Widok

Ksiażeczka sanepidowska

Muszę przedłużyć książeczkę sanepidowską. Termin skończyl mi się 14.04.2017. Czy ktoś wie gdzie w trójmieście mogę ją przedłużyć ale bezterminowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przedłużyć? Bezterminowo? Serio?

Uaktualnić, na czas bezterminowy. Słyszalam ze można i tak ;)

mozna,mam taka.pracuje na zlecenie i nikt mi o badaniach okresowych nie wspomniał,jak zapytałam czy sa potrzebne to powiedziano ze nie

Nowy pracodawca ma Ciebie wysłać na badania.

Okej, ale na wstępie wymagają aktualnych badań sanitarno epidemiologicznych. Chcę ją tylko uaktualnić(przedłużyć) i pytam czy ktoś zna lekarza w trójmieście który takowy wpis wystawia bezterminowo. A pytam bo koleżanka z innej częsci Polski taką posiada.

Wyślij książeczkę koleżance kurierem, niech ogarnie Ci taki wpis.

Przedłużyć to można w momencie, gdy Twoja traci ważność w niedalekiej przyszłości, a nie rok po jej zakończeniu xD Normalnie idziesz do sanepidu (w Gdyni na Starowiejskiej), płacisz 75 zł, bierzesz pojemniczek i 3 kolejne dni przynosisz próbki, po czym odbierasz wyniki i idziesz z nimi do lekarza po wpis do książeczki.

A to nie są badania pracownicze, na które powinien wysłać i opłacić je to pracodawca?
Ja również muszę przedłużyć książeczkę bo skończyła się z końcem maja a w międzyczasie zmieniałem pracodawcę i nikt w trakcie podpisywania umowy nie pytał się o badania. Czytałem, że podobno nie potrzeba już książeczki do pracy, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Najlepiej gdyby ktoś kto ma znajomych pracujących w sanepidzie albo znających b dobrze te wszystkie przepisy/ paragrafy poprosił Tą osobę by wypowiedziała się w tym wątku i napisała czarno na białym :-) prostym językiem jak w końcu jest z tymi badaniami/ ksiazeczką bo inaczej nic z tego nie będzie

wygląda to tak (u mnie przynajmniej a pracuję w gastro więc ogólnie ciągle potrzebuję książeczki) że badania na e-coli robi się raz. potem tylko pracodawca wysyła cię na badania coś jak okresowe, jest wywiad, podpisanie książeczki i tyle.
Robię brzydkie rzeczy...ale bardzo ładnie :)

blog kulinarny www.rozplynietaczekolada.blogspot.com :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja słyszałem dwie wersje:
Pierwsza, że badania na obecność salmonelli wykonuje się raz
Druga, że badania robi się za każdym razem gdy zmienia się pracodawcę.
I bądź tu mądry. :-)

Wersja jest jedna: badanie kału robimy raz w życiu, przy zakładaniu książeczki. Następnie na badania kieruje nas pracodawca. Do lekarza zakładowego bądź przychodni, z którą ma umowę. Lekarz dokonuje wpisu do książeczki i wydaje zaświadczenie w dwóch egzemplarzach: jeden dla nas, drugi dla pracodawcy. Książeczka może być przedłużona na rok bądź dwa lata, zależy od humoru lekarza. Jeżeli przyszły pracodawca wymaga aktualnej książeczki, idziemy prywatnie do lekarza medycyny pracy i za 5 dyszek ogarniamy wpis.

5 dyszek? gdzie? głownie spotykam się od 80 zl wzwyż
do góry