Widok

Nietypowa ospa

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam pytanie, czy wasze dzieci przechodzily ospe typowo? Czy zawsze na skorze pojawialy sie pecherzyki?
Corka wczoraj wyladowala u pediatry z czerwonymi plamami na brzuchu i nogach, diagnoza - ospa.
Dzis plam ma wiecej, ale to wciaz tylko czerwone plamy na calym ciele, bez pecherzykow, bez zadnego "srodka", no bez niczego. Do tego spuchly jej kostki i dlonie, nie chce chodzic. Czy ktos mial do czynienia z taka ospa??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, przyjaciólka to nie dawno przerabiała.
Leczyli jej małą na ospę, bo miała zwykłe plamki czerwone, kremy, antybiotyki i inne cuda na kiju. Nikt nie przejął się tym, że mała nie chce wogóle chodzić, bo bolą ją nogi, miała całe spuchnięte, głownie kostki. Wreszcie trafiła do szpitala. Diagnoza - Plamica Schönleina-Henocha. Może u was jest to samo?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli nie ma płynu w środku, który pojawia się dość szybko, to diagnoza może być nieprawidłowa. Ja bym diagnozowała dalej, raczej już u innego lekarza, w zależności od stanu dziecka nawet w opiece świątecznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym szukała innej diagnozy, przy ospie to raczej nie ma opuchlizny. Swędzi ją to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie strasznie jej! Była u lekarza!!! Napewno będzie wszystko ok każdy inaczej przechodzi ospe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

* nie straszczcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie straszenie, po prostu lepiej się upewnić. To nie musi być nic poważnego, ale na ospę raczej nie wygląda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Lepiej się upewnić, bo może leczą dziecko nie na to, co trzeba.
Przytoczyłam tu przykład mojej przyjaciółki, której córka była leczona najpierw na ospę, potem faszerowana antybiotykami pod kontem bostonki, a na końcu wyczerpane dziecko trafiło do szpitala gdzie zdiagnozowano plamicę, wprowadzono odpowiednie leczenie i po 3 dniach wróciło dziecko do domu. Ale po co się męczyła 2 tygodnie? Po co te wszystkie zbędne leki i antybiotyki? Po co ten stracony czas, zwolnienie z pracy, stres dziecka i rodziców itd?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miśka, żaden lekarz nie daje antybiotyków na bostonke, bo to wirus. A na ospę też nie dają żadnych leków, tylko ew. coś do smarowania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem, ja tych recept nie wystawiałam. W szpitalu przyjaciólce powiedzieli, że nie potrzebnie pediatra faszerował małą antybiotykiem, bo nie była właściwa decyzja. Ale o tym się dowiedziała dopiero w szpitalu, zakładała naiwnie, że pediatra wiedział co robił.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Nie strasze sie", na spokojnie ;)
Zdziwily mnie po prostu objawy u corli i bylam ciekawa, czy ktos sie z tym zetknal.
Dzis mamy kolejny dzien i dalej zero pecherzykow, nic jej nie swedzi. Drodne plamki zlaly sie w wieksze czerwone placki i dalej nogi spuchniete. Poczytalam troche i niestety ta plamica pasuje, tak jak wyzej ktos napisal.
Na pewno bede corke dalej diagnozowac, dzis albo jutro, bo jestem praktycznie pewna, ze to jednak nie ospa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miska, a wiesz moze ile trwalo leczenie plamicy? Bo czytam o nawet 4-6 tygodniach? Tyle dziecko siedzialo w domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mała siedziała w domu ok. 2 tygodnie po powrocie ze szpitala. Potem wszystko zeszło, nogi przestały boleć, wrócił dobry humor i mała wróciła do przedszkola. Ale ostrzegali, że to choroba mająca nawroty i że to może sie za jakiś czas powtórzyć (że niby nie znają przyczyn tej choroby i leczy sie tylko skutki). Póki co od paru miesięcy nie było nawrotów, ale ponoć nawroty mogą być i po kilku latach. Ale wtedy jak dziecko będzie miało plamy na ciele plus opuchnięte nogi to będzie wiadomo co to jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wlasnie wrocilam ze szpitala.
Okazalo sie, ze to zadna ospa, tylko corka ma pokrzywke ;))) oj, bardzo sie ciesze. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No widzisz, a jednak warto było skonsultować to z kimś innym ;)
Jednak czasem te szpitale na coś sie przydają ;p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pokrzywkę? Raczej średnio pasuje do objawów, które opisałaś...Pokrzywka to reakcja alergiczna w postaci swędzących bąbli na jakiś alergen...Ja bym jednak tego nie zostawiła z taką diagnozą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jakim szpitalu byłaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta pediatra to powinna wrócić na studia. Sorki, ale ospa jest dość charakterystyczną chorobą..
Przy plamicy alergicznej robi się podstawowe badanie IGa + wywiad i wtedy na 100% można potwierdzić chorobę. Rozumiem, że w szpitalu zrobili córce badania..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jadźka, ale u mojej corki nikt nie stwierdzil plamicy, wiec nie robilli badan pod tym katem. Ospe zdiagnozowal mi pediatra, ale to byl pierwszy dzien i myslal, ze z tych plamek beda bable za chwile.
Jesli chodzi o pokrzywke to małej wyskoczyly dodatkowo te bable "pokrzywkowe", pojedyncze, doslownie w ciagu godziny pojawialy sie i znikaly, ale nie swedzialy. Opuchlizna podobno tez jest normalna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem.
Ja też nie napisałam, że córka ma plamicę, tylko jakie badanie się wykonuje :-) by potwierdzić bądź zanegować chorobę.
Życzę córce zdrowia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem. Dzieki! ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jaki preparat polecacie na złagodzenie objawów z leków bez recepty? Słyszałam, że Virasoothe błyskawicznie działa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pierwsze objawy ospy pojawiaja się na głowie za uszami ,potem na całym ciele.Dzieci warto zaszczepić-nie chorują
Szkarlatyna -plamki na brzuchu w pachwinach ,łuszczenie skóry
między palcami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas szczepionka na ospę sie sprawdza póki co. Dzieci miały bezposredni kontakt z ospą już nie raz, a nie zachorowały. Chyba, że przeszły tak łagodnie, ż enikt nie zauważył.
Szkarlatynę za to przerabiali oboje. Krostki na ciele, lekka gorączka. Ostatni objaw w postaci białego języka to gwarancja, że to na pewno szkarlatyna. Niestety lekarze nie potrafią szkarlatyny trafnie diagnozować. Syn kiedyś miał wysypkę po antybiotyku a pediatra zdiagnozowała szkarlatynę, narobiła paniki, że do sanepidu trzeba to zgłosić, zawiadomić szkołe, bo może być epidemia, wysłała nas ze skierowaniem do szpitala zakźnego. Tam nas wyśmiali, że lekarka to chyba szkarlatyny w życiu nie widziała, bo to zwykła wysypka po antybiotyku była. Ot tacy lekarze... Myślałam, że takie cyrki się nie zdarzają, a potem była niestety powtórka. Jakiś miesiąc potem syna wysypało znowu ale z białym językiem. Byłam już pewna, że to szkarlatyna. Lekarka potwierdziła i ... wysłała nas ze skierowaniem do szpitala zakaźnego, bo ona nie wiedziała jaki antybiotyk wypisać! Tylko to. Wyobrażacie sobie ten cyr? Chore zarażające dziecko trzeba było zawieźć do szpitala tylko po receptę. W szpitalu nie chcieli uwierzyć w jakim celu lekarka nas tu skierowała. No cyrk. Szkoda tylko tych wszystkich osób, które miały kontakt z moim chorym dzieckiem i które może sie zaraziły lub przeniosły to na swoich bliskich.

Tak więc lekarz lekarzowi nie równy, często nie wiedzą na co dziecko choruje i zgadują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja używałam virasoothe na dwójce swoich dzieci. Swędzenie dosyć szybko ustępowało, sam żel również szybko zastygał, więc nie miałam problemów z rozmazywaniem się. Chyba jeden z lepszych produktów bez recepty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mnie było cieżko zaaplikować więc wybraliśmy ten w sprayu. zgadzam sie, bardzo dobry preparat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie polecacie kupić? widziałam w internetowej, w normalnej też będzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, na spokojnie powinnaś dostać w normalnej aptece :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Okulary dla dziecka w kolejnych krokach - prośba o instruktaż. (6 odpowiedzi)

Moje dziecko przeszło dwa kolejne badania wzroku i teraz mam jakąś receptę okulary (czy jak to...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

do góry