Widok

MAT-BUD RUMIA - ... Przystań Rumia ...

Rumia Temat dostępny też na forum:
Witam. Co myślicie o tej inwestycji? Orientuje się ktoś jaka jest cena metra kwadratowego?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
u mnie to wystarczy jak czytam "MAT BUD RUMIA" to mam ciarki
wolałabym zapomnieć o tym deweloperze
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10
A ja sobie chwalę Mat-Bud co nie znaczy, że jest idealnym deweloperem, zawsze są chwile gdy jest "pod górkę" ale gdybym miała kiedykolwiek jeszcze kupować mieszkanie to tylko od Mat-Buda. Porównując MB do innych deweloperów to sobie chwalę, wg. mnie jest najlepszy na rynku. Widziałam co wyprawiają inni deweloperzy w jakim stanie oddają mieszkania etc, chociażby Euro Styl niby taki prężny, mega drogi a jak co do czego przychodzi to ze wszystkim problemy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli chodzi o budowę sześciu budynków przez firmę MAT-Bud RUMIA przy ulicy Sędzickiego. Budowa pierwszego budynku mieszkalnego która powinna być oddana dla mieszkańców w grudniu 2013 roku , jest opóżniona o pół roku ,nie inwestował bym w tą firmę , bo z tego co widać , ta firma jest zaległa pieniądze firmom podwykonawczym i te firmy nie chcą pracować za darmo, gdyż obawiają się odzyskania swoich pieniędzy,w tej chwili wykonuję prace związane z dekarstwem , czyli dachy i balkony , firma ta jest mi zaległa pieniądze, więc się obawiam , czynie pracuję za darmo,na wszystko brak im pieniądze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wystawne życie właścicieli spowodowało brak pieniędzy na materiały ,nie mają z czego budować , samą łopatą i jedną taczką na budowie jeden człowiek z pomocnikiem cudów nie dokona!!!!Ale na hulanki samochody imprezy to mają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest prawda bo też wykonywałem prace dekarskie i są mi winni pieniądze , a teraz im brakuje pieniędzy na zakup stropu na drugi budynek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to prawda że tak to wygląda na ten czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak to jest prawda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do cen to w poprzedniej inwestycji Aleja Dębowa cena za metr szacowała się w przedziale od 4100-4300 w zależności od piętra. Natomiast jeżeli ma być to mieszkanie biorące udział w rodzina na swoim to cena za metr mieszkania nie może być wyższa niż coś koło 4107 zl
Myślę, że tu może być podobnie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupiłeś/ kupiłaś tam mieszkanie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak kupiłam tam mieszkanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Iskiereczka powiedz ile płaciłaś za m.kw. jak tam wygląda sytuacja z garażami/miejscem parkingowym? jest tam komórka lokatorska? co wchodzi w cenę mieszkania, a za co trzeba płacić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piossek jak byś był zainteresowany to byś podjechał do biura lub zadzwonił i byś wszystko wiedział za garaż i komórkę płacimy,miejsca parkingowe są frii. Mię zaś nurtuje problem że deweloper zamierza wybudować na razie jeden z 6 bloków jak długo będziemy mieszkać na placu budowy? UMOWA nie do końca jest sprecyzowana co do pozostałych budynków i terenu do zagospodarowania Proszę o opinie osób zainteresowanych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tego co sobie przypominam to Iskiereczka kupiła mieszkanie na Alei Dębowej a nie na Przystań Rumia choć mogę się mylić Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
piossekjb
nie wiem jak na osiedlu Przytań szacują się ceny bo ja kupiłam mieszkanie na Alei Dębowej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
cena za metr wynosi 4130zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś zainteresowany podpisywał umowę deweloperską na osiedlu Przystań Rumia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
deweloper moze konkurowac z warzywniakiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy mogła byś sprecyzować tą uwagę jestem zainteresowany tym osiedlem i każda uwaga jest dla mnie cenna
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Umowę deweloperską zamiarzam podpisać w tym miesiącu, podpisaliśmy umowę rezerwacyjną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Natalia czytałaś umowę ? ja byłem z moją u prawnika i parę punktów umowy jest dla nas niekorzystnych ,czekam na opinie innych lokatorów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przyszli klienci Mat-Bud Rumia, nie dajcie się oszukać deweloperowi tak jak my. Przed podpisaniem umowy dowiedzcie się, czy jest już podpisana umowa z PGNiG oraz Energą. Nie wierzcie niczemu, co nie jest na piśmie, ponieważ pracownicy biura Mat-Bud kłamią i manipulują jak tylko mogą. Skontaktujcie się najpierw z dostawcami mediów, sprawdźcie, czy deweloper ma wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia, czy podpisane są wszystkie potrzebne umowy, czy teren na którym jest budowane osiedle nie jest podmokły (tak jak w przypadku os. Aleja Dębowa o czym p. Justyna oczywiście nie wspomina). Bądźcie maksymalnie podejrzliwi i uczcie się na naszych błędach!!! A najlepiej w ogóle nie podpisujcie żadnych umów z tym deweloperem!!! Kłamie, nie dotrzymuje terminów + bardzo nieprzyjemna obsługa klienta (o czym łatwo możecie się przekonać rozmawiając z panią Justyną). Odradzamy współpracę z Mat-Bud Rumia!!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja bym nie przesadzała z ta nieuprzejmością i tak dalej, myślę , że niezadowolony klient miał mało kontaktów z innymi przedstawicielami firm budowlanych. Ja zanim kupiłam przeżyłam batalię z wieloma. Mieszkam na Alei Dębowej jestem zadowolona na tyle na ile można być zadowolonym z tego czego się samemu nie wybudowało na swojej ziemi...nam przynajmniej nie spadaja kafle ze ścian jak na osiedlach innych firm. Ale uwaga jest słuszna co na papierze to na papierze i sprawdzać wszystkie dokumenty pozwolenia itd.....ogólnie tragedii nie ma.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja = p. Justyna czy p. Magda ? ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli to do mnie bylo pytanie, piszac ze deweloper moze konkurowac z warzywniakiem mialam na mysli obsluge.tym bardziej ze przyszlam z polecenia kolezanki. teraz wiem ze trafiłam na nie ta kobiete co powinnam. widze tez ze nie tylko ja jestem zniesmaczona pania w biurze ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytaliśmy umowę, widział ją również prawnik.
już jesteśmy po podpisaniu aktu notarialnego.

co do opinii wypowiadających się na forum - p. Justyna nigdy nie była dla nas nieuprzejma, chętnie odpowiadała na nasze pytania, p. Magda również.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ponad miesiąc czekać na odpowiedz ............spodziewałem się szybszej reakcji -temat już jest nie aktualny.
Pozdrawiam Natalie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przyszli mieszkańcy nie jesteście zaniepokojeni postępem prac na budowie ? mamy czerwiec a wylana jest tylko ława.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dowiedziałem się że zabrakło pieniędzy na budowę i zaciągneli kredyt także może lada dzień wznowią prace
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mat Bud buduje za naszą kasę z tego co wiem sprzedanych jest 7 mieszkań ja płace transzę 35000 x 7 daje 245000 za tą sumę można więcej wybudować jak obecna ława chyba że się mylę Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
7 mieszkań sprzedanych? Na stronie widnieje jeszcze 14. To ile w całym budynku (1 i 2) znajduję się mieszkań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 1 budynku jest 12 mieszkań w 2 budynku jest 10 mieszkań wystarczy zerknąć na rzut każdego piętra i policzyć, mieszkania sprzedane usuwane są z oferty czyli sprzedali nie 7 a 8 mieszkań
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki MR.
... faktycznie, coś wolno idzie ta budowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy wiecie kiedy w ofercie będą następne budynki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie masz racje.Ale fakt że niewiele się tam dzieje budzi niepokój.Ale zauważyłem,że coś się jednak ruszyło.Może dotrzymają terminu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co sądzicie o tej lokalizacji? nie znam tej części Rumi i chciałbym się trochę popytać o same miejsce inwestycji. Niedaleko jest Mega invest i tam to się mieszkanie nie za bardzo sprzedają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem, to umowy z energą i gazownią mają już dawno podpisane więc opóźnień z tego tytułu nie powinno być. W leśnych tarasach umowy takie były zbyt późno podpisane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dowiedziałem się że tamte bloki były budowane dla wojska ale się rozmyślilii dopiero teraz organizują oficjalną sprzedaż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mega ma się rozrosnąć z białą rzeką jeszcze bardziej tylko nie wiem w jaką stronę.
Czy w pobliżu przystani Rumia są szkoły podstawowe i przedszkola? Może jest ktoś na forum kto mieszka w pobliżu i może by się podzielił oceną z miejsca zamieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiałem się nad kupnem mieszkania na osiedlu Przystań Rumia jednak zrezygnowałem jak zobaczyłem postęp robót. Byłem dzisiaj zobaczyć jak to wszystko wygląda i powiem szczerze, że odbiory do końca 2013 to chyba jakiś żart.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odbiory mają być na wiosnę 2014. Praktycznie to ta budowa rozpoczęła się ok 2mc temu. Parter częściowo już stoi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nich duzo rzeczy jest zartem....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, planuje zakup mieszkania na tym osiedlu czy ktoś może udzielić informacji jak wygląda sprawa z płatnością za mieszkania. Generalnie chodzi o to czy trzeba przelać całą kwotę czy można w ratach wiadomo mieszkań jeszcze nie ma i nie chciałbym kupować przysłowiowego "kota w worku". Druga sprawa do osób, które już kupily na tym osiedlu mieszkanie to zapytanie jak wyglądają umowy deweloperskie na co trzeba zwracac uwagę, czy są jakieś ukryte haczyki, nie chciałbym sie rozczarować. Z góry dziękuje za pomoc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o kasę to płacimy w ratach , ilość rat można uzgodnić z deweloperem .Jeśli chodzi o umowę mię zaniepokoił punkt w którym mowa że deweloper może umieścić reklamę świetlną na budynku wspólnoty chodziło mi o rozliczenia za energie i estetykę samego osiedla,jeśli chodzi o rozliczenia będzie pod licznik .Całego punktu nie da się usunąć z umowy deweloper zostawił sobie furkę na ewentualną reklamę.Pozostała treść w moim odczuciu nie budzi zastrzeżeń.

POZDRAWIAM.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok dzięki za info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Radziłabym się zastanowić nad kupnem mieszkania od tego dewelopera. Mam to nieszczęście, że zakupiłam od Mat-Bud Rumia mieszkanie i niestety jest to fuszerka jakich mało. Schody różnej wysokości, przez okna hula wiatr, bo panowie budowlańcy nie słyszeli chyba o piance. Drzwi balkonowe były źle osadzone i można było je otworzyć od zewnątrz mocniejszym popchnięciem. Do tego sufity pękają w poprzek wszystkich pomieszczeń. A jakby tego było mało słyszę w salonie jak sąsiad spuszcza wodę w toalecie. Pojęcia nie mam z czego oni te ściany działowe zrobili. Już chyba karton gips byłby lepiej wygłuszony. Partacze to chyba właściwe słowo jakim można określić tego pożal się Boże dewelopera.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Niestety muszę przyznać rację wpisowi powyżej. Wiatr to mało okien nie wywala, od braku szczelności to firanki się ruszały, a gwizda przy każdym oknie nie wspominając, że teraz zimą to jak nie uszczelnisz samemu to masakra. Co do wygłuszenia ścian to niestety prawda, słychać spuszczanie wody na nawet sikanie nocne sąsiadów, nie mówiąc o wiadomych rzeczach. Obsługa klienta jest miła i wszystko załatwiają od ręki zanim nie zdobędą podpisów klienta. później to nie mają czasu dla takiego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Na jakim osiedlu są te mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak to prawda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Proszę o kontakt osób, które tak jak ja wciąż czekają na oddanie mieszkania na Przystani i też nie znają konkretnej daty oddania mieszkania. Na budowie nic się nie dzieje, a termin po raz kolejny zawieszony w powietrzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W MAD BUD udzielili mi informacji że odbiór nastąpi koniec czerwca z postępu prac jest to mało realny termin prędzej liczył bym na lipiec sierpień W umowie jest jakiś punkt dotyczący zwłoki przy odbiorze mieszkania trzeba będzie z niego skorzystać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakiś czas temu rozmawiałam z kierownikiem budowy, powiedział, że odbiór będzie na koniec czerwca, o ile będą materiały na czas... Ja w umowie mam odbiór na 10 marca :/ nie podpisywaliśmy kolejnego aneksu. Podobno Mat-Bud nie jest skory do wypłacania pieniędzy za opóźnienia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem wyjaśnień kierownika budowy to nie jest PRL materiały budowlane są na wyciągnięcie ręki z dostawą pod wskazany adres tylko trzeba za nie zapłacić czytając forum firma ma problemy z regulacją należności podwykonawcą a Ci za darmo nie pracują i z tond bierze się cała zwłoka Nie słyszałem jeszcze o deweloperze który by bez problemów wypłacał pieniądze za opóżnienia całe szczęście że są jeszcze wyższe instancje do dochodzenia swoich praw . W internecie jest wiele Forum na ten temat.

Pozdrawam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z postępu prac na budowie nie liczyłabym na koniec czerwca :-( opóźnienie jest już 5 miesięcy, z biura usłyszałam, że MOŻE to być lipiec, sierpień...czas najwyższy uruchomić pisma roszczeniowe. Podzielam zdanie powyżej, iż materiały są na wyciągnięcie ręki, widać, że problem leży gdzie indziej...wszyscy jedziemy na tym samym wózku, miejmy nadzieję, że będzie nam dane spotkać się na nowych mieszkaniach lub uzyskać zwrot pieniędzy i szukanie nowego lokum.
Pozdrawiam
AN.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
to prawda co piszesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
A ja myślę że nie ma się czym przejmować.Obserwuje tego dewelopera już od lat i sam od nich kupiłem mieszkanie.Oni słyną z tego że bardzo długo budują,z tym się trzeba liczyć kupując u nich,ale na pewno to wszystko prędzej czy później wybudują, więc spokojnie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie ma dobrej gospodarności i zarządzania firmą, a z tego wynika brak pieniędzy na szybkie wykończenie budowy w terminie i tu jest cały problem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ile sobie życzą za garaż?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co pamiętam 15 tysięcy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
za garaz 30 tysiecy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
15 tysięcy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy pierwszy budynek jest już oddany do użytku mieszkańcom, którzy tak długo czekali na swoje mieszkanie,proszę odpowiedż
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
yhy a co tam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odbiory mieszkań zaczynają się 14 lipca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
jest już ktoś po odbiorach??jak poszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem po odbiorze. Kilka małych niedorobek. Poza tym ok ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam po sąsiedzku - muszę przyznać, że ładnie to wszystko wygląda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam
Mam pytanie do osób które już odebrały mieszkania, czy mierzyliście Państwo metraż w takcie odbiorów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w trakcie nie mierzyliśmy, później zmierzyliśmy, niektóre wymiary są ok, niektóre +/- 1 cm (mniej więcej)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DZIĘKI !!!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktoś już pisał pismo do mat budu z żądaniem zapłaty za zwłokę w odbiorze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przed wpłatą ostatniej raty wynegocjowałem parę złoty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam mam pytanie ktos z panstwa bral moze kredyt na miesZkanie od pana wojtka z matbudu? Ile to trwalo czasu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak wyglądają prace budowlane na drugim budynku. Czy wiecie jak długo potrwa budowa.widzę że na tej budowie prace stoją w miejscu; czyżby firma niema pieniędzy na wykończenie tego budynku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście że nie ma kasy skoro i Przystań stoi i Tarasy Leśne wstrzymali .....ja bym gruuuuuuuuuubo się zastanawiał co z nimi dalej będzie ..... to nic dobrego nie wróży ..... poza tym inne inwestycje podobno się im sypią więc nie za wesoło :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Z pierwszym budynkiem było tak samo, zbierali się, zbierali, ale w końcu jak się zebrali to w miarę szybko skończyli. Widać tak pracują. Myślę, że nie potrzebna jest panika - jak nie skończą w lipcu, to może do końca wakacji im się uda - a poza tym banki nadzorują budowę, bo dbają o swoje już włożone pieniądze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś już pisał do nich pismo z żadaniem zapłaty za zwłoke w odbiorze drugiego budynku? Z tego co tu przeczytałem to niezbyt uczciwa firma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
My czekamy do odbioru, żeby wiedzieć o jaką kwotę wzywać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak wpłacicie pełną kwote przed odbiorem,to póżniej podejrzewam będzie problem
ze ściągnięciem od nich kasy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na taką okoliczność służą odsetki;) i inne środki prawnej perswazji:) myślę, że prędzej czy później zapłacą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No, 9 miesięcy opóźnienia.. no i za tydzień w końcu odbior
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam czy kupili państwo mieszkanie w budynku 3 lub 4 ? tez miałam tam kupować niestety musialam przelozyc kupono mieszkania i chce kupic w budynku 6. z tego co wiem budynek 3 i 4 mal byc gotowy w marcu 2015 a pani w biurze powiedziala ze odbiory sa pod koniec roku w grudniu. Ile placi firma za tak dlugi czas zwłoki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
0,01% wartości nieruchomości dziennie z tego co pamiętam. generalnie bardzo mało
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Do 3% wartości mieszkania wiec każdy ma to samo w umowie tylko od metrażu i ceny mieszkania zależy. Czy poza opóźnieniami jest wszystko ok? Czy ktoś czeka na mieszkanie bądź juz kupił w tym osiedlu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś jest już po odbiorze mieszkania w budynku 3 lub 4?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie kupujcie mieszkań od Mat-Bud Rumia.
Wykonanie fatalne. Deweloper po tzw. rękojmi ma Nas gdzieś. Mieszkam na Osiedlu Dębowym przy ul. Dębowa w Rumi. Po 4 latach użytkowania mieszkania obrastamy grzybem. Wykonana ekspertyza pokazała wiele nieprawidłowości. Pani Anna Kierzkowska zarządzająca wspólnotami, budowanymi przez Mat-Bud Rumia działa na zwłokę jeżeli chodzi wszelkie reklamacje. Nie zgadzajcie się na zarządcę, który jest po stronie dewelopera. Szukajcie innego zarządcy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Na Przystani w 1 bloku też pojawił sie grzyb czy to zbieg okoliczności???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
O czy wietrzymy i ogrzewamy mieszkanie prawidłowo?Również kupiłem mieszkanie od mat bud i jakoś nie mam takich problemów.Radzę przeczytać dokumenty odbiorowe i zapoznać się z punktem w którym jest opisane jak należy wietrzyć prawidłowo mieszkanie. W pierwszym sezonie grzewczym nie należy również oszczędzać na ogrzewaniu. Uważam że większość osób które mają powyższy problem są same sobie winne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja chciałam podpytać o media na Przystani. Z jakiej tv Państwo korzystacie? odbiera może u kogoś naziemna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzień dobry,

Zamierzam kupić mieszkanie na tym osiedlu i chciałbym zapytać o opinie osób ktore juz tam mieszkają.
Są Państwo zadowoleni?
Jak piec się sprawdza? Na jakie wydatki trzeba się przygotować jeżeli chodzi o ogrzewanie?
Na co uważać, zwracać uwagę?

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mamy koniec lipca, a mieszkamy od stycznia. Opłaty zima za gaz (przy korzystaniu ze sterownika i utrzymaniu temperatury na poziomie 22 stopni) wynosi około 220-270zl. Prąd przy dwóch osobach to koszt około 70-80zl (przy korzystaniu z indukcji i innych sprzetow). Ale za to czynsz jest niski (120-180zl). Dodam, że mamy mieszkanie o powch. 56m. Latem opłaty za gaz nie przekraczają 50zl. I tak jak zostało napisane juz wcześniej, jeśli w pierwszym, zimowym sezonie mieszkanie zostanie dobrze ogrzanie to nie ma możliwości, że nagle zaskoczy nas grzyb na scianie. Mimo wszystko polecam tego dewelopera. Kierownik budowy i panie z biura są bardzo miłe, uprzejme i pomocne. Nieco inne zdanie mam na temat samego właściciela. ...ale to jest najmniej istotne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opłaty za gaz i prąd sa za miesiac czy placone co drugi miesiac bo slyszalem ze chyba tak kest ale sie nie orientuje do konca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co drugi miesiac jezeli wybieramy opcje rachunkow papierowych wg prognozy gazowni lub elektrowni. Mozna rowniez zalogowac sie w ebok podawac zuzycie rzeczywiste i wtedy rozliczamy sie miesiecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do inwestycji się nie wypowiem, ale co do spółki i owszem. Nie można im uwać, oddają mieszkania i inne lokale do użytku z nawet rocznym opóźnieniem, mają swojego notariusza, który tak kombinuje, by umowy zawierały wszystkie niekorzystne dla kupującego zapisy, a umożliwiały spółce zrobienie wszystkiego z nieruchomością, co tylko chcą po sprzedaży lokali, notariusz nie informuje w sposób oczywisty o wszystkich zapisach umowy, choć ma obowiązek. W umowach nie ma zawartych kluczowych informacji prawnych w taki sposób, by nie można było się w jasny sposób odnieść z ew. roszczeniem do przepisów prawa. Zapomina o różnych ważnych rzeczach w lokalach, np. miejscach na rury ściekowe, a później przepuszcza je przez niemalże środek mieszkania. Spółka ma problemy z płynnością finansową. Rozmowa z zarządem wygląda tak, że mówią jedno, robią drugie. Doprosić się nie można o proste sprawy. Wykończenie tarasów mieszkań jest takie, że woda stoi, a kafli położyć nie można, bo otwory odpływowe z okien są za nisko itp. Generalnie developer buduje niskim kosztem. Przeciąga lub nie kończy inwestycji. Mami ludzi, a jak już podpiszesz umowę, to ma cię w ... Jeżeli ktoś chce kupić od niego cokolwiek, proponuję na początku sprawdzić, czy nie jest to nieruchomość obciążona, następnie czy nieruchomość ma wszelkie odbiory i jest gotowa do użytku, przejść się z jakimś fachowcem, by sprawdził dokumenty i stan techniczny budynku i dopiero kupić. Kategorycznie odradzam kupowanie czegoś, co deweloper nie skończył lub ma w planach. Proponuję też nie kupować niczego, co ma w nazwie obietnica - on nie dotrzymuje obietnic. Jak powie, że coś zrobi, to albo nie zrobi, albo zrobi to z wielkim opóźnieniem i po kosztach. Będzie to was bardzo bolało i wspomnicie tą opinię. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Budowa domu w bliskich okolicach trójmiasta (14 odpowiedzi)

Witam Was, Powaznie rozważam lub wręcz prawie podjąłem decyzje o budowie domu w okolicach...

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...

do góry