Widok

Jasny Sen (lucid dream) czym jest?

Lucid Dream to sen, podczas którego śniący ma świadomość, że śni. Podczas świadomego śnienia śniący może mieć pewną kontrolę nad postaciami sennymi, narracją i otoczeniem.

http://www.lucidity.com/LucidDreamingFAQ2.html

Lucid Dream oznacza śnienie w którym wiesz, że śnisz. Termin został wymyślony przez Frederika van Eedena, który użył słowa lucid w sensie klarowności umysłu. Jasność zwykle zaczyna się w środku snu, gdy śniący zdaje sobie sprawę, że doświadczenie nie występuje w rzeczywistości fizycznej, ale jest snem. ()Podstawowa definicja świadomego śnienia wymaga niczego więcej, niż uświadomienie sobie, że śnisz. () Jasność nie jest równoznaczna z kontrolą snu. Możliwe jest ld z niewielką kontrolą nad elementami snu, i odwrotnie, możemy mieć dużą kontrolę, nie będąc świadomym, że śnimy. () Możesz kontynuować to, co robiłeś, kiedy stałeś się świadomy, z dodatkową świadomością, że śnisz. Lub możesz spróbować zmienić. Nie zawsze jest możliwe wykonywanie magii w snach, takiej jak zmiana jednego obiektu na inny lub przekształcanie scen. Istnieją pewne ograniczenia kontroli snu, które mogą być niezależne od przekonań. Zobacz Testowanie ograniczeń kontroli snu: Eksperyment światła i lustra, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Cały artykuł: http://oneironautyka.info/2018/10/30/jasny-sen-lucid-dream-czym-jest/
Polskie forum o Śnieniu: https://i-sen.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwielbiam świadome sny i mam je często :) Polecam także przeczytać książkę "Psychologia snów" Freud'a :)
INSTAGRAM: unbake_my_heart_

Soundcloud: https://soundcloud.com/inga-koz-owska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To ja pozwolę sobie polecić utwór Lucid Dreamer: https://open.spotify.com/track/771Thb6Zj1MsO52ylzkyTF?si=1f67g1qkR9Go7-gHWoKavQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja dodam melodie wyciągnięte ze Snów -> https://soundcloud.com/neurocosmic/sets/abstrakcyjne-sny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Śnij o ajsenie

Śnij o ajsenie, tam łzy i Slavii bajdurzenie
Po Incestusa leki leć już szybko do apteki
Śnij o ajsenie, a spotka cię straszne cierpienie
Fallena kminy i niedoświadczone adminy
Śnij o ajsenie, idziesz na pewne stracenie
Cosmic już kostkę układa, czeka was wszystkich zagłada
Śnij o ajsenie, wkrótce nastąpi ukojenie
Nie płacz marudo, może pocieszy cię Sudo
Śnij o ajsenie, obserwuj barwne desenie
Oczu mydlenie to świadome śnienie"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe forum o marzeniach. Nasze-marzenia.eu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie miewam żadnych snów, czy tylko ich nie pamiętam po przebudzeniu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy ma sny, ale nie każdy je pamięta. Jakiś czas temu czytałem, że również zwierzęta śnią, może nie w taki sposób jak ludzie ale jednak. Podobno psom śnią się wydarzenia z tego co już przeżył, co robił poprzedniego dnia oraz jego pan/właściciel tzn.(twarz, głos pana, zapach itd.)
Z tego co wyczytałem to śnią również... muchy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, że psy snią. Nie tylko potrafią przez sen "gadać" ale i biegać, wierzgając w powietrzu łapami.
Ciekawi mnie jednak, w jaki sposób stwierdzono, co im się śni. Opowiedziały o swych snach w wigilię? ;>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Śnił mi się Azjata w bardzo dobrze skrojonym, czarnym garniturze i w krawacie. Zrepetował pistolet i powiedział, ze idzie przesłuchiwać świadka. Stał na korytarzu jakby hotelu. W jednym z pokoi zobaczyłem kogoś złego, co linijką wymierzał miejsce w ścianie, w które następnie strzelił pistoletem żeby zabić tego świadka zanim dopadnie go Azjata. W innym pokoju, tyłem do drzwi i przodem do ściany stał facet, na którym stojąca również tyłem do drzwi kobieta wykonała egzekucję strzelając mu w tył głowy. Uciekłem natychmiast, zanim zdążyła się odwrócić, bo wiedziałem, że będzie mnei chciała zabić za to, co widziałem. W innej części korytarza były dwie bardzo szerokie windy, jakby towarowe. Tłoczyli się w nich ludzie, którzy również chcieli uciec. Zacząłem więc zbiegac na dół schodami i wtedy się obudziłem.
Po takich snach z adrenalina zawsze budze się wypoczęty. To jest faza REM, która bardzo sprawnie i szybko regeneruje mózg. Natomiast próby świadomego śnienia są niebezpieczne. Wykorzystują fale mózgowe alfa i theta, które powinny służyć wyłącznie do relaksu i wypoczynku. Podobna pokusa pojawia się przy szybkim uczeniu języków np. sita swego czasu była popularna. Można mieć potem problemy psychiczne. Jest to też otwieranie się na zagrożenia duchowe. Przewodnikami są często ludzie złej woli, którzy wykorzystują pragnienie pójścia drogą na skróty do mind control. Może się to skończyc tragicznie, np. popchnięciem kogoś do samobójstwa. Często kuszenie odbywa się niewinnymi i atrakcyjnymi hasłami: osiągniesz sukces w bioznesie, zwiększysz sprawność mózgu o 70% itp. Np. metoda Silvy. Niebezpieczne sekciarstwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co do tego, że próby świadomego śnienia jest niebezpieczne również słyszałem. Podobno część osób(nie wiem ile %) które próbuje świadomie śnić ma potem problemy z psychiką tzn. Depresja, samobójstwo itd. Chodzi o to, że ludzie mają problem z odroznieniem snu od realu, tzn. Myślą że śnią a tak naprawdę są już obudzeni I na odwrót. Tak więc z tym Lucid dream trzeba uważać i najlepiej by w to wchodziły tylko osoby z mocną psychką.
Ps. Oglądał ktoś "Incepcję"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

do góry