Widok

Jakie witaminy w ciąży?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mozecie polecic jakies dobre witaminy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pregna plus, mała tabletka, jedna dziennie, łatwa do połknięcia, nie miałam po nich mdłości, dobry skład, m.in. z DHA, jodem, żelazem. wada- cenowo wypada raczej średnio- około 30 zł za miesięczne opakowanie, zapewne są tańsze na rynku. obecnie karmię i biorę Centrum MATERNA DHA, też polecam.

Może dodam, że w ciąży ani pół roku po porodzie, nie miałam problemów z włosami (wypadanie, przetłuszczanie), paznokciami, zębami, cerą czy skurczami łydek np. również nie puchłam. być może jakiś tam wpływ miały witaminy, które łykałam. tak tylko mi przyszło do głowy. aha dziecko urodziło się "idealnie w normie", tzn. na 50 centylu wagowo i wzrostowo, także nie "utuczone", jak niektórzy twierdzą, że na witaminach duże dzidzie rosną.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

warzywa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecam elevit - nie jest to jak wiekszosc suplement diety tylko wyrob medyczny, czyli jest zupelnie inaczej badany, ma bardziej restrykcyjne wymogi, przede wszystkim sklad jest PEWNY - zawiera to co ma napisane. trzeba tylko zwrocic uwage, ze nie ma w nim jodu, czyli trzeba przyjmowac dodatkowo. inny minus to cena... ale chyba warto zapłacić za pewność, ze faktycznie przyjmuje się potrzebne składniki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mama DHA premium wskazany przez mojego gin.ale ja mam problemy tarczycowe dlatego muszę brać takie;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bralam ladee vit na zmiane z symnatal pro baby dosc drogie ale kupowalam w aptece gemini tam sa tansze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepsze witaminy są naturalne, więc polecam dobrą dietę :) Przez całą ciążę brałam tylko kwas foliowy, w połowie ciąży doraźnie magnez, bo pojawiły się skurcze łydek (praca siedząca), ostatni miesiąc żelazo.
Przez całą ciążę wyniki krwi idealne, żadnych problemów ze zdrowiem itp, dziecko urodziło się bardzo duże i zdrowe.
Nikt mi nie wmówi, że w ciąży TRZEBA brać sztuczne witaminy. Jeśli samopoczucie i wyniki badań krwi są ok, to nie trzeba, nie ma sensu sobie dodatkowo obciążać wątroby.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się, ja też przez całą ciąże nie biorę witamin. Brałam tylko na początku kwas foliowy. Wyniki mam idealne więc nie widzę sensu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pregna Plus jest dobra i wskazana przez lekarzy - zawiera składniki i witaminy zalecane teraz kobietom w ciąży wg najnowszych badań. czytałam opinie polskiego towarzystwa ginekologicznego . mnie gin zalecił brać już przed ciążą ze względu na kwas foliowy i kwasy omega3 http://pregna.com.pl/pregna-plus
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

tylko owoce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W żadnej ciąży nie brałam żadnych witamin. Wyniki zawsze były dobre, więc lekarka mówiła, że niczym sztucznym mam się nie faszerować, bo dziecku widocznie starcza to co ma. Dzieci urodziły się duże.
Martwiącym się na zapas dodam, że ja jestem od zawsze niejadkiem. Nie uznaję warzyw i owoców, nie jem, bo nie lubię i tyle. Ale nawet to nie przeszkodziło mi mieć dobre wyniki w ciąży i urodzić zdrowe dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie syntetyki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziecko wszystko z organizmu wyciągnie. W naszym klimacie warto jedynie witaminę d i to nie zależnie od ciąży i jeśli ktoś nie je ryb to dha. Lekarz mi radził by nie brać dodatkowych witamin , teraz jestem w drugiej ciąży prowadzi ją inny lekarz i też nie zaleca suplementów. Spadła mi hemoglobina dostałam żelazo, podwyższyło się TSH dostałam jod taką małą dawkę bez recepty. Uważam że tak powinna być prowadzona ciążą by tabletki były jedynie odpowiedzią na wyniki badań.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja brałam mamadha premium i bardzo polecam, wystarczy brać dwie tabletki. Jak chce się samemu kompletować witaminy to łatwo coś przedawkować, a lepiej się suplementowac i wiedzieć, że dziecko rozwija sie prawidłowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Też je mam, lekarz mi mówił, ze nie trzeba brać wszystkich witamin jak leci, bo większość z nich jesteśmy w stanie dostarczyć w zdrowej zbilansowanej diecie. Niezbędny jest oczywiście kwas foliowy, ale też witamina D, kwasy DHA, jod i magnez i to wszystko mam w tym zestawie. Za dwa miesiące rodzę i jak będę karmić to też je mam brać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej jedź owoce teraz mrożone np truskawki...wiśnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To trochę zależy od Twojego obecnego stanu zdrowia, najlepiej jednak podpytać lekarza, bo w Internecie w większości same reklamy ;-) na pewno jakiś kompleks z kwasem foliowym, patrz na opakowaniu po tym, jaki % dziennego zapotrzebowania spełniają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja biorę mama dha. Po nich czuje się najlepiej i mają dokładnie taki skład jakiego szukałam tzn nie za dużo. W poprzedniej ciąży brałam femibion i po nim też było ok. Najgorzej czułam się po maternie (czy jakoś tak).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lunazyna to genialny produkt, bardzo polecam, sprowadzałam sobie do Niemiec ze stanów, wiec cieszy mnie, ze w Polsce jest to już dostępne :) Bliżej i łatwiej zasilac polskie kieszenie - bardzo dobry produkt i do tego vegański :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

ja w ciąży (a także podczas okresu karmienia) brałam pregnę plus. Poleciła mi ją lekarką, i co ciekawe również moja przyjaciółka używała tego suplementu, a była pod okiem innego lekarza. Bardzo popularna jest pregna chyba ogólnie, bo ma najważniejsze, niezbędne dla zdrowia dzieciątka składniki: kwas fiol, witaminę d, cynk i jod. No i na plus że mała tabletka i opływowy kształt. dla mnie to istotne bo mam niestety awersję do dużych tabletek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Bardzo popularna jest pregna chyba ogólnie" - taaaaa.... Zwłaszcza na forach, gdzie płacą za komentarze reklamowe...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja brałam witaminy mama dha premium przed ciążą potem przez cała ciaze i kp. Lekarz wytłumaczył mi, ze niektórych witamin nie damy rady dostarczyć z pożywienia a potem podczas karmienia piersią dziecko dostaje tez witaminy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja po stosowaniu kilku suplementów i po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się jednak na mama dha premium +. Po pierwsze przekonał mnie skład, który jest rekomendowany rzez PTG. Po drugie przekonała mnie cena, która nie jest zbyt wysoka jak na taki skład. Po trzecie łatwość przełykania i przyswajania tabletki. Po 4 nie ma w sobie żelaza, który i tak mam dosć wysoki w organizmie. Po 5 ma w swoim składzie magnez a mnie strasznie łąpały skurcze w nogach w nocy. Ogólnie na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lepsze są warzywa z dobrego źródła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli suplementacja jest konieczna? Bo staram się, żeby zajść w ciąże i myślałam, ze wystarczy tylko kwas foliowy, a z tego co piszecie to w mamiedha jest dużo więcej witamin i one tez są niezbędne przez cała ciąże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi lekarz polecil prenatal uno jeszcze na etapie planowania ciąży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie co tam wszędzie mówią, żelazo, kwas foliowy, magnez, ale też czytałam kiedyś tutaj chyba http://longevitas.pl/liposomalna-witamina-c/ że witamina D jest wazna nie tylko w czasie ciąży, ale trzeba suplementować już przed staraniami i przy nich. I to zmniejsza ryzyko wad płodu itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poczytaj sobie o zaleceniach polskiego towarzystwa ginekologicznego. Massz tam wszystkie składniki, które sa potrzebne w tym okresie. Skład zgodny z tymi zaleceniami mają witaminy mamadha premium, mój ginekolog mi je polecił i mi towarzyzyły przy 2 ciążach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się z Tobą. Suplementacja może pomóc, ale lepiej sięgać po naturalne sposoby. Witamina B12, gdzie się znajduje? Warto przemyśleć tą kwestie, poszukać i wprowadzić odpowiednią dietę przy wsparciu lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Zdrowie

helicobacter i mdłości? (9 odpowiedzi)

Mam mdłości. Trzyma mnie trzeci dzień, apetytu nie mam, pobolewa mnie żołądek /uczucie...

Problem przedwczesnego wytrysku (6 odpowiedzi)

Jestem z partnerem któremu dosyć często zdarzają się problemy z przedwczesnym wytryskiem....

kolezanki z nerwica poszukiwane:) (670 odpowiedzi)

Może znajda się tu jakies kobietki które chorują na nerwice(rozne postacie).Ja niestety choruje...

do góry