwiązaniom możecie dopiero uzyskać coś sensownego. W przeciwnym wypadku cudów nie będzie.

Wg mnie najlepsze są schody drewniane w nowoczesnej stylistyce. Tu jest fajnie opisane https://zakki-schody.pl/schody-nowoczesne/ jakie są aktualne trendy.

Schody Prudlik, wszystko działa, wygląda rewelacyjnie i robi różnicę, ale oczywiście każdemu może pasować całkiem inny styl.
Kwestia taka, na czym wam dokładnie zależy. Jeśli odpowiednio wybierzecie materiał czy styl schodów, to efekt będzie trwały i powalający.

Nie sugeruję, które konkretnie, ale sądzę, że to robi totalnie różnicę - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/drewno-dab-barwiony/ Kwestia taka, jakie macie oczekiwania i jak do tego podejdziecie, ale wszystko da się dopasować z głową.

Myślę, że wszyscy powinni być zadowoleni, zobaczcie - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/schody-azurowe-typu-c-sp91/ Moim zdaniem to pod każdym względem odpowiedni klimat, ale oczywiście nie każdemu musi pasować to samo. Kwestia zdrowego rozsądku w podejściu. Co wy na to?

Remontowałem dom jakiś rok wcześniej, skończyliśmy koło czerwca 2021 i temat schodów był bardzo burzliwy:-) Udało mi się postawić na swoim a zdecydowałem się na gotowe schody. Zależało mi bardzo na niskiej cenie bo reszta spraw remontowych pochłonęła sporo kasy, dlatego odrzuciłem jakieś opcje z indywidualnym projektem. Nie mam zbyt wiele miejsca w pokoju więc ważne było też to żeby schody były małe i nie przytłaczały swoim wyglądem. Znalazłem coś takiego: https://atriumshop.eu/schody-modulowe/157-schody-atrium-mini.html - w czarnym kolorze ze stopniami z dębu wyglądają super. Jak do tej pory wszystko jest ok. Żona początkowo nie chciała drewna bo niby się będzie ścierać ale obawy chyba były niepotrzebne.

Inne tematy z forum Remont - porady

Taras z desek kompozytowych - (58 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Założenie ogrzewania gazowego. (39 odpowiedzi)

Witam chciałabym się dowiedzieć jakie są koszty położenie ogrzewania gazowego od projektu do...

nnt:Jakiej firmy farba do scian-sypialnia,pokoj dziecka. (27 odpowiedzi)

Dziewczyny jakimi farbami malowałyscie mieszkanie?wiem ze potrzebuje farbe...

do góry