Odpowiadasz na:

Re: OSPA ;-(

wydaje mi się normalnym, że lekarz prowadzący ciążę w wywiadzie pyta o ospę, jeśli się planuje ciążę to powinno się zaszczepić, jeśli jest się w ciąży to może z tego wyjść dramat.

W... rozwiń

wydaje mi się normalnym, że lekarz prowadzący ciążę w wywiadzie pyta o ospę, jeśli się planuje ciążę to powinno się zaszczepić, jeśli jest się w ciąży to może z tego wyjść dramat.

W przypadku ospy- najkorzystniej smarować punkty gencjaną na wodzie, szybko wysusza i szybciej schodzą strupki a co za tym idzie krócej swędzi.

TAK MYJEMY SIEBIE I DZIECI PRZY OSPIE! gorsze powikłania mogą wystąpić na skutek braku higieny niż po szybkim prysznicu. Delikatne mydło, najlepiej antybakteryjne, osuszenie skóry, świeże posmarowanie krostek.

U dzieci ważne jest pilnowanie aby sobie nie drapały genitaliów. Wcześniej podrapane krosty mogą s0bie przenieść na wargi sromowe i napletek - tu potrzebna jest do smarowania maść z antybiotykiem ( na receptę)

Jak już napisano wcześniej- po 3 tygodniach gojenia krostek organizm jest "wykończony" !!!! jaki kolwiek kontakt z nową infekcją skończy się nową chorobą. Dziecko powinno jeszcze 2 tygodnie pozostać w domu i "łapać" nową odporność. Polecam szczepionkę Bronho -vaxo, po ospie bardzo dobre efekty - tu trzeba dopytać pediatrę.

To tyle- u nas Ospa była dramatyczna, ja w ciąży, mąż z półpaścem a starszak siostry któa z nami mieszka wysypany jak robaczek w kropki. Temat zgłębiałam intensywnie bo w końcu to choroba zakaźna i towarzyszy jej wiele niebezpiecznych powikłań.

zobacz wątek
14 lat temu
~Olaa1981

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry