Widok

Kurs Świadomego Śnienia

Kurs Świadomego Śnienia

Nagrania znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/user/slavia111/videos

"Świadomy Sen, zwany też LD (Lucid Dream) jest snem, w którym mamy świadomość tego, że śnimy. Jesteśmy we śnie "tu i teraz" i wiemy, że otaczający nas świat to nie rzeczywistość, tylko marzenie senne. Podczas LD możemy dowolnie wpływać na senną rzeczywistość (wystarczy wiara i intencja -autosugestia) i wykorzystać to np. do rozrywki. Jeśli chodzi o kontrolę snu, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Nauką zajmująca się LD jest Oneironautyka, a praktykujących LD nazywamy Oneironautami.

Świadomy Sen "technicznie" nie różni się niczym od zwykłego snu, mamy jedynie świadomość śnienia i dostęp do wspomnień z jawy. LD jest dużo łatwiej zapamiętać niż zwykły sen, a wizualnie nie można go odróżnić od rzeczywistości (tak samo jest w zwykłym śnie, jednak tylko w LD efekt jest tak powalający)."

Ciekawe, co?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To, z punktu widzenia neurobiologii, bzdura. W trakcie snu świadomość jest wyłączona, do tego nawet stopnia, że zdarzają się ataki somnabuliczne, w czasie których ludzie wstają z łóżka i wykonują rozmaite czynności, a znany jest nawet przypadek, gdy ktoś taki dokonał w czasie takiego stanu zbrodni na teściach, z którymi wcześniej zaplanował spotkanie. Plan wykonał, ale zupełnie inaczej niż planował, bo świadomość nie mogła zainterweniować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Da się, ale nie polecam. Mózg śpiący ma spać i nie należy go zmuszać do robienia czegoś innego. Najprościej to wstać o 4 rano, wypić mocną kawę i położyć się znowu spać. Robi się taki pół-sen, pół-jawa. Niby się śni, ale kawa sprawia że nie do końca. Ma się świadomość, że to są sny. A tu Ator, który przysnął na wizji i nie stracił nawet swojej reporterskiej intonacji. "Jeżeli pozwolimy tym delfinom odpłynąć do oceanu to natychmiast przybędzie inny delfin i nas pozwie". Ha, śmieszne

https://youtu.be/auyxmDMEiBE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja bardzo często mam tak,że śpię i cos mi się śni i wiem,po prostu wiem,że to sen. Tzn zdaje sobie z tego sprawę ale nie budzę się ani nic. I czasem po prostu zmieniam jego treść kiedy mi się nie podoba.
W ogóle mój organizm jest dziwaczny i potrafi w nocy bardzo zaskakiwać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiedziałem, tylko czekałem kiedy łowca zabierze głos. I dlaczego wiedziałem co napisze. Wie nawet dlaczego "buczy" w Operze Narodowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciacho

Kto powiedział, że tematyka snów ma być ograniczona i nie może być snów o snach ? Mnie sny takie się nie przydarzają, ale wykluczyć tego nie można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

> mój organizm jest dziwaczny i potrafi w nocy bardzo zaskakiwać

Hmmm.... intrygujesz... ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

sadyl

Z trochę innej beczki - chyba miałeś rację co do twojego psa. Obejrzałem wczoraj film poświęcony psom i rzeczywiście ich stopień uczłowieczenia jest niezwykły, a dowody idą dalej niż oczekiwałem. Jeden z pokazywanych psiaków rozumiał, w dosłownym sensie, znaczenia 1000 słów odnoszących się do konkretnych przedmiotów. Psy rozumieją mowę ciała człowieka i w pewnym zakresie nawet intencje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

> miałeś rację co do twojego psa

Suki!
Każdy psiarz wie, że pies i suka to dwa różne stworzenia. I to nie tylko kwestia płci, w sensie narządów. TO zupenie inne funkcjonowanie społeczne.
Suka, w przeciwieństwie do np.przeciętnej samicy gatunku ludzkiego, bardzo dużo rozumie a prawie nic nie gada ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Śniło mi się, że latałem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzisiaj nic mi się nie śniło :( Dlaczego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbyt duża ingerencja w sen podczas świadomego śnienia, kończy się od razu wybudzeniem :/ (przynajmniej u mnie) , jako dziecko miałem jakiś koszmar że przed czymś uciekam (strasznie męczące), potem nauczyłem się przerywać ten sen, a z czasem , doszło do tego że już na początku wiedziałem że to sen, w końcu powiedziałem koniec teraz ja będę gonił sen się skończył i nigdy nie wrócił. Z lataniem też tak było najpierw spadam ze schodów , potem nauczyłem się latać, jak już nauczyłem się latać i lądować to spadanie przestało mi się śnić - przereklamowane te świadome śnienie ;/ - o innych bardziej przyjemnych przypadkach nie będę pisał bo żal d...ę ściska ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam kiedyś bardzo ciekawy przypadek...przez jakiś miesiąc snil mi się jeden człowiek,którego w życiu na oczy nie widziałam. Gdzieś się przewijał przez sny, czasem był głównym bohaterem, czasem gdzies go widziałam jak przechodził w tłumie ludzi...różnie. i pojechałam kiedyś do Hiszpanii i stoje w sklepie i nagle widzę tego gościa...dokładnie ta sama twarz z moich snów. Podeszłam do niego, zaczęliśmy rozmawiać...summa summarum przekazał mi tyle mądrych rzeczy...w zasadzie od tej rozmowy zaczęłam się interesować jogą, medytacją itp. I wtedy stwierdziłam,że to nie mógł być przypadek ;)
Często też zdarzają mi się sny prorocze.
Przypadek sprzed miesiąca, śniła mi się przyjaciolka w ciąży. Rano do niej napisałam "zrób test,śniło mi sie,że jesteś w ciąży". Dzień później napisała "jak ci się przyśnią numery w lotka to puść los, będziesz milionerką" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż strach się bać - sabat czarownic na forum ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bój się, bój xD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłem bardzo ciekawy blog wraz z fanpejdżem ( http://oneironautyka.info & https://www.facebook.com/OneiroPolska/ ). Wszystko mają tam bardzo dobrze i profesjonalnie opisane. Już dziś w nocy miałem swojego lucid dreama : - )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo szczegółowych snów dziś miałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dawaj, będziemy analizować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nadchodzi epoka lodowcowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Epoki lodowcowe to są po pierdz...nięciu meteorytu teraz to co najwyżej zima będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dla wszystkich zainteresowanych tym tematem polecam przeczytać "Przejąć Loco Torre" (blog Teksty-Aplana).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też uwielbiam teksty Aplana! Teraz opowiadanie nosi tytuł Przygody Oneironautów, nadal trzyma w napięciu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Emerytura -Ale chce być komuś potrzebny (4 odpowiedzi)

Jestem na szybszej emeryturze .Mam hobby ,zainteresowania nie nudzę się .Pracowałem w jednym...

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

E-sport dlaczego gry online zostały uznane za dyscyplinę sportową? (5 odpowiedzi)

E-sport oznacza sport prowadzony w formie elektronicznej. Podobne rozwiązanie staje się oczywiste...

do góry