Widok

Kaszka dla 4 miesięcznego dziecka ?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej! Mam do Was pytanie. Mój synek ma 4 miesiące i zastanawiam się czy mogę powoli dawac mu kaszkę, do tej pory karmiłam go tylko piersią :) A Wy kiedy zaczęłyście dawać kaszkę?? i jaką? :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak mój synek skończył 4 miesiące zaczęłam mu podawać raz dziennie kleik ryżowy, który robiłam ze swoim mlekiem. Najpierw rzadszy, tak aby przez smoczek mógł wypić, a potem coraz gęstszy. Jak miał 4,5 miesiąca zaczęłam wprowadzać kaszki Nastle. Też robiłam i nadal robię je ze swoim mlekiem a nie z mlekiem modyfikowanym. Wprowadziłam także jeden słoiczek obiadków dziennie i pół słoiczka owoca, oczywiście stopniowo zwiększając dawkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dzięki za info :) Ja właśnie się zastanawiałam jaką kaszkę czy na wodzie cy na mleku :)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na wodzie kasze Bobovity daje
karmie do dzis piersia
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie ma za co. Ja też miałam taki sam dylemat, ale stwierdziłam, że moje mleko będzie najlepsze. Mój synek skończył 5 miesięcy i jak na razie żadnych problemów nie ma. A bałam się, bo miał straszne kolki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za pomoc dziewczyny, muszę pomyśleć co zrobić :) Nie wiem czemu boje się, że jak zaczne dawać coś innego to zaraz nie będę mogła karmić piersią.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iza ja też się bałam tak jak ty że nie będzie chciał i dopiero jak pisałam w 8 miesiącu była pierwsza kaszka,ok 6 tarte jabłko z kleikiem,na samej piersi przybierał nawet 1,5 kilograma,za to później miałam problem bo oprócz piersi nic innego "nie uznawał".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
a i dodam, że ja również nadal karmię piersią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek pierwszą kaszkę dostał mając 8 miesięcy był tylko na piersi i dostał taką po 5 mcu na początek,i później miałam problem bo nie chciał nic innego ( tylko cycu,po prostu za późno zaczęłam dawać coś inne jak cyc,teraz to wiem ;p ) i w ogóle z butelki nie chciał pić nie tylko MM ale i nic innego ,dopiero jak miał 16 mcy nauczył/chciał z butli ,chociaż wolał ze szklanki ,córce zaczęłam dawać MM i w ogóle uczyć ze smoka jak tylko skończyła miesiąc aby nie mieć "powtórki z rozrywki " ;) po 4 miesiącu zaczęłam dawać kaszki zaczęłam od malinowej i tych co po 4 ,i deserki też co od 4 miesiąca dostępne zaczęłam dawać po troszku ,w 5 powoli dania ,a teraz jak widzi kartofle i nie dostanie to jest afera :) w ogóle jak ktoś coś je to mała krzyczy eeee ,jedzą i jej nie dają,bzydale :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i kleik z tartym jabłkiem ale nie podpasował,pluła ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podniosłyście mnie na duchu, Dzięki. Mam nadzieje, że mój synek nadal będzie chciał cyca :)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeszcze się zapytam konsultowałyście się najpierw z pedaitrą jeżeli chodzi o kaszkę czy tak same z siebie?? Bo wiem, że co lekarz to inna opinia :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas piers jest tylkodo spania czyli okolo 3 razy i w nocy a wdzien zastepuje mu piers obiadkiem,kaszka itp a mam dalej pokarmuuuuuuu :)
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja sama z siebie zaczęłam dawać, w przypadku córki powiedziałam pediatrze że zaczęłam bo bałam się powtórki problemu z synkiem że za późno i nie zechce nic tylko cycu i mnie poparła :)
Cieszyłam się że synek tak długo na piersi i tak dobrze przybierał na wadze,jednak później miałam problem z jedzeniem ,nie każde dziecko oczywiście musi tak mieć jak moje ale jednak :)
Nauczyłam się na własnym błędzie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie dawaj tych kaszek smakowych, nawet jak napisane na nich, ze od 4 miesiaca, bo strasznie slodkie sa!
Najlepiej zwykly, czystyu kleik ryzowy lub kukurydziany na poczatek, a potem mozna dodawac owoce swieze albo te papkowe ze sloiczkow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi pediatra powiedziała, że po 4 miesiącu można wprowadzić zupkę jarzynową ze słoiczka, o kaszkach nic i mówiła. Wprowadziłam je sama i nie żałuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoc teraz zalecaja do 6 m.ż. tylko piers, ale ja tam i tak nie wytrzymalam, bo jakos mnie to nie przekonalo i dalam Mayce kleik ryzowy na moim mleku jak miala 5m-cy. Prawie w tym samym czasie zaczelam dawac marchewke z ziemniaczkiem i tak po 3 tygodniach jadla juz dosyc duzo nowych rzeczy. Ja moja juz odstawiam. Je tylko raz dziennie z piersi. Takze nie boj sie. Napewno Twoje tez cycusia nie porzuci ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale z tymi kaszkami smakowymi tez bym poczekala tak do 6m.ż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym tych smakowych wogole niemowlakom nie dawala. A i przy starszych dzieciach bym sie zastanowila mocno i ewentualnie czasami, jako "cos slodkiego" bym dala. Kupilam taki trojpak Bobovity i zanimk dalam dzeicku to sama sprobowalam i normalnie slodkie jak jasna cholera. Dalam sie zlapac na to, ze to niby produkt dla dzieci malych i musi byc ok, wiec nie przeczytalam przed zakupem skladu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaczelam dawc cos innego niz cycka w 6 miesiacu
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja młodemu podaje kaszke nestle sinlac jest bez cukru...i kaszke mleczno ryzowa z nestle -tu jest w składzie cukier ale kaszka jest bezsmakowa wiec pewnie mniej tego cukru niz w smakowych:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/Czy-istnieja-kaszki-ryzowe-smakowe-owocowe-bez-cukru-t146127,1,16.html

do poczytania o kaszkach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Neste tez ma fajna kaszke z marchewka po 4msc. Jest bezmleczna, bez dodatku cukru, za to ma probiotyki, wiecej blonnika, itp. Ja wlasnie tą wybralam dla mojego dziecka. To jest chyba seria "dobry brzuszek" czy jakos tak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czika super jest ta kaszka !! My tez od niej zaczeliśmy
tylko mieszanie by było bez grudek to:w butelce mleko +kaszka + zakecam mieszam góra dół agresywnie odkecam i łyzeczką podaje - 0 grudek


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielkie dzięki dziewczyny za pomoc, bardzo mi pomogłyście! :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Holle albo Topfel moja córka je je już od dawna i nic innego nie chce. W sklepach eko są bardzo drogie więc polecam to miejsce http://www.galeriabobasa.pl/search?orderby=position&orderway=desc&search_query=kaszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bobovita wypuściła na rynek bardzo fajne kaszki ekspert https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki-expert/kaszka-mleczna-ryzowo-kukurydziana-o-smaku-bananowym/

szkoda że zrezygnowali ze zwykłych bezcukrowych, zostały tylko bananowe :/ , a gruszkowo- sucharkowa była taka smaczna, ehhh
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

możesz zacząć od ryżowej albo kukurydzianej. ja zaczęłam podawać po 6 miesięcu. gotowałam sama np. owsiankę z dodatkiem owoców. z kaszek to polecam caprima z mlekiem kozim i holle. według mnie najlepsze bez cukru
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do 6 miesiąca powinien być tylko cyc. Chociaż z drugiej strony niektóre kaszki Holle (które uwielbiam) można podawać od 4 miesiąca. Ale to chyba raczej dla dzieci, które chowały się na MM. Tak czy inaczej polecam Holle, bo przynajmniej masz pewność ze to w sumie naturalne rzeczy, bez cukru i konserwantów, więc nawet jak podasz je na poczatku 5 miesiąca nie powinno się nic dziać jeśli dziecko rozwija się prawidłowo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Układ trawienny dziecka jest niedojrzały do 6 miesiąca życia. Nie ma sensu podawać wczesniej innego pożywienia, niż mleko. Dodatkowo dziecko powinno mieć skończone 6 miesięcy - nie w trakcie, czy na początku. Tak jest najkorzystniej według najnowszych badań. Sporo o tym można przeczytać w książce M. Karpienia „karmienie piersią” - polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Można, to nie znaczy ze trzeba. Jesli dziecko dobrze rośnie na piersi to nie widze powodu, zeby wprowadzac kasze od 4mż. Co do Holle to propsy, jedna z najleszych kasz ale u nas szła dopiero w połowie 8smego mż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

do góry