Widok

Nowy Wójt

Na kogo byście zagłosowali w najbliższych Wyborach?

Na obecnego Wójta czy jego kontrkandydata? Kogo widzicie na tym miejscu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Może niech się jakiś kandydat zgłosi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10
Obecny to powinien siedzieć w pierdlu... złodziej krętacz i oszust...
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 17
Najlepiej na siebie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Każdy byłby lepszy od bandziora
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 14

Na pewno nie na obecnego.
A nowemu Wójtowi trzeba patrzeć od początku na ręce, realizacje i wydatki.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 16

Ja nie jestem pewien. Jeżeli kontrkandydatem będzie jakaś kanalia o mentalności pisowca to Rysiek ma mój głos. Wolę Ryśka niż jakiegoś pieniacza.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 11

No to przecież opisałeś właśnie Ryśka
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 16
Głosowałbym na naszą panią sołtys. Udowodniła, że dba o wieś, zna prawo i umie współpracować z ludźmi.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 41
Pani Sołtys to akurat dużo mówi, że nie da rady bo to i tamto... - Pani Sołtys napewno umie się pokazać medialnie. Za to jedna z Pań doradczyń obecnej Sołtys ma i wiedzę i zdolności do działania i miałaby mój głos:)
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 23
Jestem z sąsiedniej wsi ale również głosowałbym na Panią Agnieszkę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 22
To może niech ona będzie sołtysem w tej sąsiedniej wsi a nie tutaj
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nic z tego co piszesz nie jest prawdą. Tak właśnie ludzie się nabierają na piękne zdjęcia w portalach społecznościowych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
No Pani Agniesz to jest agentka, dobrze że już Rada Sołecka się od niej odcięła bo jeszcze oni by zbubaczowi, zastanawia mnie co ta kobieta ma na celu, stolec burzę robi w Internecie z marnym skutkiem
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zdaje się, że są dwie panie udzielające się w Bojanie więc gdyby któraś wystartowała to miałaby mój głos. Wiadomo jak Bojano było pomijane w inwestycjach przez ostatnie kadencje. Nie chodzi o działanie w stylu "teraz k... my" tylko o przywrócenie równowagi. Widziałem gminy ze znacznie mniejszym budżetem, w których o wiele więcej się dzieje jeśli chodzi o inwestycje potrzebne mieszkańcom. Liczę, że któraś z pań przywróciłaby normalność.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 16

Niestety przykre to ale dalej żyjemy w społeczeństwie w którym facet załatwi wszystko dwa razy łatwiej i dwa razy szybciej, panie się tam zamęczą, a nie wiadomo czy coś załatwią.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jakieś konkrety na podparcie tych bzdur?

Nie widziałem żadnej kobiety, która przekroczyłaby prędkość w Bieszkowicach o 100km/h.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Na siebie po jednej nutce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Żeby wójt mógł robić co chce musi mieć radnych w kieszeni. Nasi radni nie są niezależni, można sobie tu na forum poczytać, a na dodatek już w wyborach startowali z komitetu Ryszarda Wielkiego. A my jak te owieczki na nich głosowaliśmy, mimo że to Ryszard zorganizował przesunięcie trasy S6 w kierunku Bojana. Tak więc przy wyborach warto pamiętać że radni są równie ważni, jeśli nie ważniejsi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 16
Nasi radni też są do wymiany zdecydowanie. Słupów Wójta nie potrzebujemy. A swoją drogą polecam odwiedzić profil Gminy Szemud na Facebook. Tak to leci propaganda na całego. Zdjęcia i filmy z Wójtem w co drugim poście. Retoryka, że to Wójt wszystko załatwia. To nawet już nie jest śmieszne, to jest robienie pośmiewiska z samorządu:/
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 14

no tak - ktoś mądry powiedział - oklaskiwanie polityków za to że wybudowali drogę, linie kolejową czy szpital za publiczne pieniądze, to tak jakby oklaskiwać bankomat bo wypłacił wam wasze pieniądze. Wójt się świetnie bawi za nasze pieniądze
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 14

Nasze pieniądze? Orientujesz się jaki wpływ na budżet jest z podatków z domów jednorodzinnych, jaki z firm, a jaki pozyskany przez wójta i współpracowników z zewnątrz? Wiesz ile nasz budżet wynosił w 2013 za czasów śp. Engelbrechta, a jaki w 2018?
Proszę nie rób wstydu mieszkańcom Bojana pisząc takie bzdury. Może wróćmy do monarchii, albo spróbujmy dyktatury myślę, że Bojańczykom by się spodobało
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę nie pisać radni . Właściwa nazwa bezradni. Spolegliwi. Napewno 90% z nich. Ale jak zwykle poklikamy sobie a przyjdą wybory do urn pójdą znajomi królika. Królik wygramy a na forum będzie cd. klikania.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12
A są jacyś inni kandydaci czy tylko te dwie panie z facebooka?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
Rysiek srysiek
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 16
A są jacyś inni kandydaci oprócz pani sołtys i jej asystentki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
Rysiek klamczuszek jeszcze
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 12

Rysiek ma niestety spore szanse, jeszcze banda pożytecznych id***ów skupionych wokół tego religijnego zgrupowania z ul. Świętego Józefa wypisują mu pieśni pochwalne na Facebooku. Ciekawe jaki mają w tym interes...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jak to jaki? Kasa - a skąd mieli pieniądze na tą imprezę na hali w Bojanie po świętach http://gcksir.szemud.pl/kalendarz-imprez/festiwal-rodzin-alle-swieta/ . A skąd kasa na warsztaty które organizują? Gmina daje dotacje a oni za to pieją jaki to wspaniały wójt
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Serio? No to dobre jaja. Wójt rozdaje jakimś typom kasę na indoktrynacje religijną a Ci mu agitkę robią.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dotowanie jakiś organizacji to jedno, ale że potem członkowie tych organizacji robią chamską publiczną agitacje Wójta to jest kpina. To wszystko to są publiczne środki a nie prywatny kołchoz Wójta i jakiejś religijnej grupki osób.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8


W ogóle jak to jest możliwe, że z publicznej kasy wójt dotuje szemraną sektę religijną (jej twórca ma wyroki za defraudacje kasy) w zamian za poparcie na fb. Wyższy poziom absurdu.

Religie powinny być w skansenach, a nie robić eventy w szkołach.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10

To zgrupowanie to swoją drogą już nie raz było prześwietlane pod kątem znamion sekty. Ale pieniądz nie śmierdzi. Za kasę na organizacje eventów będą wychwalać szemranego Wójta. Normalnie wylęgarnia cnót i sprawiedliwości.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

Z chęcią zobaczę jak wygląda ta chamska publiczna agitacja może jakiś link do tego posta z fb,
Nie chodzę w niedziele do kościoła, a poszedłem z córką na to wydarzenie, szczerze nie odczułem żadnego nacisku religijnego. Tym bardziej nie nazwałbym tego indoktrynacją religijną, moim zdaniem Pan tam nie był.
Moje życie dalekie jest od kościoła, poszliśmy z ciekawości jako mieszkańcy i powiem Panu, że bawiliśmy się z córką świetnie: super gry i zabawy integrujące rodzine, dodatkowo koncert zespołu, moim zdaniem w obecnych czasach brakuje czegoś takiego.
Dodam tylko, że Pani psycholog w szkole mojej córki nie przeprowadziła w ciągu całej jak do tej pory jej edukacji ani jednej takiej akcji jaka miała miejsce na tym evencie. Mi się bardzo podobało i powinni się zabrać za edukacje i rozmowy w szkołach, może wtedy byłoby z naszymi dziećmi lepiej jeśli chodzi o ich komfort i stan psychiczny. Chociaż patrząc po tych wpisach na forum to ja nie wiem od kogo one mają brać przykład, ludzi wiecznie na nie, wyzywających anonimowo innych.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6

Rysiek na 100% wygra
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i bardzo dobrze, bez przesady ludzie chyba nie gadaliście z sąsiadami z sąsiednich gmin, ile u nich się robi i jak wygląda ich budżet, to byście sobie porównali. To nie jest tak, że zaprojektujesz coś jutro, a pojutrze już jest zrobione, sam wiem bo budowałem swój dom osobiście i zdaje sobie sprawę, że to jeszcze gorzej jak połączone coś jest z powiatem czy województwem. No, ale jak wy kupujcie już gotowe bliźniaki tylko pomalować i mieszkacie, to takie myślenie wam zostaje jak słucham was na zebraniach. No i zapomniałem Bojano na nie, bo przeprowadziliśmy się z miasta na wieś i oczekujemy dróg, chodnika, kanalizacji i lampy hahaha hipokryzja ja wiedziałem do jakiej infrastruktury się przeprowadzam ..
Soołtysowa jeśli w ogóle będzie kandydować to się do tego kompletnie nie nadaje, ale ma takie parcie na szkło, że mnie to osobiście śmieszy, merytorycznie kompletne zero. No, ale jak ktoś lubi że obieca wszyscy o co poprosicie to śmiał
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja mieszkam w Bojanie od 20 lat i śmieszy mnie jak ktoś pisze że się przeniósł z miasta ale świadomie bo rozumie jaka jest infrastruktura. Wójt leje asfalt we wszystkich najmniejszych wiochach a w Bojanie tysiące ludzi codziennie jeżdżą po jumbach ze swoich składek. Infrastruktura powinna tu już dawno być bo Bojano nie jest już wsią, te czasy już się skończyły i czas żeby infrastruktura dogoniła rozwój Bojana. Zresztą gmina kasę ma, tylko pomijają Bojano planując inwestycje
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 16

Bardzo dobrze powiedziane. Argument, że tu wieś i nie da się wszędzie asfaltu lać podczas gdy Wójt se pod dom wylał jest conajmniej nie na miejscu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Merytorycznie kompletne zero to był jej poprzednik. Teraz przynajmniej się coś dzieje. Dla mnie to wszyscy radni na czele z wójtem do wymiany bo to jest ciemnogród. Myślą i działają kategoriami z 40 lat wstecz a tu trzeba otwartych umysłów. Tam gdzie wójt i radni są mądrzy to dużo dobrego się dzieje. A u nas dziadostwo. Ludzie bez honoru jak nasi piłkarze. Słabo grają ale koryta się mocno trzymają.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

Ja bym głosowałem za Rychem. Działki mi dobrze załatwił i drogę utwardził. Sprzedałem, zarobiłem, żyję jak gość.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

W naszej gminie za tej kadencji się sporo dzieje, nowy budynek urzędu w Szemudzie, basen i centrum sportowe w Kielnie, szkoła w Kielnie, rondo za miliony w Kielnie, ośrodek rehabilitacyjny w Kielnie, ścieżka dookoła jeziora w Kielnie, asfalt i latarnie dookoła jeziora w Kielnie, asfalt do domu wójta w Kielnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak,zauważyłem.Wszystko wskazuje na powiązania obecnego wójta Ryszarda Kalkowskiego jak i obecnej sołtys z Bojana Agnieszki Bubacz ze środowiskiem fanatyków religijnych ze Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Koinonia Jan Chrzciciel.Kalkowski zleca im imprezy religijne w teoretycznie świeckiej szkole w Bojanie patrz 'Alle święta" w tym roku i w latach poprzednich zaś pani sołtys Bojana wypowiadała się w prasie w imieniu tej w mojej ocenie destruktywnej i sekciarskiej wspólnoty religijnej.Czyżby byli w służbie Nowej Ewangelizacji? LOL
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli Bojano się nie zjednoczy i nie wystawi poważnego kandydata Rychu zostanie na kolejną kadencję i Bojano przez następne lata będzie dojną krową z której podatki się ciągnie żeby wykorzystać gdzie indziej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

No trzeba działać, jakieś pomysły? Może ta śmieszna sołtysowa?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Nikogo do kandydowania się nie zmusi, problemem będzie albo brak kandydatów albo ich nadmiar. Jeśli obie panie chcą kandydować to najlepiej gdyby między sobą ustaliły, która kandydatura będzie wystawiona, żeby nie dzielić między siebie głosów z Bojana
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ta nasza rada sołecka chyba coś się rozpada
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tam nie wiem o co chodzi w Radzie Sołeckiej, jakieś spięcia ciągle jeszcze na Facebooku na grupie to uzewnętrzniają.

A co do Wójta to podobało mi się jak lał pianą po dzieciach na Sobótkach.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rada Sołecka jest w pełnym składzie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Chyba rada oddzielnie, sołtys oddzielnie
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokladnie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co się radzie dziwić, ta kobieta ma coś z głową
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

A skąd takie zdanie? Jakieś dowody? Jak nie to są to czyste pomówienia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14
Głupie pytanie, narazie żadnego kontrkandydata nie widać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Centrum Samorządowe Szemud (64 odpowiedzi)

Szanowni Mieszkańcy, Czy wiecie coś o budowie Centrum Samorządowego Szemud ? Kolejna dość...

nauki wójta (10 odpowiedzi)

Czasy mamy inne, inne rządy i pojmowanie uczciwości. Czy nie powinno się wrócić do wydatków na...

do góry