Widok

Kamień do pieczenia pizzy, chleba itd.

Ktoś ma? Jak wrażenia?

Podzielicie się sprawdzonymi przepisami?

Dostałam pod choinkę taki kamień :) teraz muszę nauczyć się jak na nim piec :)
Ponoć fajne też są kosze do wyrastania chleba?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja podbiję wątek z pytaniem gdzie kupić? Może ktoś poleci coś w necie albo stacjonarnie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy od nich http://sklep.pizza-stone.pl/ :) Miły Pan przywiózł Mężowi do Manhattanu ;) (i jeszcze kilku osobom) (możesz na FB wpisać Home Pizza Stone)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Galeria Bałtycka w Duka mają i obok w sklepie także zapomiałam nazwy sklepu ;)Naprzeciw sklepu "Kuchnie świata "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłam dobrej jakości kamienie na https://artigiano.pl/9-kamienie-do-pizzy . Są wykonane z granitu i są w pełni przystosowane do wypiekania pizzy. Do tego jest tam spory wybór rodzajów i kolorów kamienia, więc każdy klient znajdzie coś dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiedziałem, że taki kamień można mieć w domu. A jak się na nim piecze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wkładasz do zimnego piekarnika, a tak to pieczesz normalnie, jakby go nie było. Pizza wychodzi świetna, stosuję to kiedy robię jakieś bułeczki w mniejszej ilości. Jak od czzasu do czasu mam mrożoną pizzę, to też piekę ją na kamieniu - jest dużo lepsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kamień wkładasz do zimnego piekarnika i nagrzewasz do maksymalnej temperatury.

Bazylia90 - gorący kamień + zamrożona pizza = kamień w całości?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiałam się nad tym, czy nie kupić takie kamienia. Boję się jedynie, że będzie mi potem wyłącznie zalegać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może tak być, jak piszesz. Te kamienie, czyli płyty szamotowe, raczej stosuje się w pizzeriach, gdzie mają duże piece. A w naszych domach gdzie są tylko piekarniki to raczej wystarczą blachy. Chyba, że ktoś w domu chce mieć pełną profeskę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Biorąc pod uwagę, że nie jemy pizzy każdego dnia... To nasz kamień więcej czasu stoi nie używany ;) Co nie zmienia faktu, że fajnie go mieć :) Domowa pizza smakuje całkiem inaczej :) Teraz sporadycznie robię pizzę "z blachy" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Przedstawiciel Thermomix (70 odpowiedzi)

Szukam przedstawiciela thermomix z Gdańska. Ktoś zna??

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

do góry