Widok

Jeziora na Halnej

Czy ktoś się orientuje dlaczego już nawet zwykła równarka nie przejedzie chociaż raz na jakiś czas i nie wyrówna tej ulicy? W jednym miejscu gdzie Sad-Oil wybudowal mozna zatopić auto a już o przejściu pieszo nawet nie wspomne.. chyba ze w pław przepłynąć... dziwię się też ludziom którzy mają to jezioro przed swoim domem ze nie reaguja w jaki kolwiek sposób i ze im to najwidoczniej nie przeszkadza... jakby nie było świadczy to tez o deweloperze ze jak juz ma domy sprzedane nie interesuje go to czy idzie w ogóle do nich dojechać...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się z powyższym! Na Halnej kilka domów jest jeszcze do sprzedania. Ale droga która do nich prowadzi tylko odstrasza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego? To ja odpowiem. To sa naturalne cieki wodne. Tam woda na polach stała zawsze. Natury nie oszukasz.
Takich miejsc w Baninie jest więcej niestety.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale istnieje z pewnoscia możliwość jakiegos zasypania takich miejsc bądź w skrajnych przypadkach wykonania drenarzu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A dlaczego deweloper ma to robic. On juz sprzedal to co zrobil, niech sie martwi nowy wlasciciel.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie nie do końca sprzedal jak piszą powyzej...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak- najlepiej zasypać. A potem lament ze woda wdziera się do salonu , że ogromne kałuże na Rolniczej etc. Myślę że drenaż to owiele lepsze rozwiazanie- szczególnie, że te pola były drenowane jeszcze za "Niemca" ale po budowach prywatnych i developerów system drenaży nie działa bo albo poprzerywane albo pozasypywane.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Równali rolnicza tydzień temu a dziś jest tak jak przed równanie.... Tu należy zasypać sporo tlucznia i porządnie zagęścić! Samo równanie nic nie da ale widać że gmina woli wywalić kase w błoto na równanie zamiast zrobić raz a dobrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich zainteresowanych stanem ul.halnej konkretnie chodzi mi o wjazd między numery 25 do 47.W sprawie tego odcinka byłem na gminie ,gdyż jest to już droga gminna.Pan z referatu dróg nie był zbyt uprzejmy i pokazał mi sterte wniosków jakie do nich napływają (w tym także moj) ,jednak przyjął moje zgłoszenie ofnosnie stanu tego odcinka i poinformował, ze ktoś podjedzie zobaczy .Czy dotrzymał słowa nie wiem ,o sprawie informowalem około miesiąca temu -do dziś droga nie ruszona a dodatkowo doszły nam kamienie które stwarzają zagrożenie (kto zapłaci za uszkodzone zawieszenie lub miskę olejowa jak kamień sto czy się do kałuży i zostanie nie zauważony ).W poniedziałek ponownie wysłałem mailowo pismo do gminy i radnego Banina do dziś zero odpowiedzi,dostalem tylko info od sołectwa ze mamy wezwać straż pożarna aby wypompowali wodę. To tak codziennie by trzeba było wodę pompowac .Rozmawiałem również z przedstawicielami firmy sad-oil ,powiedzieli że droga nie jest ich tylko gminna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łukasz ja mieszkam w pierwszym szeregu i mieszkam tu od początku jak zaczęli budowę kolejnych szeregów. Zbierałem również podpisy od mieszkańców Halnej i zostało wysłane do Gminy. Gmina nas olała - odpisali że nie mają kasy i że mamy zagospodarować własną wodę. Oczywiście większość ma drenaże - ale to już kolejny temat bo kazali je usuwać bo niby w Baninie nie można używać drenażu nawet mieliśmy kontrolę z Inspektoratu w kartuzach - oczywiście okazało się że jest wszystko zgodnie z prawem. Gmina również obiecała nam dołożyć tłuczeń jak zaproponowaliśmy że zakupimy na nasz odcinek. Oczywiście tłucznia z Gminy nie otrzymaliśmy jedynie nam ten nasz tłuczeń przyrównali. Myślę że bez większego dumy nic nie zrobimy maja nas w nosi. Na oznakowanie naszych ulic - chodzi o te tabliczki z numerami na każdej odnodze Halnej czekaliśmy chyba z rok czasu bo musieli ogłosić przetarg na wykonanie :) może jakieś spotkanie z mieszkańcami Halnej zrobimy i wspólnie ustalimy plan działania
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odnośnie spotkania to przydało by się takie zorganizować, ja byłbym nawet skłonny dogadać się z mieszkańcami halnej odnośnie zakupu tlucznia we własnym zakresie i myślę że na pewno znaleźli by się i chętni i przeciwni bo to przecież droga gminna ale tak to można czekać w nieskończoność
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwię się ze gmina nie chcę skorzystać z pomocy finansowej jaką rzekomo zaoferował deweloper sad-oil , informację iż deweloper proponował gminie partycypację w kosztach otrzymałem od przedstawicielki firmy Sad-oil .W drugim i trzecim szeregu mają jeszcze kilka sztuk na sprzedaż
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ciekawe zastępca burmistrza Pan Szymkowiak na spotkaniu z mieszkańcami mówił, że dogadali się już w sprawie Halnej i mieli położyć płyty. wysłałem zresztą dzisiaj ponownie maila do Pana Szymkowiaka z zapytaniem co z tymi płytami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten teges, zasypać można wszystko - tylko włączmy logiczne myślenie, jak odprowadzasz wodę to gdzieś ją musisz podziać
Banino to Gliny, gliny piaszczyste, piaski gliniaste i inne "przyjazne" rozsączaniu grunty ;)
nie tak prosto zagospodarować wodę opadową, coby na drogę nie spłynęło - różne glinianki na polach były naturalnymi zbiornikami retencyjnymi, które właśnie zasypujemy i dziwimy się że woda zalewa domy, drogi i kanalizacje sanitarną

na skalę miejscowości jest to bardzo poważny problem, bo nawet zrobienie legendarnych 'zbiorników retencyjnych' to jeden krok, ale skanalizowanie dużej części wsi to mrzonka - mowie o kanalizacji deszczowej, a nie sanitarnej - kanały, pompownie i inne atrakcje ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może dlatego, że to ulica prywatna, a nie gminna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lewa strona halnej jest gminna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko odnoga w prawo jest prywatna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie odnoga, tylko jedna strona (4m) i to tylko do pierwszego skrzyżowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierwsza odnoga od Halnej to wichrowa - droga prywatna, druga to już halna - też prywatna . wszystkie w lewo to już gminne i główna Halna to też gminna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No jak sprzedał, to już nie jego problem. Czego nie rozumiesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sad-Oil powinien zmienić nazwę na Obiecanki-Cacanki i pod taką nazwą powinien funkcjonować, niby razem z gminą dogadali się że wspólnie położą płyty na Halnej do września, i co, i nic, obiecanki - cacanki, jedno tylko trzeba im przyznać - nie powiedzieli w którym roku to zrobią
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taką nazwę powinien mieć każdy deweloper w Baninie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Halna nr od 25-47 to jakis dramat. Co tam jest za jezioro! A mieszkancy domu odrazu pierwszego po lewej jak sie wjezdza nawalili jeszcze stos kamieni z boku! Mozna niezle uszkodzic auto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

robić zdjęcia. wysłać do Gminy mam kontakt z panią z Dziennika Bałtyckiego oraz z panem z radio Kaszuby jak Gmina nic nie chce to możemy pokazać jak to wygląda może tematem będzie zainteresowane TVP bo już ostatnio byli w Baninie. NO I CISNAĆ SOŁECTWO !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I chyba tak trzeba zrobić jak normalnie nie idzie dojść do porozumienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łukasz podaj maila wyślę Ci pismo które wysłałem do gminy 06.09.2016 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lukasz_bonca@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok, wysłane. czyli rozumiem, że Gmina nie chciała aby sad oil zrobił ta drogę?

najgorsze jest to że nawet z głównymi drogami nic nie robią. Rolnicza to tez dramat- rozwalone płyty, teraz postawili znak żeby studzienkę omijać tylko tam że spada się z płyt i można nieźle opony rozwalić.
pszenna pozalewana itp. a Gmina na to - kasa wydana na szkołę i remont północnej i Borowieckiej. W sumie 500m drogi :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie to że nie chciała ale nie miała na to kasy, płyty miał kupić Sad-Oil a gmina miała ułożyć, no cóż jak zwykle na obiecankach się skończyło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale nie rozumień na co kasy nie mieli na ułożenie płyt? bo same płyty miały być od sadoil
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-11-30/drogowy-problem-przedmiesc-deweloperzy-zapominaja-o-ulicach/

może trzeba odświeżyć temat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to jest już w ogóle absurd jeśli oczywiście polega to na prawdzie, że deweloper miał kupić płyty a gmina miała je tylko i aż ułożyć... mam nadzieje ze temat zostanie mocno nagłośniony i jednak coś w tej kwesti zacznie się dziać zanim będziemy musieli powymieniac zawieszenia..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

oo nawet mój majster się wypowiada w temacie dróg na reportażu ,powiem Ci że chyba nie ma na co czekać trzeba brać tv i działać bo zaraz nas zima zastanie i wtedy to będzie tragedia
Łukasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No przyznam, że roszczeniowość jest fajna.
Kupie domek bez dojazdu a potem pokrzyczę ...
Miałem sam kupić dom na Halnej, lecz podczas roztopów chciałem tam dojechać i zgadnijcie czy się udało :)
Po tej przygodzie chciałem, aby deweloper mi WPISAŁ DO UMOWY ŻE ZROBI DROGĘ Z PŁYT, lecz on to olał i powiedział, że tylko wyrówna, więc po kolejnych roztopach / będzie to samo.
Ludzie jak chcecie mieć "jakąś" drogę zrzutka na tłuczeń, leżeli dobrą to wykładacie na płyty. Myślę, że po 5000 na głowę i będzie ok, lecz wiem, że jak tak zaproponujecie to 5 będzie chciała dać, a reszta przeczekać niech inni dadzą a ja będę korzystał i tym samym NIC NIE BĘDZIE.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Droga to jednak ważna sprawa! Deweloper traci potencjalnego klienta bo ten nie może dojechać obejrzeć dom... a później zdziwiony ze chalupy rok czasu stoją i nie moze sprzedać. Może da komuś to do myślenia...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o roztopy to w Baninie czy w innych miejscowościach to jest to samo ,poprzednie moje miejsce zamieszkania (gmina przywidz ) to była totalna wiocha porównując do banina i zimą bedzie ciężko gdy śnieg topi się i robi się breja ,podczas roztopow nie raz bylo gorzej z wjazdem niz podczas obfitych opadów -a zawsze mozna powiedziec że bylo mocno zasypane (gmina powoli ale radzila sobie i z odsniezaniem i z poprawa stanu dróg, oczywiscie nie byly to plyty ,byl tluczen przewalcowany )ale jakos sie dało zrobić i duzo lepiej sie jeździło niz tu ,nie oczekujmy ze zrobia nam autostradę z płyt, dobrze bylo by gdyby wysypali trochę tlucznia malej frakcji wyrownali i walcem ubili tylko chyba juz przy tak gęstej zabudowie bez wibracji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łukasz zobacz jak zrobiliśmy z tłucznia pierwszą odnogę , gdyby Gmina wszystkie ulice wysypał na wysokość 15-20 cm nie było by żadnego problemu ale oni sypia na 2-5 cm i za tydzień tłuczeń jest pod błotem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wlasnie widzialem jak macie fajnie zrobione ,no to sa koszta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie do mieszkańców pierwszego szeregu z Halnej. W jaki sposób macie zagospodarowaną wodę opadową z Waszych działek? Pytam ponieważ czesto podniesienie drogi o 15-20 cm powoduje zalewanie innych....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

podniesienie poziomu drogi za pomocą tłucznia n ie spowoduje większego zalewania chociażby z tego powodu że pod tłuczniem i tak pozostaje warstwa chłonna, co innego gdyby był wylany asfalt a nie zrobiono by odwodnień (kanalizacji deszczowej)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I z tym się zgodzę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rury drenarskie niektórzy mają studnie wkopane w ogrodzie. Mozna wybrac 15 cm gliny i zasypać tłucznia ale gmina wszystko można zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyliczeń przepuszcza wode to nie jest asfalt
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkancy się złożyli gmina miala dołożyć jeszcze nam tluczen ale nie dołożyli jedynie wyrównali i rozwalcowali. U nas wczesniej było błoto po kolana często nie dało się dojechać autem i gmina rozkladala ręce. A na plyty gmina sie nie zgodzila a chcielismy je kupić:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będę musiał w swoim szeregu też zbiórkę zorganizować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u was jeszcze łatwiej bo macie 2 szeregi na drogę. w którym szeregu mieszkasz 2 czy 3 ? jak coś dam namiary na ten tłuczeń co jest u nas :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak z ciekawości - ile kosztuje tłuczeń wraz z transportem? chcąc zamówić prywatnie na drogę przed domem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok 55 zł tona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta całą gmine juz dawno powinni na teczkach wywiez. Tlumaczenie gminy zawsze takie same. Bo nie ma zbiornika, przecież budujemy borowiecjka północna:) bo to wina dewelopera itp ludzie najwięcej kasy z podatków plynie z banino a oni widza tylko Żukowo tam jedt kasa na asfalt a tu wylewane asfalt w lesie bo mieszka tam radny. Uklady i kolesiostwo!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam gościa od którego kupowałem po ok 20 za tonę fakt jest kawałek od nas bo z trąbki wielkie ale ma swój transport razem z transportem zapłaciłem za 24tony 600 zł lub 650 zł nie pamiętam myślę że z kursem na Banino wyszło by ok 800zł. Widziałem wczoraj przy rondzie turbinowym sporo gruzu trzeba by podjechać popytać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie znalazłem ogłoszenie na gruz kruszony z Chwaszczyno po 25 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gruz czy tluczen to ma znaczenie. Bo moze gruz budowlany ale to syf jest. Dobry tluczen kosztuje ok 40 zl tona same kruszone kamienie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No może i racja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.Zakupicie płyty - jak się po sąsiedzku dogadacie. 2.Zrobcie darowiznę do gminy a oni je ułożą. 3. Najważniejsze nie róbcie prowizorki z gruzu za 6 miesięcy nie będzie śladu, szkoda kasy. Cierpliwie poczekajcie a płyty ułożą. U nas tak na ulicy zrobili. Popytajcie mieszkańców Kubusia Puchatka oczywiście na całą ulice niestarczyło ale od czegoś trzeba zacząć. Bo na płyty z gminy to może za 100 lat... Do boju Halnaaaa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak tylko gmina nie ułoży skoro sad oil chciała dac plyty a gmina ich nie chciala ulozyc!!! Dobrze utwardzony tluczen posłuży długo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to znaczy ze gmina nie chciała ułożyć. . A od czego oni są do k... nędzy. .?! Łaski nie robią! A sad Oil powinien bardziej się postarać a nie puste stwierdzenie że ,,gmina nie chciała ukladac" ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech deweloper skorony chciał kupić to niech kupi płyty i je położy. W końcu on ma pieniądze ze sprzedaży domów i to w jego interesie jest mieć jak najlepszą opinie wśród ludzi. Jakoś w 7 niebie mogli zrobić drogi osiedlowe a temu co ? Nie chce się czy ma gdzieś swoich klientów ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrząc obiektywnie to Halna jest zagospodarowana w taki sposób, że woda zawsze bezie gromadzić się na ulicy.
Wszystkie podjazdy do budynków są zabrukowane w całości i nachylone w stronę ulicy.
Gdyby były zainstalowane rowkowe kratki z odprowadzeniem do studni chłonnych problem dotyczyłby tylko samej
wody w obrębie ulicy. A tak wszyscy po trochu topią drogę dojazdową.
I nie jesteście państwo wyjątkowi. Takie sztuczne ukształtowanie terenu stosują wszyscy deweloperzy w Baninie.
Traktują ulicę jak zlewnie. No chyba , że w ulicy jest kanalizacja deszczowa a w obrębie inwestycji został wykonany
zbiornik retencyjny. Takie rozwiązanie widziałem przy S7.
Tylko że takie inwestycje obniżają rentowność budownictwa do dalszej odsprzedaży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech Sadecki kładzie plyty. Dlaczego my mamy placic z wlasnej kieszeni?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

7 niebo kasowalo po 5tys. Halna jest droga gmina a siódme niebo ma prywatne drogi. Skoro gmina nie chce zrobic mimo ze sadecki chciał dolozyc kase to co ma sie prosić??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A skad wy to wiecie? Moze to tylko plotka zeby byla wina gminy bo na kims trzeba sie wyzyc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gmina nie polozy plyt bo kasa im sie skończyła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gmina może zrobicdrogę ale w ramach darowizny tzn mieszkańcy kupują płyty i przekazują je w ramach darowizny na rzecz gminy a gmina je ukłąda. Z tym,, że jeśli teraz kupicie to ułoży dopiero na wiosnę/lato2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2028
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Juz czym prędzej pędze ichyba obdarowac darowizna... od tego te nieroby są zeby robić na zawolanie drogi ! Gdzie są pieniadze z podatków ? Złodzieje między soba dziela a ja im mam jeszcze płyty kupować i prosić laskawie o ułożenie . Nie bądźcie smieszni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Eskalacja wyzwisk i obelg nie poprawi stanu faktycznego. Moim zdaniem nie da się przegłosować ani zakrzyczeć propagandą zjawisk
fizycznych.
Ten rok jest "wyjątkowo" mokry. Następny może być katastroficznie "suchy".
To wszystko mieści się w realiach strefy klimatu umiarkowanego.
To właśnie z takich powodów nie mamy tajfunów.( mamy dla odmiany 30minutowe nawałnice).
Gmina Żukowo to nie jest czteroletni folwark. Ignorancja w urbanistyce jest trucizną z opóźnionym działaniem
masowo degradują przestrzeń mieszkalną.
Zachwycamy się faktem, że wieś Banino to 5000 czy 7000 tysięcy mieszkańców.
Powstają nowe wielomieszkaniowce. Powstają z nimi ogromne rozczarowania. Bo wody opadowe, bo ciasno, bo nie ma
czerwonego autobusu, i jeszcze więcej.
To 10lat temu były pola rolne. Nie da się zakrzyczeć folderami reklamowymi rzeczywistości. Ktoś napisał wcześniej, że to dopiero początek. Potwierdzam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry