Widok

Najczęstsze gafy w ogłoszeniach o pracę

Ostatnio modne stały się poradniki i trenerzy którzy mówią nam co i jak mamy robić, a ja na przekór postanawiam pisać o czymś , czego raczej robić się nie powinno, popełniając ogłoszenia o pracę.

Daruj sobie zwrot dynamicznie rozwijająca się firma, prężna firma ten slogan jest wyświechtany bardziej niż ścierka twojej sprzątaczki. Dumne puszenie się i usilna próba reklamy w momencie kiedy firma się ogłasza że właśnie brakuje jej pracownika nie jest czymś na właściwym miejscu. Chyba że nie szukasz pracownika tylko darmowej reklamy.

Zastanów się czy lista wymagań wobec potencjalnego kandydata jest tak samo długa jak lista korzyści z pracy w waszej firmie? Darmowa kawa czy czwartkowa miska ryżu to nie jest żaden bonus. To cienizna. Lepiej nie pisać, że w zamian za pracę oferuje się jedzenie. Fajniej będzie jak zaskoczysz pracownika na miejscu miłym dodatkiem, a tak nie będzie miłego zaskoczenia, tylko podejrzenie że przyjdzie słono zapłacić za coś, czego się nie zamawiało.

Gwarantujemy miłą atmosferę to jak napisać gwarantujemy dobrą pogodę Odradzam zaczynać współpracę od czegoś, co może okazać zwykłą nieprawdą. Równie dobrze można napisać że firma płaci pensje bez opóźnienia, albo że na pracownikach nie stosuje się środków przymusu bezpośredniegono niby można tak napisać, ale czy naprawdę trzeba?

Ugruntowana pozycja na rynku, stabilne zatrudnienie..twoja ugruntowana pozycja na rynku może skończyć się w mniej niż 30 dni jak pokazuje historia nawet wielkich zakładów, a każdy normalny człowiek ma tego świadomość. Często takie ugruntowane firmy tracą ten grunt z dnia na dzień i gazety o takich spektakularnych upadkach chętnie piszą. W dzisiejszych czasach nawet urzędy nie mają ugruntowanej pozycji na rynku. Poza tym pracownik patrzy jak bardzo będzie ugruntowana jego sytuacja u ciebie, a nie twoja na rynku.

Atrakcyjne wynagrodzenie bez podania nawet widełek w przybliżeniu jest gorsze niż zostawienie pustego miejsca. Dzisiaj taki zwrot pracownicy kojarzą raczej z najniższą pensją bo dokańczając zdanie należy dodać frazę dla szefa

niezbędne narzędzia pracy naprawdę to jest coś takiego że trzeba z dumą o tym pisać, Januszu? A spróbuj nie dać! Można i łyżką rowy kopać jak się ma stawkę godzinową, tylko po co?

szkolenia i możliwość awansu nie warto kłamać, prawdę obnaży jedno proste pytanie. Jeśli nie macie w firmie stałego i otwartego programu szkoleń a awans odbywa się uznaniowo, to ja raczej bym się tym w ogłoszeniu nie chwaliła

W ogłoszeniach pracodawcy bardzo często zapominają o podawaniu podstawowych informacji jak: dokładne miejsce pracy (inne niż rejestrowana siedziba), w dużym mieście jest to bardzo istotna informacja, orientacyjny czas i planowany rozkład pracy, wskazówki dojazdu, informację o możliwych środkach transportu, na czym dokładnie będzie taka praca polegać

Część firm otwarcie naraża się na pozwy dyskryminacyjne prosząc o załączenie do cv zdjęcia (na zachodzie niewymagane, w usa niedopuszczalne!) oraz sugerowanie płci kandydata a to nie są nowe wytyczne. One funkcjonują od ponad 10 lat i firmy miały dużo czasu żeby się zapoznać ze zmianami w kodeksie pracy, chyba że go nie znają lub łamią świadomie. Proces rekrutacji jest integralnym procesem prowadzenia polityki kadrowej firmy więc można od kandydatów żądać tylko określonych danych, a wiek, płeć czy zdjęcie zdecydowanie nimi nie jest!

Jest wiele poradników w których opisane jest co i jak napisać w ogłoszeniu, ale mam wrażenie że niewiele osób z tej opcji korzysta i to niestety po ich ogłoszeniach widać

Przeglądając ogłoszenia o pracę przestaje dziwić fakt, że pracodawcy mają problem z jakimikolwiek sensownymi aplikacjami. Bo w końcu jaki pracownik odpowie na głupie ogłoszenie?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Należy jeszcze dodać, że szukamy pracownika a na samym dole i oferujemy umowę o pracę i nadal widzę wypłacamy wynagrodzenie w terminie. Bo jak szukamy podwykonawcy lub zleceniobiorcy to od razu należy to u góry w ogłoszeniu podać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja lubię akurat tą formę współpracy bo jest luźna,tylko niewielu szefów chyba wie na czym polega takie zlecenie. Bardziej mi odpowiada bycie podwykonawcą, sama sobie robię wolne kiedy jest taka potrzeba, poświęcam na pracę tyle czasu ile akurat chcę, robię coś innego w trakcie dnia by wieczorem zrobić coś innego...śmiać mi się chcę jak słyszę że do biura lub sklepu ktoś oferuje zlecenie, no chyba że tylko na startowy miesiąc żeby się posprawdzać i ewentualnie szybko rozstać. Szybkie rozstania związane ze zleceniami są dla mnie czymś fajnym, bo ani ja ani klient nie musi się męczyć do końca projektu...A i jak jest coś lepszego na horyzoncie to mogę szybciej przeskoczyć na lepsze zlecenie. To duża swoboda
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z umową zlecenie sie zgadzam. Fajna sprawa. Ale u nas pracodawcy chcą dac umowę zlecenie ale masz pracować jak na umowę o pracę.
Brak eslastycznosci, doboru sobie godzin itp. Niestety ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takim wypadku zbiera się dowody i po zakończeniu współpracy składa się dokumenty do sądu pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy, sama byłam zaskoczona jak sprawnie to w Gdyni idzie. Dzisiaj jest bardzo łatwo uzyskać pozytywny wyrok, oraz zapłatę za zaległe składki i należne dodatki takie jak choroba, urlop, nadgodziny...suma summarum do mnie pracodawca po roku musiał dopłacić ponad 10 tysięcy w tym większość do ZUS. W wyłączeniu dokładnej kwoty pomaga lokalny PIP, pozew może pomóc napisać student z punktu darmowych porad prawnych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

*w wyliczeniu, miało być. Ustalenie prawidłowej należnej kwoty co do złotówki wbrew pozorom nie było takie proste, ale skrupulatność się naprawdę opłaca

tak na marginesie, na temat dużych firm, liderów w swojej dziedzinie i stabilności zatrudnienia powiem tylko tyle : Neckermann Polska
O ZM Kania nie wspominając
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

PHP "Kubuś" - Cieplewo i Reda (10 odpowiedzi)

Odradzam. WSZYSTKIM. Pracodawca nierzetelny, mający swoich pracowników głęboko i daleko- pracuję...

Praca w PEPCO , jakie zarobiki, jak wygląda rozmowa (20 odpowiedzi)

Wiem że mają otwierać Peoco na Przymorzu czy ktoś widział już ogłoszenia, albo ile po nowym roku...

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (418 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

do góry