Widok

Nieprawidłowe przepływy w tętnicy macicznej w ciąży

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej. Po usg połówkowym (20 tydzień) wyszły mi nieprawidłowe przepływy w tętnicy macicznej. Notch obustronnie dodatne. Od początku ciąży jestem na clexane. Czy może wiecie jakie powinny być normy albo jak to u Was wychodziło. Wizytę mam dopiero za kilka dni, ale sie denerwuje. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak cos Cie martwi to nie czekaj do wizyty tylko zadzown do swojego lekarza prowadzacego...wiem ze przeplywy sa ważne...ale wiadomo ja nie lekarz...moja kolezanka np miala cos nie tak z przeplywami i musiala byc pod stala kontrola i leżała na patologi wiec na prawde lepiej zadzownic dla wlasnego spokoju do ginekologa ...
a ta osoba co robila usg nic nie powiedziala?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz powiedział, że nie są to takie wartości aby płakać, ale i tak się denerwuje. Napisałam do ginekologa czekam na odpowiedź. Trudno jest znaleźć jakieś normy, żeby sobie to chociaż jakoś przybliżyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja również w obu ciążach miałam problem z przepływem w jednej z tętnic macicznych. Wyszło mi to na usg 3d w 20-21 tc.
Mój gin uspokoił mnie wtedy, że te przepływy nie były jakieś tragiczne, to raz. A dwa, do bodajże 26 tc przepływy mogą wychodzić niefajne - bo unormować muszą się właśnie do tego czasu. Na każdym z późniejszych usg te przepływy wychodziły tylko trochę poza normy. Z dziećmi wszystko było w porządku - jedyne co, to ja musiałam uważać na swoje ciśnienie (ale i tak na nadciśnienie się nie załapałam) ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzieki za coś pozytywnego :-) ale strasznie się boję, bo pierwsze dziecko straciłam w 23 tygodniu ciąży :-( mam zalecenie, aby powtorzyc badanie w 26 tygodniu ciąży. Teraz muszę się jeszcze skontaktować z ginekologiem i immunologiem. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś wie może gdzie w Trojmieście to badanie wykonuje się na NFZ? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja miałam w jednej tętnicy nieprzwidłowe. Dostałam tylko zalecenie, żeby więcej leżec na lewym boku. Później się te przepływy naprawiły.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w której miałaś nieprawidłowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry