Widok

LARYNGOLOG PIOTROWSKI I WYCINANIE TRZECIEGO MIGDALA.......POMOZCIE!

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, moja 6 letnia coreczka ma problemy z 3migdalem(powiekszony), przez co czesto choruje-gardlo+katar. Zaczelismy sie leczyc u dr Piortrowskiego, czy go polecacie? czy popieracie jego negatywne nastawienie do wycinania 3 migdala???i czy jego "magiczne"krople kogos wyleczyly???

Fakt, ze po kroplach bylo dobrze(brala je miesiac(, ALE.. jak tylko skonczylismy je brac, to od wczoraz znowu jest chora!!!-kaszel, bol przy polykaniu sliny, katar sama woda, za chlapie po pokoju jak kichnie:-(((, mam dosyc!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja ma 8 lat i te same objawy wciąż i też kropelki na miesiąc, po czym znowu to samo i tak w kółko, teraz byliśmy w wojewódzkim dwa tygodnie temu bo już straciła gos, przepisali antybiotyk i wyznaczyli termin na usunięcie migdała, UWAGA na 24 listopada hehehhehehe, zastanawiam sie, czy nie pójść i prywatnie tego gdzieś nie zrobić, bo mam już dosyć jej ciągłych problemów z gardłem
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale czy tez byla leczona u dr piotrowskiego???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwne ..a ten katar to nie jakiś alergiczny jest ??? bo tak to jakoś wygląda
Co do wycinania migdałow to ja bym tak nie pędzilła do chirurga zwłaszcza , ze po roku lubią odrosnąć :-( no chyba , że jest absolutna koniecznosć tzn. zaczynają się kłopoty ze słuchem itp. Poczekalabym do wieku dojrzewania - wtedy zazwyczaj klopoty z migdalami mijają - tutaj lekarz mojej koleżanki miał rację odradzając jej wycinanie migdałow u jej 9 letniej corki. W wieku 11 lat jej córka przestała mieć wszelkie takie dolegliwości,.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wymaz z gardla miala robiony ?? moze tam siedzi jakaś niedoleczona bakteria i wciąż inf. gardla powraca??? kaszel i katar mogą być na tle alergicznym tez albo kaszel moze być od spływającego wciąż wodnistego kataru ..
Próbowalaś podawać leki p/alergiczne - jeśli tak to z jakim skutkiem ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zalamana u nas tip top jak Twoja historia, moja córka też ma 6 lat.
Byłam u wielu laryngologów, połowa z nich radzi wyciąć, druga nie ( w tym rzecz jasna Piotrowski).
Twierdzi, że migdał wycinamy gdy:
- dziecko chrapie
- nie rośnie
- ma wady wymowy
- długotrwały brak apetytu

A to, że dziecko ciągle choruje, to wg niego do 12 r.ż. normalne.
Ja rozumiem i jego, i innych argumenty, ale mam wątpliwości. Czuję, że jego gadanie i podejście jest takie trochę znachorskie, a z drugiej strony nie chcę interwencji chirurgicznej, zwłaszcza, że siostrzenica miała wycinany już 3 razy bo coś odrasta (pierwszy raz w 4r.ż.) i ciągle choruje jak chorowała. Więc boję się, że to nie będzie warte jej bólu i strachu.
A że nasza pediatra jest fanką Piotrowskiego, to też powstrzymuje mnie przed zabiegiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moim zdaniem bardzo rozsądne podejście - ja bym nie dała wycinać gdyby nie było to absolutnie konieczne - bo to jest "na dwoje babka wróżyła " albo pomoże albo i nie .
Znajomej syn 5 lat zimą w styczniu miał wycinany migdał - jest od tamtej pory non-stop chory ...mama mówi , że jest nawet gorzej niż było , obawia sie że go czymś poczęstowali jeszcze w tym szpitalu :-( jest załamana ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zdecydowaliśmy się na usunięcie 3 migdała u niespełna dziecka 3-letniego. Przed - ciągłe choroby, kłopoty z wymową i chrapanie, lekarze bali się niedotlenienia mózgu w czasie snu. Trzy dni w szpitalu, po południu po zabiegu dziecię już szalało z zabawkami. Po zabiegu - zero chrapania, chorób brak, mowa coraz lepsza :) Na razie widzimy, że decyzja była słuszna, zobaczymy, co będzie dalej, może nie odrośnie.
Sprawdź terminy na Akademii Medycznej, tam czekać trzeba było jakieś 2 miesiące.
O dr Piotrowskim nigdy nie słyszałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie my nie chodzimy do dr piotrowskiego, u nas są wszystkie te objawy tj. chrapanie, problemy z wymową ( od jakiegoś czasu córkę trudno zrozumieć czasami ) leki na alergię przerabialiśmy już, sama nie wiem czy czekać do tego listopada czy rzeczywiście usunąć szybciej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie, mój synek ma 2 i pół roku i niestety 3ci migdał. Problem jest bardzo poważny, leczymy się u dr Piotrowskiego, teraz niestety dopadła nas angina i synek jest na antybiotyku, w nocy dusi się i chrapie. Jesteśmy załamani bo dziecko i my zarywamy noce. Gdzie Wasze dziecko miało usuwany 3ci migdał i kto tak zlecił? Bo dr Piotrowski niestety ciągle nam odradza ale nie chce by moje dziecko stało się lekomanem bo odkąd jest ten 3ci migdał tak ciągle sterydy, antybiotyki bądź inne leki. Ręce mi opadają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje miało usuwany migdał w Clinica Medica w Gdyni .Musisz tam się umówić na wizytę i kwalifikacje prywatnie.Kiedyś była możliwość przeprowadzenia tam zabiegu na NFZ lub częściowej refundacji , nie wiem jak jest teraz .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest jeszcze w Gdyni Klinika jednego dnia tam przyjmował i wykonywał zabiegi otolaryngolog dziecięcy Sova ,zabiegi refundowane przez NFZ były ale teraz też nie wiem jak wygląda sytuacja .A i najważniejsze 2,5 roku to chyba za wcześnie na zabieg.Z tego co ja się orientuję to takie zabiegi robi się u dzieci powyżej 3 roku życia może stąd opór lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry