Widok

L4 w ciąży a prowizja od sprzedaży

Witam,
Moja pensja składa się z podstawy oraz z prowizji od uzyskanej sprzedaży. Prowizja wypłacana jest z dwumiesiecznym opóźnieniem, tzn w styczniu dostałam prowizję za uzyskana sprzedaż w listopadzie. Od dzisiejszego dnia mam l4 i zastanawiam się czy przy wypłacie w lutym dostanę pełną prowizję za sprzedaż wypracowana w grudniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas w pracy koleżankom w ciąży wypłacono połowę oczekiwanej prowizji przez porodem - a drugą część (po realnym podliczeniu należnej prowizji) po powrocie z urlopu. Uznały, że to jest w miarę fair.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem powinna zostać wypłacona normalnie, po podliczeniu. Przecież to tylko zwolnienie lekarskie. W dodatku jeżeli od prowizji są odprowadzane składki to kwota zalicza się do obliczenia podstawy wymiaru zasiłku (ważne przy macierzyńskim i chorobowym). Warto pamiętać, że do średniej wlicza się 12 miesięcy przed pójściem na zwolnienie i kwoty uzyskane w tych miesiącach - bez względu na to kiedy nastąpiła wypłata.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przedszkole Gdynia Stonoga - proszę o opinie. (14 odpowiedzi)

hej dziewczyny, chciałabym zebrać opinię na temat przedszkola. Czy któraś z was może mi coś...

BRONCHO - VAXOM skutki uboczne (48 odpowiedzi)

Słuchajcie mój Tomek bierze teraz 2 dawkę tej szczepionki i po raz drugi pojawił się kaszel,...

poleccie mi jaks zabawkę dla rocznego dziecka (55 odpowiedzi)

Moja córeczka skonczy niedlugo roczek. Zastanawiam ,co mam jej kupić???Dodam, ze ma ju...

do góry