Widok

MAGNAT w Bojanie - konstrukcja menu - POMOCY!!!

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
jestem na etapie ustalania menu. dostałam od właścicielki MAGNATA spis potraw i złapałam się za głowę... tyle tego... ceny też... niczego sobie.

czy któraś z Was ma to może już za sobą w tym lokalu?
jak wybierałyście potrawy? - ile czego? bo wiadomo, że na obiad nie podaje się jednego gatunku mięs...
nie wiem jak to skonstruować żeby miało ręce i nogi.
pomocy!!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam...

i serio czekam na pomoc.
kurczę - żadna z Was nie ustalała jeszcze menu?

please...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam moze nie mam za duzo doswiadczenia zeby sie wypowiedziec ale jak mniej wiecej patrzalam na menu z "mojego" hotelu to na pewno na obiad musisz wybrac z 3(jak nie wiecej) gatunki mies,do tego ziemniaki,np.ryz,albo jakies krokiety.zeby mieso nie bylo tylko z ziemniakami.do tego mysle z 3,4 surowki..no i zimne przystawki..

my mamy 5 gat.mies,ziemniaki,krokiety i chyba ryz(mozna tez bylo wybrac kasze gryczana) plus wlasnie salatki,surowki na obiad..


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a przy podpisaniu umowy nei dostalas "propozycji menu"?? ja jak podpisywalam umowe to dostalam takie przykladowe menu - niczego sobie

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam przykładowe menu - ale jak sama nazwa wskazuje jest na serio tylko "przykładowe"
jakiś miesiąc temu dostałam zestaw potraw do wyboru - dań drugich jest z 50, tyleż samo albo i więcej przystawek ciepłych, zimnych itp.
każde "coś" ma swoją cenę - osobno zupka, osobno surówka, osobno ziemniaczki, kasza, mięsko i co tam jeszcze - i zgodnie z tym, co wybierzesz - wyceniają Ci stawkę za osobę.

i pytam czy ktoś już może to przepraktykował? bo nie wiem jak oni to liczą.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to propozycja naszego obiadu. tyle ze moze zamienie ten rosol na co innego i dodam jakas salatke

rosół z makaronem
kotlet z piersi z kurczaka
zrazy wolowe po staropolsku
kotlet schabowy
kotlet de volaille
schab w sosie kurkowym
buraczki zasmazane z boczkiem
kapusta zasmazana z boczkiem
marchew z groszkiem
ziemniaki gotowane
kasza gryczana
ryz
krokiety ziemniaczane


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olenka21 - i co - masz już kalkulację?
pewnie nie, bo założę się,że do Waszego ślubu jeszcze ceny ze dwa razy wzrosną...
My podpisywaliśmy umowę chyba w grudniu - cena za osobę wzrosła o 20 zł od tamtej pory.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
menu ktore wybralismy tak orientacyjnie wyszlo kolo 140zl za osobe,ale tak jak mowisz,ceny wzrosna pewnie gdzies z 40zl...ale co zrobic :(


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, mieliśmy wesele w Magnacie w lipcu br, także odszukam nasze menu i postaram się przesłać je Tobie jeszcze dzisiaj wieczorem na maila. My rowniez nieco zmienialiśmy menu "podstawowe". Na której sali bedzie Wasza uroczystość?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na dużej :)
a możesz wysłać mi też jakieś fotki z imprezy? ciekawa jestem wystroju wnętrza. Nie wiem, czy to, co oferują we własnym zakresie wystarczym, czy trzeba zadbać o jakieś dodatkowe dekoracje.

z góry dzięki. :)
a.. e-mail, bo nie wiem, czy się pokazuje: agusia_pe@o2.pl

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok, postaram sie zalączyć fotki. My mielismy też na dużej sali.
Zdecydowaliśmy się na wykonanie na sali dekoracji z balonów a na stołach stały swieże kwiaty. Wesele planujecie z poprawinami czy bez? ponieważ to mialo wpływ na % udzial potraw w menu. (my mielismy rowniez poprawiny w Magnacie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z poprawinami. i też na dużej.
powiem Ci vika, że pytałam tą babkę o to jak to się wylicza i ona z grubsza mi to wytłumaczyla, ale jak dostałam to menu do wyboru do ręki, to zakręciłam się totalnie. nie wiem jak oni to kalkulują. wszystko jest osobno - i ja nie mam pojęcia jak i ile czego powinnam wybrać.

przy tej ilości spraw do załątwiania - zupełnie o tym zapomniałam, a zbliża się termin zgłoszenia ostatecznej wersji menu i zapłaty pierwszej połowy ceny, więc musimy się z tym szybko uporać.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
vika czy moglabys mi tez przeslac Wasze menu ? z gory dziekuje

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok Madzia, wyśle wieczorem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sis, ja poproszę jakieś dobre sałatki :)))))

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
postaram się, aczkolwiek będzie to wymagało rozmowy z kucharzem w celu wyjaśnienia zawiłych nazw tych cudów do jedzenia.
serio - niektóre to ja nawet nie wiem z czym skojarzyć...

boooosze - kulinarna ignorancja... i to w naszym fachu... po takich laborkach...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wiesz...to już dawno było... ;)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to moje wstępne magnatowe menu :) układała mama i narzeczony a ja pilnowałam cen :P na pewno chcemy dolozyc jeszcze 1-2 salatki i frytki ;)


MENU WESELNE




POWITANIE
CHLEB Z SOLĄ

OBIAD
ROSÓŁ Z MAKARONEM I KAWAŁKAMI KURCZAKA
KOTLET DE VOLLAILE
ZRAZY WOŁOWE W SOSIE WŁASNYM
KOTLET SCHABOWY SAUTE Z PIECZARKAMI I SEREM
ZIEMNIACZKI
ZESTAW SURÓWEK (JAKIE?)

PRZEKĄSKI ZIMNE
KARKÓWKA PIECZONA Z CZOSNKIEM
SCHAB ZE ŚLIWKĄ W MALADZE
INDYK PIECZONY W GALARECIE
ŁOSOŚ W GALARECIE
SAŁATKA WŁOSKA
ROLADKI ŚLEDZIOWE NA OSTRO
JAJKO NA SAŁATCE JARZYNOWEJ W SZYNCE
LUKULUS MARYNAT
ŚLEDŹ PO JAPOŃSKU
ROLADA Z KURCZAKA W GALARECIE
MASŁO, PIECZYWO
SOS TATARSKI

PRZEKĄSKI CIEPŁE PODAWANE W NOCY
SZYNKA PIECZONA NA PŁONĄCO Z KAPUSTĄ ZASMAŻANĄ
BARSZCZ Z PASZTECIKIEM MIĘSNYM

CIASTO
JABŁECZNIK
SERNIK

NAPOJE
SOK 0,75 L/ OS
WODA MINERALNA NIEGAZOWANA
KAWA, HERBATA

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie wstępna wycena wyszła 115 zl. ale Pani nas poinformowała ze ceny pojda w gore ok 5-10 zl za osobe. Z tymze menu ukladalismy przed podwyzka kazdej potrawy, wiec licza sie u nas stare ceny.

cvo do nazw potrraw tez bym miala problemy, dlatego mama i narzeczony (kucharz) ukladali menu ;P

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani policzy ci po nowych cenach te potrawy ktore zamienilas (ktorych nie bylo w cenie) wiem bo juz mam to za soba nasze menu poprawione i w miare duze bo rowniez z poprawinami wyszlo 142 zl za osobe a w tym jest jeszcze 10% znizki.

[url=http://www.forum.e-wesele.pl/]
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie to było tak:
Menu podstawowe (ta propozycja, którą wszystkie dostałyście z Magnata) to wersja za 130 zł (taka stawka była na wiosnę, teraz już chyba więcej). Nie mogłam zapłacić mniej od osoby niż ta stawka podstawowa (stąd wątpię w 115 zł).
Menu podstawowe było punktem wyjścia - jeśli zrezygnowałam z czegoś tańszego na rzecz droższego, to do ceny doliczało się różnicę między droższą a tańszą potrawą. Jeśli dodawałam nowe potrawy, to doliczano mi jej cenę z cennika. Rezygnowanie z droższego na rzecz tańszego - odejmowanie od ceny nie było już takie proste :o) trzeba było negocjować, ale poniżej 130 i tak nie mogłam zejść.
Jedyne co mogę dodać, to że sama nieznacznie zmodyfikowałam wersję podstawową, a jedzenia było bardzo dużo i wszystkim smakowało :o)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawe, że wszędzie tak ochoczo reagują na hasło "zapłacę więcej", a alergią niemal na każdą próbę zbicia ceny...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gerberek ale ja mam 15% znizki i 115 wyszlo ze zniżką....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety cokolwiek zmieniasz z menu, liczy się już po nowych cenach.. a ceny są... lekko ujmując niefajne. my zamieniliśmy sałatkę z majonezem na coś innego, bo zależało nam na tym, aby wszystko, co zostanie - było podane na poprawiny.. a majonezowe przekąski, choćby wszystkie półmiski były pełne po weselu, lądują do kosza..no i sałatka grecka też została przez nas zamieniona, bo na drugi dzien wygląda i smakuje źle. nie podają też na drugi dzień melona z szynką. oczywiście to jasne, że tego wszystkiego nie podają, ale tym samym zostaje mniej na poprawiny...;( weźcie to pod uwagę. dopłaciliśmy i zamieniliśmy na kurczaka w curry, pstrąga zamieniliśmy na łososia wędzonego i tę sałatkę z jajkiem na coś, ale nie pamiętam. standardowo dają 100 % ziemniaków, a my wydusiliśmy 30% ryżu i 70 ziemniaków. to była dobra decyzja. dopłata była już prawie 10 zł. za os. za te drobne zmiany.. a jak ktoś ma podstawowe menu za 149, to współczuję wielce..

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i nie zapomnijcie, ze kazda kawa i herbata na poprawinach płatna 5 zł.. szlag mnie trafia, jak sobie o tym przypomne, a raczej o braku informacji na ten temat.. buźki:*

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za Wasze info... Szukam właśnie miejsca na wrzesień 2008 i chyba tam nie pojadę...

Pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Żabka w Bojanie (85 odpowiedzi)

Witam, czy ktos wie czy jest szansa na powstanie sklepu żabka na terenie Bojana? Bo obecnie chyba...

Zasługi Wójta Kalkowskiego - anty lista (36 odpowiedzi)

Jako, że druga tura tuż tuż a ludzie mają to do siebie, że zapominają szybko no i mamy dużo...

Jakieś wieści z bazarku? (184 odpowiedzi)

Można otwierać szampana z świeżą bryzą?

do góry