Widok

Kiedy test ciążowy ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny po ilu dniach najlepiej zrobić test ? Od kilku dni jest mi niedobrze i nie wiem może to jakiś początek ciąży a może to tylko jakieś zatrucie ale nie wiem czy warto już robić test ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam po 7 dniach od spodziewanje miesiączki, której oczywiście nie było;).
image
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
test mozesz zrobic po3 albo 4 dniach jak ci sie okres spoznia....trzymamy kciuki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja najpierw zrobilam tydzien po "zdarzeniu z mężem" :) i nie wyszło nic, ale że intuicja mnie nie myli i mimo wszystko czułam że jestem w ciąży, zrobiłam test dwa dni po spodziewanej miesiączce (miesiączki miałam jak w zegarku co 27dni) no i wyszły dwie grube krechy od razu :) mam teścik na pamiątke-oczywiście ten drugi :)
powodzenia!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba lepiej jeszcze poczekać z tym testem , nie jem ostatnio ciezkostrawnych potraw wiec nie powinnam miec mdlosci a ciagle mnie mecza , mam nadzieje ze jednak te mdlosci od ciazy , bo juz tak chcemy miec dzieciatko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie wyszedl dopiero po 11 tyg. poprzednie testy mi po prostu nie wychodziły. a ten robiony po 11 tyg. był słabiutki.. dopiero badanie krwi - wykazało ciąże... jak tobie nie wyjdzie a chcesz mieć pewnośc zrób sobie beta-hcg u nas kosztuje około 23 zł ... można juz po tyg. od zajścia jak wiesz kiedy mogłaś zajśc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
gdzie beta kosztuje 23 zl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a beta za 23 zł to duoz czy malo bo sie nie orientuje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na razie poczekaj, zrób sobie test w pierwszym dniu spodziewanej miesiaczki a jak nie wyjdzie to wtedy udaj sie na to dodatkowe badanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam betę około tydzień po terminie @ ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja płaciłam rok temu 40 zł za betę
a testy sa teraz bardzo czułe, na opakowaniach jest napisane, że można zrobić już dzień po terminie @, więc jeśli jestes w ciąży to wyjdzie :)
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja za betę nie płaciłam :) bo ma to badanie w pakiecie(dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to moze ja jednak zrobie narazie zwykły test ciazowy , nie kosztuje to wiele a zobacze moze sie udalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile dni spóźnia Ci się miesiączka?


ja wolałabym zrobić betę i mieć pewność... ;) bo z domowymi testami różnie bywa... później zastanawianie się czy wyszedł prawidłowo... powtórka itp ;) jak dla mnie strata czasu i nerwów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w pierwszej ciąży zrobiłam test w okolicach 3tc i wyszła blada, ale widoczna kreska. W obecnej ciąży zrobiłam test ok.5 dni po terminie spodziewanej miesiączki i wyszła kreska-duch, ledwo co widoczna, mój mąż w ogóle jej nie widział, dopiero ja zauważylam pod światło... Dzisiaj zrobiłam drugi test i już jest widoczna kreska.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeciez 90% robi najpierw test a potem ewentualne badania dodatkowe wiec nie rozumiem po co obciążac sie kosztami? jesli zrobisz nawet w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki i jesli jestes w ciąży to Ci na pewno wyjdzie! bardzo małe ryzyko ze nie.
ps Agusia-przeciez test to nie jest zaden domowy sposób :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od początku przeczuwałam,że jestem w ciąży i nie mogąc się doczekać zrobiłam test 2 dni przed spodziewaną miesiączką,wyszedł negatywny,kolejnego dnia również negatywny i myśląc do 3 razy sztuka w dzień spodziewanej miesiączki wyszedł pozytywny:)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jakieś 5 dni po spodziewanej miesiączce ... nawet nie pomyślałam, że to może być ciąża, a tu niespodzianka :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też zrobiłam od razu betę ale nie ze względm, tyu na koszty czy coś talko chciałabym być już na 100% pewna, chyba bałam się rozczarowania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam w dniu spodziewanej miesiączki i wyszła blada kreska więc warto dla pewnosci poczekac te kilka dni po terminie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Okruszek - ale jeśli bardzo chcesz być w ciąży i wmawiasz sobie/masz różne ciążowe objawy - to zrobisz domowy test i nie koniecznie uwierzysz, jeśli wyjdzie negatywny... ;) więc zrobisz jeszcze 1-2 razy dla pewności ;)
a po co się denerwować?


zrobisz test z krwi i masz pewność :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłam teścik i niestety wyszedł negatywny , trudno będziemy probowali dalej az wkoncu mam nadzieje ze sie uda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę polecić choćby Stream, to jest strumieniowy i moim zdaniem takie są najwygodniejsze, szybko dostaje się wynik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja rowniez polecam test Stream
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fajną opcją jest moim zdaniem test Stream, szybko można tutaj badanie zrobić, wynik jest jasny w odczycie, nie da się pomylić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od pierwszego dnia braku miesiaczki ------> ceneo.pl/53997942#tab=spec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na tej stronie jest opisane kiedy konkretnie wykonać test ciążowy - Jeżeli dojdzie do zapłodnienia, zarodek zagnieżdża się w macicy około 8-12. dnia od połączenia się plemnika z komórką jajową. Na początku stężenia hCG są bardzo niskie, dlatego testy ciążowe mogą w tym okresie jeszcze wypadać negatywnie. Wiele zależy od czułości danego testu. Najlepiej wykonać test w pierwszym dniiu spodziewannej miesiączki ( jeśli oczywiście miesiączka nie nadejdzie).

Dodam również,ze najlepiej wykonywać test z rana bo wtedy stężenie hcg jest najwieksze w moczu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tydzień po owulacji powinien juz chyba wyjsc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W instrukcji testu znajdziesz informacje. Zależy to od czułości testu. Ważne, by się w płodny czas starać,może się przydać do tego, np afrodyta tester owulacyjny. Jest precyzyjna i na pewno przyda się starającym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Post dodany 9 lat temu. Myślę, że dziewczyna już jakiś czas temu znalazła odpowiedź na to pytanie :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz sobie może test Stream, polska firma więc masz pewność, że kupujesz sprawdzony test a jednocześnie wygodny w obsłudze, bardzo higienicznie pomyślany, wynik pojawia się szybko. Ogólnie na plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest ktoś na tym forum?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jest, i co??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Test ciążowy najlepiej robić 2 tygodnie po ostatnim stosunku, jak się myli to warto go zrobić kilka razy, czytałam o tym tutaj: https://mlodamamo.pl/test-ciazowy-czy-moze-sie-mylic/ - jak zrobisz 2-3 razy to będziesz mieć pewność, że wszystko jest ok!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie ma to najmniejszego sensu. Dzień po terminie spodziewanej miesiączki. Jeśli będzie negatywny a okres się nie zjawi za parę dni to robimy betę i mamy pewność.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

ksiadz nie chce doposcic mnie jako chrezstnej!!! (98 odpowiedzi)

witam wszystkich! i prosze o rade,bo juz sama nie wiem co mam robic:(moja siostra poprosila...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (28 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

do góry