Widok

Od czego są małpy w cyrku ?

Małpom w cyrku może się wydawać, że to one są głównymi bohaterami imprezy i że one tu rządzą. Ale one służą tylko do odwracania uwagi i zabawiania gawiedzi. Nad nimi są treserzy, którzy ustalają program imprezy i podział ról.

Ciekawe czy gdańszczanie dadzą się i tym razem wrobić po raz kolejny w tę zemstę za Sierpień '80 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego ktokolwiek miałby się mścić za Sierpień'80. I kto miałby to być?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Refleksje komucha, nic innego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl

Interesy są wielowarstwowe.
Przede wszystkim Rosjanie, którym spójność Solidarności rozbiła imperium i dalej zagraża ich imperialnym celom.
Także Niemcy z obu stron Łaby nie darzyli Solidarności sympatią, bo groziła zakłóceniem równowagi w Europie.
Włodarze tzw. III RP też zawsze próbowali marginalizować  rolę Solidarności twierdząc, że na nowym etapie ważna jest rywalizacja i pluralizm polityczny.
Postkomunistyczne władze Gdańska także marginalizują rolę Solidarności czego dowodem ECS i spór o Muzeum II WŚ, a także stosunek do Westerplatte. I bardzo niechętnie władze te odnoszą się do stowarzyszenia Godność grupującego więźniów politycznych represjonowanych za Solidarność.
Jak widać powodów jest całe multum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Solidarność była przedstawieniem, na które duża część społeczeństwa dała się nabrać. Postulaty sierpniowe były czysto socjalistyczne i generalnie nie chodziło nikomu o systemowy przewrót. Ogół społeczeństwa pragnął głównie tego, aby czerwone świnie przy korycie były nieco milsze i choć trochę dzieliły się z nim pomyjami. Bezpieka oczywiście widziała zmiany geopolityczne na świecie i wykorzystała okazję, aby wymościć se nowe gniazdko, ręcami swych agentów i całej rzeszy pożytecznych i**otów.
Dla znakomitej większości społeczeństw zachodnich upadek komunizmu i ZSRR przywołuje obraz Muru Berlińskiego a nie gdańskiej stoczni.
A jeśli w ogóle kojarzy Solidarność, to jej symbolem (o ironio!) stał się Bolek.
Dla Polski Solidarność oznaczała początek zmian przy korycie, z nowymi, dużo bardziej żarłocznymi świniami.
Dlaczego zatem te nowe świnie, dogadane z bezpieką w Magdalence, miałyby się mścić na Gdańsku za Solidarnosć? Dla nich jest to mit założycielski.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też nie bardzo wiem, kto na kim miałby się mścić.
Z jednego z opowiadań Sapkowskiego pamiętam taką analogię: "Kot zawsze spada na cztery łapy. Nawet, kiedy nie przypomina sobie samego spadania".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaq

Od razu widać, na co stać postkomunę: tylko na pokazywanie jęzora. Nic z merytoryki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wybacz mi, brak czasu, nic innego. Nie omieszkam rozwinąć wypowiedzi. Cierpliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry Boże, ten znowu zaczyna :(
Pysiek, kiedy Ty zaczniesz żyć pełnią życia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka

Pełnia życia wymaga interakcji w trzech wymiarach, bo realna przestrzeń ma 3 wymiary - poznawczym, uczuciowym i wolicjonalno-aktywnościowym. Na forum mogę , bo jak inaczej, uprawiać tylko tę pierwszą działkę. Pozostałe relacje organizuję na innych polach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uhm. Nasuń łaskawie, swe malkontenckie cztery litery, z pierwszej działki. Rozpływam się w tych popisach :] ale bądź cierpliwy.
Nie szturchaj i nie drażnij, a bardziej zmień w końcu szturchadło (!)
Ps
prowokator
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl

Jesteś przedstawicielem wierzących w teorie spiskowe przy zerowej znajomości procesów społecznych.
Komuniści zorganizowali przedstawienie, albo może to CIA zorganizowało, albo to może gołębie na Kremlu próbowały przechytrzyć Jastrzębie, tylko im nie wyszło, lub też JPII do spółki z Reaganem.

Procesy swpołeczne mają swoją własną dynamikę, nieprzewidywalną i to był jeden z tych przypadków. Czerwiec W Poznaniu też był przedstawieniem, Marzec ' 68 też, oraz Grudzień '70 i Radom '76 na dodatek.

Wiara w teorie spiskowe jest wiarą frajerów z kompleksami i fajtłap, które boją się działania i wolą uznać się za ofiary jakichś potężnych Innych, którzy są odpowiedzialni za ich ciamajdowatość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

MtF

Kolejny fajtłapa, który przedkłada fantasy nad wiedzę naukową. Lepiej żyć w iluzji niż stanąć przed wyzwaniem.
Są ludzie i ludziska, a w obawie przed powtórka scenariusza kierujący się resentymentem manipulatorzy wolą podpowiadać scenariusze nierealistyczne, by uniemożliwić jasne postępowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajtłapa? Bo czytuję Sapka? Rozbrajasz Pysiu:)))
Już zapomniałeś, że Twoją wiedzę naukową drukowało wydawnictwo beletrystyczne?

Młodym pacholęciem ciskałem kamlotami we władze ludową, statecznym dżentelmenem staram się trzymać z daleka od takich, którzy wrzeszczą "łapaj złodzieja", gdy ich własne prywatne sprawy leżą w poprzek ich oczekiwaniom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo nie. nieważne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

MtF
Zaintrygowała mnie ta uwaga o "łapaj złodzieja" bo to jakaś nowa wersja. Ja przyjmuję wersję, że to prawdziwy złodziej woła tak najczęściej. I w ten sposób Bierut szedł do wyborów w 1948 r. pod szyldem Frontu Demokratycznego i totalitaryści powołali w 2015 Komitet Obrony Demokracji. Liczba chwytów jest, historycznie, ograniczona i łatwa do demaskacji.

Powoływanie się na produkty popkultury, a więc produktów służących rozrywce i zabiciu czasu zamiast prawdzie zawsze będzie dla mnie podejrzane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

>Powoływanie się na produkty popkultury, a więc produktów służących rozrywce i zabiciu czasu zamiast prawdzie zawsze będzie dla mnie podejrzane.

Już o tym kiedyś pisałem, ale powtórzę - o wartości naukowej pracy przesądza nie nomenklatura, a metodologia. I wiele rzeczy, które traktujesz jako naukowe, takimi nie są. Właśnie przez brak właściwej metodologii. Mało tego, wiele prac o charakterze naukowym z powodu błędów metodologicznych nigdy nie wydostaje się powyżej poziomu hipotez. Nie wiem czy wszystkie, ale zdecydowana większość prac, które powołujesz, nie są pracami naukowymi. Są beletrystyką, lub jak Ty to nazywasz "produktami popkultury".
I nic w tym złego, bo z braku jakości naukowej bardzo dobrze można snuć hipotezy na gruncie beletrystycznym. I mogą nawet one intuicyjnie być prawdziwe, albo prawie prawdziwe. Ale dopóty ktoś nie przeprowadzi dowodu w formie naukowej pozostają produktami popkultury.

Różnica miedzy nami jest taka, że mnie to nie przeszkadza, a dla Ciebie niektóre z tych produktów przyjmują postać prawdy, w która wierzysz, a inne zgoła odwrotnie. Zaś wybór jakiego dokonujesz jest intuicyjny. Jak u inżyniera Mamonia, bo on też lubił piosenki, które już znał. Nazywa się to iluzją prawdy i dokonuje poza umysłem świadomym.

Bez odbioru.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pojawił się problem logiczny co do natury świata i procesów w nim zachodzących. Kluczem są relacje między obiektami a relacje te są niestabilne wskutek praw termodynamiki.
W pewnych zakresach rzeczywistości świat jest probabilistyczny a w innych fazach deterministyczny i to jest robota dl;a fizyków, nawet fizyków społecznych.

Zwolennicy teorii spiskowych wykluczają element probabilistyczny i polegają na deterministycznym sposobie wyjaśniania świata, nieświadomi faktu, że deterministyczne procedury tworzenia rzeczywistości wymagałyby mocy sprawczej niedostępnej ludziom i takie projektowanie rzeczywistości oznacza mechanistyczne podejście do świata, które odeszło w XVII w. Świat społeczny jest w dużym stopniu probabilistyczny z uwagi na wolną wolę i na dwoistość natury ludzkiej, społecznej a zrazem indywidualnej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty podstępna Bestio :*
Oszaleję z radości i ekscytacji.
Ekstaza!
Ps
Komuś to zajumał i zrobił copy paste ?! Gadaj zaraz :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinko

Kwestia jest prosta: świat się zmienia. Dlaczego się zmienia ? Bo ma strukturę opartą na niestabilnych relacjach, tzn struktura zbiera relacje i je wiąże ze sobą zapewniając na jakiś czas stabilność. Wszyscy walczymy przecież o stabilizację. Zmiany jednak pojawiają się w niektórych relacjach i powodują zakłócenia stabilności i przekształcenie struktur.
Ale niektórzy marzą daremnie, "żeby było tak jak było", naiwni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem, Pyśku, co dziś jadłeś lub piłeś ale powinieneś zajadać się tym lub "upijać" bezustannie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka

W tym przypadku, staram się zachować daleko posunięty ascetyzm, więc nie ma mowy o upijaniu się lub zajadaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To taki kuksaniec, za poranek. Pamiętam, że chcesz być długoWieczny, zgrabny i powabny ;) oraz wymieniać się zawartością garderoby z Juniorem :D
Ps
"Daleko posunięty" ? Co to za brewerie? :D
Nic nic. Teraz rozumiem te foszki "głodnej modelki", od czasu do czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka
Nie jestem w stanie przesunąć okna forum do prawej krawędzi i znależć przycisk odpowiedzi ani odczytać co tam napisane, stąd nie łapię o co chodzi z juniorem, bo mam w rodzinie dwóch juniorów - w tym jednego baby-juniora.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chodzi o tego juniora, o którym pisze Gdynianin
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

MtF
Naiwność chcąca uchodzić za cnotę.
To że niektóre prace naukowe są szwindlem, to fakt, ale trzeba wyraźnie pokazać, które to są, a nie poprzestawać na wygodnych bez dowodowych ogólnikach. Po drugie, trzeba wskazać na przyczyny , dla których możliwe są szwindle w pracy naukowej i to by było bardzo ciekawe, tym bardziej że teorie naukowe lub chcące za takie uchodzić mają decydujący wpływ na nasz byt. Weźmy takie teorie jak gender lub ideologie LGBT, bardzo przez niektóre środowiska promowane. I po to jest internet, żeby niezależnie można było szwindle wykazać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pysiek, nie nudź. Śpij słodko.
http://youtu.be/xDEXjJvexdk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i mamy kolejny głos w sprawie małpiarni:

https://niepoprawni.pl/blog/kokos26/polska-kontra-malpiarnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic tam nie słychać. Żadnego głosu. Jest tylko fotka, jakiegoś przesłodkiego Misiaczka z lekko kwaśną minką :)
Coś Ty zapodał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka

???
U mnie wszystko gra, link działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, a mogę tylko to, co tłustym drukiem? Na przyszłość, nagraj się, jak to czytasz i zapodaj link do pliku.
Bądź nowoczesny :* Wszyscy tak robią :]
ps
masz wymagania nie z tej ziemi :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

Lemingi i szczepionki (14 odpowiedzi)

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/419528-a-tacy-byli-postepowi-pomorze-przoduje-w-odmowie-szczep...

do góry