Widok

L4 w ciąży a prowizja od sprzedaży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam,
Moja pensja składa się z podstawy oraz z prowizji od uzyskanej sprzedaży. Prowizja wypłacana jest z dwumiesiecznym opóźnieniem, tzn w styczniu dostałam prowizję za uzyskana sprzedaż w listopadzie. Od dzisiejszego dnia mam l4 i zastanawiam się czy przy wypłacie w lutym dostanę pełną prowizję za sprzedaż wypracowana w grudniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas w pracy koleżankom w ciąży wypłacono połowę oczekiwanej prowizji przez porodem - a drugą część (po realnym podliczeniu należnej prowizji) po powrocie z urlopu. Uznały, że to jest w miarę fair.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem powinna zostać wypłacona normalnie, po podliczeniu. Przecież to tylko zwolnienie lekarskie. W dodatku jeżeli od prowizji są odprowadzane składki to kwota zalicza się do obliczenia podstawy wymiaru zasiłku (ważne przy macierzyńskim i chorobowym). Warto pamiętać, że do średniej wlicza się 12 miesięcy przed pójściem na zwolnienie i kwoty uzyskane w tych miesiącach - bez względu na to kiedy nastąpiła wypłata.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...

do góry