Widok

Nieprzejezdna droga.

Na ul. Kazimierza Wielkiego ( skrót Bojano Koleczkowo) inwestor postawił szlaban. Na ul. Granicznej to samo.
Brak przejazdu z Bojana do Koleczkowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam był jakiś przejazd?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak był. Mieszkańcy wsi Bojano mogli tyłki dojechać do domów omijając popołudniowy korek w Koleczkowie ul. Marszewska / DK218.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam za tyłki automatyczna pisownia. Miało być tyłami. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie na Granicznej jest szlaban?Chodzi o ten za lasem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli jest to jest prywatna droga udostępniona tylko mieszkańcom, a zrobił się to skrót nie tylko dla mieszkańców Bojana, to się nie dziw. Skoro nikogo nie interesuje, że jest to prywatna własność (napisy na tabliczkach, znaki zakazu wjazdu), to prawem własności właściciel się odciął. To on ponosi koszty równania, utrzymania przejezdności drogi, nie gmina. W razie uszkodzenia pojazdu, czy uszkodzenia ciała spowodowane stanem technicznym drogi, to on ponosi odpowiedzialność , nie gmina.
Ale, jeżeli nie jest to prywatna droga, umieszczone tabliczki i znaki wprowadzały w błąd, to jest to samowola i zajęcie pasa drogowego.
Tą wiedzę można uzyskać w UG Szemud. Mnie nie interesuje, choć korzystałem czasami. Ale rozumiem właścicieli drogi.

Tak naprawdę to Majora Bojana tez już zaczyna być skrótem dla jadących z Gdyni do Koleczkowa, Bieszkowic, Kielna, Szemudu itd. Mam kilkoro znajomych, którzy właśnie tak dojeżdżają do domów, bo zdecydowanie szybciej niż przez Chwaszczyno czy Koleczkowo.
Szkoda, że nikt nie pomyślał, nie monitował, nie interweniował podczas dużego remontu DW218. Można było zaplanować rondo w okolicach skrzyżowania na Kielno (przy kapliczce), bo na obecnej krzyżówce, bez wyburzeń taka inwestycja nie mogłaby powstać. Może wybudowanie S6 ograniczy troszkę ruch przez nasze miejscowości. jednak to jeszcze kilka lat potrwa.
Mieszkam 8 lat w Bojanie i dostrzegam ogromną różnice w natężeniu ruchu. Zarówno na DW 218 jak i lokalnych drogach. jest ogromnie dużo aut. Cóż, taki urok małych miejscowości leżących na granicach aglomeracji. tego się nie uniknie.

Jedyne co mnie wkurza i nie podoba się, to notorycznie poruszające się auta przez TPK (lasami). Brak nadzoru, szlabany wiecznie pootwierane, to i jeden z drugim zaoszczędzą kilkanaście minut. Czy warto?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

W systemie informacji przestrzennej naszej gminy działki pod Kazimierza Wielkiego tam gdzie stoi szlaban a wcześniej był zakaz ruchu są oznaczone jako KDD Tereny dróg publicznych dojazdowych. Tak więc wygląda że szlaban jest samowolą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy można tam przejechać rowerem czy to nielegane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeżdżę, czasami też biegam. Jeszcze nikt mi nie zwrócił uwagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Smart home (5 odpowiedzi)

Zna ktos kogos co instaluje tego typu rzeczy? Chce sterowac oswietleniem w domu zwlaszcza w...

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Policja z Szemuda (7 odpowiedzi)

Wójt zbudował nowy posterunek w Szemudzie koło jego centrum samorządowego. Wszyscy się...

do góry