Widok

Mieszanki chlebowe - gdzie kupić?

Słuchajcie, wczoraj kupiłam maszynę do pieczenia chleba TA-DAM :) i upiekłam z mieszanki z Lidla swój pierwszy chleb. Całkiem spoko i żadna robota :)

Pytanie tylko gdzie w trójmieście jest jakiś fajny sklep z mieszankami chlebowymi? I nie chodzi mi o Lidla czy tesco - bo z takiej mieszanki właśnie upiekłam już chleb- chciałabym poeksperymentować z innymi ciekawszymi i bardziej aromatycznymi a zdrowymi zarazem mieszankami.

Tylko proszę nie radźcie mi, że najlepiej samemu piec bo tyle to wiem, a z wrodzonego lenistwa nie zamierzam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ad- poszukaj w necie przepisów...pieczenie chleba z samej mąki (zwlaszcza w maszynie) polega jedynie na wsypaniu tej mąki...nie jest wcale więcej pracy niż z gotową mieszanką..a cena- pewnie o połowe niższa... :) ja mogę polecić miejsce gdzie mozna zaopatrzyc się w rozne mąki do pieczenia chleba i nasionka też :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdrowej mieszanki nie widziałam , ale sama możesz piec z różnych mąk dodawać różne zioła ,nasiona i wówczas będzie aromatyczniejsze i zdrowsze pieczywo ,czy mieszanka czy mąka różnicy w samej robocie nie ma ,bo jedno i drugie musisz wrzucić do pojemnika .
.Też jestem posiadaczką od paru mies maszyny do pieczenia chleba i powiem ci że tylko dwa razy upiekłam chleb z gotowej mieszanki a tak piekę z różnych mąk z dodatkiem ziół ,nasion ,suszonych pomidorów ,żurawiny ,na maślance ,kefirze , mnóstwo jest przepisów na różne chlebki z różnego rodzaju mąk poszukaj ,wypróbuj warto .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz zdrowiej a Ci się nie chce!
To po co?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zalezy jakie mieszanki. Niektore nafaszerowane chemia inne nie - dlatego tez szukam takich , ktore nie tylko będa smaczne ale tez zdrowe. Wrzucanie opinii o wszystkich mieszankach do 1 wora jest błędem. W odpowiedzi inka : po JAJCO ;-)

Wiola - dzięki, Justi - podaj adresik :) póki co eksperymentuje z róznymi mieszankami, ale na pewno spróbuje też sama podziałac z przepisami, jesli masz sprawdzone - chętnie przyjmę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Swego czasu byly w Pruszczu w Młynie http://www.mlynpruszcz.pl/index.php

Akurat kupowalismy tam zawsze mąkę żytnią, ale mieszanki tez byly, nie wiem jak jest teraz bo juz jakies 3 miesiace tam nie byla. Swoją drogą warto tam kupowac orzechy- jesli ktos lubi. Mają duzy wybor i bardzo przystepne ceny. Wogle fajne miejsce, jakby z innej epoki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie..młyn w pruszczu :) duży wybór mąki (atrakcyjna cenowo), młyn otwarty jest także w sobotę-ale dość krótko- więc tak z rana najlepiej się wybrać...nie wiem jak mieszanki-bo nie interesowałam się tym... dużo też różnych dodatków mają: płatków, ziaren, otrąb itp...
co do sprawdzonych przepisów-jakiś czas temu z netu sobie pospisywałam - z bardzo różnych stron (głównie blogi) , wypróbowałam 10-może 15 przepisów i nie zdarzyło się aby jakiś chleb nie wyszedł :) ja piekę normalnie-bez maszynki-wiec trochę więcej pracy..pamiętam, ze na niektórych stronkach przy kazdym przepisie była 'instrukcja dla maszynistów',
takze konkretnego przepisu nie polecę :) ja lubię chleby mieszane, graham , rozne z ziarenkami-ogolnie eksperymentuje i nie mam 1 ulubionego przepisu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za podpowiedzi i pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Np Polskie Młyny w Selgrosie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Ostatnio zaczęłam zamawiać tu upieczchleb.pl
gotowe mieszanki na chleb w róznych smakach i jestem bardzo zadowolona. Sa też tam ziarna słonecznika pestki dyni otreby, mąki do pieczenia chleba. Mogę POLECIĆ jak nabardziej. cena super chlebek wychodzi smaczny i szybka wysyłka;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sklep internetowy z gotowymi mieszankami na chleb.. chlebki wychodza pyszne-upieczchleb.pl
duzo smakow do wyboru od miłosci po graham, ziarnisty czy z czarnuszka...
polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet w rossmannie takie mieszkanką są. A do tego w praktycznie każdym markecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teoretycznie to samemu też można skompletować sobie taką mieszankę, choć pewnie gotowa może wyjść nawet taniej. Dobra sprawa, zawłaszcza dla osób dbających o sylwetkę. Ja myślę, żeby wyeliminować z diety całkiem pieczywo, chyba ze właśnie ograniczę go do tego typu wypieków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teoretycznie. W praktyce mało kto ma na to czas, trzeba też zamówić takie rodzaje mąki, które niekoniecznie się potem jeszcze do czegoś przydadzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To po co brać się za pieczenie chleba i udawać, że jest zdrowiej?

Poza tym jeśli chce się przejść na własne pieczywo(a nie tylko okazjonalnie) to ma sens zakup różnych mąk, otrębów itp. Nawet bez maszyny.

Dla chętnych przypominam, że w Gdańsku(Oliwie) też można kupić różne mąki z Młyna ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sklep internetowy z gotowymi mieszankami na chleb w super cenie kupuje tam od dłuższego czasu
upieczchleb.pl
polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Próbowałam wielu firm, jednak od 2 lat korzystam z tej - http://www.sklep.chlebus.pl
Wspaniały kontakt z klientem, wiele nowości i ponad 30 mieszanek. Na początku próbowałam swój automat i wychodziły wspaniale. Teraz korzystam z mieszanek i piekę w piekarniku w równie dobrym efektem. Szczerze polecam - są to najbogatsze mieszanki jakie miałam w domu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale te mieszanki mają niepotrzebne produkty np enzymy piekarskie,kwas ascorbinowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W rossmannie są często. Można tam nawet spotkać mieszanki bezglutenowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sklep z gotowymi mieszankami .. jest spory wybór smaków . można robić z automacie i piekarniku. polecam sklep upieczchleb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

do góry