Widok

Lekcje angielskiego dla 3 latka?

Nauka Temat dostępny też na forum:
Lekcje angielskiego dla 3 latka? - gdzie można zapisac dziecko na kilka językowych lekcji tygodniowo, ale tak, żeby nie wiały nudą..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Po co? Lekcje w tym wieku? Pozwól mu jeszcze trochę być bez trosk typu prace domowe itd.. Nie boisz się ze będzie po jakimś czasie z tobą porozumiewał się łamanym polskim bo więcej nazw przedmiotów pozna wpierw po angielsku niż po polsku..?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Jakich trosk? Dzieci w tym wieku na lekcjach bawią się, śpiewają po angielsku, czytają książeczki po angielsku. Dla nich to świetna zabawa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://www.lanlab.pl/szkola-geniuszy
Mój syn tam chodzi, polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale o jakich pracach domowych mówisz xyz? chyba nie myślisz, że będzie ćwiczenia z gramatyki dostawał do domu?

też bym chętnie zapisała dziecko, ale na coś innego niż Helen Doron, bo to mnie nie przekonuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w języku ojczystym mówi juz wystarczająco duzo i poprawnie, że spieszysz się ,żeby uczyć go obcych języków??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
W tym wieku dzieci chłoną jak gąbki wiec dlaczego nie zajęcia z języka obcego, napewno sa fajne zajęcia w firmie zabawy, ktore sprawia frajdę maluchowi. Mój syn niespełna dwuletni ogląda bajki tylko po angielsku i zamiast powiedzieć mamo patrz mówi mamo look:) zaczyna liczyć po ang sam podczas zabawy układa samochody i liczy one, two,three, four, five dalej nie umie;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
A potem sie okaże ze z babcią sobie pogada przez tłumacza :P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
A potem się okaże, że jak będzie chciał wyjechać za granicę lub zdobyć dobrą pracę i ktoś zada pytanie po angielsku to stanie i będzie eeeeeeeeeeeeee..........
W innych krajach ludzie angielski znają biegle i posługują się nim jak językiem ojczystym i nikogo to nie dziwi :/ Moje dziecko z racji chodzenia do przedszkola angielski ma 5x w tyg. i nie zauważyłam aby miał przez to problemy z polskim, a wręcz przeciwnie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokładnie, w sumie to ja wychodzę z założenia, że takie małe dziecko ma tak chłonny umysł, że jak się mu odpowiednio lekkie zajęcia dobierze - takie przez zabawę, to może to przynieść super efekty na przyszłośc i dobrą zabawę dla dziecka na teraz.
Pewnie dlatego jest ZA lekcjami dla dzieci (luźnymi! żadnej gramatyki) czy za przedszkolem językowym, przykład z Orunii: http://orunskaakademia.pl/ ) - i zabawa i nauka i dużo radości dla dziecka.

Wszystko byle z umiarem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam: kidsland.edu.pl, program stworzony dla dzieci od lat 2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś chodziłam z synkiem na zajęcia do p. Joli z musicalbabies - rewelacja:)
3-latki fajnie sobie radziły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkim którzy się zastanawiają szczerze polecam. Też miałem wątpliwości czy dziecko powinno się uczyć języka w tak młodym wieku. Jednak spróbowałem - ja mówiłem do córeczki tylko po angielsku, żona po polsku. Efekty są świetne. Polskim włada płynnie (jak na 3-latkę oczywiście :). Angielskim słabiej - niestety tylko ja do niej mówię po angielsku, w przedszkolu, rodzina - wszyscy polski. Jednak bez problemu po angielsku się z nią dogada.

Rozumie, że na świecie jest wiele języków, jak się dowiedziała o tym to chciała żeby jej powiedzieć jak inne języki brzmią. Jest bardzo ciekawa świata, błyskawicznie się uczy. To doskonały trening mózgu.

Co do nauki, ja robiłem tak:
- rozmawiam z nią tylko po angielsku (czasem w sklepach itd. wstyd, wtedy czasem po polsku :)
- przy innych polakach po polsku, wiadomo, nie każdy zna język, no i żeby nie wyjść na snoba,
- czytanie książeczek po angielsku - jest mnóstwo takich w sklepach, są księgarnie językowe,
- w samochodzie płyty z bajkami albo piosenki po angielsku,
- trochę bajek i piosenek z youtube. Polecam świnkę Pepę :)
- dodatkowo chodziła jakiś czas na angielski dla maluchów, ale to nie był jej poziom, trochę się tam nudziła.

Jeszcze jedno - w wieku 3 lat co jej nie powiem po angielsku, żeby powiedziała mamie, to leci do mamy i tłumaczy na polski bez chwili zastanowienia :) Sam jestem zdziwiony jak dobrze jej to idzie.

A co do obaw - nie ma to wpływu na jej język polski. Czasem powie jakieś angielskie słówko mówiąc po polsku, no ale co z tego. Zaraz ją babcia czy dziadek poprawi i mówi już dobrze :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mogę zaproponować kurs językowy np. http://www.lingwista.com.pl/ sam brałem udział i polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie, że w tym wieku już się można angielskiego uczyć. Ja dziecko mówi to załapie bardzo szybko pierwsze słówka a potem będzie już tylko łatwiej. Metoda Teddie Eddie jest szczególnie polecana dla takich dzieci, na https://edubears.pl/ dowiecie się więcej. U moich dzieci pierwsze postępy pojawiały się bardzo szybko. To nie to samo co nauka w szkole naprawdę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, ja mogę polecić szkołę Toddler w Gdyni. Zajęcia są bardzo ciekawe i dzieciaki się nie nudzą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (34 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

thermomix -czy warto kupic?? (8 odpowiedzi)

Hejka-czy moze któraś z was ma thermomix??dzisiaj w pracy o nim słyszałam ze taki boski, troche...

do góry