Widok

Kasza manna do butelki

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej

Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli.
Cukier też dodajecie?
A i czy macie specjalne smoczki do kaszek czy dzieci piją normalnie ze smoczka "3" ??

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mojej córci na pełną butlę (chyba 270 ml) dawałam 3 łyżki miarkowe z mleka (te plastikowe co dają do każdego opakowania) i ok. 0,5 zwykłej łyżeczki cukru... A potem szorowanie ząbków, bo kaszka z cukrem klei się do zębów = próchnica :D Ale dzieciństwo bez kaszki mannej to nie dzieciństwo :P Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11
ja robie mleko troche rzadsze niż zwykle i dosypuje jeszcze 3 miarki kaszki mannej - smoczek specjalny do kaszy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
firma NUK ma smoczki do kaszek/kleików
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Danna - to moje Dziecię jest wyjątkowe ;) bo nie ruszy kaszki manny :]

Avent ma smoczki trójprzepływowe - używaliśmy(z butelką Dr Brown's, a później Avent) do mleka zagęszczanego kleikiem ryżowym z owocami ze słoiczka :] (lekko zagęszczonego lub trochę mocniej) http://allegro.pl/avent-smoczek-do-butelek-2-szt-trojprzeplywowy-i3110691725.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
uzywacie zwyklej kaszy manny czy jakiejs blyskawicznej?
jak zwykla to rozumiem ze z krowim mlekiem i gotujecie chwilę?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja uzywam takiej dla dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki za odpowiedzi podrawiam :)))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
można z mm zrobić. wtedy kaszkę gotujesz w wodzie kilka minut, ale tak żeby nie była za gęsta (chyba 1 - 1,5 łyżki na 250 ml dawałam; zresztą zależy czy błyskawiczna czy zwykła) i jak przestygnie to "wprasowujesz" w to mm :)

swego czasu tak robiłam, ale nie dawałam w butelce tylko na talerzu z owocami :)

a co do smoczka do takiej kaszki polecam trójprzepływowy Aventa. powinien spokojnie dać radę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hej jestem Paulina mam takie pytanie do cb jak zrobić kaszkę mannę w butelce moja córka pije 150 ml mleka Bebiko i nie wiem jak zrobić w dutelce ??????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Obecnie nie zaleca się podawania kaszki w butelce. Post jest sprzed 6 lat, wtedy były inne zalecenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Powiem tak. Mam córeczkę która ma prawie 4mce. Niestety KP tylko przez 2.5mca bo to co zjadła po chwili oddała. O mm nie ma mowy, żadne się nie sprawdziło... Nie dość, że pluła to to co zjadła to oddała... Ręce mi opadały bo coś musiała zjeść i zaczęłam robić manną. Blyskawiczna na mleku. Mój 3letni syn od półtora roku ciągnie kaszę. Na litr mleka rozcieńczam w wodzie 4 stołowe łyżki manny i ok półtora łyżki cukru w 0,5l wody_to dla syna a dla córki zmniejszona ilość na litr mleka daje ok 2- 2.5 łyżki kaszy i pół łyżki cukru i 250ml wody.
Na bilansie 3miesiecznym w przychodni,pediatra mało mnie nie zjadła na wieść o mannie. Że manna dopiero dla Półtorarocznego dziecka. Że owszem kiedyś się tak manna karmiło ale teraz mm/mleko modyfikowane. Mam wrócić do KP gdzie pierś pusta i do mm gdzie córka żadnego mleka mm nie przyswoiła... Dziecko mam głodzić? Narażać ją na odwodnienie bo nie chce jeść mm bo kilku d**ili fachowych się zebrało że dla maluchów tylko KP lub mm. Nie ma szans. Mała dokąd wsuwa kaszę jest najedzona spokojna i normalne kupki robi bo wcześniej przez 2 mce na probiotyku by kupka była co 3-4 dni bo tak do 10dni dochodziło że kupki nie było
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Kasza jak kasza, mnie to nie ruszyło. Ale cukier dosypywany dla takiego małego dziecka? 4 miesiące i biały cukier? Pochwaliłaś sie pediatrze?
Aż mi się włosy zjeżyły jak to przeczytałam... W życiu by mi to do głowy nie przyszło. Moje dzieci są że tak powiem starej daty, bo mają 9 i 6 lat. I kaszka manna do MM to była stosowana, ale cukier? W życiu. Co najwyżej zmielone owoce kiedy kaszka była dawana łyżeczką.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

właśnie też bardzo mnie to zdziwiło, w sensie ten cukier do manny. dzieci jeszcze nie mam, ale mannę jadamy z mężem bardzo często i nigdy nie dosypuję cukru (ani soli, ani innych dodatków). naprawdę polecam spróbować - samo mleko plus kasza, wychodzi ekstra :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak myślisz co jest w mleku modyfikowanym, przecież jest słodkie.... Nie poinformują się a najmądrzejsze bo lekarz mówi, ręce opadaja!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

I właśnie dlatego jak do kaszki dodasz MM to w zupełności słodkiego starczy, nie trzeba dosładzać paroma łyżkami cukru, bo to już jest wystarczająco słodkie samo w sobie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam pediatra synowi 4 miesiące.rowniez kazał podawac zwykła herbatę z cukrem gdy przy chorobie nie chcial pić ani jesc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziecko 4-miesięczne je mleko krowie (tak zakładam, chyba że używasz innego?) i słodzoną cukrem kaszkę...? To naprawdę nie jest dobre :(
Przeczytaj wypowiedzi lekarzy, dlaczego nie jest to polecane https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/lista/96391,czy-podawanie-mleka-krowiego-niemowleciu-jest-korzystne

" Zbyt duża zawartość białka i elektrolitów, jak również niedobór wielu mikro- i makroelementów, pierwiastków śladowych oraz witamin w mleku krowim stanowią nie tylko bezpośrednie zagrożenie zdrowia, a nawet życia niemowlęcia, ale odbijać się też mogą negatywnie na dalszym całościowym rozwoju dziecka.

Z tego względu pełne mleko krowie w większości krajów zalecane jest dopiero po ukończeniu przez dziecko 1. roku życia. Wprawdzie w diecie niemowlęcia dopuszczalne są produkty mleczne w drugiej połowie pierwszego roku życia, ale zaleca się, by był to co najwyżej jeden posiłek - przekąska, a całość spożytego mleka nie powinna przekraczać 500 ml spożycia dobowego."

Jeśli chodzi o cukier to nawet pół łyżeczki szkodzi, jest zupełnie niepotrzebne! Kaszkę można dosłodzić owocem (jak nie chce ci się blendować to kup nawet słoiczek owocowy bez dodatku cukru, będzie lepszy)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A pierwsze ząbki wyjdą juz z próchnicą... i będzie zdziwienie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może erytrol jest bardzo zdrowy zwłaszcza dla cukrzyków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czemu to dla was trudne... trzeba se samemu poćwiczyć...tak jak robienie dzieci
Kaszka manna mleczna i już bez mleka na 150 da radę z trzy łyżki z specjalnym smoczkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś dzieci były chowane tylko na krowie mleku, białym cukrze i żyją zdrowe. Nie było tyle alergii co teraz. Panie które się wypowiadają, że mleko bee, że biały cukier fuuj ( jak tak można, dla małego dziecka przecież to niedopuszczalne) ciekawe czym wy, albo wasze mamy były karmione?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

https://rozszerzaniediety.pl/rozszerzanie-diety/

Ludzie, uaktualnijcie swoją wiedzę. Wyrządzacie wielką krzywdę dla małych żołądków i zębów karmiąc w ten sposób dzieci! Kaszy nie daje się z butelki- wady zgryzu, zaburzanie poczucia sytości przez dziecko. Dietę rozszerza się ok. 6 miesiąca życia, do tej pory tylko mm lub kp! Nie słodzimy i nie solimy! Kaszkę można podać w Doidy Cup- otwartym kubeczku lub łyżeczką. Córka jutro skończy 6 miesięcy dzisiaj dostała kaszę mannę z łyżeczki. Sama wkładała do buzi. Do tego woda z kubeczka. Teraz są inne zalecenia niż kiedyś! I warto po karmieniu przemywać dziąsełka gazą namoczoną w ciepłej, przegotowanej wodzie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja właśnie gotuję kaszke manne na krowim mleku i z dodatkiem cukru, pomimo iż mam zapas mm Ale mała je odrzuciła i nie chce pić od dwóch dni. I proszę sobie na składzie mm sprawdzić czy nie ma cukru. Jest 6,9g w 100 ml mleka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Każdy to wie, więc tym bardziej staramy się unikać dosypywania cukru na siłę i do wszystkiego. Cukier i tak jest nie tylko w MM ale i w kaszkach, soczkach, deserkach itd. A potem dziecko już w przedszkolu ma dziury w zębach. Ciekawe skąd te dziury u 4 czy 5 latka co?

Tak, kiedyś dzieciom dawano krowie mleko z cukrem i żyły., Kiedyś kobiety rodziły w polu a teraz szukają szpitali prywatnych na cesarkę. Kiedyś nie mieli szczepionek i umierali na byle co. Świat się rozwija, wiedza też. Teraz staramy sie nie popełniać błędów naszych metek i babć, a nasze dzieci i wnuki wyśmieją nasze obecne niby nowoczesne style życia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

najgorsze mleko to bebiko, mega słodkie. lepiej zapłacić więcej za dobre mleko niż dawać ten syf dziecku. https://rozszerzaniediety.pl/mleko-nastepne-porownanie-skladu/
świadomy rodzic to zdrowe dziecko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak dobrać odpowiednią butelkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry