Widok
> Halogen Oven:) Mam i się sprawdza:)
Kuchenka halogenowa, podobnie zresztą jak mikrowela, nie są moimi ulubionymi urządzeniami kuchennymi. Kiedy mam normalną kuchnię, to mikroweli używam praktycznie wyłącznie do odgrzewania potraw, które wcześniej przygotowałem w "tradycyjny" sposób.
W dodatku byłby to kolejny, dosyć spory grat - w zasadzie całkiem niepotrzebny, bo jak pisałem, wystarczy mi podłączyć moja "normalną" kuchenkę. Gazu nie mam - ale piekarnik jest elektryczny.
Kuchenka halogenowa, podobnie zresztą jak mikrowela, nie są moimi ulubionymi urządzeniami kuchennymi. Kiedy mam normalną kuchnię, to mikroweli używam praktycznie wyłącznie do odgrzewania potraw, które wcześniej przygotowałem w "tradycyjny" sposób.
W dodatku byłby to kolejny, dosyć spory grat - w zasadzie całkiem niepotrzebny, bo jak pisałem, wystarczy mi podłączyć moja "normalną" kuchenkę. Gazu nie mam - ale piekarnik jest elektryczny.
Tinker Bell, mogę podać Tobie przepis na ciacho z dynią:)
2-3szkl. startej dyni (może być zmiksowana, ale musi być odsączona)
2-3 jajka
1szkl. cukru
opakowanie cynamonu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
2-3 szkl. mąki
0,5 szkl. oleju
garść posiekanych orzechów
jaja z cukrem ubić, dodać resztę składników, dokładnie wymieszać (ja to robię mikserem) piec w temp. 180st ok. 50-60 minut.
Smacznego
2-3szkl. startej dyni (może być zmiksowana, ale musi być odsączona)
2-3 jajka
1szkl. cukru
opakowanie cynamonu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
2-3 szkl. mąki
0,5 szkl. oleju
garść posiekanych orzechów
jaja z cukrem ubić, dodać resztę składników, dokładnie wymieszać (ja to robię mikserem) piec w temp. 180st ok. 50-60 minut.
Smacznego
> zrobiłam swój pierwszy w życiu barszcz;)
Smaka mi narobiłaś - i przypomniałaś zarazem, że powinienem mieć jeszcze kilka zasłoikowanych buraków w słupkach.
Do tego fasolka z puszki, 2-3 kostki rosołowe, majeranek, czosnek i duży kleks gęstej śmietany....
Jak szybko nie uruchomię kuchni, to za pół roku wydam książkę
"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o mikroweli, ale baliście się zapytać" ;)
Smaka mi narobiłaś - i przypomniałaś zarazem, że powinienem mieć jeszcze kilka zasłoikowanych buraków w słupkach.
Do tego fasolka z puszki, 2-3 kostki rosołowe, majeranek, czosnek i duży kleks gęstej śmietany....
Jak szybko nie uruchomię kuchni, to za pół roku wydam książkę
"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o mikroweli, ale baliście się zapytać" ;)
kwas ortofosforowy a kwas cytrynowy to dwie różne substancje - choc obie występują w środkach spożywczych (cytrynowy znacznie częściej)
Kwas cytrynowy również ma działanie odkamieniające i odrdzewiające - jednak nieco słabsze niż fosforowy
I to nie kwestia oczytania - kwasy organiczne (np. cytrynowy) i nieorganiczne (np. fosforowy) za moich czasów były w programie nauczania chemii w szkole podstawowej :)
Kwas cytrynowy również ma działanie odkamieniające i odrdzewiające - jednak nieco słabsze niż fosforowy
I to nie kwestia oczytania - kwasy organiczne (np. cytrynowy) i nieorganiczne (np. fosforowy) za moich czasów były w programie nauczania chemii w szkole podstawowej :)
> Sadyl;););)
I to lubię u ludzi a u kobiet w szczególnosci: łapanie aluzji w lot :)
Oj tak, lubię grę słów;)
> wiem że mogę(...) spodziewać się od Ciebie ojcowskich rad
Eeeee.. tam.
Myślałem, że chcesz mnie do łóżka zaciągnąć a tu taka podpucha... :(
Jak ja nie lubię jak ktoś udziela mi ojcowskich/matczynych rad!!!
A do łóżka można co najwyżej zaciągnąć misia:P Do łóżka się albo idzie albo nie;)
I to lubię u ludzi a u kobiet w szczególnosci: łapanie aluzji w lot :)
Oj tak, lubię grę słów;)
> wiem że mogę(...) spodziewać się od Ciebie ojcowskich rad
Eeeee.. tam.
Myślałem, że chcesz mnie do łóżka zaciągnąć a tu taka podpucha... :(
Jak ja nie lubię jak ktoś udziela mi ojcowskich/matczynych rad!!!
A do łóżka można co najwyżej zaciągnąć misia:P Do łóżka się albo idzie albo nie;)
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
> Sadyl;););)
I to lubię u ludzi a u kobiet w szczególnosci: łapanie aluzji w lot :)
> nalała coli do toalety i zostawiła. I wcale jej tej toalety nie wyczyściło;)
Działanie odkamieniające i odrdzewne ma zawarty w coli kwas ortofosforowy. W zależności od gatunku coli jego stężenie moze się różnić. Oczywiście - im bardziej stężony tym silniejszy efekt.
Jednak kwas ortofosforowy działa tylko powierzchniowo. Dlatego lepiej polewać i spłukiwać niż zostawić na noc.
A jeszcze lepiej - polewać i szorować, zdzierając powierzchnową warstwę przereagowanego kamienia lub rdzy
I to lubię u ludzi a u kobiet w szczególnosci: łapanie aluzji w lot :)
> nalała coli do toalety i zostawiła. I wcale jej tej toalety nie wyczyściło;)
Działanie odkamieniające i odrdzewne ma zawarty w coli kwas ortofosforowy. W zależności od gatunku coli jego stężenie moze się różnić. Oczywiście - im bardziej stężony tym silniejszy efekt.
Jednak kwas ortofosforowy działa tylko powierzchniowo. Dlatego lepiej polewać i spłukiwać niż zostawić na noc.
A jeszcze lepiej - polewać i szorować, zdzierając powierzchnową warstwę przereagowanego kamienia lub rdzy