Widok

Kosmetyczka- jakie studia?

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać? Możecie polecić mi jakąś dobrą uczelnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To żeby zostać kosmetyczką to cza teraz studia skończyć?
Nie wystarczy jakiś dobry kurs albo szkoła policealna.
Tak mnie naszło,że tych kierunków to narobili teraz tylko po to zeby wykładowca miał pracę.
A propos jakie studia trzeba skończyć żeby naprawić samochód, zmienić żyłkę w podkaszarce, że o kole od roweru nie wspomnę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tego uczą na wągrystyce na UG.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wągrystyka jest tylko na dziennych. Polecam zaocznie najpierw machnąć licencjata z Depilologii a potem uzupełniające magistra z Pedikirologii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale z was ciołki ;P
Nie chcielibyście pójść do prawdziwego fachowca? Który nie tylko oczyści skórę, ale zna jej budowę, skład... Który będzie nie gorszym specjalistą niż dermatolog?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@μ:

Zmiany skórne mogą być objawem wielu schorzeń innych organów.
Dlatego też dermatologią estetyczną (bo tak się nazywa to, o czym piszesz) zajmują się dermatolodzy (tzn. ta ich część, która w tym się specjalizuje).
Po studiach lekarskich a nie wągrystyce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Mikronezja, wyobraź sobie,że jakoś nie myślałem o tym żeby iść do kosmetyczki oczyszczać skórę i dyskutowac o jej składzie i budowie.
Alem ja jestem jednak ciołek ;*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miszczu, Ty nie masz dyskutować, masz mieć poczucie, że jesteś w rękach fachowca, a nie fuszera ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale co ma jedno do drugiego ?

Przecież, wiedzę i praktykę niezbędną do wykonywania zawodu kosmetyczki mozna zdobyć na kursie, niekoniecznie kończąc studia wyższe.

Nikt nie broni na kursie wykładać budowy skory, ktora to wiedza jest raczej niezbędna w tym zawodzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Reasumując
Założycielko wątku, jeżeli możesz nabyć stosowną wiedzę do realizowania swoich zawodowych ambicji w czasie krótszym niż 5 lat studiów,to lepiej zrobic to w terminie krótszym,a kiedy już otworzysz własny salon który zacznie na siebie zarabiać to pogłębiaj swoją wiedzę choćby nawet i na studiach.
Jezeli natomiast miałabys pracowac u kogoś to szkoda zachodu, bo takie kierunki są guzik płatne.
Piwa bym się napił.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
żeby otworzyć swój salon to jeszcze przydałby się doktorat z polerowania powierzchni płaskich, bo kto przyjdzie do zapuszczonego lokalu ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kosmetologia w Warszawie. Ale zdecydowanie lepiej wybierz szkołę policealną i kursy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę że większość kierunków około-medycznych będzie spoko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chcesz byc kosmetologiem,wizazystka czy zwykla kosmetyczka? Bo do tego ostatniego potrzebne jest tylko kilka kursow albo szkola policealna. Do bycia kosmetologiem trzeba ukonczyc studia kosmetologiczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o kosmetyke to zdecydowanie szkoła policealna wystarczy. Szkoda czasu na studia... Ja ze swojej strony polecić mogę technika usług kosmetycznych w Cosinusie. Wyposażenie sal, dostępnośc kosmetyków, poziom - nie budzi zastrzeżeń :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tutaj https://notatek.pl/informacje/Kosmetologia znajdziesz dużo ciekawych notatek z różnych uczelni na temat kosmetologi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast na studia, rzeczywiście lepiej iść do szkoły policealnej. Przynajmniej wiem jak jest w Cosinusie, bo tak kładą nacisk na praktykę a nie na naukę z książek jak to jest na studiach. Przy okazji - za szkołę nic nie płacisz wiec w tygodniu możesz sobie gdzieś dorobić, bo na studiach - to niekoniecznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cosinus robi też kursy z zakresu kosmetyki, ja zrobiłam najpierw szkołę policealna Technik usług kosmetycznych za darmo a potem zapisałam sie na kurs ze stylizacji rzęs i fajnie sie w tym sprawdzam , mysle o doksztalceniu jeszcze i wyspecjalizowaniu się np w paznokciach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Berberis zdecydowanie polecam pod każdym względem. Największy plus? Niezawodność działania, aktualizacje, lista funkcji. Tam jak wejdziecie na stronę producenta to macie konkretnie określone, jakie są funkcje w zależności od wersji rozwiązania.
A przecież wiadomo, że każda firma może wymagać czegoś diametralnie innego. Po prostu dopasujcie każdy element i tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecę Cosinus - technika usług kosmetycznych. Dużo praktyki, fajne zaplecze naukowe - zadbana i dobrze wyposażona pracownia, praca na dobrej jakości kosmetykach. Ja jestem bardzo zadowolona. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O której pracowni mówisz? Możesz podać adres? Dobrej jakości kosmetyki? A jakie to???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam spróbować w szkole policealnej typu cosinus tam za darmo i zaocznie w dwa lata możesz się nauczyć zawodu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiedziałbym, że propozycja w sama porę.
Po czterech latach pytanie brzmi: jakie studia musi mieć stróż nocy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie??? Kosmetyczne of course.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie to najlepiej kursy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na takie które Ci uświadomią że kosmetyczka to mała torebka na kosmetyki a osoba to kosmetolog :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam cosinusa, świetny i darmowy wybór :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę, że warto zrobić prawdziwe studia w tym zakresie, a nie kurs.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajna jest kosmetologia, kompleksowo przygotowuje do zawodu, najlepiej na uczelniach, ktore mają dobre kierunki lekarskie itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chodzi o zawód kosmetyczki to tego co pamiętam to wystarczyło po prostu pójść na dwuletnie studium. Potem są różnego rodzaju kursy czy t z dermapenu czy z makijażu permamentnego itd. Warto na pewno wybrać się też na studia a dokładniej na kierunek kosmetologia. Potem nic tylko otworzyć własny salon, który w przyszłości można połączyć jako z salonem fryzjerskim, zakupić odpowiedni sprzęt, żeby ładnie wyglądało przy wejściu to też recepcje https://ayala.com.pl/produkty/recepcje/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetna kosmetyczka przyjmuje w salonie Professional & Beauty. Polecam jej usługi. Zabiegi wykonuje perfekcyjnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wspaniałe, że znalazłeś(aś) świetną kosmetyczkę w salonie Professional & Beauty! Polecanie specjalistów, którzy wykonują zabiegi perfekcyjnie, to zawsze cenny wkład w doświadczenia innych osób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dobry zawód. Życzę samych sukcesów. Ja też jestem kosmetyczką!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

Gadżety reklamowe (27 odpowiedzi)

Gdzie w Gdańsku można kupić gadżety reklamowe? Jest jakaś hurtownia?

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

do góry