Widok

Metoda Vojty

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jakie macie doświadczenia z metodą Vojty???

Jesteśmy po pierwszej wizycie rehabilitantki (p.Mocek) i nasza mała ma obniżone napięcie mięśniowe....

Szkoda mi słów na fakt, że w styczniu byliśmy u neurologa z "mostkami" i wyginaniem w rogala- a ona nie zauważyła żadnych nieprawdiłowości.
Zresztą dwóch innych pediatrów przy okazji problemów brzuszkowych też zbagatelizowali problem.

Mała nie przekręca się na brzuszek, ani na plecki, krztusi się, nie trzyma główki tak jak powinna i wygina się "w rogala".

Okazuje się, że sporo czasu straciliśmy i musimy rehabilitować małą. Zalecono nam metodę Vojty jako bardzo skuteczną mimo, że dzieci bardzo przy niej płaczą:(

Ponoć przysługuje mi 60dni zwolnienia na rehabilitację. Muszę mieć tylko zaświadczenie od neurologa.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córcia miala obniżone napięcie mięśniowe po tym jak przez 6 tygodni nosiła szynę Koszli i leżała tylko na pleckach. Byłam na jednych zajęciach rehabilitacyjnych metodą Vojty - Jula, która nigdy nie płakała, na rehabilitacji płakała tak bardzo, ze przez kolejne 40 minut nie mogłam jej uspokoić....wiem, ze to dla dobra dzieci i krzywda im się nie dzieje (tym bardziej, ze byliśmy u wszędzie polecanej Pani Mirelli), ale ja postanowiłam poszukać alternatywy i znalazłam:-) chodziłam z Julką na ćwiczenia metodą NDT Bobath - rewelacja, dziecko bawiło się w trakcie ćwiczeń, uśmiechała się, nie było mowy o płaczu;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W linku lista terapeutów z woj. pomorskiego

http://www.ndt-bobath.pl/index.php?pID=find

nie moge znaleźć namiarów na "naszą" terapeutkę, ale chodziłyśmy na zajęcia do Centrum zabaw twórczych Edward; może jeszcze tam pracuje, albo mają do niej kontakt (na imię miała Dagmara, chyba:-) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję ale nam powiedziano, że tego co się dzieje z małą nie da się już wyćwiczyć metodą Bobath. Na razie może pomóc tylko Vojta, potem dołączona zostanie Bobath.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiatek moja Polcia ze wzgledu na asymetrycznosc i wcześniactwo też Vojtą leci owszem na poczatku byl placz ale to skuteczna metoda teraz Polcia zaczyna pelzac a z wieku korygowanego ma dopiero 3,5 msc
teraz nie ma placzu ladnie cwiczy
ja polecam wizyte na witominie dr dzięgiel super prowadzi dzieci a do tego sa hydroterapie w wirówkach :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też zrezygnowalam z Vojty, nie dałam rady ani ćwiczyć w ten sposob dziecka ani patrzeć na to. Mały rownież jest ćwiczony metoda Bobath i bardzo to lubi a efekty są świetne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nasz synek był równiez rehabilitowany Vojtą i tez przez P. Elę. Jedyne co mogę powiedziec to to, że koniecnzie trzeba ćwiczyć!! Bo te ćwiczenia naprawde przynosza super rezultaty w bardzo syzbkim czasie. My zaczęłismy w 3 miesiącu i po 5 miesiącach nie było żądnego sladu po złym napięciu.
Ważne jest by pamietać, że dziecko nie placze z bolu - tylkoz unieruchomienia. To tak jakbyc ty próbowała przesunąć ścianę - nie boli Cię ale ona nie chce się ruszyć. I ty masz być taką ściana dla malucha.
Ja tez cierpiałam na początku - bo malce faktycznie płaczą. Ale teraz mój synek ma 15 miesięcy, jest super rozwiniętym dzieckiem, biega, skacze a Pani Ela nie straszy go po nocach - bo jeszcze czasem idziemy na kontrolę.
Moja koleżanka tez rehabilitowała dziecko z p. Elą i tez efekty sa super. Bobath - sorry ale jeśli daje rezultaty to duużo później. Bo takie dziecko też mamy w paczce znajomych.
Polecam!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pati25 DZIĘKUJĘ;):):):) Pani Ela ma świetne podejście do dzieci:) Jak po tych ćwiczeniach ułożyła małą na boczku w łóżeczku spała 2 godziny.

Pani Ela powiedziała, że Bobath owszem ale jako dodatek później. Bo mała musi ćwiczyć intensywnie i szybko, by zaczęła kolejne etapy rozwoju.

Możemy też się umówić na rehabilitację do OWI ale czeka sie miesiąc a my musimy działać;) Także będę się starać:)

A jak Tobie wychodziły te ćwiczenia>>>>????
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez rehabilitowalam dzieci u pani Eli. Bardzo mila i fachowa rehabilitantka. Metoda Vojty jak sama zauwazylas jest bardzo drastyczna nie wiem czy nie bardziej dla rodzicow niz dla dziecka.
Efekty są ale kolejny raz chyba bym tego nie przezyla uwazam ze NDT jest rownie dobre. Bylismy u wielu neurologow w trojmiescie i w stolicy. Powiedziano nam, ze jesli dziecko nie ma szczegolnych wskazan do Vojty lepszy jest bobath. Bobath to stymulacja dziecka wlasnie we wzmozonym czy tez obnizonym napieciu. Powiedzilei nam STYMULATION nie REHABILITATON.
Ale decyzja nalezy do Was rodzicow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rehabilituję synka w OWI obiema metodami (raz Vojta, raz Bobath). Bez porównania lepsza (dla mnie) jest metoda Vojty. Płacz był podczas pierwszego spotkania, podczas ćwiczeń w domu, ale stopniowo synek przywykł do tego i ostatnio już nawet nie pisnął przez 40 minut zajęć :) Także polecam tę metodę≤ trzeba zagryźć zęby i ćwiczyć (zwłaszcza w domu!)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też z p.Elą ćwiczymy, super babka, polecam! a metoda Vojty jest do przeżycia, przynajmniej widać efekty i to bardzo szybciutko.
pozdrwiam i życzę wytrwałości... bo nam to się już czasem nie chce ćwiczyć :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mielismy kręcz szyji i ćiwczenia metodą Voity i Bobathami, ale pierwsza z zmetod - mimo płaczu dziecka na zajęciach - przynosiła dużo lepsze i szybsze efekty - przebrnęłyśmy przez 10 spotkań i ćwiczyłysmy mocno w domku - teraz jest ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zaczęliśmy od bobathów, ale po krótkim czasie przeszliśmy na Vojtę. Efekty nieporównywalnie szybko się pojawiły. Vojtą ćwiczy się zazwyczaj do momentu raczkowania, Bobathami do momentu chodzenia.
My ćwiczyliśmy niecałe 4 miesiące. Mały nadgonił szybko i teraz super się rozwija. Wiadomo, że ciężko jest ćwiczyć, ale warto tu nie myśleć o sobie tylko o dziecku, bo ważne, żeby mu szybko pomóc, a wiadomo, że mimo płaczu nie dzieje mu się żadna krzywda. Franek jest bardzo wesołym maluszkiem i pewnie nawet już tych ćwiczeń nie pamięta.
Sama p. Ela to bardzo miła osoba, ktora zawsze wszystko dokładnie wytłumaczy i doda sił (z czym nie spotkałam się w ogóle w OWI).
Dacie radę. Na początku ćwiczenia średnio wychodzą, ale po kilku próbach ma się już wszystko opanowane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a co to za Pani Ela,można sie z nia umówic zeby obejrzala dzieciaczka czy pierw potrzebna wizyta u neurologa ?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też przez krótki czas rehabilitowaliśmy Tymcia met. Vojty, potem przeszliśmy na tą drugą. Powiem tak: Vojta stosowana jest w bardzo ciężkich stanach bo jest to wymuszanie bodźców, natomiast bobath to stymulowanie. Poza tym Vojta w wielu krajach jest zakazana.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
P. Ela Mocek jest rehabilitantką metody Vojta. Jak najbardziej można się z nią umówić na oględziny. Na pierwszej wizycie dokładnie obejrzała małego i sprawdziła wszystkie odruchy, więc nie musisz mieć wizyty u neurologa za sobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny bardzo Wam DZIĘKUJĘ:):):) za wsparcie;):)
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha a jaki koszt mniejwiecej takiej wizyty?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córa też nie obraca się, ,mam wrażenie że ma coś z napięceim w barku, szyji z lewej strony - lewa piąstka jak np trzyma butlę przy jedzeniu zaciśnięta - wcześniej nie zwróciłam na to uwagi :( w śordę mamy wizytę u neurologa a za tydzień pierwsze ćwiczenia w OWI. Nasza pediatra stwierdziła że neurologicznie nic nie widzi, ale trzeba trochę ją stymulować by zaczęła się więcej ruszać. Boję się że to coś z napięciem - szkoda że nie wiedziałam o tej p. Ewie , bo tak czekamy 3 tyg na zajęcia w OWI :(
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja sie obraca,ale zadko i dlatego chce to sprawdzic aaa obraca sie tylko z brzucha na plecy jesli juz i na boki, z plecow na brzuch nie chyba ze sie poda jej reke :P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć przy napięciu w okolic o której piszesz bardzo skuteczna jest własine metoda Vojty. Nie wiem tylko czy w OWI ją stosują, bo jest tylko 2 terapeutów VOjty w pomorskim p. Ela Mocek i p.Mirella.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dr Dzięgiel tez ja stosuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobaczę co w środę powie neurolog, jeśli faktycznie cos ma z napięciem to umówię się z tą p. Elą . Kwiatku podałabyś jakiś namiar na nią?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez cwiczylismy Vojta i powiem szczerze,ze na poczatku nie mialm sily aby z synkiem cwiczyc-on plakal i ja ..po jaki1ms czasie bylo juz mniej placzu i po 4 msc mlody zaczal raczkowac-dodam,ze mial wzmorzone napiecie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
p. Ela 0 502 530 629
ja płaciłam 80 pln za wizytę, która trwała ok. godziny. mieszkam w Gdyni.
w gdynskim OWI jakiś rehabilitant jest w trakcie kursu Vojty, ale nie wiem czy już nią ćwiczy - chyba musi najpierw skończyć kurs
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) Metoda Vojty nie jest stosowana przy ciężkich przypadkach - jak napisała jedna z mam powyżej. Co więcej Metoda Vojty została ujęta przez Ministerstwo Zdrowia w projekcie gwarantowanego koszyka świadczeń rehabilitacyjnych na rok 2010. Faktem jest, że jest ona nazywana metoda bloku wschodniego - a wiadomo jak taka "nazwa" się wsyztskim kojarzy. Nie jest ona zakazana w innych krajach - jest jedynie nie stosowana - choć danych żadnych na ten temat nie ma. Jednkaże z drugiej strony należy spojrzec na ten tzw. blok zachodni - w Niemczech nie szczepi się dzieci na gruzlicę, w Wielkiej Brytanii nie podaje się dzieciom wit D itp. itd.
Sama byłam sceptycznie nastawiona do tej metody - jednak ona dziala cuda. Niestety najczęściej i najwięcaj o niej mówią ludzie, którzy nie znają lun naprawdę mało wiedzą o tej metodzie, mało lub wcale. A jesli nie wiesz na czym polega ta medota - to sie hcyba lepiej nie wypowiadać. Potwierdzam to co mówi Magda Franek - jak nasz Filip sztbko wyszedł z osłabionego napięcia - u nas było wzmożone.
A Pani Ela - przyjmuje też na Karwinach w Przychodni Zródło Marii - wizyta 40 pln. Do nas do Gdańska przyjeżdzala zawsze - cena 100 pln. W Gdyni - jak pisze Magda - 80. Pozdrawiamy:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybór metody to indywidualna sprawa w każdym przypadku, szkoda że s****dardowo nie doradza tego rodzicom neurolog I to rodzice muszą podjąć decyzję - często na podstawie ogólnych opisów metod.



Niestety w dyskusji pojawiło się tez kilka razy stwierdzenie "wyjść z napięcia" - tu tez niestety mało kto rodzicom tłumaczy, ze nie ma czegoś takiego. Dziecko już zawsze będzie miało takie, a nie siakie napięcie - rehabilitacja niweluje jego negatywne skutki, hamuje mechanizmy kompensacyjne, ale go nie zmienia.
"rz" - to długa historia

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak z ciekawości - długo się czeka na termin u tej pani?

pojutrze mamy neurologa - ależ mam stresa :/

Kwiatku i jak rehabilitacja, zaczęliście już? jak mała to znosi?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byliśmy na konsultacji jeszcze u cenionej rehabilitantki metody NDT Bobath. Ona twierdzi, że mała nie wymaga aż tak forsownej Vojty. Jej zdaniem wystarczy rehabilitacja-stymulacja przez zabawę. Pokazała nam kilka ćwiczeń:)

Próbowałam dwa dni Vojty i ciężko mi to wychodzi. Mała płacze, potem nie mam problemu by ją uspokoić. Ale jak sobie pomyślę, że trwałoby to kilka miesięcy po 4 razy dziennie.... to nie wiem .... nie każda mama się ponoć do tego nadaje... mi strasznie ciężko na to patrzeć.... A skoro można spróbować "łagodniejszą" drogą to czemu nie? Jesli nie zauważymy poprawy to zdecydujemy się na Vojtę.


Póki co gdy stosujemy pewne techniki NDT Bobath już jest inaczej:) Wiele może zdziałać właściwa pielęgnacja- noszenie, podnoszenie itd...

Wciąż się zastanawiam nad tymi metodami.... ech.....

Jeszcze poczekam co neurolog powie zanim podejmę ostateczną decyzję.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej!
My dzis zaczelismy cw met Vojty z p. Mirella na asymetrię. Obyscie mialy racje ze ta metoda jest skuteczna, bo ten placz dziecka jest niedowytrzymania. Ale placze nie dlatego,ze boli tylko ze mu niewygodnie-ze ktos narzuca mu tą pozycję ktorej nei chce akurat w danym czasie przyjac. Zycze wszystkim powodzenia i miejmy nadzieje,ze ta metoda u naszych dzieci przyniesie wspaniale i trwale efekty!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytając wasze posty wyżej zaczynam się coraz bardziej martwić o Madzię. Mamy problem z zapisaniem do neurologa, ale może w czwartek się wkońcu uda. Madzia dopiero od pół miesiąca trzyma główkę wmiarę , leżąc na brzuszku jakos daje rade ale musze jej rączki podkładać bo robi samolocik, wyginała się w foczkę ( kładła się na boku i główka do tyłu) ma lekką asymetrię buźki, i strasznie krzywy łepek. Gdy sadzam ja na kolanka przekrzywia główke na jednąstronę, za chwilkę trzyma prosto i znów na bok:( Mała zawsze spała na brzuszku tak jej wygodnie i spała na jednym policzku, od kilku dni zaczyna spac na drugiej stronie ale jakos tak dziwnie, śpiąc na lewym policzku ma odsłonięty nosek a jak śpi na prawym to tak jak by nie mogła do końca główki przekrzywić. Byłam u znaomej pediatrii i powiedziała że nie jest źle i ma poprostu taki tok rozwoju, ale ma juz prawie 5 miesięcyi nie przewraca się na boczki, ani nie umie wrócić z plecków na brzuszek i odwrotnie, no i słabo trzyma tą główke na brzuszku. ehh mam nadzieje że jak wkońcu uda nam się jakoś dostac do neurologa to nam powie co i jak.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci w wieku twojej córeczki nie muszą się jeszcze obracać z plecków na brzuszek. Dopiero jak mają 6 miesięcy z tego co słyszałam.
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Terminy do p. Eli nie są odległe. Jakoś zawsze nas umówiła w przeciągu tygodnia.
Szczerze powiedziawszy niewielu pediatrów (niestety) potrafi zauważyć, że z rozwojem dziecka coś jest nie tak. Nawet do OWI większość skierowań jest od neurologów, do których rodzice wybierają się jak sami widzą, że z maluszkiem coś nie tak jest. Najlepiej jest odpowiedzieć, że każde dziecko rozwija się po swojemu. Przez takie tłumaczenie często rehabilitacje, które mogłyby szybko pomóc przekładane są o kilka miesięcy. Może jestem przewrażliwiona...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magda, może ja tez jestem przewrażliwiona:) Ale rownież uważam, ze warto skonsultowac dziecko z rehabilitantem. Poza tym również uważam, ż enie nalezy sie opierac wyłącznie na opinii pediiatry - bo oni niestety jakby często nie douczeni byli. Nasza taka na przyklad jest.:(:(.
Dzieci płaczą - ale jak już pisałysmy - nie z bólu. Muszę jednak oddac racje tym, ktore krytycznie się z tego powodu wyrazają o tej opinii - cięzko jest wytrzymac płacz dziecka. Ja wiele razy miałam ochotę przestać. Ale daliśmy radę i uważam, że warto. Dla mnie bobath to zabawa. Ale to tylko moje zdanie.
powodzenia!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jeszcze raz się wypowiem równiez jestem zdania ze Vojte mozna przezyc moja Pola teraz juz nie płacze wcale .....
i jak byście wczytały się w ksiażeke o tej metodzie inaczej na to troche byście patrzały .zwłaszcza ze Vojta jest dobra na poczatku kiedy dziecko się jeszcze nie wyrywa itp i wtedy naprawde mozna wycwiczyc malucha :)
Moja Pola dzis sama usiadła w pozycji podpartej podciagajac sie za linke a ma 6msc w wieku skorygowanym 4 pełza i swietnie dogoniła rówiesników z asymetrycznosci co tu duzo kryc rogala jest prostą dziewczynka która ma otwarte łapki pięknie chwyta i obraca się z brzuszka na plecy i odwrotnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) brawo:):).
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze zeby znaleźli Państwo rehabilitanta zajmującego sie tylko rehabilitacją dzieci, ja z asymetrią jeździłam z corką do gabinetu rehabilitacji funkcjonalnej w gdansku na lendziona, cała rehabilitacja trwała pół roku, ale tak na prawdę już po miesiacu były wdoczne efekty, wszytsko się dobrze skonczyło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba nie pisałam - neurolog stwierdziła, potwierdziła to w ośrodku rehabilitantka obnizone napięcie mięsniowe (choć ja myslałam że to wzmożone) - w barkach, brzuszku i nóżkach - to jednak metoda Vojty wcale nie jest wskazana, także rehabilitujemy się metodą Babathów - Patrycji się pdooba, jest chętna do ćwiczeń, dopiero po 40 min zaczęła dawać znać bysmy już kończyli :P tego samego dnia zrobiła przewrót i teraz mamy dziennie po kilka przewrotów. Rehabilitantka mówi że naprawdę nie jest źle , także jestem dobrej myśli

Nasuwa mi się pytanie - skąd się bierze obnizone/ wzmożone napięcie?? czy ja coś źle robie, coś zaniedbałam, czy to od urodzenia, jak to jest????
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
każdy podejrzewa co innego. rozmawiałam z pediatrami i jedna często USG w ciąży - kiedyś się nie robiło, zresztą w UK są tylko dwa czy trzy razy. Druga podejrzewa szczepionki skojarzone. Ja sama po wywiadzie, jaki przeprowadziła nasza rehabilitantka widzę, że moze byc bardzo dużo czynników, ale tak naprawdę nigdy się tego nie stwierdzi.

Madziulka, dobrze, że już zaczęliście ćwiczyć. Życzę, żebyście jak najszybciej z tego wyszły. Zobaczysz jak mała szybko nadrobi i latem będzie brykać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My juz byłyśmy u neurolog, powiedziała że nie jest źle ma jedną strone bardziej napiętą ale ogólnie jest ok. Mam tylko ćwiczyć z nią przekładanie na brzuszek z plecków. Dała skierowanie na wszelki wypadek do rehabilitanta na przymorzu "krok po kroku" tak abyśmy pochodziły aby mała wzmocnić. Naszczęście jest ok :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny :)
przepraszam, że się wtącam, ale mam do Was pytanko, czy któraś z Was chodzi na rehabilitacje w Pruszczu Gd.? czy w ogóle jest tu jakiś ośrodek rehabilitacyjny?? ewentualnie gdzie w Gdańsku najlepiej udać się? W styczniu byłam z synkiem u neurologa i stwierdziła dr, że mały ma delikatnie wzmożone napięcie mięśniowe, ale raczej na rehabilitacje się nie nadaje... dzisiaj znów byliśmy u pani dr i tym razem stwierdziła, że mały nie robi tego co powinno dziecko w jego wieku :( tzn. nie stawia stópek i ich nie usztywnia, leżąc na brzuszku lub plecach nie zmienia pozycji, do tego ciągle zaciska piąstki :( No i ostatnie pytanie, czy trzeba mieć skierowanie do takiego ośrodka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz co ja zapisałam dziś córkę na 11 maja do "krok po kroku" na przymorzu śląska 66c ponoć tu najmniejsze kolejki,trzeba miec skierowanie
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~sandrulka25 dzięki za namiary :) cholerka, to du..., bo neurolog powiedziła mi, że powinniśmy się wybrać do rehabilitanta, ale nie dała mi skierowania :( a nie wiesz czy prywatnie też przyjmują??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mieliśmy skierowanie od pediatry - musi być wypisane "do poradni rehabilitacyjnej" - czy tam prywatnie można wykupić rehabilitacje to nie wiem, ale rehabilitanci na pewno prywatnie też ćwiczą bo często o tym rozmawiają (jeżdżą do domów) - nie wiem jaki to koszt.

My chodziliśmy od stycznia 2 razy w tygodniu, teraz przechodzimy na 1 raz w tygodniu bo Ignaś już raczkuje więc te rehabilitacje nawet przyśpieszyły jego rozwój ruchowy
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@mama-Miłoszka musialabyś zadzwonić i zapytać
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok. dziękuję Wam za info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
macie namiar na jakiegos rehabilitanta , ktory przyjechalby do mnie do domu i obejrzal mala, pokazal jak cwiczyc itp? nie mam zadnego skierowania, bo pediatra uwaza ze wszystko jest ok i nie ma potrzeby...ja jednak bede spokojniejsza jesli obejrzy ja rehabilitant.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hop do gory
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiedz poprostu swojemu lekarzowi że chcesz aby dał Ci skierowanie i tyle.
Zadzwoń do "krok po kroku"na przymorzu śląska 66c i może tam ci podadzą jakies namiary
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od rehabilitacji dzieci jest taki spec. fizjoterapii, którego polecam bo pomoc uzyskałam wyśmienitą
https://www.znanylekarz.pl/pawel-michalowicz/fizjoterapeuta-terapeuta/gdansk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jeszcze metoda Bobath (jeżeli dziecko się kwalifikuje). Jest trochę łagodniejsze do Voity.
A próbowałaś u różnych specjalistów? Podejście do dzieci i doświadczenie robią swoje, ja zwiedziłam chyba pół Polski ze swoim...
Ostatnio byłem w AthleticoMed na turnusach rehabilitacyjnych - prywatnie. Mają bardzo bogaty program pomocy takim dzieciom jak moje czy Twoje. Wklejam link (może mi nie utnie), a jeżeli to na stronie Athleticomed w Bydgoszczy znajdziesz informacje, szukaj tylko "turnus rehabilitacyjny indywidualny".

Powodzenia!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

do góry