Widok

Narzędzia;-)

Drodzy panowie,szukam i chcę zakupić trochę narzędzi na użytek domowy,nie chcę chłamu który zegnie się,złamie albo wyszczerbi.Potrzebuję dobrej jakości śrubokrętów płaskich i gwiazdkowych i co tam jeszcze potrzebne do skręcania mebli:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak do skręcania mebli to jakiś set firmy neo tools Tobie wystarczy. Pełno tego na allegro. Jest też Wiha, Stanley czy knipex.
Nie pomyl tylko przy skrecaniu końcówek pZ z pH bo to nagminny grzech ciężki wszechobecny. (najprędzej tu się szczerbi tzn źle dobrany typ i /lub rozmiar koncowki)
http://majstrowa.pl/wp-content/uploads/2016/11/srubokrety_krzyzakowe_PH_PZ-700x525.jpg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękować:-)
Będę szperać w necie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śrubokrętami na meblach się zajeździsz. Masz wkrętarę?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Do skręcania czy do produkcji mebli? Do skręcania mebli wystarczy niebieska wkrętarka akumulatorowa lux tool czy jakoś tak za 35-40 pln , marka własna castoramy. Do tego można dobrać sobie zestaw bitów jakie tylko dusza zapragnie a wszystko jest w jednej alejce :)
Jeśli chodzi o produkcję mebli w litym drewnie to innsza inszość, wtedy potrzebna jest wiertarko-wkrętarka a wtedy polecam bardziej na prąd bo aku szybko pada, do tego jeśli śruby mają być wzmocnione albo jakieś wybitnie meblowe to kupuję tylko i wyłącznie w Redzie - tak jest zagłębie sklepów z art. meblowymi albo w "zul-met" tam mają wszystko w metalu i to najlepszej jakości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Szybko pada aku?
W drewnie..?

Wkretarka za 35zł?
Weeeez daaaaj...gdzie Ty zyjesz?

PS. Lux tools jest sprzedawany w Obi. I z pewnością kosztuje od 200/300pln w gore

Edition aaaa marka własna... sorki nie doczytałem. Niemniej za 35zł to se pizze można kupić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam, od kilku lat używam dosyć intensywnie i jest naprawdę ok, na pewno z castoramy i na pewno do 50pln. Mam też droższe sprzęty ale do tylko do domowych mebli-składaków z ikei czy innej agaty naprawdę nie trzeba nic więcej. Akurat na składaniu, rozkladaniu mebli i stolarce trochę się znam bo sama robię meble z różnych materiałów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kanapy i fotele z worków sianem wypchanych?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kanapy bio degradowalne, modułowe, układane ze snopków w jutowym poszyciu i pachnące świeżym sianem fotele dostosowane anatomiczne do du..y użytkownika! Hit sezonu!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

"Kanapy bio degradowalne, modułowe, układane ze snopków w jutowym poszyciu i pachnące świeżym sianem fotele "
Jednym słowem, spiżarnia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Wkretarka za 35zł?

Kocio ma zapewne na myśli wkrętak akumulatorowy.
Jeden mebel może i idzie tym skręcić, ale wątpię, czy więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Domyślam się, że ona ma na myśli najtańszy z najtańszych wkrętak aku, i to jest właśnie to.
Jak już jakaś spróbuje sił na warsztacie to na wkrętak elektr. mówi wkrętarka, zaś całość okrasi "przecież i tak wiesz o co mi chodzi".

PS. No fakt, te małe aku we wkretakach to trzymają średnio. Do prac doraznych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dawno dawno temu mając do złożenia stół który miał 117 wkrętów (dokładnie tyle, do tej pory pamiętam) kupiłam sobie zwykłą najtańszą wkrętarkę akumulatorową. Taka mała, niebieska, z castoramy. Bateria spokojnie starcza na zmontowanie i rozmontowanie(!) całego segmentu - całej ściany dużych szaf, na małą kuchnię też daje radę, też nie sądziłam że tyle wytrzyma ale jak nie zapomnę naładować to chodzi naprawdę długo i działa do dziś.
Jeśli chodzi o kobiece majsterkowanie to właściwie odradzam "lepszy" sprzęt, to znaczy z większą ilością bajerów czy silniejszymi akumulatorami ponieważ taki sprzęt już nie jest taki mały, jest dużo cięższy i po 2-3 godzinach aktywnego używania po prostu ręka się męczy no i do kobiecej dłoni jest po prostu nieporęczny, źle się trzyma, a przecież chodzi o to żeby sobie pracę ułatwiać a nie utrudniać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Brawo, Kocio! Od razu widać, kto tu ma kompleksy na punkcie...wkrętarki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wkręcałam własnymi ręcyma,paznokcie połamane,delikatne odciski ale dałam radę.Córa dzielnie pomagała.Mam jakąś wkrętarkę ale wolałam ręcznie bo nie mam wprawy i bałam się że pokrzywię to i owo.
Jedno powiem,Ikea dała plamę z instrukcją,słabo opisane części,w zasadzie wcale,trzeba niemalże z lupą oglądać rysunki żeby dobre elementy poskładać,no porażka.Składałam krzesła z Jysk i tu było bajecznie,numerki na częściach,czytelne rysunki,sama przyjemność składania :-)
Jak na kompletnego amatora w składaniu mebli dałam radę;-)
Hehe...mam zdolną córę,ona była głównym konstruktorem a ja pomocnikiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ooo, to miło słyszeć :) kiedyś Ikea miała lepsze instrukcje, ale podejrzewam że odkąd mają opcje "zamów montaż " czego kiedyś nie było, instrukcje magicznie stały się jakby mniej czytelne :P Gratulacje! Ale na taką małą wkrętarkę to ja was i tak namawiam, bo naprawdę się przydaje w domu. Niedługo mikołajki to może tak zamiast czekoladek ? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja też stwierdziłam że coś jest na rzeczy z tymi instrukcjami z Ikea,ktoś musi zarobić więc niech klient w akcie rozpaczy i desperacji skorzysta z odpłatnej uprzejmości firmy ;-)
Dzisiaj kończymy wielką komodę i bierzemy się za następną;-)....pozdrówka z placu boju :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim skromnym, aktem rozpaczy i desperacji jest zajrzenie do ikejowej instrukcji ;D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

> Dzisiaj kończymy wielką komodę

Mała porada: nie wiem, jak ikeja proponuje w instrukcji, ale montaż komód zacznij od zamontowania prowadnic szuflad na ściankach a dopiero potem skręcaj komodę "do kupy". O niebo wygodniej niż potem nurkować w jej wnętrzu ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bardzie czytelnej i prostej instrukcji składania mebli jaką daje Ikea chyba nie ma. Czytać i oglądać ilustracje należy jednak że zrozumieniem i wyobraźnią. Na pewno pomaga przy tym doświadczenie z dzieciństwa w sklejaniu modeli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chyba bardzo się mylisz albo składałeś meble dużo wcześniej, kiedy te instrukcje były precyzyjniej napisane.Instrukcje powinny być tak czytelne żeby taki amator jak ja poradził sobie bez problemu i tyle w temacie.Jysk to potrafi,Ikea niekoniecznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pół roku temu składałem dużą garderobę z narożną wnęką. Mnóstwo detali. Instrukcja czytelna jak zawsze. Kupuję meble z Ikei od wielu lat. Moim zdaniem rzecz nie w instrukcji, ale w wyobraźni przestrzennej i logice budowy i funkcji mebli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak,masz rację ,taki szary i bez wyobraźni przestrzennej żuczek jak ja, złożył rozkładany,duży stół,cztery krzesła i komodę z ośmioma szufladami,gdzie mi tam do twojego mistrzostwa.
:-)))))))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kobiety nie czytają instrukcji ze zrozumieniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mizoginizm pełną gębą. Trzeba sobie kimś własne braki zrekompensować, typowe dla tego modelu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jaq...taaaaa....my kobiety to nic nie czytamy,a co dopiero ze zrozumieniem...się normalnie ześmiałam jak norka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Momencik, kto napisal że nie rozumie instrukcji składania mebli z ikea ? Dla mnie nie stanowią one problemu. Logiczny i konsekwentny od lat schemat sprawdza się. Nie kombinować po swojemu, zidentyfikować części że spisem I rysunkami, nie pomijać kolejności montażu. Nie wiem czy wiecie, ale te schematy montażu Ikei były sprawdzane co do ich logiki i czytelności, przez dzieci z przedszkoli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobra,mam chwilkę przed składaniem kolejnej komody,i pobawimy się w g*wno burzę którą pan wszechwiedzący i najmądrzejszy w świecie rozpoczął.
Proszę mi podać ,gdzie napisałam że nie rozumiem instrukcji???Czytanie ze zrozumieniem zawiodło?Puknij się w swoje przemądrzałe czoło i poszukaj w słowniku znaczenia słowa "porównanie".Oczywiście że korzystałam z instrukcji,kartka po kartce,punkt po punkcie,bez własnych modyfikacji i meble stoją,nie rozpadły się,nawet szuflady lekko chodzą.Nudzisz się pan i czepiasz,lepiej poczytaj instrukcje ,ze zrozumieniem oczywiście ;-p
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty i kocio macie problemy z instrukcjami Ikei. Tak stwierdzacie. Podczas gdy ja nie podzielam waszego zdania, posadzany jestem o nienawiść do kobiet. Nie ma nic prostszego od instrukcji montażu ebli Ikei. Nawet analfabeta je powinien zrozumieć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ponadto można poprosić w sklepie Ikea o alternatywną wersję instrukcji montażu. Różni się ona od tej w opakowaniu mebli tym, że zamiast postaci ludzika/ludzikow składających meble, robią to misie I kotki. Wystarczy poprosić o to obsługę sklepu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Kobiety nie czytają instrukcji ze zrozumieniem"
Rozumiem że to zdanie to tak z sympatii do kobiet.
Kolejna komoda złożona,bez miśków i ludzików,czary to jakieś bo z pewnością nie kobieca inteligencja,prawdaż panie mądraliński?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam problemu z czytaniem nowych schematów z ikei ponieważ ich nie czytam. Do podcierania tyłka się nadają ale do niczego więcej.
Bardzo ceniłam sobie stare instrukcje bo były naprawdę jasne i zrozumiałe, tak że dziecko z przedszkola by sobie poradziło...
Jako fachowiec często spotykałam się z męskim szowinizmem, po wielu latach nie robi to na mnie wrażenia, raczej pozostawia niesmak
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Składanie bez schematów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale Was boli . Tylko dlaczego zapominacie o charakterze tej dyskusji ? Przecież temat jest oznakowany z przymrużeniem oka. Pani inka inka, czyżbym się mylił ?
Aha, Jako fachowiec od mebli, Pani kocio, nie chwalił bym się wkrętarką za 35 czy 50 zł :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Meble robię hobbistycznie, samą projektuję i wykonuję, a fachowcem jestem w zupełnie innej dziedzinie ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proste instrukcje Ikea : https://pikfe.files.wordpress.com/2010/03/large_481911116.jpg

https://vader.joemonster.org/upload/ziu/473785df96088a47262561948dd8472624.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Nie ma nic prostszego od instrukcji montażu ebli Ikei. Nawet analfabeta je powinien zrozumieć.

> Dla mnie nie stanowią one problemu.

xDDD
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Manipulator. Leśny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Śruby wkrętarką? Kociu, wkręty, wkręty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszyscy to i ja :D .... jak chodzi o elektronarzędzia to tanie w miarę ok mają w lidlu (parkside chyba) , okazjonalnie nawet czasem są w promocji. Jak lecisz po taniości zwróć uwagę aby plastik z którego są zrobione nie był "gumowany" - 2-3 lata i zaczyna się kleić do łap , to dotyczy wszystkiego nie tylko elektronarzędzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wdr ten tego nooo powiadasz że wszystko klei Ci się do łap?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłem w czerwcu 2016 wkrętarkę Parkside w Lidlu za 170 zeta. Od wejścia ją "pokochałem" za ściąganą głowicę. Mogę mieć na głowicy założone wiertełko, jeden ruch, główka ściągnięta i w jej miejsce wkładam bit. Bardzo, ale to bardzo to wygodne.
No i wkrętara bez główki jest sporo lżejsza, co po kilku godzinach pracy, jak Kocio zauważyła, zaczyna mieć znaczenie.
Wkrętara była eksploatowana niezwykle intensywnie i od dłuższego czasu myslałem o zakupie kolejnej, z tą samą funkcją ściąganej główki. Wiadomo... akumulatory nie są wieczne. No i prawie rok temu trafiłem znowu na prawie taki sam model, tom ją nabył. Tym razem kosztowała 150 zeta. Do dzisiaj leży prawie nieużywana, bo ta wcześniejsza cały czas daje radę.
Z czystym sumieniem mogę zatem polecić Parkside'a jako niezłą jakość za bardzo ekonomiczną cenę. Do zastosowań amatorskich wystarczy na lata.
Jeśli chodzi o gumowaty plastik, bo takie właśnie uchwyty mają te wkrętary, to zdarzyły mi się ręczne narzędzia, w których ta guma zaczynala się lepić. We wkrętarach to zjawisko nie występuje. Może wynika to z faktu, że ich czas życia jest krótszy niż odporność plastiku. Choć bardziej skłaniam się ku tezie, że "płynięcie" plastiku jest bardziej spowodowane wpływami środowiskowymi. Znacznie częściej bowiem narzędzia ręczne, w których ten efekt wystąpił, miały kontakt np. z wodą czy rozpuszczalnikami, niż elektronarzędzia.
Albo po prostu szkopy dały lepsze te plastiki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dobrze sadyl kombinuje. Dodam taką ciekawostkę że nie bez przyczyny narzędzia trzyma się w osobnym pomieszczeniu, z dala od oparów chemikaliów, czy to pianka montażowa czy farby. Większość gumek od narzędzi rozpuściły mi chemikalia typu opary farb i rozpuszczalników. Tego może nie przeżyć nawet dobry plastik bo skruszeje. Opary to straszne cholerstwo, potrafi dostać się do uszczelek innych narzędzi i wtedy jest wesoło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas w domu hitem jest nitownica do nitonakrętek, poczytaj sobie tutaj http://chcebudowac.pl/nitownica-pneumatyczna-urzadzenie-ktore-musi-znalezc-sie-w-kazdym-domu/ o tym urządzeniu, pokochasz je tak jak ja - do skręcania mebli, do ich napraw, do sprzętów rtv, agd, samochodu, roweru, zabawek dla dzieci... no wszędzie się przydaje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na użytek domowy to nic lepszego i zarazem tańszego niż elektronarzędzia z Lidla nie znajdziesz, serio. Tanie i dla amatora w zupełności wystarczające. Natomiast jak potrzebujesz profesjonalnych maszyn czy elektronarzędzi to zamiast bulić grubą forsę, lepiej jest je wypożyczyć. Na swój użytek mam wkrętarki, wiertarki z udarem, szlifierkę kątową, laser krzyżowy, ale nie kolekcjonuje elektronarzędzi i w większości wypożyczam jak potrzebuje w olsztyńskim Budrencie https://www.budrent.olsztyn.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patrzcie państwo. Powrót legendy. Ja nadal nie wiem, co ja myślę, ale wzruszenie ściska za gardło.

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

co tam? (92 odpowiedzi)

?

Likwidacja składek ZUS - na czym polega trik. (33 odpowiedzi)

Oszustwo polega na zamianie instytucji "składki" na instytucję "podatek" Jest sobie ZUS, jest...

Rrrewelacyjny tytuł Newsweeka - Tomasz Lis samokrytycznie (7 odpowiedzi)

W Newsweeku na okładce napis " Idziemy na dno". Optymiści ? Dopiero teraz idą na dno ? Od dawna...

do góry