Widok

Nauki przedmałżeńskie - GDAŃSK

Wesele Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny potrzebuje namiary na fajne, szybkie nauki przedmałżeńskie na terenie Gdańska... najlepiej jak najszybciej! Z góry dziękuję ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my idziemy w maju do dominikanow - ponoc nauki jak najbardziej do przelkniecia :) zapisy przez maila marcin.mogielski@dominikanie.pl - moze jeszcze maja miejsca
Kurs obejmuje cztery spotkania w następujące czwartki (z racji święta 3-go maja kurs rozpocznie się w drugi czwartek miesiąca): 10, 17, 24 i 31 maja.
Spotkania odbywają się w Domku Akademickim (wejście przez furtkę od ul. Pańskiej). Spotkanie pierwsze, drugie i czwarte trwają ok. 1,5 godz., a trzecie ok. 2 godz.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki a co tam do nich trzeba napisać?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i ile kosztują?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, ale trzeba pamiętać o tym, że u Dominikanów należy zapisać się mailem z racji ograniczonych miejsc ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorki, nie doczytałam o tym mailu :)

Po prostu napisz, że chciałabyś zapisać na nauki i czy jest jeszcze wolne miejsce :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
50 zł :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za całość , za parę?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, już za Was dwoje i za całe nauki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
50 zl za 4 spotkania za pare, plus pozniej 100 zl za poradnie rodzinna
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale trzeba u nich iść do poradni?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie :) do dowolnej - byle dostac pieczatki :) (obowiazuja 3 spotkania, ale mozna znalezc miejsca gdzie "zaliczaja" wszystko na jednym spotkaniu)
Adresy wszystkich parafialnych poradni w naszej Archidiecezji są na stronie internetowej http://www.poradnictwo.gda.pl
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie musisz :) idziesz gdzie chcesz, ale w razie co masz możliwość u Nich również zrobić wspomnianą już poradnie :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super, dzięki :) a co do nauk to w maju już miejsc nie ma :( no niestety muszę się zapisać na czerwiec...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurs jest też w Matemblewie, weekendowy 25-27.05.2012, koszt to 75 zł (m.in posiłki) od osoby, prowadzony jest przez małżeństwa i księdza. Zapisy:e-mail: matemblewo@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już jesteśmy zapisani na czerwiec u dominikanów :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mieliśmy u Dominikanów, bardzo fajnie są prowadzone,więc powinno się wam podobać ;]
Dajcie znać jak wrażenia ;D
Gdziekolwiek się znajdujesz, twój świat tworzą twoi przyjaciele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam - u Dominikanow jest OK :)
dzisiaj bylismy na trzecim, przedostatnim spotkaniu
mialam watpiwosci jak to bedzie bo sie wczesniej nasluchalam co to sie opowiada na tych naukach ze az ciezko cicho wysiedziec ;)
a tu baaardzo mile zaskoczenie :) tak po ludzku po prostu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Weekendowe nauki przedmałżeńskie odbędą się pod koniec września 2012 na ujeścisku w prafii Ojca Pio http://www.parafiapio.pl/?modul=strony&strona=10. Ekpia z Matemblewa niestety nie robi kursu w weekend wrześniowy, dopiero 04/05.2013 prawdopodobnie w nowej lokalizacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam na 100% u Dominikanów, ale tylko te pierwsze, które prowadzi Brat - na te z przygotowania do życia w rodzinie lepiej zapiszcie się gzie indziej
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam nauki u Dominikwnow prowadzone przez brata jak i pania w poradni, trzeba prowadzic wykresy itp ale zajecia odbywaja sie bez kłopotliwych i krepujacych pytan. My wlasnie skonczylismy troszke to trwalo ale i tak to trzeba zalatwic :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem tak, z kościołem zawsze byłem bliżej niż dalej. Mam dużą wyrozumiałość do księży i do ich głoszenia niedzielnych kazań, jednak co do kursu przedmałżeńskiego jestem niezadowolony. Myślałem że jak już dominikanie będą go prowadzić, to zrobią to profesjonalnie, myliłem się. 6 godzin teoretycznych wykładów za 80 zł, jeszcze 150 zł za 3 spotkania, razem 230 zł od pary a osób na sali było 100. Zysk 11.500,00 zł jeśli dobrze podliczyłem. Kursy są co miesiąc jak patrzyłem na stronę internetową, daje to w skali roku około 100.000,00 zł. Wiem, trzeba opłacić przemawiających. Prąd, ogrzewanie kosztują.

Pierwsza sprawa - skończyły się czasy kiedy posługa duszpasterska była za "co łaska". Co z nauczaniem ojca świętego Franciszka, który mówił że sakramenty powinny być "co łaska" w kościele powszechnym? Chyba kurs nie jest sakramentem :)

Druga sprawa, przykro mi, ale ojca prowadzącego nauczanie nie pasuje do dzisiejszych czasów. Nie chce wchodzić w szczegóły bo wiara jest kwestią osobistą i sprawą sumienia, na pewne rzeczy odmiennie patrzę niż prelegent nawet w habicie zakonnym.

Cześć osób przyszło dla papierku i dla pieczątki, o czym ojciec na samym początku powiedział, co było dużym nietaktem. Gdyby byłby dobrym mówcą to przez te 6 godzin tych "pięczątkowych" miałby okazję nawrócić lub skłonić do nawrócenia niż im pogłębiać poczucie że są właśnie z dala od nauczania kościoła i przyszli tylko po pieczątkę.

Kolejna sprawa - sala czarna nie jest przystosowana do pomieszczenia 100 osób, duszno, nie ma czym oddychać, można się zgrzać jak przyjdzie się zbyt ciepło ubranym.

Osobiście byłbym poszedł do innego kościoła, gdybym wiedział na jakim poziomie będzie ten "kurs" przedmałżeński.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Współczuję Tobie takich doświadczeń, widocznie nie miałeś szczęścia do osoby prowadzącej. Ja również robiłam tam kurs, poszłam z polecenia naprawdę wielu osób ( a dodam, że jestem spoza Trójmiasta , więc blisko nie miałam) i z jego przebiegu byłam bardzo zadowolona, choć szłam z nastawieniem "strata czasu". Robiłam go wprawdzie 3 lata temu- być może przez ten czas coś się zmieniło. Ale padło tam wówczas wiele mądrych i wartościowych słów, a i sam prowadzący swoim poczuciem humoru potrafił zjednać sobie największych sceptyków. Może po prostu teraz prowadzi to ktoś inny, bo trudno mi uwierzyć, by ktokolwiek wyszedł stamtąd z niesmakiem.

A co do opłat- nasz prowadzący od początku informował nas, na co idą nasze pieniądze. I nikogo nie zmuszał, jeśli nie było go stać. Potrzeby tego klasztoru są ogromne, samo utrzymanie zabytkowego wnętrza kosztuje krocie. Gdyby chodziło o "zwykły" kościół, pewnie też miałabym obiekcje. Ale tu dałam pieniądze bez mrugnięcia okiem i wierzę, że zostały dobrze spożytkowane.

Wszystkiego dobrego w życiu małżeńskim :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

MIEJSCE NA WESELE - TROJMIASTO I OKOLICE - POMOCY! (60 odpowiedzi)

Witam wszystkich serdecznie, Bardzo prosze o pomoc, namiary i opinie na sale/hotele/osrodki...

do góry