Widok

Karmienie MM - co ile? Czy może być częściej niż 3h???jak karmicie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam.

Mój synek ma 3 tyg.
Dokarmiam go MM.

Po wypiciu butli 90ml nie wytrzymuje 3 h bez jedzenia i po ok 2- 2,5h znów jest glodny.

Czytalam, że MM powinno sie podawać co 3-4h żeby maluch zdążył strawić poprzednią porcję.

Czy można podać kolejne MM szybciej u takiego Malca? Przecież nie chcę go glodzić?

Czy jeśli będzie dostawać na wszystki posiłki MM to jest szansa, że nie będzie tak często domagał się jedzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trudno co kolwiek napisać bez twojego schematu karmienia ,ja od 1 mc życia kaarmiłam tylko mm i co 3 h stykałao,może zwiększ mu porcje np.120 ml co 3 h.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mamy ten problem. U nas sprawę komplikuje fakt, że ja karmię mieszanie, tzn. czasem uda mi się uzbierać moje mleko na 2-3 razy i mały dostaje całą porcję, po której potrafi być głodny (chyba głodny) nawet po 1,5 godzinie. Czasem mieszam moje mleko z mm i różnie wytrzymuje. Tylko jak śpi mocno to 3-4 godziny, a jak jest w miarę "przytomny" to po 2 h stęka. Też się boję, że go przekarmię, a tak jak ty nie chcę przecież, aby płakał z głodu. Jak dostaje samo mm, też rzadko wytrzymuje 3 h.
Z pediatrą nie bardzo mogę się dogadać, bo ciągle słyszę "przystawiać do piersi, przystawiać, tak często jak chce", tylko że po takiej akcji przystawiania przez godzinę płacz jest niemiłosierny, bo się mały nie może najeść, więc i tak kończy się mm w niewiadomą ile właściwie wyciągnął z piersi i czy w ogóle coś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też miałam podobny dylemat i moja pediatra powiedziała, żeby traktować te wytyczne orientacyjnie. Jak dziecko jest szybciej głodne to mu po prostu dać, ale bez zwiększania ilości. W jego wieku powinien dostawać 90 ml.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój ma teraz 5 tygodni i daję mu 110 ml
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już drugiego szkraba karmię mm i na początku zawsze jest trudno dawać tylko co 3h, zwłaszcza jak dziecko krzyczy, a wiadomo, że nic innego mu nie dolega. Przy pierwszym dziecku już w szpitalu położna powiedziała mi, że to ja jestem matką i to ja powinnam wiedzieć, co najlepsze dla mojego dziecka i jak często karmić. Należy dziecko obserwować, bo jeśli np. wypije mniejszą ilość czy też w międzyczasie zrobi kupkę to będzie wcześniej głodne. Na pewno nie da się dziecku wlać więcej do brzucha niż ono chce, nawet jeśli by się udało, to w naszym przypadku, kończyło się to ulewaniem nadmiarów. Daj sobie i dziecku czas, a na pewno niedługo się wszystko unormuje i mały nie będzie, aż tak nerwowy czekając na posiłek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,
Nie jest powiedziane, że MM dziecko powinno pić do 3 godz.
Moja córka ( obecnie 7 mcy ) jest na MM od początku w sumie, cały czas była dokarmiana a gdy miała 2 tyg straciłam pokarm.
Karmiłam / karmię ją gdy jest głodna. Jako miesięczne niemowlę budziła się tylko raz w nocy... nie wybudzałam do jedzenia ( schematowo co 3 godz ) wytrzymywała czasem nawet 5 bez butelki.
W ciągu dnia jako noworodek jadła co 2-3 godz. Tyle, że nie wypijała tyle co pisze na opakowaniu.
Obecnie ma 7 mcy i jednorazowo wypije 150 ml MM zagęszczonego 2 łyżkami kaszki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zołądek twojego dziecka ma wielkosc jego dwoch piastek...
Nie przyszlo ci do lba, ze dziecko poza jedzeniem domaga sie bliskosci, akceptacji, poczucia bezpieczenstwa?!
Trzytygodniowe dziecko futrujesz jak broilera (???)!!!
Nie polegaj calkowicie na swoich "umiejetnosciach czytania" a bardziej na serwowanych ci info "powinno sie..."
Rusz d_u_psko i mozg!
To twoje dziecko a nie zapragramowany na "co trzy h" robot.
Bedzie sie domagal co raz czesciej i co raz wiecej... nie tylko jedzenia!!!

ps
nigdzie nie napisano jak "strawic" takie watki (???)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
Oj widzę, że ktoś dopadł kompa, podłączył się do neta i wyrzuca swoją frustracje na zewnątrz dodając do każdego wątku swoje 3 grosze złośliwe.
Niech zgadnę ! jesteś wszechwiedzący/ca i znasz wszystko i wszystkich ??
Może to Ty ruszysz du*psko i udasz się do psychiatry ? bo psycholog już raczej nie pomoże.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
zgaduj zgadula...
co polroczno testy mam w normie ale ty zmien swojego, robi ci wode z mozgu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Może randall ma po części rację ,a próbowałaś smoka ?Może duży odruch ssania,nie wiem jak jest przy karmieniu naturalnym ale na mm dziecko powinno być karmione nie częściej niż co 3h ,żołądek ma 3h na strawienie,jak go będziesz tak futrowała to pojawi się nowy problem bulów brzuszka ,szybciej możesz podać mm tylko po karmieniu mn ale nie po mm,takie są przynajmniej moje doświadczenia w tym temacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek przez pierwsze dwa miesiące raz jadł co 3 h , raz co 2 . Zapytałam pediatry co robić jak płacze ,a nie mineło jeszcze tyle czasu , jej odpowiedź : przecież nie będzie Pani głodzić dziecka.. także jak głodny to dać butle i tyle; )
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka ma niecałe 3 miesiące.
Prawie dwa miesiące karmiłam ją mieszanie, a teraz wyłącznie mm.
Wypija max 90 ml co 2-3 godz, a najczęściej 2,5 godz.A w nocy nawet 4 godz.
Mój synek jak był niemowlakiem, wypijał więcej, ale za to, co 3 godziny, jak z zegarkiem w ręku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja mała jak skończyła 1,5 miesiąca to jadła mm 70 ml co 2 godz. jak z zegarkiem w reku. Nie mogłam zwiekszyc dawki bo po porostu nie chciała wiecej jeść i zostawało w butelce a ona i tak co 2 godziny się domagała w miedzy czasie cmokała też smoka wiec to nie odruch ssana a tak miała teraz mineły jej 3 miesiące i je po 100 ml co 2,5-3godz. w nocy 4-6h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli twój synek jest dużym dzieckiem to ja spróbowałabym zwiększyć mu porcję i zobaczyć jak sobie z nią poradzi. Dzieci sa różne a wytyczne na opakowaniach mm tylko orientacyjne. Jeśli urodziłaś szkraba co ważył 4 kg to będzie więcej jadł w wieku 3 tygodniu niż no dziewczynka, która w tym wieku wazy np. 3,200 kg. po miesiącu karmienia mieszanego przeszłam wyłącznie na mm i mój syn wypijał 120 ml co 3 h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z czasem odróżni Pani czy mały jest głodny czy place z innego powodu.
Napewno nie wolno dawać zbyt często jedzonka i za dużo bo musi się to strawić no inaczej będzie bolał brzusio.i zeszlo 3 mies by poznać swoje dzidzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak jest głodny to musisz go nakarmić. Koniecznie. Moja córka była tylko na MM i dla takiego noworodka 3h to bardzo długa przerwa. Karmiliśmy Enfamilem i na opakowaniu było napisane ile się karmi i jakie przerwy itp, ale to i tak orientacyjne. Jak karmisz innym to i tak możesz zobaczyć co tam jest napisane, dla poróNania) Na początku co 2godz. karmiliśmy. Córka jest bardzo zdrowa, prawidłowej wagi itp. także bez obaw o przekarmienie;) (ma obecnie już 4 lata)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

do góry