Widok

Naprawdę dobry Dom Seniora znacie?

Szukam odpowiedniego miejsca a niestety w Gdańsku i okolicach nie znalazłam takiego domu, który miałby dobre opinie. Wszędzie obowiązują te same standardy - czyli oszczędności, brak zajęć poza oglądaniem TV, i braki personelu co bardzo oczywiście odbija się na poziomie opieki a raczej jej braku. Ja zaoszczędzić nie chcę, bo wiem że jakość kosztuje, ale gdzie mam jej szukać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Swissmed?
Dwór Seniora na Abrahama w Gdańsku?

Albo trzeba czekać na te nowe na Ujeścisku albo na Klinicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swissmed - tak dobry ale raczej na krótszy pobyt i koszt 5400 zł miesiąc. Dwór Seniora na Abrahama - nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu nie mieli nawet łóżek rehabilitacyjnych i nastawiają się na chodzących i w miarę sprawnych pensjonariuszy, więc odpada.
Czekam na te nowe - może nowa jakość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom seniora Klukowo-super opieka ,kameralny ,opiekunki życzliwe,posiadają własną kuchnię,Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja nie mogę pojąć, dlaczego nie powstają nowe, luksusowe Domy Seniora. Sama znam starsze osoby, które chętnie przeniosłyby się do takiego domu, za który będą płacić dzieci mieszkające za granicą. Miałyby tam opiekę lekarską na miejscu, posiłki, nie musiałyby się martwić, kto im zrobi zakupy czy poda szklankę herbaty i leki w razie choroby.

Powinien też jakiś inwestor pomyśleć o budynku mieszkalnym, z pełną obsługą: ktoś do zrobienia zakupów, załatwienia jakieś sprawy urzędowej, zawiezieniu do lekarza i wykupieniu leków - za opłatą np. .wliczoną w czynsz lub oddzielnie płatną.
Problem starych, zamożnych ludzi, którymi nie ma kto pomóc w codziennych sprawach będzie narastał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powstają powstają Warszawa Wrocław ale to raczej takie kompleksy mieszkaniowe z opieką - tzn. seniorzy mają tam małe samodzielne mieszkania plus wyżywienie, opiekę jeśli tego potrzebują, wizyty lekarza, rehabilitację, zajęcia itp. Ale tutaj trzeba się liczyć z kosztami nawet 8000 tysięcy miesiąc i więcej. I miejsca są zajęte. W Gdańsku i okolicach owszem mamy domy seniora prywatne - ale tam trafiają naprawdę bardzo chorzy ludzie, którzy są całkowicie niesamodzielni, personelu wszędzie mało bo oszczędność, lekarz na NFZ, i generalnie kiepsko. A na luksus z ceną jak wyżej to mnie nie stać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może, a nawet na pewno jest w Trójmieście niemało seniorów, których byłoby stać - właśnie na takie mieszkania w takim kompleksie z opieką. Dlaczego nie ma chętnych do ich wybudowania i prowadzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to jest koszt od osoby. Inwestor nie bedzie ryzykowac bo kompleks musialby byc wiekszy z duza iloscia chetnych. Tylu nie znajdzie. A taka pomoc to opiekunka zalatwi dochodzaca i taniej. Lezacej osobie to nic nie da.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi taniej wyszło opiekunka do domu a wieczorem my z teściową.
Plus ćwiczenia i masaże zhttp://domowarehabilitacja.com/.
To taniej bo w nocy i tak spimy a domy opiek. się płaci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Dobry fizjoterapeuta w przystępnej cenie??? (43 odpowiedzi)

Witam wszystkich, czy ktoś z Was może mi polecić sprawdzonego i w miarę niedrogiego...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Ortopeda Marek Kołodziejczak - proszę o opinie. (7 odpowiedzi)

Jestem zarejestrowana do ortopedy Marka Kołodziejczak w Gdyni na Pułaskiego. Może ktoś miał z...

do góry