Widok

Królestwo sprawiedliwości

"Przystąpiwszy uczniowie Jezusa Zbawiciela, rzekli mu: Dlaczego mówisz, słowa do nich, którzy nie są uczniami w podobieństwach, zastępstwo słów o podobnym znaczeniu" "A On, Jezus Zbawiciel odpowiadając, rzekł: Wam, uczniom moim dane jest znać tajemnice, nieujawnione Królestwo Niebios, sprawiedliwości i dobrych uczynków z pragnienia waszych serc, ale tamtym, którzy nie są uczniami Jezusa Zbawiciela nie jest dane, znać Królestwa Niebios Sprawiedliwości" "Albowiem temu, kto ma, sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia swego serca, będzie dane, otrzyma pragnienie swego serca i obfitować będzie, miał wszystkiego pod dostatkiem, a nawet nadmiar; a temu kto nie ma, sprawiedliwych i dobrych uczynków pragnienia swego serca i to, co ma, będzie odjęte, pomniejszone. Według wiedzy współczesnej dobro wielokrotnie wraca, a zło 77 razy wraca, czyli nieskończenie "Dlatego w podobieństwach, w zastępstwie słów o podobnym znaczeniu do nich mówię, bo patrząc, na sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia serca, nie widzą, i słuchając o sprawiedliwych i dobrych uczynkach z pragnienia serca, nie słyszą ani nie rozumieją, nie mają pragnienia serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków" "I spełnia się na nich, zapowiedziane proroctwo Izajasza, które powiada prorocze słowa: Będziecie stale, powtarzanych słów słuchać, a nie będziecie rozumieli, nie będziecie mieli pragnienia swego serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków, będziecie ustawicznie, ciągle patrzeć na sprawiedliwe i dobre uczynki, a nie ujrzycie, bo nie macie pragnienia swego serca do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków (Mat 13,10-14)cdn...
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co to jest za przekład? Ze Strażnicy swobodna twórczość? Ci Twoi to teraz po ukraińsku ulotki rozdają. Podatny grunt, gratujuję. Ten punkt, że Jezusa to na pal nabili, to się u chachłów przyjmie pewnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tłumacze wersety biblijne. Nie jestem światkiem tetragramu Jhwh
============================================================

~żaba 37.47.203.*
(7 godzin temu)
16 Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna»6.

Niczego nie dokładam ani nie odejmuje. Tylko tłumacze wersety biblijne.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Glorian44 : co niby ma z tego tekstu wynikać ? Po co to publikujesz ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

~jaq
Uświadamiam w trosce o stworzony system duchowo-informacyjny. Aby negatywnymi myślami, słowami i uczynkami. Nie czynić w systemie destrukcji - źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci. I nie ponieś konsekwencji.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Uświadom sobie jednocześnie, że istnieją przecinki, a nie tylko kropki, ponadto dobrze jest, jeżeli zdanie posiada przynajmniej podmiot i orzeczenie :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla tych, którzy stawiają łapkę w dół, powyższy komentarz, to zapewne kosmos.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dlaczego ludzie, którzy nie przyjmują rad, zawsze ich udzielają?
Musisz oduczyć się tego czego się nauczyłeś. Przywiązanie prowadzi do zazdrości. Cieniem chciwości jest ono. Pozbywać się wszystkiego ucz się, co boisz stracić się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O niczym jeszcze nie świadczy coś, co o czymś świadczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wielebny glorianie44, kogo zacytowałem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Florian, florian... florian! Nie dawaj się tym forumowym trolom. Bazgraj i maziaj ile wlezie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

~żaba
Proszę uzasadnić pomówienia. Brak uzasadnienia jest pod paragrafem.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry mielony z ziemniaczkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wielebny44 : jakie pomówienia ? Gołąbki lepsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

16 Ja, Jezus, posłałem mojego anioła,
by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów.
Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida,
Gwiazda świecąca, poranna»6.
17 A Duch7 i Oblubienica7 mówią:
«Przyjdź!»7
A kto słyszy, niech powie:
«Przyjdź!»
I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie,
kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie.
18 Ja świadczę
każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi:
jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył,
Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
19 A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa,
to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia
i w Mieście Świętym -
które są opisane w tej księdze.

https://www.cytaty.info/autor/maksyma.htm

10 The disciples came to him and asked, Why do you speak to the people in parables?
11 He replied, Because the knowledge of the secrets of the kingdom of heaven has been given to you, but not to them. 12 Whoever has will be given more, and they will have an abundance. Whoever does not have, even what they have will be taken from them. 13 This is why I speak to them in parables:
Though seeing, they do not see;
though hearing, they do not hear or understand.
14 In them is fulfilled the prophecy of Isaiah:
You will be ever hearing but never understanding;
you will be ever seeing but never perceiving.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Patrz glorian. Cud. Kalyczny. El milagra clasico.
Ye ba niut key...
Cud=boska ingerencja w ludzkie życie zrobiona tak, zeby wyglada la na przypadek

https://youtu.be/dS7G-1PnJc4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w tym wątku ? Ze swojej strony mogę wyjaśnić, w drodze rewanżu, dlaczego wczoraj przyszło do mojego domu dwóch kominiarzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

chodzi o to zeby nie wejść w błoto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Hydepark

Najlepszy broker forex w Trójmieście (15 odpowiedzi)

Jak w temacie. Czy ogólnie ma znaczenie gdzie broker ma siedzibę? Z tego co widzę, to wszystkie...

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

do góry