Widok

Kurzwa mać ;D

Mam nadzieję, że forumowy cęzor się do tytułu nie przypitoli. Bo jest wyjątkowo adekwatny.

W różnych warunkach w życiu mieszkałem (paru Forumów zna)...ale nigdy nie miałem aż takiego kurzu w chacie.
Ok. Wiem, skad się to bierze. Wnoszę kilogramy błota na butach z działki. Suka również. Mimo sprzątania... zdąży się rozpylić. Cholernie sucho w chacie. Piec kaflowy, intensywny obieg powietrza, a i pył z węgla czy popiół też robią swoje. O suczych kłakach nie wspomnę.
Codziennie rano zamiatam... a i tak pod wieczór podłoge należałoby raczej grabic niż odkurzać :)
No cóż... pedantem nie jestem... i jakoś dam radę z tym żyć.
Tak przynajmniej myślałem ;)

Nic bardziej mylnego.
Latający wszędzie kurz wpływa na życie zawodowe.
Komp robi mi piiip... Raz drugi, trzeci... potem się wiesza i tylko piiiiiiiiip..
Twardy restart pomaga na chwilę. Potem wiesza się już na BIOS-ie.
Pierwszy raz zrobił to jakos późną wiosną albo wczesnym latem. Troszkę trwało, zanim dobrnąłem do przyczyny.
Żałuję, że zdjecia nie zrobiłęm. Z pewnoscią nie widzieliście bardziej zawalonego kurzem radiatora od procka.
Oczywiście, wraz z całą płytą, poszedł do wanny i został spłukany szlauchem od pryszcza. Potem dosuszylem w piekarniku. Powinno działać.
Kicha. wiesza się nadal na BIOSie.
Temp. procka 90° a radiator ledwo ciepły... sh*t... pasty termoprzewodzącej nie mam. Sąsiad poratował. Miał tyle, co na końcówki tubki, ale wystarczyło/.
No i od paru dni to samo. Już wiedziałem w czym rzecz, zatem włączałem kompa tylko na chwilę.
Komp do prania. Pastę kupiłem. Tyle, że poprzednim razem połamałem łapki od radiatora.
Dziś działa cacy, ale diabli wiedzą, jak długo. Nawet w jakimś serwisie dopadłem dzisiaj nowe łapki (niestety, tylko razem z radiatorem, za 3 dyszki). Za drogo. Za całą puszkę dałem bodaj 6 dych :D
Ale już nie chodzi o sknerstwo. Na szafie stoi druga puszka. Chyba nawet lepsza, bo z dwurdzeniowym prockiem. Ale przeflancowanie wszystkiego to kilka dni roboty
Póki co, pranie płyty i procka z radiatorem dziłała.
Ale wiem, ze za kilka m-cy będę miał ten sam problem. Bez względu jaki komp będę miał. Wszystko mi kurzem zarośnie. Kwestia tylko czasu i skutku.
I za grosz nie mam pomysla, co z tym zrobić. Zamknąć w szafce z filtracją powietrza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

O co Ty się martwisz? O płuca się martw. Suki i swoje. Chlopaki nie płaczą, stąd kolejność. Oczyszczacze powietrza są dość drogie ale nie wymagają montażu. Stawia się to w kącie jak przenośny grzejnik i raz na jakiś czas filtr zmienia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wiem, czy to prawda, ale podobno palaczom łatwiej Bo z natury odkaszlują syf z powietrza .
A u mnie katar i kaszel są tak oczywiste, jak oddychanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja wiem, że słyszałeś, bo to ja pisałem.

Fajny skecz był. Akademik. Cwaniaczek w skórze i rasta w dredach. Rasta jara ogromnego blanta i mówi:
- stary, ja tu mam takiego kolegę, co sprzedaje rewelacyjne zielsko. Ale taka rewelacja, że klękajcie narody!
- Ja wiem, ze masz takiego kolegę, bo to ja jestem tym kolegą...
A na to rasta wpatruje się w tego blanta i mówi - Aaaale czaaaad!

A to mój kolega zaśpiewa na temat. Przegadałem z nim parę godzin. A potem spotykamy się na festiwalu w Gdyni i ja cały podekscytowany:
- cześć Adam. Pamiętasz. Tu i tu, wtedy to a wtedy...
- nie pamiętam
- no jak nie, to było wtedy. Basia też była z nami
- Basię pamietam, ale ciebie nie pamiętam

Aleee czaaaad :D

Zapowiada Jerzyk.

https://www.youtube.com/watch?v=P_RMJ6KO3zc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a obudowy filtrowe ,ktore sa w dostepie
moze by zapytac producenta,czy sprawdzic z czego to jest i samemu wykonac
musi byc jakas opcja do takich pomieszczen


no ktos, kto ma piec ma troche przej.... pod tym wzgledem to co sie nanosi nie jest tak kurzotworcze
jak to co z pieca idzie

zreszta...tu nie o rade dla pandzia chodzi
pandzio w panice jest
a i tak sam wyklepie klatke z odpowiednim materiałem chlonacym np z ponczoch
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

O co lament tym razem ?
Że buciorami włazisz do domu i masz syf ?
Ktoś ma tak jeszcze ?
Powinieneś popracować na budowie i nauczyłbys się trzymać porządek w baraku.

Zawsze możesz zmienić prace, wziąć kredyt i kupić sobie lepsze mieszkanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

"O co lament tym razem ?"

Z czym masz znowu problem? Przynajmniej niektóre wątki na tym forum nie zawierają tworzonego przez ciebie tak radośnie bełkotu o bolszewikach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Skydiver
czy Ty każesz swym gościom zdejmować buty w progu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@lewak

Moi goście błota nie wnoszą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> wyklepie klatke z odpowiednim materiałem chlonacym np z ponczoch

Hmmm... hepa to nie jest, ale pomysł fajowy. Dzięki za inspirację. Trza się za materiałem do budowy rozejrzeć :]

@bęcwał:

Już to kiedyś słyszałem z bardziej prominentnych źródeł. I zdaję sobie sprawę, że tylko idiota w Polsce pracuje za głupie 6 kawałków.
Niestety... mojej pracy nie wynagradza ani Soros ani BND.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

W trakcie "grabienia" podłogi otwieraj okna i wietrz. Zaraz po "grabieniu" szmać podłogi na mokro. To jest niezbędne.
Utrzymuj odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Dbaj o siebie = swoją przestrzeń życiową.

Ps
Odkurzanie pojedynczych składowych i ich pielęgnacja przyniosą przeciwny skutek. Naruszasz w ten sposób wyjątkową strukturę, która natychmiast dążyć będzie do przywrócenia równowagi i uzupełnienia braków ha ha ha
Nie, nie zmierzam do przywołania tajników feng szui ALE zabierasz się do tematu od d...y strony. Nawet jeśli komp/miejsce pracy jest centrum mieszkania to zbudowana wokół niego przestrzeń swobodnych, wysokiej jakości przepływów energii życiowej musi stanowić całość. całość. jeżeli dziś kupisz nowy komp o najwyższych parametrach to natychmiast zostanie "wchłonięty" przez system Twojej przestrzeni życiowej i dopasuje się do jej jakości i zasad funkcjonowania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@kretynek
Co do 6 kawałków to akurat prawda.
Ja tam słyszałem ostatnio przepis Morawieckiego na wzrost gospodarczy
„ludzie będą zapier... za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej to wtedy gospodarka cała się odbudowała”.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

kłamstwo powtarzane nawet tysiąc razy nadal będzie kłamstwem, ty platformiany manipulancie
jak ci się nie podoba w kraju to pakuj walizki, cała unia stoi przed tobą otworem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

>kłamstwo powtarzane nawet tysiąc razy nadal będzie kłamstwem

Czyżby Pan Morawiecki nie powiedział tych słów ?
A może mówił je damskim głosem, tak jak wtedy gdy odwoływał swoje kłamstwa wyborcze ?

>jak ci się nie podoba w kraju to pakuj walizki, cała unia stoi przed tobą otworem

Jesteś ostatnią osobą, która będzie mi pokazywała kierunek.
Niczym nie różnisz się od pezetpeerowskich szmaciarzy z 1968, którzy dokładnie tymi słowami wyrzucali z Polski ich obywateli.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

> Jesteś ostatnią osobą, która będzie mi pokazywała kierunek.

A mogę być przedostatni?
(Kocio: wybacz, że Cię wyprzedzę ;)

> nie różnisz się od pezetpeerowskich szmaciarzy z 1968, którzy dokładnie tymi słowami wyrzucali z Polski ich obywateli

Co do szmaciarzy to się zgadzam, ale nikt nikogo w 1968r z Polski nie wyrzucał. Gomułka otworzył granice dla osób narodowości żydowskiej, aby mogły se swobodnie wyjechać. Miał w tym swój partyjny biznes. A osoby te nader skwapliwie z okazji skorzystały.
Już o tym pisaliśmy, zatem nie fałszuj historii dla doraźnych, pseudopropagandowcyh, celów.
http://www.fzp.net.pl/marzec-68/jak-pozbyto-sie-zydow-w-1968-r
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

> A mogę być przedostatni?
> (Kocio: wybacz, że Cię wyprzedzę ;)

Sorki, Kocio... pomyliłem się. Zarówno kiedyś (rok temu, kiedy proponowałem trzodzie wyjazd, najlepiej w PD..) jak i dzisiaj.
Niech nie wyjeżdżają. Niech zostaną w Polsce.
Swoje bzdety mogą równie dobrze produkować na trójmiejskim Forum zza granicy (co bęcwał już robił). A pozostając w Polsce będą zmuszeni patrzeć codziennie w twarze tych, znienawidzonych przez siebie, Polaków. To bardziej dotkliwe dla nich, niż emigracja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Weźcie przestańcie. Weekend dopiero się zaczyna.
"śpiewające krzaki" (2:53) na pozycji ;)))) Nie zapomnijcie wywiesić bandery.

http://www.youtube.com/watch?v=4vkVItBM_Mo

Ps
"buziole" chyba wejdą do słownika ]:>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja sie ciebie pytam kto kogo wygonił w ..68 roku
no ja sie pytam i nie czekam odpowiedzi
ja ci odpowiem
ze nas tu wiecej jak przed wygonieniem
i nie mow mi ze to cos co jest okragłe i sie kreci i nas nienawidzi
to jest cały swiat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co ty nie znasz? Ja to z pamięci wyrecytuję obudzony o 4 nad ranem po przerzuceniu 10 ton węgla

Spałem dobrze przez ścianę słysząc ludzkie krzyki
A usnąć nie mogłem przy dźwiękach muzyki

https://www.youtube.com/watch?v=KV4Rg2UFN0o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>A mogę być przedostatni?
(Kocio: wybacz, że Cię wyprzedzę ;)

Tylko się nie zabijcie na podium

>ale nikt nikogo w 1968r z Polski nie wyrzucał. Gomułka otworzył granice dla osób narodowości żydowskiej, aby mogły se swobodnie wyjechać.

Wróć do szkoły. Osoby te zostały zmuszone do wyjazdu z Polaki w wyniku antysemickiej nagonki.
Jak czytam wpisy kocia, to widzę ze szmaciarstwo było wtedy, jest i teraz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

@bęcwał:

Wkleiłem ci link z Forum Żydow Polskich.
Trudno ich podejrzewać o progomułkowską stronniczość. Wręcz.. to zdanie drugiej, tej wypędzonej strony. Z definicji stronnicze.
Sami tam piszą o "okazji", jaką dał im Gomułka.
Większa część polskich Żydów z tej okazji nie skorzystała i żadne represje ze strony gomułkowskiego rządu ich nie spotkały.
Gdzie tu zatem "wypędzenie"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

@forumowy kretynek

Masz bardzo duże braki, na forum raczej ich nie uzupełnisz.
Kolejnymi wpisami tylko się kompromitujesz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Konkret poproszę, a nie gołosłowie czy inwektywy. Te możesz sobie głeboko w de.. wsadzić.
Nawet w rulonik nie musisz zwijać, bo i bez tego się zmieszczą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja cię mam w jednym poście nauczyć historii ?
Słowem klucz do marca 68 jest „nagonka”. Resztę doczytaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

W chwili obecnej trwa w Polsce nagonka na kler.
O niebo bardziej skuteczna, ze względu na powszechność środków masowego przekazu, w porównaniu z 1968r.
Czy w związku z tym księża się pakują i wyjeżdżają masowo? Jakoś o tym nie słyszałem, ale może masz inne informacje, to je podaj.

Czy ktoś w 1968r zrobił w Polsce film fabularny o Żydach, stawiający ich w złym świetle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

W 1967r Polański nakręcił "Nieustraszonych Pogromców Wampirów". Komedię, która sobie przy okazji kpiła z żydowskich ortodoksów.
Woody Allen wiele swych filmów osadził w środowisku żydowskim.
ANi jeden ani drugi do Żydów nie podchodzili tak, jak się teraz wymaga tego od Polaków. Czyli na klęczkach i z nabożną czcią na ustach.

Otwarcie granic dla Żydów było dla Gomułki przewietrzeniem partii. Miał dość żydowskiej dominacji przywleczonej wraz z Armią Czerwoną.
Chciał porządzić po swojemu. TO nie była akcja wysiedlania części narodu.
I powtarzam: skorzystał, kto chciał. Pozostałym włos z głowy nie spadł.

Pieprz swe farmazony swoim klonom. Bo normalni ludzie umieją czytać i wyciągać własne wnioski.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Musiałem podzielić wypowiedź na dwa kawałki, bo "niedozwolona treść". Mniejszy kawałek łatwiej było zdiagnozowąć.

Otóż:
Niedozwoloną treścią jest wyraz " p e j s a t y".

Propozycja dla forumowych normalsów:

Może stworzymy słowniczek wyrazów zakazanych? Ułatwi to pisanie na Forum a na współpracę cęzury*..tfu..tfu.. moderacji ofkoz.. forumowej raczej nie ma co liczyć :D

---
* w poprzednim wątku nie wyjaśniłem, ale wszyscy znajomi z pewnością się domyślili. Ja nie walę ortów. Wyraz "cęzura" napisany poprawnie, włącza blokadę antyspamową.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

>W chwili obecnej trwa w Polsce nagonka na kler.
Serio ? To chyba w różnych Polskach żyjemy.

>Czy w związku z tym księża się pakują i wyjeżdżają masowo? Jakoś o tym nie słyszałem, ale może masz inne informacje, to je podaj.
Nikt księżom nie zabrania podróżować, no może poza tymi nielicznymi, którzy odsiadują wiezienie za gwałt na nieletnich.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> poza tymi nielicznymi, którzy odsiadują wiezienie za gwałt na nieletnich

Poważnie?
Przeszkadza to w podróżowaniu? Nie wiedziałem.

Niejaki Piotr Filipczyński (vel Peter Vogel), na przepustce z polskiego pierdla, gdzie odsiadywał wyrok za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, wyjechał do Szwajcarii i został tam szanowanym bankierem.
Czyżby polskie prawo działało selektywnie wobec różnych ludzi?
Aż mnie mrozi na samą myśl. Przecież w Polsce, zanim wstrętny Kaczor nie dorwał się do władzy, panowała Praworządnosć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To już dawno odkryłem, że oprogramowanie jest kupione z jedynego słusznego kraju. Wychwytuje nawet tak piękne, staropolskie i mało w sumie znane słowa jak g u d ł a j.
A spróbuj Europa po rosyjsku napisać. j e w r o p a. Od razu zamienia na Europa. I nie ma to nic wspólnego z językiem rosyjskim, tylko to j e w się nie podoba.
A poza tym uważam, że antysemityzm jest obecnie imputowany Polakom na jakąś niebywałą skalę, prawdopodobnie przez słynną rosyjską trollownie. Przez takie akcje jak z tymi durnymi edytorami utrudniona jest rzeczowa dyskusja, która mogłaby to wszystko poukładać i przedstawić w normalnych proporcjach. Dochodzi do tego, że wściekli na takie cęzorskie akcje Polacy zaczynają w jednym szeregu stawiać tych, którzy szli do gazu i tych, co ich do tego gazu prowadzili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

> zaczynają w jednym szeregu stawiać tych, którzy szli do gazu i tych, co ich do tego gazu prowadzili.

Niewiele to odbiega od faktów, bo obsługę techniczną komór gazowych (sonderkommando) stanowili inni Zydzi.

Co oczywiście w najmniejszym stopniu nie umniejsza win Niemców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

No ja o tym właśnie pisałem. Wiem o tych komandach. Chodzi o to, że to są dwie skrajnie różne postawy i losy samych Żydów. A widzę w ludziach taką irytację i wściekłość, że jadą po wszystkich równo. No ale jak Amerykanie przysłali nam w nagrodę za konsekwentne lizanie im tyłków panią ambasador w postaci antypolskiej starozakonnej suczy o wyjątkowo upiornym wyglądzie, to co się potem ludziom dziwić, że czują się zdezorientowani. Widzą, że chcą z nami robić coś złego i próbują się bronić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

W tym roku byłam w muzeum Polin w Warszawie
drugiego tak wypasionego muzeum chyba nie ma chyba nigdzie na świecie
Drugie mega muzeum to Muzeum Powstania Warszawskiego
I klocki układanki układają się w logiczną całość

Polacy nie mają się czego wstydzić, nie jesteśmy nikomu nic winni a niedługo minie sto lat od ponownego odzyskania niepodległości
O wolność trzeba dbać, wolność trzeba szanować, bo jak pokazuje historia nie jest ona ani wieczna ani oczywista
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Już o tym pisałem.
Nie ma w Polsce antysemityzmu? Tzn.. nie było?
To trza go spreparować.
Nigdy, poza zupełnie niszową grupą jakichś meneli czy skinów, nie spotkałem się w Polsce z antysemityzmem. Sam miałem znajomych (często bliskich) Zydow. Fajnie, bo ciutkę dzięki temu ich kultury liznąłem.
To, co się w tej chwili wyprawia, to ewidentnie jest akcja na rozhuśtanie społeczeńśtwa. Żydowskie roszczenia z d.. wzięte. Trumpowska służalczośc wobec amerykańskich Żydów. Histeria wokół ustawy o IPN.
No i ta "ambasadorka" od byłych bogatych mężów...

Wszystko to musi wywołać reakcję zdrowej części społeczeńśtwa. Manifestującą się choćby w gremialnym udziale normalnych polskich rodzin w Marszach Niepodległości.
Ludzi, którzy nie czują się narodowcami i na codzień raczej zajmują się właśnie swoją rodziną i swoimi sprawami...a nie polityką. Ale raz do roku czują się Polakami i pragna to okazać. Po czym jakaś jabłońska robi z nich stado faszystów.
To wszystko budzi sprzeciw "normalsów". Tegoroczne zakazy Dutkiewicza czy HGW tylko podsycają żar.
I naprawdę się nie zdziwię, jeśli pojutrze dojdzie do eksplozji. A konsekwencje będą bardzo poważne, bo tym razem BND nie znarnuje okazji, jak zrobiła to przy ciamajdanie. Oni też się uczą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

> niedługo minie sto lat od ponownego odzyskania niepodległości

Już minęło. 7/10. Pisałem o tym.
Data 11/11 jest zafałszowana propiłsudczykowską wazeliną, jeszcze w latach 20-tych XXw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

chyba nie tu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z pewnością nie tu, ale nie mam wyboru:

@Wiewióra:

Twój wpis w znikniętym wątku był nieco niedostosowany do percepcji odbiorcy.
Z równym skutkiem mogłabyś świniom poezję recytować..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

@forumowy kretynek
Przywoływanie świni w odniesieniu do twojej osoby brzmi jak autorefleksja
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl
Przede wszystkim proponuję abyś najpierw zakończył remont w mieszkaniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Haha dobre :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję oczyszczasz powietrza, może akurat będzie poprawa :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to tak na temat bigosu
Ogon wołu, garść kapusty tworzy bigos Sadyl tłusty.
Doda kiełby za trzy dychy,wrzuci przypraw ze dwie łychy.
Kość z ogona psu zapoda. W tej relacji pełna zgoda.
Bigos w kurzu budowlanym jest o smaku hodowlanym.
Sadyl z wiatrem po kapuście zasuwa z psem w czeluście
wysr*ć bigos, sadzić kloc
bo skład dania ma tę moc.
Wystarczyłoby posprzątać.
Zetrzeć kurz z każdego kąta.
Kibel znalazłby się w chacie
Tam gdzie suszarka, gdzie czyjeś gacie.

Dobrą radę mam dla Ciebie wpierw posprzataj, boś w potrzebie
Gotowanie w takim chlewie? By na czas zwrócić, jedz przy zlewie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

złośliwe ale dobre :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Hydepark

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

Trójmiasto do bani (382 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

do góry