Widok

Kuchenka z piriolizą - a czyszczenie ręczne

Taki problem mi się pojawił.

Mam piekarnik Mastercook'a z pirolizą - w zabudowie - koło lodówki!!! Moja głupota, moje nie niedoczytanie :/// Kupiony ok 4 m-ce temu. Teraz dopiero remont kuchni miałam, piekarnik stał na strychu i czekał i ja głupia zapomniałam o tym samoczyszczeniu i temperaturze :(

Czy mogę zamiast pirolizy czyścić piekarnik ręcznie? "Zamiast" nie "dodatkowo". Już mi się świeci, że mam włączyć czyszczenie, a zaledwie 3x robiłam kurczaka bez przykrycia i raz sernik. I się właśnie "obudziałam" jaki to ja mam piekarnik.

Nie chodzi mi o koszty prądu, tylko o tą nieszczęsną lodówkę. Podobno może się zepsuć od sąsiedztwa takiego piekarnika, który jest czyszczony. Tania nie była.

Czy jeśli wstawię naczynie z wodą do ciepłego piekarnika i go umyję, to informacja o konieczności czyszczenia zniknie?

Chodzi mi głownie o to czy czyszczenie ręczne spowoduje, że kontrolka przestanie się świecić i czy brak czyszczenia tą pirolizą nie uszkodzi piekarnika?

Jak z tego wybrnąć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam taki piekarnik ale electroluxa. Czyszczenie ręczne nie skasuje komunikatu. Musisz albo go samodzielnie zresetować (zobacz w instrukcji) albo włączyć czyszczenie pyrolityczne. Wtedy komunikat zniknie. Czyszczenie ręcznie nie powinno uszkodzić piekarnika. Ale najlepiej zajrzyj do swojej instrukcji, bo co producent to inaczej to wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to jest ta piroliza? Jakaś wysoka temperatura, tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyszczenie piekarnika - w 400 stopniach C brud z piekarnika zamienia się w pył, który tylko "wymiatasz" .

Pytanie do tych co posiadają taką funkcję: czy warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według mnie warto bo chyba nikt nie lubi czyścić sprzętów agd. Wiadomo że sama ścierka i woda nie wystarczy i najlepiej użyć jakiś detergent a w przypadku pyrolizy jest on zbędny. Cena takiego piekarnika nie jest kosmiczna i wiadomo że tu już zależy od producenta. Ja bym stawiał na wspomniany już electrolux.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy taka temperatura jest bezpieczna? Jak mi na przykład dziecko podejdzie do piekarnika, dotknie, nie poparzy się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli piekarnik będzie zamknięty, to nie. A ja z kolei czytałem ten artykuł i zastanawiam się, na ile jest w nim prawdy? https://kafeteria.pl/27260,jak-wyczyscic-piekarnik-a-moze-wybrac-piekarnik-ktory-czysci-sie-sam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyszczenie z pirolizą na pewno byłoby dokładniejsze i tak jak ktoś już wcześniej zauważył wykasuje komunikat, ale jeśli twierdzisz, że użyłaś piekarnika tylko trzy razy, nie powinien być na tyle brudny by wymagał, aż tak dokładnego czyszczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

Sposoby ogrzewania domu (50 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

do góry