Widok

Niedobór żelaza- pomóżcie!!!!!!

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej,
może ktoś miał taki problem. W kwietniu robiłam wyniki i żelazo miałam 35, potem lekarz zapisał mi hemofer i po 3 tygodniach miałam 101, teraz robiłam wyniki i znowu mam niedobór 27. Norma z tego co wyczytałam to od 49.
Nie wiem co może być przyczyną, nadmienię, że jem normalnie tj. nie odchudzam się. Chcę zajśc w ciążę i biorę kwas foliowy 5mg (z uwagi na wcześniejsze problemy).
Martwi mnnie ten niedobór, bo nie wiem jaka może być przyczyna!!
Pomóżcie!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A masz jakieś objawy niedoboru żelaza?

Bo badanie żelaza bywa mało diagnostyczne... Lepiej już badać ferrytynę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czasami zdaza sie ze za duze ilosci kawy i herbaty wyplukuja z orhanizmu zelazo ja tez mam takie problemy i staram sie unikac ,,uzywek'' tego typu oczywiscie przyjmuje tez dwa razy dziennie zelazo jak narazie wyniki ok zapytaj lekarza powinien ci powiedziec dla czego kazdy ma inny organizm moj maz litrami pije kawe i wyniki ma spoko:)
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj i ja mialam z tym problemy,co przełożylo sie na chorobe....dosyc powazna wiec tak :

- kup falvit

- jedz watróbke i inne zarcie zawiarajace zelazo,nie bede tu wymieniac wszystkich:)

Nie przeprasam za bledy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam ze pytam ale jaka to byla choroba?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez mam niedobor zelaza lekarz przepisala mi tadyferon fol i kazala nie pic tyle herbaty bo dokladnie jak mirakula mowi to wyplukuje i kazala jesc tez natke pietruszki i o watrobce tezmowila ale ja nie lubie..;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mam straszne niedobory żelaza i biore BIOFER 3 razy dziennie...zobaczymy jaki bedzie efekt....wczesniej brałam sorbifer podobno bardzo dobry ale poprawy nie było zadnej

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za wsparcie, jutro wybieram się do lekarza i pewnie znowu dostanę hemofer. Chcę zajść w ciążę i boję się, że może być coś nie tak z moim organizmem. Nie piję dużo herbaty ani kawy, a żelazo spada - musi być jakaś przyczyna.
Dzięki i zdrowia wszystkim z podobnym problemem życzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Objawy to lekkie osłabienie, szybkie męczenie się przy wysiłku, momentami ciemno w oczach.
Nadmienię, że tydzień temu oddałam krew, bo była zbiórka. Oddałam a potem odleciałam całkowicie z jakimiś drgawkami (nie wiedziałam, że mam takie wyniki)!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Sideral, albo skoncentrowana dawka- Sideral Forte. To jedyny lek, który mi pomógł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie- który Sideral poleca Pani bardziej- ten Forte czy zwykły?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również polecam Sideral- ja kupuję na phamily.pl bo mają tam naprawdę fajne promocje. A Sideral muszę brać od 3 do 5 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam Sideral. Moja córka miała zawroty głowy, bladość skóry i brak apetytu. Nie zrobiłam jej badań ale kupiłam Sideral Bimbi. Po ok miesiącu wszystko wróciło do normy. A co najważniejsze nie miała po tym żadnych skutków ubocznych. Pani doktor mówiła żeby brać tak do 5 miesięcy- został nam miesiąc. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam Sideral Forte- jedna tabletka dziennie. Już po miesiącu była poprawa w wynikach badań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spytajcie się lekarzy czym popijać tabletki z żelazem najlepiej wodą i w odstępie czasu nie jeść nic z nabiału - o ile dobrze pamiętam. Niektóre produkty zakłócają przyswajanie żelaza z piguł, z których i tak tak naprawdę niewiele żelaza sie przyswaja. Najlepiej spożywać "naturalne" żelazo. Wątróbka itp. Ja pod koniec ciąży i po urodzeniu córeczki miałam anemię więc chrupałam duże ilości kanapek z natką pietruszki - najlepiej takiej z wiadomego źródła a nie z okolic ogródków koło obwodnicy albo innych ruchliwych ulic. Piguły z żelazem bardzo często powodują zaparcia :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Polecam Pani brać przez około 2- 3 miesiące Sideral Folic. Myślę, że przy Pani objawach i chęci zajścia w ciążę to środek idealny. Sama miałam problemy i Sideral u mnie sprawdził się idealnie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez polecam Sideral Folic- całą ciąże brałam i żelazo w normie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi Sideral Folic również pomógł w ciąży. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam przez ok 3 do 5 miesięcy zażywać Sideral lub Sideral Forte. Po okresie miesiąca od brania tabletek zrobić powtórnie badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
W Pani przypadku proponuję przez ok 3 miesiące brać Sideral Folic. Ja miałam podobnie i muszę przyznać, że teraz jest już wszystko okej. Sideral brałam 5 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zapoznać się tym artykułem z którego dowiesz się jakie żelazo w ciąży i po porodzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takiej sytuacji u mnie sprawdził się tylko Sideral
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ja również mam problem z niedoborem żelaza mój Lekarza przepisał mi tabletki Tradyferon Fol biorę je ale i tak czuję się do niczego robi mi się słabo przyszpieszony puls szybkie bicie serca nanic niemam ochoty senność czuję się wtedy do niczego pomóżcie czy mogę odstawić moje tabletki i zacząć brać Sideral muszę się pytać swego Lekarza czy mogę brać ten Sideral albo powiedzcie mi do jakiego lekarza jeszcze się udać żeby znaleźć przyczynę skąd ucieka to żelazo proszę już mam dość chce normalnie funkcjonować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

kartony na paczki (3 odpowiedzi)

Gdzie kupić solidne kartony ? Ktoś coś poleci ? w dobrej cenie ?

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (8 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...

do góry