Wśród zestawu kosmetyków tiktok znajduje się obecnie ogromna ilość treści na temat pielęgnacji włosów bez użycia ciepła i bez niektórych rodzajów produktów.

Całkowicie rozumiem ten argument: ciepło szkodzi włosom, gromadzi się krzem, a chemikalia mogą działać drażniąco. Więc jeśli chcesz mieć długie i wspaniałe włosy, unikaj tych rzeczy. Robię tak od roku i moje włosy są zdrowe, ale nie aż tak bardzo, jak wtedy, gdy suszyłam je codziennie. Powtarzałam sobie, że wyglądało to nieźle, więc było warto.

Aż do soboty, kiedy poszedłem na imprezę z czarnym krawatem i zdecydowałem: Pieprzyć to, potrzebuję do tego wytrysku. I cholera, wyglądałem lepiej. Dzięki stylizowaniu włosów i stosowaniu produktów nadających teksturę i połysk, moja ocena zmieniła się z 7 na 9. Oczywiście nie mam zamiaru codziennie stylizować włosów, ale całkowite unikanie ciepła nie jest warte. myślę, że influencerzy oszukują nas, że jesteśmy mniej atrakcyjni, przez co ich uroda wydaje się jeszcze mniej osiągalna, a przez to bardziej pociągająca.