Widok

Listonosz - jest jakiś?

Banino - od strony Księżycowej.
Listonosza nie było chyba gdzieś od końca sierpnia. Nie dotarła prenumerata, nie dotarły rachunki, karta do bankomatu.

Na pocztę w Baninie dodzwonić się nie da (numer z googla jest zablokowany). Poczta w Chwaszczynie (po 3 dniach dodzwaniania się) bezczelnie kłamie, że dzisiaj pojechał w teren jakiś zastępczy listonosz. A że było to wczoraj, to już wiem, że na 100% nie pojechał.

Nawet nie ma za bardzo gdzie złożyć jakiejś skargi, która by cokolwiek zmieniła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak nie ma listonosza, tak już nie ma Poczty Polskiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak mam opcję, to zamawiam jakkolwiek, byle nie PP. Tyle, że rachunki z gazowni przychodzą pocztą. Kilka innych rzeczy też obsługuje poczta i nie ma opcji wyboru, bo to nie ja wysyłam.
Mieszkamy w wiosce wielkości małego miasteczka, a listonosz działa jakbyśmy byli samotną górską osadą na krańcu świata.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rachunki z gazowni, energii i wody przecież można dostawać na e-mail, bez pośrednictwa PP. Nie wiem jakie rachunki dzisiaj mogą wymagać formy papierowej, którą musi dostarczać PP :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czyli trzeba się pogodzić z niedasizmem olewaniem i marazmem i radIc sobie inaczej/samemu? Niezła rada wyborcy pisu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rozumiem, że wezwanie z sądu też sobie można poprosić na maila. Tylko czy zgłaszamy to w jednym sądzie, czy muszę napisać do wszystkich sądów okręgowych w kraju, na wszelki wypadek.
Nie po to płacę podatki, żeby utrzymywać z nich taki twór jak niedziałająca PP.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pisałem w temacie problemów z rachunkami i PP a nie o wszystkich innych korespondencjach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście można tylko po co i dla nie których np. użytkujących są lepszą podkładką niż e-mile przesyłane a po 5 latach dysk sru i ojeju. Papier to papier.
Do mnie też nic nie dociera blisko Księżycowej , rachunki za prąd i gaz mam co dwa miesiące, dostaje co drugą turę i mocno po terminie.
Przecież mógłbym mieć 80 lat i nie korzystać z cudownego internetu! Reklamuje za każdym razem odsetki za nie terminową wpłatę i na razie skutecznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego nie ma listonosza. Listonosz netto zarabia 2.200 zl. W dyrekcji poczty na Targu Rakowym (Gdańsk) pracownicy biurowi średnio zarabiają netto 4. 000 zł, kierownictwo netto, grubo ponad 5.000 zł. Prezes pensja podstawowa netto 50 tys. zł. Rocznie netto z premiami 700.000 tys. zł. Mieszkam w Baninie 11 lat i problem z listonoszem był od zawsze. W 2011 roku, listonosz zarabiał netto 1.200 zł. Tyle w temacie. Wiem bo wiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W roku 2015 zarabiał 1250 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile tak naprawdę zarabia listonosz to może tylko on sam powiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To mnie średnio interesuje, ile zarabia listonosz.
I to nikogo i niczego nie tłumaczy.

Jak idę do baru, gdzie pracuje kelner za najniższą krajową, to oczekuję, że dostanę piwo w czystym kuflu, a nie w takim po kimś i do którego ktoś wrzucił peta.

Za ten list czy inną przesyłkę ktoś zapłacił. I to nie małe pieniądze, jeśli głupi polecony kosztuje już 6,50!
Więc problemy kadrowo płacowe PP to problem PP. Dlaczego jest przenoszony na mnie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do Ron. Jak będziesz miał chwilę czasu, to wygoogluj,ile zarabia listonosz na wsi. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie listy piszą, bo listonosz jedzie (Skaldowie) ludzie listy nie piszą to i listonosz nie jedzie. Proste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To czy listonosz jedzie, czy nie jedzie to zależy od tego czy użył, czy nie użył antyperspirantu rano.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również zauwazylam brak listonosza od kilku tygodni. Pytanie czy można podjechać na pocztę w Chwaszczynie i odebrać swoje listy? Na pewno to segregują by nowa osoba rozwiozla jak tylko zacznie pracę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mi nikt do baku nie leje. Na pocztę do Banina ewentualnie podjechać mogę - ale to w awaryjnych sytuacjach. Poczta w Chwaszczynie to rak w czystej postaci, a do tego kawał drogi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie no ja rozumiem. Ale ja się pytam dla siebie ogólnie czy jest taka opcja by podjechać do Chwaszczyna i wydadzą pocztęna dany adres? Czy ktoś tu próbował?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzwoniłem do Chwaszczyna.
I się kurde okazuje, że niczego mojego nie mają. Listonosz pewnie dostarczył pocztę nie na ten adres co trzeba.
Jestem ciekaw, czy ktoś kto dostał moją prenumeratę Wiedzy i Życia, opłaci także mój rachunek za gaz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Słuchaj, nie wylewaj swoich wypocin na tym portalu, bo to jest tylko Twój problem i zostaw go w swoich 4 ścianach. Nudny jesteś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cud! Cud nad Banińskim potokiem!
Listonosz raczył zawitać w moje rejony. Dotarły pisma z banku, rachunek z gazowni i prenumerata. Kit z tym, że została nadana 18 sierpnia. Przecież szła niecały miesiąc!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Który rejon Banina? Okolice Ksiezycowej czy inne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Ta gorsza strona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bo tacy jak ty tam mieszkają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem, że to ja obiecuję drogę i chodniki od 10 lat, a potem ich nie robię?
Gdzie po drugiej stronie budujemy drogę do samego lasu, bo mieszka tam ktoś, kto ma wtyki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sorry za bezsensowny hejt. mam zły dzień. Masz rację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spoko.
Pozdrawiam serdecznie i życzę (sobie też przy okazji), żeby sie u nas te drogi doczekały chodników i stanu takiego, że nie trzeba co roku wymieniać zawieszenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakieś szanse są. Księżycowa ma właśnie robioną decyzję środowiskową. Powoli ale do przodu. Też pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z częstotliwości nie dostarczania rachunków wnioskuję że mają w Chwaszczynie wielki piec albo spory kompostownik...
Najgorsze jest to że człek nie wie ile tych nie poleconych ginie w piecu czyli listów,kartek,rachunków.
Co do poleconych to raczej dochodzą przynajmniej u mnie trochę to trwa nieraz za długo i trzeba wyjaśniać na szczęście można to sprawdzić najlepsza jest zwrotka ale nie każdy urząd to stosuje.
Z perspektywy 12 lat jest coraz gorzej, o współpracy Pocztexu 24 czyli przesyłki kurierskiej z Chwaszczynem to nawet nie chce mi się pisać. Przypominam tylko że nasz oddział w Baninie jest agencją czyli prywatnym biznesem który ma podpisaną umowę z PP, ale nic więcej niż przyjęcie a-wizowanych przesyłek i przyjęcie nadawanych i przekazanie listonoszowi z Chwaszczyna zrobić nie może, tam jest cała logistyka. Każdy może tylko dzwonić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

do góry