Widok

Nauka siusiu na nocnik

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Matki polki, mam coreczke 15 m-cy, żywa i energiczna mała kobieta. Ale zarazem bystra, ma starszego brata o 2 latka. Nie wiem jak to zrobić by zrzucić pampersa....? Zaznaczam, ze starszy robi/ i domaga sie/ już na muszle swe potrzeby, wiec mała nie ma okazji juz patrzec po co nocik jest... Ale chyba zdążyła załapać po co, usiadzie ale z zabawą i na chwilke. Chce sie nim bawic. Siadac-wstac. Lub stac w nim. Mała jeszcze nie ma odruchu wstrzymania. Bawi sie, biegnie a tu nagle stop i patrzy jak siusia.... Na podłogę. Czy tzn ze za szybko? Mogę coś zrobic, by to sobie jakos ulatwic...? Macie jakies propozycje....?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie m a co faktycznie bystra
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wiesz jak oduczyć małą chodzenia w pieluchach. A jak starszego nauczyłaś? Bo jednak nie sika do pieluchy, czyli jednak wie co to nocnik, a nawet kibelek ;) Nie da się tak samo nauczyć jak za pierwszym razem? Jesteś już doświadczoną mamą...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie ma to jak uprzejmość w komentowaniu.
Moim zdaniem nie jest jeszcze gotowa - po prostu jest za mała. Spróbowałam ponownie latem jak będzie ciepło :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

15 miesięcy to dość mała... Radziłbym latem, puścić bez pieluchy... Jak nie latem tego roku to za rok, i też będzie ok.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chodziło mi o bycie złośliwą, tylko to doświadczona mama, raz już nauczyła korzystać dziecko z nocnika a teraz nie?

Moim zdaniem to córka jest za mała. Moje dzieciaki uczyli się mając dokładnie 2 lata, kiedy było lato i mogli biegać w majtach po podwórku. Poczekaj do lata.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

nioe macie razji ze za mała, moja też ma 15 miesięcy i też ją uczę a starsza na 2 urodziny była już totalnie odpieluchowana nawet na noc nie zakładałam jej pampka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podłączę się pod temat. Synek niedługo kończy 2 lata. Od ponad roku używa nocnika, zawsze woła na kupę. Jednak siku w pieluszkę mu kompletnie nie przeszkadza. Planuję odpieluchowanie, jak zrobi się cieplej. Jednak nie mamy domku z ogródkiem, więc nie puszczę dzieciaka w majtkach na dwór.
Jak to u was wyglądało - odpieluchowanie w bloku? Zwijałyście dywany? Co z kanapami i krzesłami? Zafoliować? Boję się "strat" ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja tez z chęcią poczytam,nas też to czeka córka ma za kilka dni 2 latka .Teściowa juz mi żyć nie daje ,czemu jej jeszcze na nocnik nie nauczyłam.Teraz powiedziała ,że za późno na nocnik już się nie nauczy teraz to deska .Czemu tak uważa nie pytałam .Tylko potaknelam niech se pogada i robię swoje ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do małych wskazówek pomocnych w domu (przecież i moje dzieci nie były w czasie nauki sikania na nocnik 24 na dobe na podwórku) - wybierz majtki takie, w których widać mokrą plamę. Zobaczysz od razu, że dziecko sie posikało to wiesz, że trzeba znaleźć gdzie to "poszło" ;p Na prawdę to ułatwia organizację życia przez te 3-4 dni męki. Dywanów w domu nie mamy, więc problem podłóg nie istniał, sprzątanie było łatwe. Co do kanap, łóżek to tylko raz było łózko zsikane w salonie, więc gąbka, mydło, szorowanie i suszenie suszarką ;p Moje dzieciaki szybko zauważyły, że każde siku do nocnika to wielka radocha mamy, brawa itd. Lecieli na nocnik i sami potem brawo sobie bili. Poza tym po każdym siku, nawet parę kropli, lecieli z nocnikiem do wc wylać, bo spuszczanie wody się podobało ;p
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

dużo zależy od dziecka
U nas to była kwestia jednego dnia córka miała 25 m-cy i po zdjęciu pampersa 1 załapała od razu a 2 po pół roku.
Z kolej syn siostry w zasadzie do 5 roku załatwiał się w majtki tzn potrafił korzystać z toalety jak został przypilnowany ale nie przeszkadzały mu pełne/mokre majtki a bez pampersa od 18 m-ca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozwiązanie Twoich problemow http://dumnamama.pl/siadamy-na-nocniczek/ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam artykuł
https://zrekonstruowani.pl/jak-nauczyc-dziecko-sikac-na-nocnik/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki rozmiar ubranek dla 3-latki. (8 odpowiedzi)

Witam, proszę o pomoc w kwestii rozmiaru ubranek dla 3-latki. Czy 98 powinno być ok.? Oczywiście...

Stulejka (20 odpowiedzi)

U synka 3 latka lekarka stwierdziła prawdopodobnie stulejkę -mamy udać się na konsultacje do...

Zasiłek rodzinny jak teraz? (4 odpowiedzi)

Nigdy nie korzystałam z pomocy Mops niestety mąż stracił prace ja 1/2 etatu . Jak teraz załatwić...

do góry