Widok

Nowe stawki za wywóz śmieci

https://bip.zukowo.pl/Article/get/id,78100.html
Podwyżka o prawie drugie tyle

Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w zależności od wielkości
gospodarstwa domowego, o której mowa w § 1 w następujących wysokościach:
1) dla gospodarstwa liczącego 1 osobę 20 zł miesięcznie,
2) dla gospodarstwa liczącego 2 osoby 40 zł miesięcznie,
3) dla gospodarstwa liczącego 3 osoby 60 zł miesięcznie,
4) dla gospodarstwa liczącego 4 osoby 70 zł miesięcznie,
5) dla gospodarstwa liczącego 5 osób 75 zł miesięcznie,
6) dla gospodarstwa liczącego 6 osób lub więcej osób 80 zł miesięcznie.
2. Ustala się wyższą stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w zależności od wielkości
gospodarstwa domowego, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny w następujących
wysokościach:
1) dla gospodarstwa liczącego 1 osobę 38 zł miesięcznie,
2) dla gospodarstwa liczącego 2 osoby 72 zł miesięcznie,
3) dla gospodarstwa liczącego 3 osoby 100 zł miesięcznie,
4) dla gospodarstwa liczącego 4 osoby 120 zł miesięcznie,
5) dla gospodarstwa liczącego 5 osób 130 zł miesięcznie,
6) dla gospodarstwa liczącego 6 osób lub więcej osób 140 zł miesięcznie.”.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14
Jezó
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masakra
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taka władze wybraliście
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

brawo Gmina Żukowo, Brawo jaśnie wielmożny Burmistrz. W unieważnionym bo za drogim przetargu Wykonawca za sektor północny chciał poniżej 6 mln. Podzielono więc stary sektor północna na dwa mniejsze nowy północny i środkowy. I w Przetargu na dwa nowe sektory miało być taniej bo mniejsze sektory dopuszczają do rynku mniejszych wykonawców. Efekt jest taki, że za dwa sektory zapłacimy zamiast 6mln jedynie 11mln. Brawo! Grunt to dobre zarządzanie. Chciałbym nie wierzyć w to co mi żona mówi, że to układ, sitwa i wyciąganie pieniędzy od podatników w białych rękawiczkach. Bo przecież przetarg, cena rynkowa, bla bla bla. To jakoś do mnie nie przemawia skoro robi się 10x drożej niż przed ustawą śmieciową. Ale burmistrz mi zaimponował swoją godną pokerzysty porażką.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wrzuć tę informacje na FB, więcej osób przeczyta o "gospodarnosci" naszych rządzących, a najgorsze jest to że wiekszosć radnych którzy mieli dbać o mieszkańców jest w to uwikłanych. Tzn. wiekszośc popiera te zmiany m, in. nasza była Pani sołtys Urszula T.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hmm. Na nowym harmonogramie wywozu jest napisane że śmieci odbiera firma Elwoz. Zatem to ta właśnie ta firma życzy sobie większe stawki za wywóz. I tak się przypadkiem składa że jest to firma powiązana z rodziną przewodniczącego rady powiatu. Przypadek? ...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zwykle szerzenie nie sprawdzonych informacji, się dokładnie wczytanie w ten odnośnik to to jest zaledwie projekt ustawy datowany na 26.03, tak więc jeszcze nie jest jeszcze przesądzone że te stawki będą obowiązywać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może jakiś przykład projektu zwiększającego obciążenia mieszkańców, który w ciągu ostatnich 5 lat nie przeszedł? :D :D :D

P.S.
"niesprawdzonych" i przecinek przed "że"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a od kiedy samorząd wydaje ustawy ? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo beda to glosowac na radzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje najpierw zeby wziąść się za tych co nie maja smietnikow i za tych co wystawiaja pelne smietniki a nie maja zadnych umow bo i tacy sa i jeszcze sie tym szczyca
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie wydaje mi się, śmieciarze sprawdzają kogo mają na liście i od tych odbierają śmieci ....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A później wielkie zdziwienie że w lesie pełno workow... zróbcie 5 raz drożej bo przecież możecie nie ? Baranie łby z urzędu.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przy takich stawkach zacznę odstawiać na początek papier do skupu. Może wtedy będzie mnie stać na luksus odbioru odpadów komunalnych w wykonaniu UG Żukowo.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo Kankowski, Szymkowiak i cala reszta śmietanki.....
Wywóz śmieci segregowanych raz na dwa miesiące a takie stawki. Jestem ciekaw kto wygra przetarg na wywóz śmieci i jakie będą powiązania. Do tego na jaką kwotę i ile zostanie w kieszeni.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto kontroluje,czy mieszkańcy ,którzy zdecydowali się na segregację rzeczywiście jej przestrzegają????Czy jest to tylko forma oszczędności.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Żeby chociaż plastik jechał co dwa tygodnie. To bym przełknął podwyżkę.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trzeba będzie sprawdzić przepływ pieniędzy do kieszeni czyli koligacje spółki która wygra Ciekawe czyje pociotki lub znajomi zrobią na tym biznes Na szczęście jest prokuratura.Robią dwa razy mniej niż we wszystkich znanych miejscach dookoła banina
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Należy złożyć w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury oraz CBA o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z potencjalnym ustawieniem przetargu, który działa na szkodę mieszkańców gminy w związku ze znacznie zawyżonymi stawkami gospodarowania odpadami. Nie jest bowiem uzasadnione ekonomicznie wywożenie nieczystości w częstotliwości raz na 2 miesiące w formie segregowanej z tak zawyżonymi stawkami tj. ilość mieszkańców miejscowości x stawka za wywóz dzieląc na częstotliwość wywozu, wychodzą kwoty wręcz odrealnione. Z uwagi na moje zajęcie oraz ostatnią kontrolę w gminie Pruszcz Gdański, stawki są tam zdecydowanie niższe. W Baninie wbrew pozorom mieszka bardzo dużo ludzi biednych tj. Romowie, Ukraińcy, Białorusini itd., którzy mieszkają na zasadzie umowy najmu np. po 15 osób w jednym domu i obowiązek podpisania umowy z Gminą na wywóz odpadów spada na nich. Niestety tak duże kwoty powodują, że tak czy inaczej te osoby nie płacą za wywozu, a śmieci wyrzucają gdzie się da. W lesie przy Lipowej oraz we wszystkich krzakach na Lotniczej jest taki ogrom śmieci, że jest to wręcz #sprawa dla uwagi raz, że nie jest to systematycznie sprzątane, a dwa, że temu kto sprząta również trzeba zapłacić. Niestety, ale jest to sprawa dla organów ścigania oraz jednocześnie dla Wydziału Kontroli w Starostwie, a jak to nic nie da to w Urzędzie Wojewódzkim/Marszałkowskim w Gdańsku. Tak więc idą porządki....
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

To zbierzmy się i złóż
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedni w Baninie.? No coś ty, niemożliwe. Ceny w sklepach jak w trójmieście. Hmmmm
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

skandal! zglaszajcie temat do UWAGI . jeszcze mozemy cos z tym zrobic.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

inspektor Maliniak ma racje zglaszac temat do uwagi!!!! takie ceny kto to widzial a smieci zabierane co dwa tyg. pogielo ich??
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

pewnie dowalcie nam za te śmieci . A zobaczycie ze w lasach tego będzie więcej a nie mniej. porażka co wy robicie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

to jest żenada co ta kaszubska klika wyprawia
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

#tematdlauwagi
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku i Gdyni jest taniej masakra ... Zgłaszamy to czym więcej ludzi to może ruszy
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale gdzie i komu zgłaszać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taką władzę sobie wybraliście. Z punktu widzenia ekonomicznego oraz biorąc pod uwagę jakość / częstotliwość wywożenia odpadów, tak duża podwyżka jest niczym nieuzasadniona. Niech Kankowski i Szymkowiak się z tego tłumaczą! Czemu przed wyborami o tym nie mówili?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

jakby chociaż częsciej wywozili segregowane odpady to by była uzasadniona podwyzka
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

czytałam gdzieś, że zółte czyli plastiki i metale mają wywozić co 3 tyg teraz, łaskawcy....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 01.04.2019 ma obowiązywać nowa uchwała nr LIII/662/2018, w której jasno napisane jest że nowa firma ma obowiązek kontroli każdej frakcji.
Wychodzi na to że nie dosyć że podwyżka to jeszcze będą przed domem płachtę rozkładali i przeglądali każdy śmieć, skończy się tak że wszyscy przejdziemy na niesegregowane i będziemy płacić dwa razy tyle, jakby teraz firma dopłacała do tego?!
Ceny teraz dogoniły te z przed ustawy, tyle płaciłem za odbiór od Sity i nie martwiłem się o kosze i segregacja suche-mokre.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakiś link do tej informacji mogę prosić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest na stronie gminy, ulotka była dołączona do decyzji podatkowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale Amerykę żeś odkrył
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2


ty głupolu nic nie odkryjesz chyba że upsko nocą jak ci się kalesrajty zsuną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uważam,że jeżeli się decydujesz na segregację odpadów,to należy do tego podejść uczciwie i tak segregować ,aby nie trzeba było rozkładać szmat i prowadzić wtórnej segregacji......A grożenie wywózką do lasu......absurd.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak się okazuje, można źle segregować nieumyślnie tzn. jak zakwalifikować ziemię skoro to nie bio odpad?
w ulotce napisali tylko, żeby do bio nie wrzucać ziemi, a nie napisali, gdzie ją wrzucić, itp itd...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uchwała przeszła bez zmian
13 głosów za
6 przeciw
2 wstrzymało się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i super. I ludzie pochowaja kosze i śmieci w piec albo do lasu - to chyba nie o to chodziło. Gdzie ta nasza rada ma mózgi chyba w ...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jest bandycki haracz a nie opłata za wywóz posortowanych odpadów komunalnych. Płacisz bo żyjesz. Zwykła praktyki
mafijne.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sąsiadko, opłata jest obowiązkowa, nawet wtedy, gdy będziesz wywozić do lasu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

szczerze mówiąc, miałam nadzieję ze to nie przejdzie ...a jednak ...
na chwilę obecną mam ochotę podrzucić śmieci p. Szymkowiakowi pod dom, skoro nie nie mają zastrzeżeń do tej stawki ...
a potem regularnie wysyłać do lasów na wielkie sprzątanie .....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może zawieziemy worki że śmieciami na radę gminy?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poproszę listę tych 13 osób którzy głosowali za i 2 którzy się wstrzymali (brak głosu to też zezwolenie na podwyżkę).
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może ktoś rozpozna i opisze głosowanie. Bardzo chcę poznać nowe relacje w Radzie Miasta Żukowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jawnie wymierzyli nam policzek i się cieszą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekam na info od gminy. Mają trochę mało czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może radni wybrani z Banina wiedzą kto jak głosował?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głosowania są jawne, musi być gdzieś informacja na BIP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapisy video z sesji rady gminy:
https://www.youtube.com/channel/UCxpEUtk5t8ip4O-0Yy0Wh9g

imienne wykazy głosowań:
https://bip.zukowo.pl/a,78129,vi-sesja-rady-miejskiej-w-zukowie-z-dnia-26-marca-2019-r.html

Wyniki głosowania w interesującej sprawie:
1 Albin Bychowski za
2 Maria Byczkowska za
3 Waldemar Dampc przeciw
4 Jacek Fopke za
5 Krystian Gachewicz wstrzymał się
6 Stefan Gruba przeciw
7 Andrzej Karczewski za
8 Tadeusz Klawikowski za
9 Paweł Koreń za
10 Adam Okrój przeciw
11 Tomasz Pellowski przeciw
12 Łukasz Słodzinka za
13 Adam Stromski wstrzymał się
14 Witold Szmidtke za
15 Urszula Teska za
16 Grzegorz Tokarski za
17 Tyberiusz Treder za
18 Jolanta Wiercińska za
19 Jarosław Wójcik za
20 Mariola Zmudzińska przeciw
21 Jerzy Żurawicz przeciw
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogromne podziękowania dla Pani Teski, Pana Korenia oraz Bychowskiego za to, że tak pięknie zadbali o mieszkańców.
Podziękowania również dla tych co ich wybrali na radnych.
Nie rozumiem, dlaczego Gachewicz się wstrzymał.... jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one?
Jedyne co potrafią załatwić ci radni to: podwyżki diet dla siebie oraz podwyżki opłat dla mieszkańców.
Pełen szacunek.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

patrząc na tę zgodność głosujących zastanawiam się, czy może tam nie ma jakieś drugiego dna, o którym nie wiemy, że gdyby nie podnieśli teraz o 70% opłat to podnieśliby potem o 170%?
sama nie wiem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wydaje mi się że gdyby było jakieś drugie dno tak jak piszesz to już by o tym trabili a tak narazie cisza jak na cmentarzu, głowa w piasek i oby to jakoś przeczekać. Trochę poczekają aż się ludzie wyszumią tj jakieś max 2 tyg. i temat zniknie a społeczeństwo zapłaci. Wiosną i latem zrobią jakąś imprezę pokazową później dożynki i gitara.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wstąpili do zrzeszenia kaszubskiego i teraz robią to co im każą, tak się sprzedają właśnie ludzie dla stołków i posadek.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwielbiam te merytoryczne plucie jadem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Ja pier...!!!! to wychodzi prawie dwukrotna stawka niż w Gdańsku!!!!
Naprawdę ktoś tu chce gruba zarobić!! To na bank nadaję się do Uwagi. Wg moich wyliczeń zapłaciłbym w Gdańsku 88 zł, podczas gdy w Baninie będę płacił 140 zł!! To jest ponad 60 zł więcej niż w Gdańsku!
Pisać do TVN Uwaga. Ten kto ustalił takie stawki (czyt radni) powinni za to odpowiedzieć. Jak może być tak, że miasto obok ma dwa razy taniej, ktoś tu przekręt gruby na naszą kasę zrobił!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam mamę w Gdyni płaci 37 zł mc i wywóz co tydzień
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie zastanawia jak to sie dzieje ze my mieszkancy gminy produkujemy podobno120kg czyli 1/3wiecej smieci niz statystyczny Kowalski. Moim zdaniem to nie ilosc smieci/os wzrosla tylko ilosc osob na gospodarstwo dom. zdeklarowana w urzedzie jest zanizona. Przy tych ogromnych stawkach nastepne dane beda jeszcze bardziej kuriozalne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po to są meldunki płacimy za tych co nie są zameldowani produkują śmieci i mię płaca
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

od kiedy ta podwyzka ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uzasadnienie burmistrza jest bardzo ładnie i gładko napisane. To nie my tylko oni. Czyli wszyscy winni na około a My gmina jesteśmy bezsilni. Prawdą jest, że opłaty za poszczególne frakcje na wysypisku zostały znacznie podniesione. Jest jednak pewne "ale".
W poprzedniej kadencji burmistrz obiecał w deklaracji wyborczej, że opłaty za wywóz śmieci nie podniesie. Słowa dotrzymał.
W drugiej kadencji ponosi konsekwencje populistycznych obietnic i jest zmuszony do drastycznych podwyżek opłat.
Kolejny powód to radni miejscy słabo przeanalizowali temat głosowania. Po prostu uwierzyli w półprawdy.
Od początku wprowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych gmina narzuca w przetargu własny nie zmienny harmonogram.
I takie dostaje oferty przetargowe od potencjalnych operatorów. Proszę zauważyć, że z jednej strony tyle się mówi dobrego o selektywnej
formie sortowania. Nawet ceny są niższe. Tylko co z tego skoro sam grafik wręcz preferuje tworzenie odpadów mokrych bio i suchych
zmieszanych. To dwie najdroższe materie w opłatach na Szadułkach. Kto z nas jest w stanie przechowywać dwa miesiące szkło. Albo potocznie zwany plastik przez miesiąc. Nie daj co jak przegapi termin wywozu. Wtedy wycieczka z kubłem do pszok żukowo albo
kolejny worek ze śmieciami w domu. Lub trzecie wyjście wyrzuci do suchych zmieszanych ( co dwa tygodnie regularnie są wywożone ).
Czemu nie ma zachęty finansowej dla mieszkańców którzy zdecydowali się na kompostowniki. Skoszona trawa czy rośliny ogrodowe
lub doniczkowe kosztuje gminę krocie.
Moim zdaniem obecny harmonogram jest absolutnie nie dostosowany do rzeczywistości. Tu można szukać oszczędności.
Ale na to nie ma czasu bo organizuje się wyłącznie przetargi na ostatnią chwile.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mam pytanie, gdzie się powinno wrzucac ziemię i rośliny ogrodowe? bo póki co tylko wiem, gdzie nie wrzucać ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

rośliny, trawa do bio, a ziemię to wyrzuć na pole albo zakop jeżeli to ziemia, nie rozumiem po co ją wyrzucać, przecież ogródek składa się z ziemi?
Ja mam inne pytanie skoro kości do zmieszanych to gdzie kupę psa mam umieścić?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jezeli ktos nie ma ogrodu bo apartament od developera to tylko pietro domu ?Pytanie jest proste gdzie ziemie wyrzucic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

do zmieszanych, tak jak popiół
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjąłem zasadę: jeśli mam wątpliwości wrzucam do suchych na wszelki wypadek maskując czymś legalnym z góry aby nie rzucało się w oczy po otwarciu kubła. Działa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

apartament od developera- uśmiałem się na maxa, a co to mało masz pól w koło apartamentu? Jak czysta ziemia zwróć ją przyrodzie, albo nasyp w dziurę na drodze przy apartamencie-hi, hi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

tłumaczenia:

https://www.zukowo.pl/Komunikat_w_zwiazku_uchwala_o_odpadach,10,5403
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moja mama za segregowane odpady w Gdańsku płaci ok 50 zł dom zamieszkują 3 osoby ale firma odbierajaca śmieci daje swoje pojemniki swoje naklejki na pojemniki a dla śmieci wywozonych w workach regularnie dostarcza worki. A tu nie dość że drożej to pojemnik trzeba kupić sobie sam (ok. 100 zł jeden) o workach już nie wspominam.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pojemniki powinni dać. A worek po co ,jak jest kubeł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

do aktualnie rządzących w gminie:
nachapcie się za tej kadencji ile wlezie, tak, żeby wam już starczyło na jakiś czas, bo to już wasza ostatnia kadencja.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

poprzednia tez miała być ostatnia, a wszyscy poszli i zagłosowali na tych samych...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pogromca to im pojechałeś brawo ty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Firma wywodząca śmieci powinna sprawdzić czy ilość osób zadeklarowanych do odbioru śmieci jest zgodna z ilością osób zamieszkujących
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko do sprawdzenia nie ma żadnej podstawy prawnej ;-)

Na marginesie dostaliście jakiekolwiek oficjalne pismo, że była podwyżka? Ja nie wiem nic o podwyżce. Więc będę płacić tyle samo
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trafna uwaga. Polityka faktów dokonanych bez formalnych powiadomień.
Proponuję aby burmistrz pokrył straty z własnej pensji lub koszty fatalnej decyzji pokryją radni z wynagrodzeń ustawowych. Oczywiście w przypadku nie dotrzymania wymogów formalnych takich postanowień.
Poczekajmy na terminy płatności. Poczekajmy też na oficjalne dokumenty. Ciekawe jak gminny aparat władzy ogarnie ten temat?
Ulotka bez konkretnego adresata położona na śmietniku nie jest raczej dokumentem fiskalnym.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyżka jest od 1 maja, powiadomią Ciebie, nie pękaj. Płać i płacz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak masz rację, ale pierwsza płatność przypada już w nowym harmonogramie wywozu odpadów. Czyli 15 kwietnia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

15kwietnia jest opłata za marzec i kwiecień, nowe stawki dopiero w czerwcu za maj i czerwiec właśnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyzka 70 procent a oni na plyty każą się składać. Juz napewno na nich zaglosuje
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podwyżka 90 procent! Do tej pory było 20zl, a jest 38zl.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A moze 20 procent miej dla posiadacza karty mieszkanca gminy Żukowo to się wtedy wszyscy rozlicza w Kartuzach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

" miej, miej" lepiej mieć lub nie mieć oto jest pytanie lecz do pustego łba nie stanie...
płacić nie dyskutować, mają być kontrole i sąsiedzkie rozpytywania o zgodność zadeklarowanej liczby osób we wniosku i stanu faktycznego, bo podobno w Baninie sami single i samotni mieszkają...
Zobaczymy, na pewno uruchomi się słynna banińska "solidarność" sąsiedzka i dojdziemy do ładu ;-) he,he
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

"W trosce o zmniejszenie kosztów Burmistrz Gminy Żukowo wraz z Radą Miejską zaapelowali do Prezydenta RP i Ministra Środowiska o uruchomienie ogólnopolskiego systemu dotyczącego kaucjonowania opakowań typu PET, szklanych typu butelki po napojach oraz aluminiowych typu puszki po napojach.

Za wprowadzeniem wspomnianego systemu dotyczącego kaucjonowania opakowań zwrotnych opowiedziały się dotychczas m.in. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu czy Polski Związek Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj⤵️
https://www.zukowo.pl/W_trosce_o_zmniejszenie_kosztow_Burmistrz_i_Rada_Miejska_apeluja_do_Prezydenta_o_uruchomienie_w_Polsce_systemu_dotyczacego_kaucjonowania_opakowan,10,5418"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pan prezydent to jest naprawdę odpowiednia osoba do takich apeli, normalnie ręce opadają, lepiej niech nic adrian nie podpisuje bo będziemy płacić więcej za opakowania i dalej nic z nimi nie można będzie zrobić, tylko śmietniska zarobią.
Kto ma zwracać taką kaucje, sklepy?-już widzę jak takie małe delikatesy lub nawet duże sklepy przeznaczają połowę magazynu na odpady za które muszą zwrócić pieniądze i czekać miesiącami na odbiór tych "dóbr"!
Z butelkami po piwie jest problem a co dopiero z petami czy puszkami, żadne prawo nie działa w tym kraju rad, więc ostrożnie z tymi wizjami, trzeba gospodarować na miejscu a nie apelować do nie wiadomo kogo o nie wiadomo co panie niby burmistrzu!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

a nie prościej wprowadzić nakaz produkcji nowego pet z recyklingu w minimum 50% lub akcyza 10000 od tony wprowadzonego na rynek pet bez recyklingu. I znajdzie się klient na to co sortujemy, i będzie wpływ na 500+. Same plusy. Recykling nie działa ale my mamy zbierać.....
Bzdura...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszt produkcji nowego opakowania to np 100%. Koszt zebrania,odseparowania różnych materiałów i recyklingu chemicznego (czyszczenie z np domieszek plastyfikatorów itd ) powoduje że koszt recyklingowanego opakowania z tworzywa sztucznego to około 2300%. Jeżeli społeczeństwo za to zapłaci...to ja nie widzę przeszkód :) jak ślepy koń na wyścigu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

piwo w puszce jest znacznie droższe od szkła. Dlaczego napoje nie mają być droższe w plastiku od szklanego. Komu opakowania szklane przeszkadzają? Po co tworzyć niewydolny system zbierania pet przez sklepy skoro nie mają do tego warunków. Dlaczego konsument nie może odpowiadać za swoje wybory?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet w Czechach nie mówiąc o Włoszech poradzili sobie z tym problemem a u nas co? Wysiłek nie do wykonania? Wystarczy w sklepie wstawić maszynę zbierającą plastikowe butelki za które jest kaucja i po problemie i wrócić do kaucji za szklane butelki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdura. Tam plastiki są palone tak jak w Szwecji czy Danii . Oni ten problem ukrywają
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
W Zukowie rozpoczęto realizacje nowego hasła Śmiecie dla seniora
Było już Leki dla seniora, Zakupy dla seniora itd. Ta nów akcja polega na tym , ze tak Gmina razem z Firma odbierająca śmieci zmieniła umowę, ze gdy senior na czas nie podstawi pojemnik to nie odbierze się mu śmieci przez 2 3 miesiące. Co na to Sanepid ? Sam nie wiem, ale w dobie epidemii jest to karygodne. Podobno pracownikom Firmy odbierającej śmieci zakazano wejścia nawet na otwarta posesje. Przez lata odbierano śmieci poprzez wtargnięcie na posesje2-3 M. Teraz senior ma pilnować dnia odbioru i targać pełny pojemnik , jest na prawdę ciężki dla 75 letniej seniorki. Na domiar złego jeszcze się ja każe poprzez nie odebranie Śmieci. Tylko pochwalić Burmistrza za takie mistrzostwo w tej dyscyplinie.
Mieszkanka ulNorwida
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
To trzeba pomóc seniorce i zagospodarować śmietniki tak aby były dostępne z ulicy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1


Dokładnie ruszyć 4 litery i przemyśleć sprawe a nie tylko ujadać. Ciekawe kiedy ktoś zacznie w końcu sprawdzać ilość osób zgłoszonych, dziecko to też osoba, i stan segregacji bo u mnie jest pałen bal pozgłaszane po jednej a mieszkają trzy, cztery, nie mówiąc o sgregacji choć za taką płacą. Segregacja polega na tym że jak wysypie się z suchego to przezucam do mokrego, plastik,metal szkło jakie szkło?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Szambo - wywóz (41 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry