Widok

Małpa w kąpieli

Znają Państwo wiersz Mickiewicza ? Pasuje do naszej opozycji jak ulał. Poeta zauważył rzecz istotną - skłonność naczelnych do imitacji gestu, acz bez zrozumienie pełnego konekstu tegoż.

Naukowcy wspólpracujący z BBC krecą filmy z udziałem zwierząt, ilustrujące ich inteligencję. Nakręcono sporo filmów pokazujących jak zwierzęta używają narzędzi w naturze oraz w eksperymentach zaprojektowanych przez naukowców. Potrafią to robić naczelne jak i niektóre ptaki, co wskazuje na dużą inteligencję.

Problem jednak w tym, że wydarzenia w naturze jak i eksperymenty dotyczą bardzo ograniczonego kontekstu funkcjonalnego - zwykle chodzi o użycie narzędzi w celu zdobycia pożywienia, a ponadto cały kontekst eksperymentalny, włącznie z narzędziami jest zaprojektwany przez naukowców, jest więc sztuczny i zwierzęta z niczym podobnym w realnym życiu się nie zetkną.

Niektóre filmy dotyczą zachowań orangutanów w bazie przeznaczonej do ratowania osieroconych bądź rannych orangutanów na Borneo. Pamiętam zabawną scenę, jak uczestnicząca w programie Julia Roberts stała się obiektem zalotów jednego z samców. Uratowane tam orangutany podpatrzyły jak ludzie kąpią się w wodzie i używają mydła. Podpatrzyły i zaczęły imitować, a zwyczaj przeszedł na kolejne żyjące już wolno w dźungli pokolenia.

Problem w tym, że mydlenie ograniczało się wyłącznie do dłoni i przedramion, a to wskazuje na bardzo ograniczony kontekst. Orangutany przychodziły nad wodę, która kojarzyła się im automatycznie z kąpielą i mydłem, które tam znajdowały. Zdarzało się nawet, że posuwały się jakby o krok dalej i z kory niektórych drzew, żując ją, wytwarzały podobną do mydła pianę, którą rozsmarowywały po przedramonach jakby to było mydło, a to jest już objawem wysokiej inteligencji.

Tak więc problem interpretacyjny bierze się stąd, że orangutany nie biorą pod uwagę całego pełnego kontekstu, który opiera się na pojęciach "brudu" i "czystości", dla usunięcia bądź osiągnięcia których służą kąpiel i mydło i imitują gesty bez zrozumienia ich pełnego sensu.

Podobny brak zrozumienia kontekstu, realnego kontekstu społeczno-politycznego, charakteryzuje środowiska zwolenników opozycji. Oni imitują dyrygenta, takiego jak Tusk, Rzepliński czy Gersdorf, a tresć koncertu przekracza ich możliwości percepcyjne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

>Podobny brak zrozumienia kontekstu

W jakim kontekście można rozmawiać z gwalcicielem ?
PZPR +
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najpierw kontekst trzeba zrozumieć, a to bariera dla niektórych nieprzekraczalna. Stąd małpowanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, tak.
PIS zwany PZPRem chciałby mieć kogoś do rozmowy.
Ale nikt nie rozumie kontekstu, No to jest straszne.

- Przepraszam, czy mógłby mnie teraz Pan gwałcić inaczej ? Chciałabymbtez mieć coś do powiedzenia, jest przecież Konstytucja !
- Precz z Komuną, cały naród z was się smieje komuniści i złodzieje. Konstytucja to książeczka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak Państwo widzą, zgłosił się do komentowania tylko jeden orangutan, co dziwić nie powinno bo orangutany, w odróżnieniu od szympansów, czy nawet goryli, wiodą samotniczy tryb życia i mają problemy z nawiązywaniem relacji, w związku z czym popularne są u nich gwałty, skłonność do których można zaobserwować na forum HP.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już wiesz, kto wziął łapówkę za wycinkę lasu, o przyjęcie której oskarżyłes niewymienione z nazwiska osoby, czy tak tylko nie mając jaj chlapiesz goownem na forum, Towarzyszu ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na sie dziwie ze rozsądni i inteligentni ludzie wchodzą w polemikę z forumowym trollem, którego głównym i jedynym zadaniem jest obrażanie innych. Ciekawy jestem gdzie tak mozna człowiekowi mózg wyprać, aby stać sie takim przytoczonym przez niego orangutanem bijącym piane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj tam, mogę być i Małpą w kąpieli :)
Pozdrawiam z kąpieli!

https://youtu.be/0wvd5HD2zzQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I nikt nie sprostował, że autorem jest Fredro ? No, no, szkoła się kłania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sprytny sposób na sprawdzenie, czy ktoś te brednie czyta.
Wyszło, ze nikt nie czyta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzekł ten, co nie czyta i wie, że inni nie czytają. " To nie moja ręka, to nie moje oko, to nie..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, tak Ratlerku.
Jeżeli masz się czuć lepiej, to żyj w przeświadczeniu, ze ktoś czyta ten SPAM.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pysiek, Ty sadysto :)

"Dzieńdobry! nie śmiem budzić, o wdzięczny widoku!
Jej duch na poły w rajskie wzleciał okolice,
Na poły został boskie ożywiając lice,
Jak słońce na pół w niebie, pół w srebrnym obłoku.
 
Dzieńdobry! już westchnęła, błysnął promyk w oku,
Dzieńdobry! już obraża światłość twe źrenice,
Naprzykrzają się ustom muchy swawolnice,
Dzieńdobry! słońce w oknach, ja przy twoim boku.
 
Niosłem słodszy dzieńdobry, lecz twe senne wdzięki
Odebrały mi śmiałość; niech się wprzódy dowiem:
Z łaskawym wstajesz sercem? z orzeźwionym zdrowiem?
 
Dzieńdobry! nie pozwalasz ucałować ręki?
Każesz odejść, odchodzę: oto masz sukienki,
Ubierz się i wyjdź prędko — dzieńdobry ci powiem."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niziny spoleczne znowu mysla, ze cos sie dla nich zmieni..... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tym postem dokonale współgra notka z linku:

http://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/przewrot-pajacowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Slowo "podczlowiwk", ktorego wrecz nienawidze do takiej chorej, starej kanalii pasuje jak dobrze skrojony garnitur.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodajmy dotego jeszcze i to:

https://wpolityce.pl/polityka/407022-andruszkiewicz-o-michale-m-licze-na-surowy-wyrok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A nie mówiłem, że małpa w kąpieli , a opozycja na ulicy ? Takie obrazki to znamy z filmów przyrodniczych o szympansach w lasach deszczowych Afryki:

https://wpolityce.pl/polityka/407035-bunt-hipstera-czyli-piec-minut-odwagi-michala-m
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

łowco : lista znamienitych nazwisk, nie tylko z polskiego podwórka, którzy jak to nazwałeś "stają po stronie opozycji" , jest baaardzo długa. Nie znam natomiast podobnych autorytetów stojących po stronnie pis pzpr. możemy porównać oba obozy. Czekam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaq, po tym co napisałeś za chwilę post się skończy i będzie nowy. Podobnie jak w momencie pytań o wykształcenie i dokonania naukowy naszego niedoszłego naukowco-biznesmena :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekaw jestem tych nazwisk ? Resortowe dzieci, albo i wnuki zapewne ? Takie jak ten na obrazku.
Poza tym nazwiska pełnią głównie rolę etykietki i ważniejszy jest sam obiekt, który za etykietką się ukrywa, słusznie się ukrywa, bo jak się pogrzebie pod etykietką, to zaczyna brzydko pachnieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaq, sam widzisz...
Jak zadaje mu się pytanie o wykształcenie i dokonania naukowe, na które tak się mocno powołuje - ucieka.
Jak ktoś (choć nie ja) z nim kulturalnie i na argumenty dyskutuje - obraża i denerwuje się aż popuszcza.
Jak Ty zaczynasz podawać konkrety - to reakcję porównałbym do obsikania murka przez małego pieska, które miałby ambicje być wilkiem.

Reasumując - jak wszyscy wiedzą już dawno - to człowieczek, któremu wszystko się w życiu nie udało.
Chciał być naukowcem - nie wyszło.
Chciał w biznesie podziałać - nie wyszło.
Chciał pisać i publikować artykuły - nie wyszło. (choć zapewne pisanie na forum jest sukcesem dla wielu nieosiągalnym)
Chciał żyć na poziomie - nie wyszło.
Chciał mieć samochód - nie wyszło.
Chciał świat zwiedzać - nie wyszło.
Chciał choć po Polsce pojeździć - nie wyszło.
Chciał żeby ludzie go szanowali - nie wyszło.
Generalnie, czego byś nie dotknął to nie wyszło. Ja się dziwię, że ten człowiek ma siłę żeby zwlec się ze swojego rozpadającego się wyrka.
Należy mu współczuć.
Nie należy z nim gadać.
Tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak pisałem wyżej nasz niedoszły naukowiec, niedoszły biznesmen, niedoszły dziennikarz i literat i w ogóle niedoszły człowiek - już uciekł i jest nowy post :)
Brawo TY :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

do góry