Widok

Kiedy zrobić test ciążowy?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
9 dni temu miałam owulacje i doszło do stosunku. Widzę lekką zmianę w piersiach, mam większy apetyt oraz mam zwiększoną temperaturę wynosi 37st. Od paru dni boli mnie podbrzusze ale dziś najbardziej. Wczoraj czułam ból po lewej stronie dziś bardziej po prawej. Kupiłam testi chciałam wykonać go jutro czyli 10 dni "po" tylko obawiam się ze może być za wczesnie. Jak myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zrób w dniu spodziewanej miesiączki. Będzie to już wiarygodne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na testach jest napisane, że wykrywa ciąże 10 dni po zapłodnieniu. Rzeczywiście zalecenia są takie, żeby robić dniu spodziewanej miesiączki ale... pewnie nie możesz wytrzymać z ciekawości, więc w sumie co Ci szkodzi? Zrób :) To tylko kilka złotych a nóż okaże się, że jesteś w ciąży :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Starając się o córkę (jakieś 7 miesięcy) zrobiłam całkiem sporo testów. ;) Testy robiłam czasami tak, jak informowały ('wykrywa ciążę już 10 dni po zapłodnieniu) ale nigdy nie wyszły pozytywne. Będąc już w ciąży z córką (wtedy jeszcze nie miałam pewności) zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki - wyszła blada kreska/cień kreski, jak miesiąc wcześniej. Na dzień po spodziewanej miesiączce również wyszedł tylko taki cień kreski (test robiony chyba o 5 rano, hehe) a ponieważ naprawdę miałam dość tej comiesięcznej nadziei/niepewności itd. to pojechałam zrobić beta hcg, której wynik oznaczał pewną ciążę. ;)

Dla porównania, przy pierwszym dziecku, jakieś 6 lat wcześniej ;) test zrobiłam dopiero tydzień po spodziewanej miesiączce, późnym wieczorem i wyszły dwie grube krechy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez nie moglam sie doczekac, zrobilam wieczorem 9 dnia po stosunku i wyszla kreska, ale tak slaba ze tylko ja ją widzialam. Nast dnia byla juz mocniejsza. Sprawdzasz sobie szyjke? U mnie od razu bylo czuc ze cos jest na rzeczy bo byla goraca i rozpulchniona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny co Wy z tymi bladymi kreskami, nie ma znaczenia czy blada czy nie - ważne, że jest :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja się obserwowałam i 11 dni po owulacji był skok temp. więc zrobiłam test i wyszedł bladzioch.Po południu beta HCG potwierdziła ciążę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Larisa35 moja kreska byla tak blada ze sama w nia nie wierzylam;) byla widoczna tylko pod jednym katem i tylko przy jednym oswietleniu w lazience;) mąż skwitowal ze tam nic nie ma a ja mam zwidy;) dlatego niedowierzalam AZ TAK BLADEJ kresce;)

Ale masz racje, jesli widac kreske (naprawde widac) to chocby nie wiem jak slaba byla - jestes w ciazy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robilam 9 DPO, byla kreska tak blada ze nie bylam w stanie stwierdzic czy ją widzę. Rano 10 DPO wyszla lekka ale bylo widac, od razu popędzilam na beta hcg i po 2 dniach tez zbadac przyrost :) Wiem ze niby powinno sie czekac, ale ja z tych malo cierpliwych ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja korzystałam z testu Stream kilka razy, w końcu się udało i wynik był pozytywny. Zawsze jednak z samego testu byłam zadowolona, obsługa jest prosta, nie stanowi problemu, zrobione wszystko tak, że jest to również test bardzo higieniczny gdy chce się wykonać próbę więc z tego względu warto go wybrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

do góry